آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه کوفته برنجی
چهارشنبه هجدهم 1 1400

طرز تهیه کوفته برنجی

مرحله اول

برای تهیه کوفته برنجی خوشمزه و مجلسی ابتدا برنج را به صورت دم کش و بدون روغن همراه با مقداری نمک و زردچوبه بپزید لکه ها را هم به صورت جداگانه بخیسانید و آنها را هم بپزید ، حالا لپه و برنج پخته را با گوشت چرخ کرده مخلوط کنید .

مرحله دوم

حالا به این مواد سبزی های معطر را همراه با ادویه و آرد نخودچی اضافه کنید با دست مواد را ترکیب کنید تا کاملاً یکدست شوند و تمام قسمتهای مایه کوفته خانگی به ادویه و سبزی معطر آغشته شود . به مواد برای ۱۵ دقیقه استراحت دهید .

مرحله سوم

حالا از مایع برداشته کف دست خط کنید و درون آن را با موادی مانند گردو آلو یا زرشک یا لواشک پر کنید ، دوباره کمی از گوشت برداشته و روی آن قرار دهید و به صورت توپ آن را گرد کنید . پیشنهاد میکنیم از مقدار کمی هم پیاز داغ استفاده کنید .

مرحله چهارم

کوفته های رژیمیرا درون یخچال قرار دهید برای نیم ساعت تا حسابی جا افتاده شوند پس از انجام این کار قابلمه را بر روی اجاق گاز قرار دهید و مقداری آب اضافه کنیددرون آن کمی زردچوبه نمک و روغن بریزید کمی که آب گرم شد روغن و پیاز داغ را اضافه کنید .

مرحله پنجم

حالا نوبت اضافه کردن کوفته ها به مواد درون قابلمه می باشد آنها را به آرامی درون ظرف قرار دهید سپس درب قابلمه را ببندید و اجازه دهید تا کوفته خوشمزه برای مدت زمان ۶۰ الی ۹۰ دقیقه و با حرارت کم بپزد ، میتوانید از مقداری آلو خشک هم به عنوان چاشنی استفاده کنید .


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 121209
تعداد نوشته ها : 841
تعداد نظرات : 3
Rss