آرشیو
طراح قالب
Tebyan

طرز تهیه خوراک مرغ و قارچ فرانسوی

برای طبخ این خوراک رژیمی مرغبهتر است از پیاز فرانسوی استفاده کنید اگر به این پیاز دسترسی نداشتید میتوانید از پیاز قرمز یا زرد استفاده کنید. پیازها را به صورت حلقه حلقه برش بزنید و با کمی سیر رنده شده در روغن زیتون تفت دهید ، وقتی پیازها سبکونرم شدند وسیرها دیگه خام نبودند ران مرغ را اضافه کرده و به تفت دادن ادامه دهید تا مرغ ها کمی سرخ شوند 🍗 حالا نوبت اضافه کردن رب گوجه فرنگی شده آن را هم تفت دهید تا بوی خامی رب از بین برود .

در این غذا لازم نیست قارچ ها را خرد کنید، بهتر است همان درسته به همراه کرفس به غذا اضافه کنید . نمک وفلفل و ادویه لازم را به همراه آب جوشاضافه کنید و بگذارید با حرارت ملایم به آرامی بپزد و جا بیفتد . جعفری ریز شده ، را به همراه لوبیا سبزی که از قبل بخار پز کردید را به عنوان تزیین روی غذا بریزید .😋 اگر میخاهید شکل ظاهری پیاز فرانسوی را ببینید بهاین نام Frnch shallots, در گوگل سرچ کنید . در آشپزی فرانسوی و آسیایی پیاز فرانسوی بسیار کاربرد دارد. این میزان مواد در این خوراک مرغ برای ۴ نفر کافیست .

برچسب ها :
طرز تهیه چلو دیزی
جمعه یازدهم 7 1399

طرز تهیه چلو دیزی

برای طبخ و تهیه چلو گوشت مجلسی، پیازی که از قبل خرد کردید را به روغن داغ داخل قابلمه اضافه کنید و تفتدهید بعد ازکمی تفت دادن زرد چوبه را به پیاز اضافه کنید و دوباره تفت دهید . حالا باید گوشت ها را به پیاز ها اضافه کرده و حسابی تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند و آبش کشیده شود 🍖 سپس آب را به داخل قابلمه ریخته و اجازه دهید پس از به جوش آمدن با حرارت ملایم حدود ۳ ساعت بپزد . در این زمان شما باید لوبیا چشم بلبلی را به همراه فلفل سیاه داخل یک قابلمه ریختهو اجازه دهید به طور جدا گانه حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بپزد .

وقتی گوشت به مرحله پخته شدن رسیده بود لوبیا ها را به گوشت اضافه کنید وبگذارید ۱۰ دقیقه با گوشت روی شعله باشد . الان که دیگه از پختن گوشت مطمعن هستید میتونید نمک را اضافه کنید و آن را آبکش کنید . آب برنج خیس شده را خالی کنید و به اندازه ۴ ونصفی الی ۵ پیمانه آب جوش و نمک به برنج اضافه کنید وروی شعله قرار دهید وقتی آب برنج تبخیر شد مخلوط گوشت را به همراه زعفران و کره یا روغن حیوانی به برنج اضافه کنید وکمی هم بزنید ، از زیاد هم زدن اجتناب کنید چون ممکنه برنج شکسته وخرد شود درب قابلمه را گذاشته و به مدت ۴۵ اجازه دهید با شعله کم برنج دم بکشد . شک نکنید از نوش جان کردن این چلو گوشت ساده لذت میبرید 🧉

برچسب ها :
طرز تهیه خوراک غاز
جمعه یازدهم 7 1399

طرز تهیه خوراک غاز

برای تهیه این خوراک خوشمزه و ساده، شما باید گوشت را درون قابلمه گذاشته ، کمی فلفل و نمک و دو حبه سیر را هم اضافه کرده ومقداری آب درون قابلمه میریزید تا گوشت پخته بشه ولی حواستون باشه که له نشه و شکلشو از دست نده 😌 وقتی که گوشت کاملا پخته شد ،آن را از قابلمه بیرون بیاورید و در روغن سرخ کنید . میتونید برای اینکه کمی مزه غذا به ترشی برسه به اندازه نصف پیمانه انار دون شده کنار گوشت بریزید که با هم سرخ و پخته شوند . الان میتونید سس انارتون را به گوشت اضافه کنید ، حتما نباید همه جای گوشت به سس آغشته باشه ولی کم هم نباشه تاگوشت را هم مزه دار کنه . 😊

