آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه چلو ماهیچه
دوشنبه یازدهم 12 1399

طرز تهیه چلو ماهیچه

مرحله اول

برای تهیه چلو ماهیچه اگه از گوشت یخ زده استفاده می کنید ،شب قبل از آشپزی آن را از درونیخچال خارج کنید تا یخ زدایی شود . حالا پیاز را در قطعات درشت و دندان گیر خرد کنید و ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و به آن روغن اضافه کنید .

مرحله دوم

در این مرحله پیازها را درون ماهی تابه ریخته و تفت دهید ، برای تفت دادن پیاز داغ خشکمی‌توانید از روغن جامد و مایع با هم استفاده کنید . زمانی که پیاز ها سبکشدند تکه های گوشت را درون ماهیتابه ریخته و همراه با پیاز داغ تفت دهید دو طرف گوشت را تفت دهید تا تغییر رنگ دهد .

مرحله سوم

در این زمان نوبت اضافه کردن ادویه خوش عطرمیباشد زردچوبه را همراه با فلفل سیاه به گوشت اضافه کنید و با هم مخلوط کرده و تفت دهید پس از انجام این کار زعفران دم کرده را همراه با چوب دارچین (پودر دارچین باعث میشه رنگ گوشتتون تیره بشه) و سیر به مواد درون ماهی تابه اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید .

مرحله چهارم

بعد از انجام این مراحل نوبت اضافه کردن آب جوش می رسد آب را در حدی که روی گوشت را بپوشاند اضافه کنید و در ظرف را بگذارید و اجازه دهید تا برای مدت زمان ۵ ساعت با حرارت کم گوشت کاملاً مغز پخت شود

مرحله پنجم

در ۳۰ دقیقه پایانی پخت نمک را به گوشت اضافه کنید توجه داشته باشید در اواسط پخت هم کمی گوشت را هم زده و آن را زیر و رو کنید تا دو طرف گوشت شمابه خوبی پخته شود . هنگامی که آب گوشت غلیظ شد چلو مجلسی شما آماده شده است .


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119072
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss