آرشیو
طراح قالب
Tebyan

طرز تهیه شیرینی ساده خانگی بدون فر

مرحله اول

برای تهیه شیرینی سادهخانگی ابتدا کره را درون دمای آشپزخانه قرار دهید تا نرم شود سپس آن را همراه با پودر قند مخلوط کرده و با همزن هم میزنیم پس از انجام این کار به آن ها زرده تخم مرغ و وانیل را اضافه می کنیم و تا زمانی که کرم رنگ شوند هم می‌زنیم .

مرحله دوم

حالا نوبت اضافه کردن آرد می باشد آرد را الک کرده و آرام آرام به مواد اضافه کرده و هم می زنیم اکنون زمان آن رسیده که زعفران را به مواد اضافه کنید و با لیسک آنها را مخلوط کنید . در این مرحله خمیر را با دست ورز می دهیم تا زمانی که بدست نچسبد .

مرحله سوم

توجه کنید که ورز دادن زیاد خمیر باعث میشود به روغن بیفتد اگر احساس کردید خمیر چسبنده است کمی آرد به آن اضافه کنید . هنگامی که خمیر آماده شدآن را با وردنه به قطر یک سانت پهن کنید ، حالا با قالب خمیر رو به شکل دلخواه برش بزنید .

مرحله چهارم

خمیر شیرینی نیاز به استراحت ندارد درون کف سینی فر کاغذ روغنی پهن کنیدو و شیرینی‌ها را با فاصله و مرتب درون سینی قرار دهید شعر را از قبل با دمای ۱۲۰ درجه سانتیگراد پیش گرم کنید و سینی را برای مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه درون فر قرار دهید .

مرحله پنجم

هنگامی که کمی زیره شیرینی ها تغییر رنگ داد اجاق گاز را خاموش کنید و تا زمانی که آن ها خنک نشده‌اند به سینی دست نزنید . برای پخت آن رنگ زعفران اصلاً نباید استفاده کنید . مدت زمان مورد نیاز برای پخت این شیرینی خانگی تقریباً یک ساعت می باشد .


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 121207
تعداد نوشته ها : 841
تعداد نظرات : 3
Rss