در این مرحله برای اینکه خوراک شمالیمزه ملس داشته باشه ، به اندازه نصف استکان شکر را داخل مقداری از آبی که غاز را درون آن پختید حل کنید ولی فراموش نکنید سیرهایش را دور بریزید . سسرا فراموش نکنید و مدام بهم بزنید تا سفت نشه ، گوشت ها را درون سس پشت و رو کنید تا حسابی مزه دار شود ، اگه میخاهید سس خوراک شیرین تر باشد از شکربیشتر واگر دوست دارید ترش تر باشد از سس انار بیشتر استفاده کنید .
وقتی سس به مرحله ای رسید که حسابی غلیظ و سفت شده بود یعنی غذا آماده سرو است .🤗😋

برچسب ها :
طرز تهیه خورش هندی
جمعه یازدهم 7 1399

طرز تهیه خورش هندی

اگه به غذاهای تند و آتشین علاقه مندید میتونید این خورش خوشمزه و تندهندی را درست کنید البته میزان کم و زیاد فلفل دست شماست 🥵 برای تهیه  خورشت باید مثه دیگر غذاها ابتدا پیاز را ریز خورد کنید و در روغن تفت دهیدوقتی طلایی شدند ، هل ، دارچین ، میخک ، سیر و زنجبیلی که رنده کردید را هم اضافه میکنید و تفت میدهید سپس گوجه ها را خرد کرده و اضافه کنید و کمی تفت دهید تا نرم شود . بعد از این مراحل باید مقداری ادویه ماسا لارو را درآب حل کنید و به مواد خورشت اضافه کنید اجازه دهید که کاملا آبش تبخیر بشه.

سپس گوشت های خرد شده را هم اضافه کنید و تفت دهید نوبت اضافه کردن ماستهست ، بهتر است مواد را خوب میکس کنید و در آخرین مرحله آب جوش اضافه کنید، اگر گوشت خورشت دیر پز است از مقدار بیشتری آب در خورشت استفاده کنید ، سپس اجازه دهید خورشت با حرارت ملایم بپزد وحسابی غلیظ و جا افتاده شود ، گیشنیز های خرد شده را زمانی به خورش محلی اضافه کنید که اجاق گاز را خاموش کردید .

نکته ۱- میزان استفاده از فلفل به خود شما بستگی دارد ، اگر میخاهید طعمواقعی یه عذای هندی را بچشید فلفل بیشتری بریزید.😉 نکته ۲- این خورشت تقریبا مثه قرمه سبزی خودمون هست ، برای اینکه این خورشت حسابی جابیفته ، بهتر است برای پخت از قابلمه استفاده کنید که حدود ۴ تا ۵ ساعت زمان میخاد واس پختن ، اما اگر از زود پز استفاده کنید ، زمان کمتری حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه برای پخت کامل نیاز دارید ☺️

نوش جون😋😋😋

برچسب ها :
طرز تهیه املت سوسیس و قارچ
سه شنبه هشتم 7 1399

طرز تهیه املت سوسیس و قارچ

این نوع املت بسیار خوشمزه و مورد علاقه فرزندان شما میباشد ، میتونید به عنوان یه صبحانه کامل درست کنید و از میل کردنش کنار خانواده لذت ببرید .👨‍👩‍👧‍👦
ابتدا پیاز را ریز خرد کنید و داخل تابه قرار دهید برای تفت دادنش بهتر استاز کره استفاده کنید . وقتی پیازها سبک و نرم شدند قارچ ها را هم اضافه کرده ، مقداری آب میندازد صبر کنید تا آب قارچ کشیده و تبخیر شود ، نوبت اضافه کردن سوسیس رسیده ، آن ها را هم تفت دهید تا حسابی سرخ شوند .

