آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه کمپوت گیلاس
پنج شنبه هفتم 12 1399

طرز تهیه کمپوت گیلاس

مرحله اول

برای تهیه کمپوت گیلاس خانگی خوشمزه و خوشرنگ ابتدا میوه را جدا کنید سپس آنها را شسته و درون آبکش بریزید و اجازه بدهید تا کاملاً آب آن گرفته شود و میوه‌های خشک شوند . شیشه هایی با درب فلزی انتخاب کنید که هوا را ردنکند .

مرحله دوم

آب سرد را درون قابلمه ریخته و شکر را به آن اضافه کنید و مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید تا زمانی که شکر کاملاً درون آب حل شود .

اگر احساس کردید که شیرینی آن کم است می توانید به شربت شکر اضافه کنید .

مرحله سوم

در این مرحله شیشه ها را با گیلاس پر کنید سپس شربتی را که با آب سرد تهیه کرده آید را اضافه کنید به صورتی که تا لبه شیشه پر شود .

درب شیشه ها را محکم ببندید و قابلمه بزرگ را انتخاب کنید و شیشه‌های گیلاس را درون قابلمه قرار دهید .

مرحله چهارم

حالا نوبت اضافه کردن آب میباشد . آب را در حدی اضافه کنید که روی شیشه‌ها را بپوشاند . قابلمه را روی حرارت متوسط اجاق گاز قرار دهید و صبر کنید تا بجوشد . حالا می توانید اجاق گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا درهمان شرایط آب خنک شود .

مرحله پنجم

حالا شیشه های کمپوت خانگی را از درون قابلمه خارج کنید و درب آنها را دوباره چک کرده و برای اطمینان محکم کنید ، حالا شیشه ها را برای مدت زمان یک ساعت سر و ته قرار دهید تا مطمئن شوید آب از آن چکه نمی کند . حالا می توانید شیشه های کمپوت خوشمزه را درون یخچال نگهداری کنید

نکات پخت کمپوت

حتماً از شیشه های تمیز و بدون بو استفاده کنید با این کار ماندگاری کمپوت خانگی شما بیشتر خواهد شد . یکی دیگر از نکات مهم این است که شربت باید لبریز شود از شیشه ها . درب شیشه ها حتماً باید سفت سفت باشد .


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119070
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss