آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه سالاد لوبیا سبز فرانسوی
چهارشنبه بیست و چهارم 9 1395

طرز تهیه سالاد لوبیا سبز فرانسوی :

مقداریآب نمک بر روی اجاق گاز گداشته هنگامی که به دمای جوش رسید برای ۱٫۵ دقیقهلوبیا سبزها را در آب نمک در حال جوشیدن قرار دهید . زمانی که لوبیا سبز ها از حالت خامی خارج شد انها را از درون ظرف خارج نمایید و مشغول به آبکش نمودن لوبیا سبز شوید . بعد از گرفتن آب آنها را بر روی دستمال خشک قرار دهید تا کاملا خشک شوند .  در مرحله بعد لوبیا سبز را در ابعاد  ۲ الی ۳ سانتی خرد نمایید . اکنون نوبت اماده نمودن نخود فرنگی ها میباشد . روش آماده کردن نخود فرنگی هم مانند لوبیا سبز ها میباشد .

آموزش و نحوه تهیه کردن سالاد رژیمی لبو با کلم

نخود فرنگی را هم مانند لوبیا خرد نمایید . حالا زمان اماده نمودن سس سالاد لوبیا سبزمیباشد . برای این کار فر را ار قبل با درجه ۲۲۰ سانتی گراد پیش گرم میکنیم . پیازی را که قبلا پوست آنرا گزفته بودید را همراه با سیر و مقداریآویشن و افزودن کمی نمک و فلفل در درون فر برای مدت زمان ۲۵ الی ۳۰ دقیقه قرار میدهیم تا کاملا مغز پخت شوند . پس از انجام این کار پیاز ها را در اندازه های درشت خرد میکنیم .

تهیه سالاد سالامی و سس مخصوص سالاد ایتالیایی

سپسبه پیاز های خرد شده ۱۵۰ میلی لیتر روغن زیتون و پس از آن سرکه را همراه با کمی نمک و فلفل سیاه به پیاز اضافه میکنیم . این مواد را بخوبی با هم ترکیب میکنیم


برچسب ها : سالاد لوبیا سبز -طرز تهیه سالاد لوبیا سبز -دستور پخت سالاد لوبیا سبز
تمیز کردن اجاق گاز
سه شنبه بیست و سوم 9 1395

تمیز کردن اجاق گاز با استفاده از جوش شیرین وسرکه

اگر مقدار آلودگی اجاق گاز شما زیاد است به حدی که باید لکه ها را بخراشید صبر نماییدو بجای این کار از جوش شیرین استفاده نمایید . جوش شیرین را شب بر روی اجاق گاز بپاشید و بر روی آن چند قطره آب بریزید اجازه دهید این محلول برایشب تا صبح بر روی اجاق گاز باقی بماند . بعد از آن میتوانید آلودگی ها را با استفاده از یک اسفنج پاک نمایید . 

اگر آلودگی اجاق گاز برطرف نشد مقدار اندکی جوش شیرین بر روی اجاق ریخته و چند قطره سرکه سفید هم بر روی آن بریزید این محلول شروع به حباب زدن بر روی اجاق خواهد کرد و بعد از گذشت ۳۰ دقیقه میتوانید براحتی لکه های اجاق را تمیز نمایید .

تمیز کردن اجاق گاز با استفاده از جوش شیرین و آبلیمو

یکی از راحت ترین و موثرترین راهها برای تمیز نمودن شیشه های پر از لکه اجاق گاز استفاده از محلول آب لیمو و جوش شیرین میباشد .
این محلول را ساخته و اجازه دهید برای نیم ساعت بر روی شیشه های اجاق گاز شما بماند . مطمئن باشید پس از شست شوی شیشه ها اجاق گاط شما براق و شفاف خواهد شد .

روش های مختلف برای تمیز کردن اجاق گاز استیل و شیشه ای

برچسب ها : اجاق گاز -تميز كردن اجاق گاز -اجاق گاز ایرانی

عکس مدل های شیک لباس مجلسی بلند و کوتاه زنانه و دخترانه

لباس مجلسی ,لباس مجلسی کوتاه ,لباس مجلسی شیک ,لباس مجلسی بلند

«» ژورنال عکس جدیدترین مدل های لباس مجلسی بلند ساده و شیک «»

لباس مجلسی گیپور ,لباس مجلسی جدید ,لباس مجلسی پوشیده

لباس مجلسی ,لباس مجلسی کوتاه ,لباس مجلسی شیک ,لباس مجلسی بلند

«» ژورنال عکس جدیدترین مدل های بلوز و دامن بلند مجلسی «»

لباس مجلسی گیپور ,لباس مجلسی جدید ,لباس مجلسی پوشیده

لباس مجلسی ,لباس مجلسی کوتاه ,لباس مجلسی شیک ,لباس مجلسی بلند

«» ژورنال عکس جدیدترین مدل های لباس مجلسی قرمز پوشیده «»

لباس مجلسی گیپور ,لباس مجلسی جدید ,لباس مجلسی پوشیده

لباس مجلسی ,لباس مجلسی کوتاه ,لباس مجلسی شیک ,لباس مجلسی بلند

«» ژورنال عکس جدیدترین مدل های لباس مجلسی استین کیمونو «»

لباس مجلسی گیپور ,لباس مجلسی جدید ,لباس مجلسی پوشیده

لباس مجلسی ,لباس مجلسی کوتاه ,لباس مجلسی شیک ,لباس مجلسی بلند

«» ژورنال عکس جدیدترین مدل های لباس مجلسی زمستانی زنانه «»

برچسب ها : لباس مجلسی-لباس مجلسی کوتاه -لباس مجلسی شیک -لباس مجلسی بلند
دستور پخت مرغ بریان شکم پر
دوشنبه بیست و دوم 9 1395

دستور پخت مرغ بریان شکم پر :

برای تهیه مرغ بریانبرای اینکه ته ظرف ما نسوزد آنرا با ورقه های آلومینیومی عایق بندی میکنیمپس از آن دو عدد کیسه نمک را در ته ظرف میریزیم . قابلمه را کنار میگذاریم. و در کاسه ای جداگانه مایع طعم دار را تهیه میکنیم برای تهیه کردن مایه نمک را همراه با فلفل و زردچوبه و زعفرانی که آب کرده ایم مخلوط میکنیم در حین مخلوط کردن روغن زیتون را هم به مایع اضافه میکنیم .

پس از تهیه کردن مایه مرغ را به مایه آغشته میکنیم همچنین قسمت های داخلی شکم مرغ را هم با مایه طعم دار میکنیم سپس سبزیجات را که شامل گوجه و کرفس و پیاز و دوجبه سیر میشود خرد میکنیم با این مواد باید داخل شکم مرغ را پر کنیم . شمابه سلیقه خود میتوانید از طعم دهنده های دیگر و یا سبزیجات معطر مختلف استفاده نمایید . پس از اینکه این مواد بخوبی بخورد مرغ بریان شکم پر شما رفت مرغ را به پشت مرغ در قابلمه نمک میخوابانیم با سیب زمنی ها دور مرغ بریان را پر میکنیم .

طرز تهیه ناگت مرغ خانگی خوشمزه ی ترد و برشته

مرغ بریان نمکی ,مرغ بریان خوشمزه ,تزیین مرغ بریان

در قابلمه را با با استفاده از دم کنی کامل و محکم میپوشانیم . ظرف را برای ۱۵ دقیقه با حرارت بالای اجاق گاز میپزیم . سپس حرارت را کم کرده و ظرف را برای ۱٫۱۵ساعت دیگر بر روی اجاق قرار میدهیم در طول این مدت زمان هرگز در ظرف را باز نکنید تا غذای شما کاملا پخته شود و در آخر یک مرغ بریان خوشمزهو خوش رنگ در اختیار داشته باشید . در ضمن ممکن است هنگامی که مرغ و نمک در حال پخته شدن میباشد بوی نامطبوعی به مشام شما برسد هیچ نگران نباشید بوی خاصی نیست . همچنین نمک موجود در ته قابلمه تاثیری بر روی شور شدن مرغ بریان خانگی شما نخواهد داشت .

برچسب ها : مرغ بریان -طرز تهیه مرغ بریان-دستور پخت مرغ بریان
برچسب ها : آشپزخانه های مدرن و شیک-طراحی آشپزخانه های مدرن -آشپزخانه مدرن
طرز تهیه مسقطی شیرازی زعفرانی
دوشنبه بیست و دوم 9 1395

طرز تهیه مسقطی شیرازی زعفرانی :

مقدار موادی که در این دستور آشپزی ذکر شده است برای تعداد ۴ نفر میباشد . برای تهیه مسقطیدر ابتدای کار باید ما نشاسته را همراه با ۲ پیمانه اب سرد حل نماییم . سپس در ظرفی دیگر ۵٫۵ پیمانه از آبی که باقی مانده است را با ۲ پیمانه شکر ونصف پیمانه از روغن مایع مخلوط مینماییم این محلوط را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار میدهیم تا بجوشد . تا زمانی که محلول ما بجوشد بسراغ نشاسته رفته و آنرا از صافی رد میکنیم وقتی که محلول جوشید نشاسته را هم به آن اضافه میکنیم .

این محلول را بصورت آهسته و پیوسته هم میزنیم تا مواد بخوبی مخلوط شوند و مایه ما هم صاف و یکدست شود . با استفاده از یک قاشق چوبی مسقطی لقمه ای را هر از چندگاهی هم میزنیم . مسقطی شیرازیرا برای دو ساعت با حرارت ملایم به همین صورت آماده میکنیم . بعد از گذشت این زمان دانه های هل را هم به مسقطی خوشمزه ای که قرار است آماده نماییم اضافه میکنیم . مسقطی را برای ۲ ساعت دیگر باز هم با حرارت ملایم میپزیم .

برچسب ها : مسقطی شیرازی-طرز تهیه مسقطی شیرازی -دستور پخت مسقطی شیرازی

طرز تهیه پیاز داغ مجلسی

تهیه پیاز داغ مجلسی کمی تفاوت دارد با پیاز داغمعمولی برای شروع پس از خرد کردن پیازها مقداری آب در تابه ریخته و درجه حرارت اجاق گاز را بالا برده تا آب درون تابه بجوشد در این هنگام پیاز ها را درون تابه ریخته و برای مدت زمان ۵ الی ۶ دقیقه باید پیاز در آب بجوشد .در مرحله بعد پیاز ها را از درون تابه خارج نموده و با آب سرد آنها را آب کشی میکنیم این نکته را هم بخاطر داشته باشید که کاملا باید آب پیازها گرفته شود و شما عجله نکنید . حالا زمان تفت دادن پیاز ها فرا رسیده و میتوانید آنها را در تابه سرخ نمایید .

برچسب ها : پیاز داغ -طرز تهیه پیاز داغ -اموزش پیاز داغ مجلسی
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 121202
تعداد نوشته ها : 841
تعداد نظرات : 3
Rss