در مرحله بعد تخم مرغ ها را در ظرفی دیگر شکسته ، سپس خامه صبحانه ، شیر، آرد ، فلفل و نمک و اگر خاستید مقداری جعفری خرد شده را هم اضافه کرده وبا هم مخلوط کنید ، سپس به تابه ای که حاوی سوسیس ها و قارچ ها بود اضافه کنید در تابه را ببندید و اجازه دهید با حرارت ملایم بپزد و جا بیفتد .
وقتی املت تقریبا پخته بود چند دقیقه قبلا از خاموش کردن شعله ، مقداری پنیر پارمزان روی املت بپاشید ، در تابه را بگذارید تا پنیرها زود آب شوند واملت کاملا بپزد . بجای جعفری شما میتونید از هر نوع سبزی که دوست دارید استفاده کنید ، این خوراک را حتما درست کنید از مزه و طعمش خوشتون میاد شک نکنید .🍽️🤗🤗

برچسب ها :
طرز تهیه برگر مرغ
سه شنبه هشتم 7 1399

طرز تهیه برگر مرغ

برای تهیه این ساندویچ مرغبسیار ساده و لذیذ ، ابتدا سینه های مرغ را چرخ کنید ، سپس پیاز را خیلی ریز کنید ، جعفری و ریحان هم هر کدام جدا گانه ساطوری کرده و به همراه پودرپیاز و پودر سیر و نمک و فلفل به مرغ ها اضافه کرده حسابی باهم مخلوط کنیدو ورز دهید ، حدود نیم ساعتی در درون داخل یخچال قرار دهید تا استراحت کندو حسابی جا افتاده و مزه دار شود  .

در طول این مدت که مخلوط برگر شما داخل یخچال قرار دارد ، مشغول به درستکردن سس مخصوص برای برگر شوید ، برای این کار ۳ قاشق ماست ، ۲ قاشق مایونز، ۱/۵ قاشق خیارشور رنده شده ، ۱ قاشق مربا خوری سس کچاب را با هم درون کاسه ای کوچک ریخته و هم بزنید زمانی که مواد بخوبی با هم مخلوط شد  ، ۱/۵ قاشق جعفری خرد شده یا شوید ، به همراه نمک و فلفل به مخلوط اضافه کرده سپساین سس خوشمزه را در داخل یخچال قرار دهید .در مرحله بعد نوبت به آماده سازی برگر های خوشمزه رسیده با دست به آنها فرم دهید و در داخل روغن سرخ کنید ، هنگام سرو ، کاهو و پیاز و سس هم فراموش نکنید ..نوش جون 😋

برچسب ها :
طرز تهیه خورش نخود فرنگی
دوشنبه هفتم 7 1399

طرز تهیه خورش نخود فرنگی

برای درست کردن این خورشت مقویشما باید در ابتدا ۱ پیاز را رنده کنید وبا گوشت چرخ کرده ، نمک ، فلفل و زرد چوبه و ادویه خوب مخلوط کرده و حسابی ورز دهید ، تا نمک و فلفل به یه اندازه به همه گوشت اضافه شده باشد ، وقتی گوشت ها را خوب ورز دادید ، از گوشت به اندازه گردو بردارید و به شکل کوفته قلقلی در بیاورید ، در تابه ایدیگر روغن ریخته تا گرم شود ، سپس کوفته ها را در تابه بچینید و اجازه دهید تا همه طرفش سرخ شود .

در یک قابلمه دیگر کمی روغن بریزید و پیازهایی که از قبل خرد کردید را تفت دهید تا سبک و نرم شود ، سپس سیر رنده شده را هم اضافه کنید و تفت دهیدتا پخته شود ودیگر خام نباشد ، وقت اضافه کردن چاشنی هایی مثه فلفل وزرد چوبه و نمک است ، کمی که تفت دادید رب گوجه را هم اضافه کنید و تفت دهید

در مرحله بعد دو لیوان آب اضافه کنید وقتی به جوش اومد کوفته های سرخ شده را به آرامی داخل قابلمه بگذارید و درب قابلمه را ببندید تا با حرارت متوسط به آرامی بپزد ، حدود یک ربع الی بیست دقیقه که از پخت گوشت گذشت نخود فرنگی ها را به همراه نمک اضافه کنید و بگذارید تا خورشت جا بیفتد ، تا در این فاصله که نخود فرنگی ها دارن میپزند ، سیب زمینی ها را شسته و خلالی خرد کنید و در داخل روغن سرخ نمایید . وقتی که سرخ شدند سیب زمینی هارا کنار بگذارید ، خورشت که کاملا جا افتاد و پخته شد به آن زعفران اضافه کنید و حدود ۱یا ۲ دقیقه روی حرارت بگذارید ، سپس شعله را خاموش کنید ، سیبزمینی های سرخ شده را روی خورشت خوش طعم آماده سرو قرار دهید و از نوش جان کردن این غذا لذت ببرید .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت شیش انداز
دوشنبه هفتم 7 1399

طرز تهیه خورشت شیش انداز

برای تهیه این خورشت ملس و خوشمزه، ابتدا پیاز را رنده کنید وسپس در روغن سرخ کنید ، پس از کمی تفت دادن ، نمک و زرد چوبه را اضافه کنید ، سپس گردو های آسیاب شده را اضافه کنید و تفت دهید ، بعد از کمی تفت رب انار و رب گوجه را اضافه کرده کمی تفت دهید ،سپس مقداری آب ریخته ، وقتی به جوش رسید شعله را کم کنید تا جا بیفتد و روغن بیندازد .

