آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه بورک اسفناج
شنبه یازدهم 2 1400

طرز تهیه بورک اسفناج

مرحله اول

برای تهیه بورک اسفناج پس از اینکه اسفناج ها را پاک کردید آن ها را در ابعاد درشت خرد کرده سپس درون آبکش ریخته و بشورید ، حالا اسفناج های پاک شده را درون قابلمه ریخته و روی اجاق گاز قرار دهید و درب قابلمه را ببندیدتا خوراک اسفناج بپزد .

مرحله دوم

برای پخت اسفناج نیازی به اضافه کردن آب نیست ، مواد را در هنگام پخت همبزنید تا نسوزند ، پس از پخت پیازچه را همراه با نمک و فلفل و یک قاشق غذاخوری روغن به اسفناج ها اضافه کرده و با هم تفت دهید ، توجه داشته باشیدبا حرارت ملایم این کار را انجام دهید .

مرحله سوم

قابلمه را از روی اجاق گاز برداشته و اسفناج ها را همراه با پنیر خامه ای مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند پس از انجام این مرحله درون یک کاسه تخممرغ ها را شکسته و با روغن و شیر مخلوط کنید . حالا خمیر یوفکا را در یک سطح صاف پهن کنید .

مرحله چهارم

حالا با یک فرچه مخلوط تخم مرغ را بر روی سطح خمیر یوفکا بکشید این کار باعث جلوگیری از پاره شدن خمیر در هنگام رول کردن میشود اکنون زمان آن رسیده که اسفناج را بر روی خمیر بریزید و آن را رول کنید قالب خود را چرب کرده و رول ها را به صورت حلزونی درون آن بچینید .

مرحله پنجم

در پایان دوباره با فرچه از سسی که آماده کرده بودید بر روی بورک ترکیکشیده و روی آن ها کنجد یا سیاه دانه بپاشید ، فر را از قبل پیش گرم کنید وقالب را برای مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه درون فر و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید
برچسب ها :

طرز تهیه سوشی بدون جلبک

مرحله اول

برای تهیه سوشی بدون جلبک ابتدا برنج را بخیسانید و آن را بدون استفاده از نمک و روغن بپزید . برنج را باید بصورت شفته آماده کنید . در مرحله بعد هویج و فلفل های دلمه‌ای را بصورت خلالی خرد می‌کنیم . در یک ظرف جداگانه شکر و سرکه را با هم مخلوط میکنیم .

مرحله دوم

توجه داشته باشید که شکر درون سرکه کاملآ حل شود .یک کاتر مخصوص آشپزی با قطر تقریبا ۱۲ سانتیمتر آماده کرده و برنج را درون آن ریخته و با دست فشار میدهیم بصورتی که برنج کاملاً بهم بچسبد . حالا روی برنج تکه های تن ماهی قرار می‌دهیم .

مرحله سوم

توجه کنید تکه های تن ماهی را هم باید با دست فشار دهید ، روی تن ماهی را با هویج و فلفل دلمه ای پر میکنیم ، حالا روی خوراک خارجی سس مایونز و سس سویا ریخته و در آخر سس مخصوص سوشی که از ترکیب شکر و سرکه آماده کرده بودید روی خوراک ریخته و نوش جان نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک یزدی
جمعه دهم 2 1400

طرز تهیه کیک یزدی

مرحله اول

برای تهیه کیک یزدی ساده خانگی ابتدا باید را پیش گرم کنید آن هم با دمای ۲۲۰ درجه سانتی گراد بود و پودر هل برای سه مرحله الک کنید درون یک کاسه جداگانه شکر و تخم مرغ را همراه با روغن و ماست و گلاب مخلوط نمایید .

مرحله دوم

موادی را که باهم مخلوط کرده اید برای مدت زمان ۵ الی ۶ دقیقه با همزن دستی هم بزنید سپس به این مواد آرد بیکینگ پودر را که الک کرده بودید در سهنوبت اضافه کنید و مدام مواد را هم بزنید هم زدن شما در حدی باشد که آرد با مایه کیک مخلوط شود .

مرحله سوم

با دو سوم از مایه قالب کیک را پر کنید ، اگر می خواهید پس از پخت کیک ساده خانگیشما ترک بخورد چاقو را را درون روغن مایع فرو کرده و مانند علامت + روی مایه بکشید ، حالا بر روی مایه کنجد یا خلال پسته بپاشید ، قالب را درون فرقرار دهید

مرحله چهارم

بعد از گذشت ۱۰ دقیقه و زمانی که شکل و شمایل کیک به حالت گنبدی درآمد حرارت فر گاز را کم کرده و بر روی ۱۹۰ درجه سانتیگراد قرار دهید حالا اجازهدهید تا کیک خوشمزه کاملاً مغز پخت و طلایی رنگ شود
برچسب ها :
طرز تهیه میگو پفکی
چهارشنبه هشتم 2 1400

طرز تهیه میگو پفکی

مرحله اول

برای تهیه و پخت میگوپفکی ابتدا باید میگوها را کاملاً پاک کنید و پس از آن پشت آنها را برش بزنید سپس مواد مرینیت میگو را آماده می کنید برای اینکار سیر له شده را همراه با پودر سیر و زعفران مخلوط کنید سپس به این مواد بیکینگ پودر و ماءالشعیر را اضافه کنید .

مرحله دوم

حالا به این مواد روغن مایع نمک و فلفل را اضافه کنید به خوبی با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند پس از انجام این کار آرد سفید را آرام آراماضافه کنید تا سس شما به غلظت ماست برسد . میگوها را به این سس آغشته کنید.

مرحله سوم

مواد را برای ۴۰ دقیقه تا یک ساعت استراحت دهید تا ادویه و چاشنی ها به خورده خوراک میگو برود . درون ماهی تابه روغن ریخته و روی اجاق گاز قرار دهید هنگامی که روغن داغ شد میگوها را درون ماهیتابه ریخته و سرخ نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه شنیسل گوشت
چهارشنبه هشتم 2 1400

طرز تهیه شنیسل گوشت

مرحله اول

اگر می‌خواهید خوراک شنیسل گوشت مجلسی تهیه کنید ابتدا باید گوشت را در اندازه های متوسط خرد کنید سپس تکه های خرد شده را بکوبید تا نازک شوند . درون کاسه جداگانه تخم مرغ ها را شکسته و به آن فلفل و نمک را اضافه کنید مواد را هم بزنید تا یکدست شوند .

مرحله دوم

ماهیتابه رو روی اجاق گاز قرار داده و درون آن روغن بریزید و صبر کنید تا داغ شود . حالا تکه های گوشترا درون پودر سوخاری قرار داده به صورتی که تمام قسمتهای آن به پودر آغشتهشود . بعد از انجام این کار آن ها را درون ظرف تخم مرغ ها قرار دهید .

مرحله سوم

در این مرحله تکه های گوشت را دوباره درون پودر سوخاری بغلتانید و پس ازانجام این کار آن ها را درون ماهیتابه قرار داده و مشغول به سرخ کردن تکه های گوشت شوید . دو طرف غذای شنیسل خانگی را سرخ کنید تا طلایی رنگ شوند .

مرحله چهارم

در این مرحله و پس از سرخ کردن گوشت آنها را روی دستمال های مخصوص و تمیز آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود اکنون میتوانید خوراک سوخاری خود را همراه با سبزی تازه و خیارشور و گوجه نوش‌جان نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه آش گوجه
چهارشنبه هشتم 2 1400

طرز تهیه آش گوجه

مرحله اول

برای پخت آش گوجه یا هر نوع آش محلی دیگه باید از روز قبل حبوبات را بخیسانید ، در طول این مدت هم آب را برای دو الی سه مرحله عوض کنید این کارباعث گرفتن نفخ حبوبات میشود ، در ضمن گندم را هم با آب گرم بخیسانید برای۲ الی ۳ ساعت .

مرحله دوم

در مرحله بعد حبوبات را همراه با گندم درون قابلمه ریخته و برای مدت زمان دو ساعت بپزید سپس با آن ها عدس و سبزی آش را اضافه کنید ۳۰ دقیقه بعداز پخت این مواد گوجه های رنده شده را اضافه کنید و اجازه دهید تا با حرارت متوسط سوپ ساده بپزد .

مرحله سوم

برای بهتر شدن رنگ غذا با گوجه یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را درون مقدار کمی روغن تفت دهید و آن را به آش اضافه کنید . حالا درون ظرفی جداگانه پیاز را خلالی کرده و آن را سرخ کنید به پیاز ها کمی هم نمک و فلفلو زردچوبه اضافه کنید .

مرحله چهارم

مقداری از پیاز داغ را که آماده کرده آید برای تزیین غذا جدا کنید و الباقی آن را به آش اضافه کنید ، نعنا داغ را هم تهیه کرده و مقداری از آن را برای تزیین و الباقی را به آش گوجهاضافه کنید . در لحظات پایانی پخت ۴ قاشق غذاخوری آب غوره به آش اضافه کرده و نمک آن را اندازه کنید اکنون غذای شما آماده برای سرو می باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه بوقلمون و سس پرتقال
چهارشنبه هشتم 2 1400

طرز تهیه بوقلمون و سس پرتقال

مرحله اول

برای تهیه خوراک بوقلمون با سس پرتقال ابتدا ران بوقلمونرا درون ماهی تابه ریخته و همراه با مقدار کمی روغن آن را تفت دهید به صورتی که دو طرف ران مرغ طلایی رنگ شود . پس از انجام این کار مرغ را درون قابلمه ریخته و به آن پیاز و سیر و آب و نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه کنید .

مرحله دوم

در مرحله بعدی در قابلمه را قرار داده و اجازه دهید تا خوراک شما با حرارت ملایم و برای مدت زمان ۲ الی ۲/۵ ساعت بپزد . شما برنج را هم جداگانهبه صورت کته دم کنید و پس از آماده شدن روی آن را با زعفران و خلال بادام تزیین نمایید ، پس از انجام این مراحل باید سس مخصوص پرتقال را تهیه کنید .

