آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه جوجه کباب یونانی
يکشنبه سیزدهم 7 1399

طرز تهیه جوجه کباب یونانی

برای تهیه خوراک جوجه کبابدر ابتدای کار باید سینه های مرغ را شسته و به اندازه تکه های مکعبی کوچک برش بزنید ، مقداری روغن زیتون به مرغ ها اضافه کنید . مرغ ها را با روغن زیتون مخلوط کنید ، بهتر است دستکش دست کنید و با دست مرغ ها را زیر ورو کنید تا حسابی به روغن زیتون آغشته شوند ، چند ساقه جعفری را همراه یک حبه سیر با چاقو ریز خرد کنید و با آویشن و نمک و فلفل سیاه ، اوگانو به مرغ هااضافه کنید .

الان نوبت اضافه کردنه آب لیمو هست و باید آن ها را با دست خوب مخلوط کنید تا مزه ترش آبلیمو ، همه مرغ ها را طعم دار کند ، بهتر است سلفون روی ظرف بکشید و بگذارید ۱ ساعت در یخچال استراحت کند . اگر از قبل به فکر درستکردن این غذا بودید پس برایش وقت بیشتری بگذارید اگر مرغ ها را ۵ الی ۶ ساعت در داخل یخچال بگذارید ، مرغ ها بیشتر طعم دار میشوند و این کار کیفیتآشپزی شما را بالا می برد .

اگه میخواهید برای درست کردن کباب از سیخ چوبی استفاده کنید پس لازم استچند دقیقه سیخ های چوبی را داخل آب سرد بخیسانید سپس ۵ یا ۶ تکه مرغ را بهسیخ کشیده ، و داخل یک تابه کمی روغن ریخته و روی حرارت قرار دهید . وقتی که روغن داغ شد ، سیخ ها را داخل تابه بچینید وقتی سرخ شد ، طرف دیگر هم بچرخانید تا سرخ شوند ، البته به سلیقه شما هم بستگی داره ، اگر بخاهید میتونید این نوع کباب را روی منقل زغال هم درست کنید . اگر خاستید از منقل استفاده کنید ، باید سیخ های فلزی جابگزین سیخ های چوبی بشن ، این جوجه کباب عالی را شما هم میتونید با نان هم با برنج سرو کنید و در کنار خانواده از نوش جان کردنش لذت ببرید .


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 106809
تعداد نوشته ها : 679
تعداد نظرات : 3
Rss