در مرحله بعد نوبت به بادمجونا رسیده که تو این فاصله باید پوست آنها رابگیرید و به قطعات کوچک ، به اندازه بند انگشت خرد کنید و کمی نمک بزنید تا تلخی بادمجونا گرفته بشه و زودتر سرخ بشن . بعد از آبکشی ، بادمجونا را در روغن سرخ کنید ، وقتی روی خورشتتون روغن افتاد ، زمان این رسیده که بادمجونا را اضافه کنید ، میتونید کمی فلفل هم زده و اجازه دهید تا حدود نیم ساعت این خورشت محلی جا بیفته ، از خوردن این غذا سیر نمیشوید ، نوش جان .

برچسب ها :
طرز تهیه کتلت تن ماهی
دوشنبه هفتم 7 1399

طرز تهیه کتلت تن ماهی

برای تهیه کتلت مجلسیابتدا کنسرو را درون آب جوش برای مدت زمان ۱۵ دقیقه قرار دهید ، سپس روغن کنسرو ماهی را جدا نمایید ، سیب زمینی های آب پز شده را رنده کنید و همراه با گوشت ماهی مخلوط نمایید . مواد را همراه با فلفل دلمه ای و پیازچه و سیرو نمک و فلفل و زردچوبه درون یک کاسه ریخته و با هم ترکیب نمایید تا کاملاً یکدست شوند .

در مرحله بعد تخم مرغ ها را شکسته و با مواد کتلت ترکیب کنید برای مدت زمان ۱۰ دقیقه به مواد استراحت دهید سپس ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه کنید هنگامی که داغ شد از مایع کوکو برداشته و به صورت اشکال دلخواه درون تابه ریخته و سرخ کنید ، روش دیگر برای طبخ این کتلت خوشمزه که می توانید استفاده نمایید استفاده از آرد سوخاری می باشد دوطرف کوکو های خوشمزه را به آرد سوخاری آغشته کرده و درون تابه سرخ نمایید .

برچسب ها :

طرز تهیه خورش غوره بادمجان

خورش بادمجان یک خورشت بسیار خوشمزه و ملس است ، برای تهیه و پخت این خورشت خوش طعم اگر بخاهید از مرغ استفاده کنید ، باید مرغ را به نمک و زعفران آغشته و بگذاریدبه مدت یک ساعت استراحت کند ، سپس کمی روغن در ظرف ریخته و مرغ ها را تفت میدهید که هر دو طرف مرغ سرخ و طلایی شود ، بعد از آنکه مرغ ها سرخ شدن از ظرف خارج کرده ، و در همان ظرف پیاز خورد شده را تفت دهید تا سبک و نرم شود، مقداری فلفل ، نمک و ادویه کاری به همراه گوجه فرنگی که از قبل خرد کردهاید را به پیازه ها اضافه کنید و تفت دهید بعد از مدتی تفت دادن مرغ ها بهقابلمه برگردانید ، کمی آب جوش اضافه کنید تا مرغ ها با حرارت ملایم پخته شود ، در این مدت زمان شما باید بادمجان ها را پوست بگیرید و حلقه حلقه کنید .

در مرحله بعد برای اینکه مدت زمان سرخ شدن کم شود ، بادمجان ها را در آبنمک بریزید ، بعد از نیم ساعت آبکشی کنید و در روغن سرخ کنید ، برای اینکهروغن بادمجان گرفته شود ، پس از سرخ شدن آن ها را روی دستمال کاغذی تمیز قرار دهید ، وقتی که متوجه شدید که مرغ ها پخته شدن میتوانید حلقه های بادمجان را به همراه غوره اضافه کنید و اجازه دهید تا ۴۰ – ۳۰ دقیقه بپزند تا خوراک بادمجان شما حسابی جا بیفتد ، حتما امتحان کنید خیلی خوشمزه است .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 106776
تعداد نوشته ها : 679
تعداد نظرات : 3
Rss