آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه پلو افغانی
شنبه نهم 12 1399

طرز تهیه پلو افغانی

مرحله اول

برای پخت پلو افغانی خوشمزه برنج را در آب نمک می‌خوانیم سپس گوشت را همراه با پیاز و ادویهو مقداری آب بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و صبر می کنیم تا گوشتبپزد پس از اینکه گوشت پخته شد آن را ریش ریش کرده یا به قطعات کوچک خرد می‌کنیم .

مرحله دوم

در مرحله بعد یک عدد پیاز را رنده کرده سپس ماهیتابه را بر روی حرارت اجاق گاز قرار داده و با مقدار کمی روغن پیاز ها را تفت می دهیم . هویج را هم به صورت خلال های بایک بری زده و پس از اینکه پیاز داغ ها سبک شیشه شد آنها را درون ماهی تابه ریخته و با هم تفت میدهیم تا به صورت نیم پز آماده شود .

مرحله سوم

حالا آبی را که با آن گوشت را پخته بودیم درون قابلمه ریخته و برنج ها را شسته و درون قابلمه ریخته و ادویه را اضافه میکنیم ، اگر احساس کردید آببرنج کم است می‌توانید مقداری آب اضافه کنید ، قابلمه را بر روی اجاق گاز قرار میدهیم و صبر میکنیم تا بجوشد .

مرحله چهارم

هنگامی که شروع به جوشیدن کرد حرارت را کم می کنی و اجازه می دهیم تا برای مدت زمان ۴۵ دقیقه قابلمه روی گاز با حرارت کم بماند . تا برنج آماده شود مقداری پیاز داغ آماده کرده سپس برنج را همراه با پیاز داغ و زرشک و گوشت ریش ریش شده درون سینی آماده برای سرو می کنیم .


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119019
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss