آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه ترشی بندری
جمعه یازدهم 7 1399

طرز تهیه ترشی بندری

برای تهیه یه ترشی خوشمزهتیز و تند و خوشمزه سعی کنید تمام سبزیجات ترشی را به صورت تازه تهیه کنید.🥦🥒🌶️🥕🧄 درابتدای کار تمام سبزیجاتتون (گل کلم ، بادمجان ، هویج ، سیر ، خیار ، فلفل سبز ) را تمیز بشویید و بگذارید کنار به صورتی که آب سبزیجات گرفته شود تا برای خرد کردن سبزیجات آب نداشته باشن . همه سبزیجات شسته شده را با چاقو ریز کنید ، هویج ها را هم پوست کنده و مکعبی یا نگینی ،به اندازه های مساوی خرد کنید ، برگ کرفس ها را هم بشویید ، و بعد از خشک کردن ، خرد کنید .

فقط خیارها را پوست نگرفته خرد کنید ، گل های گل کلم را جدا کنید سپس خیلی ریز خرد کنید تا ترشی شما خوشگلتر بشه . الان بادمجونایی که خرد کردیدرا یه ربع با سرکه بجوشانید ( دل بخاهی هست ) 🙂 گوجه فرنگی را درون مخلوطکن بریزید و میکس کنید . 🍅🍅 یه ظرف بزرگ لازم دارید که تمام سبزیجات خردشده و مواد ترشی را درونش قرار دهید ، گوجه ها و تمبر هندی و سرکه رب اناررا هم اضافه کنید و با هم مخلوط کنید در ظرف را ببندید . فراموش نکنید جایترشی باید خشک و خنک باشه .

نکته : شما میتونید از سیاه دانه در ترشی بندری استفاده کنید کاملا دل بخاهیه . 😉 زمان درست شدن این ترشی دو هفته است و وقتی دو هفته تمام شد میتونید ترشی را داخل یخچال نگه داری کنید . در داخل این ترشی محلی شمامیتونید از سرکه سیب و کشمش یا سرکه انگور ، که در بازار یافت میشه استفاده کنید . اگه به فلفل تند حساسیت داری میتونید بجاش از فلفل سبز شیرین نیز استفاده کنید .🌶️🌶️🌶️


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 106849
تعداد نوشته ها : 679
تعداد نظرات : 3
Rss