آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه کیک ساده وانیلی
چهارشنبه هجدهم 1 1400

طرز تهیه کیک ساده وانیلی

مرحله اول

برای تهیه کیک ساده وانیلی ابتدا باید تخم مرغ ها را در دمای محیط قرار دهید تا دمای آنها با محیط اطراف یکسان شود سپس آنها را درون شکاف شکسته و شکر را همراه با وانیل به آن اضافه کنید و به وسیله همزن تخم مرغ ها را مخلوط کنید تا پف کند و کرم رنگ شوند .

مرحله دوم

پس از انجام این کار نوبت اضافه کردن شیر و روغن مایه می باشد مواد را با هم مخلوط کنید سپس پس آرد و بیکینگ پودر را برای سه مرحله الک کنید و آنرا در دو نوبت به مایع تخم مرغ اضافه کنید حالا مایع را به صورت دورانی و در یک جهت هم بزنید .

مرحله سوم

اگر می‌خواهید کیک میان تهیدرست نمایید از قالب سایز ۲۶ با ارتفاع ۱۰ استفاده کنید ، قالب را چرب کنید فر گاز را هم از قبل پیش گرم نمایید . مایه کیک وانیلی خوشمزه را درونقالب بریزید و آن را درون فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد برای مدت زمان ۴۵دقیقه قرار دهید .

نکات پخت کیک

میتوانید مقداری دارچین یا پودر نسکافه و پودر کاکائو به آرد کیک اضافه کنید . این کیک ساده را درون قابلمه هم می توانید تهیه کنید به این صورت کهکف قابلمه تفلون را چرب کنید و یک لیوان استیل در وسط آن قرار دهید ، هنگامی که ظرف داغ شد مایه کیک وانیلیرا اطراف لیوان بریزید و روی قابلمه دم کنی قرار دهید . حتما پخش کن استفاده کنید . حرارت گاز کم باشد . مدت زمان پخت تقریبا ۴۵ دقیقه است .


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 121200
تعداد نوشته ها : 841
تعداد نظرات : 3
Rss