آرشیو
طراح قالب
Tebyan

طرز تهیه سوپ ذرت زمستانی :

برای شروع به سراغ فلفل دلمه ای ها رفته و پس از آنکه آنها را کبابی نمودیم در داخل یک کیسه پلاستیکی قرار میدهیم تا درون پلاستیک بخار جمع شود و این بخار پوست فلفل دلمه ای ها را نرم کند . پوست فلفل ها را حالا میتوانید براحتی جدانمایید پس از انجام این کار فلفل ها را در اندازه های کوچک تقریبا ۱ سانتی خرد میکنید .

حالا به سراغ قابلمه رفته و مقداری روغن در ان ریخته پس از گرم شدن روغن پیاز و کرفس را در ظرف ریخته و آنها را با حرارت ملایم اجاق گازتفت میدهیم کمی که نرم شدند سیب زمینی و فلفل خرد شده را هم به مواد درون قابلمه اضافه میکنیم در مرحله بعدی آب مرغ را همراه با نیمی از ذرت پخته شده را اضافه میکنیم و اجازه میدهیم تا غذا کاملا پخته شود و سبزیجات آن نرم شوند .

آشپزی و طرز تهیه سوپ جو با شیر و مرغ خوشمزه و مجلسی

آموزش سوپ ذرت ,سوپ جو و ذرت ,سوپ ذرت با خامه

بعد از اینکه سوپ ذرت جا افتاده شد زیر اجاق گاز را خاموش کرده و مواد را درون غذا ساز ریخته و به صورت پوره در می آوریم . بعد از انجام این کار سوپ ذرت را دوباره به درون قابلمه منتقل نمود و الباقی ذرت را به آن اضافه میکنیم اگر غلظت سوپ ذرتبالا بود با افزودن آب مرغ و یا شیر آنرا رقیق تر میکنیم غذا را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار میدهیم تا حسابی لعاب دار شود در حین جوشیدن نمکو فلفل را هم به سوپ ذرت اضافه میکنیم .


برچسب ها : سوپ ذرت -دستور پخت سوپ ذرت-طرز تهیه سوپ ذرت
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 121185
تعداد نوشته ها : 841
تعداد نظرات : 3
Rss