آرشیو
طراح قالب
Tebyan

طـرز تـهـیـه ماهی سنگسر شکم پر

همه ما میدونیم ماهی شکم پر، انواع مختلفی داره ، اما همیشه برای معطر کردن مواد داخل شکم ماهی از سبزیجات معطر مثله : گشنیز ، جعفری ، شوید ، ترخون و مرزه استفاده میشه .سلیق ما ایرانیها اینه که همیشه دوست داریم ماهی را سرخ کنیم ، اما اگر درفر هم آمادش کنیم روغن کمتری میبره و برای سلامتی خطری نداره .

در ابتدا ماهی ها را شسته ، شکمش را خالی کنید ، داخل شکم ماهی را به آبلیمو آغشته کنید و به مدت نیم ساعت درون یخچال قرار دهید تا ماهی طعم داربشه . درون تابه روغن ریخته ، سپس پیاز از قبل خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید وقتی پیازها سبک و شیشه ای شد ، سیر رنده شده و گردوی آسیاب شده را هم تفت دهید ، کمی رب انار اضافه کنید ، گیشنیز از قبل خرد شده را هم اضافه کرده و حرارت را خاموش کنید .

ماهی را از یخچال در آورید ، و داخل شکمش را از مایعی که درست کردید پر کنید ، انتخاب چگونه پختن ماهی باشماست .شما میتونید هم در تابه سرخ کنید ،هم در فر در دمای ۱۸۰ درجه طبخ نمایید .ده دقیقه قبل از اینکه خاستید ماهیها را سرو کنید ، روی ماهی ها زعفرون آب کرده بریزید و سپس یه قاشق غذا خوری کره آب شده روی ماهی ها اضافه کنید ، و دوباره داخل فر قرار دهید تا خوراک ماهی برشته بشه . در کنار خانواده از نوش جان کردن این غذا لذت میبرید .😋😋😋


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 106810
تعداد نوشته ها : 679
تعداد نظرات : 3
Rss