مرحله سوم

برای آماده کردن سس این غذا ، یک قاشق غذاخوری عسل را همراه با خلال پرتقال و نشاسته درون قابلمه بریزید و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید حالا مواد را با هم بخوبی مخلوط کنید تا یکدست شوند ، سپس آب پرتقال را به سایر مواداضافه کنید و آن ها را هم بزنید تا زمانی که سس غلیظ شود . اکنون غذا با بوقلمون و سس مخصوص پرتقال آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه مرغ دم کرده
دوشنبه ششم 2 1400

طرز تهیه مرغ دم کرده

مرحله اول

برای تهیه مرغ دمکرده مجلسی با زرشک ابتدا تکه های گوشت را درون ماهیتابه ریخته و به آن روغن و زردچوبه اضافه کنیم گوشت ها را حسابی تفت دهید . حالا پیاز را همراه با فلفل دلمه ای و گوجه و رب و سیر درون مخلوط کن ریخته و آنها را با هم میکس نمایید .

مرحله دوم

سسی را که از مخلوط کردن سایر مواد درون مخلوط کن آماده کرده بودید ، درون ماهی تابه ریخته و به تکه های مرغ سرخ شده اضافه نمایید حالا باید صبرکنید تا خوراک شروع به جوشیدن کند ، در این مرحله یک دمکنی را درب ماهیتابه قرار داده و شعله را تا حد ممکن کم کنید تا غذای مجلسی شما دم بکشد .

مرحله سوم

در این فاصله زمانی که در اختیار دارید زرشک ها را شسته و آنها را درون آبکش ریخته و خشک کنید پس از اینکه غذا پخته شد نصف لیوان زرشک را به آن اضافه کرده و اجازه دهید تا برای ۱۰ دقیقه مرغ سرخ کردهبا زرشک دم بکشد برای پخت این خوراک نیاز به اضافه کردن آب نیست . به خاطراستفاده از زرشک طعم غذای شما بسیار خوشمزه و لذیذ خواهد شد .

برچسب ها :
طرز تهیه آش ماست
يکشنبه پنجم 2 1400

طرز تهیه آش ماست

مرحله اول

برای تهیه آش ماست ابتدا تکه‌های مرغ را درون قابلمه ریخته و همراه با آب و نیاز و نمک و فلفل بر روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا گوشت بپزد . دراین فاصله زمانی و تا پخته شدن گوشت مرغ هویج را نیم پز کرده و همراه با جو پخته شده درون قابلمه میریزیم .

مرحله دوم

حرارت را در حالت متوسط قرار می دهیم سپس آب مرغ را همراه با آب و نمک اضافه میکنیم تا آش شروع به جوشیدن کند حالا قارچ را با کره درون ماهیتابه تفت داده و برای اینکه رنگ آن سیاه نشود در در هنگام تفت دادن از چند قطره آبلیمو استفاده کنید .

مرحله سوم

در این مرحله قارچ را به مواد در حال پخت اضافه کنید و تکه های مرغ را پس از پخته شدن ریش ریش کنید و درون ماهیتابه با کمی روغن تفت دهید و پس ازسرخ کردن به آش اضافه نمایید . حالا باید سیر را له کنید و همراه با گشنیز های خرد شده به آش اضافه کنید .

مرحله چهارم

در پایان فلفل سیاه را اضافه کنید و اجازه دهید تا آش جا افتاده شود حالا ماست را با یک عدد زرده تخم مرغ را مخلوط کرده و روی حرارت اجاق گاز قرار میدهیم تا شروع به جوشیدن کند سپس آن را به آش محلی اضافه می کنیم و برای ۵ دقیقه با هم بجوشند .
برچسب ها :
طرز تهیه سوپ لوبیا سبز
يکشنبه پنجم 2 1400

طرز تهیه سوپ لوبیا سبز

مرحله اول

برای تهیه و پخت سوپ لوبیا سبز ساده خانگی  پس از اینکه لوبیاها را شستهو تمیز کردید آنها را همراه با آب مرغ یا آب قلم بر روی حرارت زیاد اجاق گاز قرار دهید و صبر کنید تا زمانی که شروع به جوشیدن کند ، حالا بایدحرارترا کم کنید و در قابلمه را به صورت نیمه باز قرار دهید تا لوبیاها به آرامی بپزند

مرحله دوم

در این فاصله زمانی که در اختیار دارید می توانید آرد برنج را با یک پیمانه آب سرد مخلوط کنید ، مواد را هم بزنید تا آرد درون آب کاملا حل شود ،اکنون آن را به لوبیاسبز در حال پخت اضافه کنید . نمک و فلفل را هم به سوپ سبزیجات رژیمی اضافه کرده و برای یک ربع دیگر اجازه دهید تا بپزند و سوپ به شما به غلظت کافی و مناسب برسد .

مرحله سوم

در این مرحله و پس از اینکه سوپ پخته شد آن را درون ظرف مخصوص سرو کردن ریخته و بعد از آن تخم مرغها را که آب پز کرده بودید خرد کنید و به غذای خود اضافه نمایید در پایان کره آب شده را روی خوراک لوبیا ریخته و آن را نوش جان کنید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 121189
تعداد نوشته ها : 841
تعداد نظرات : 3
Rss