آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه اسکندر کباب
شنبه بیست و هفتم 2 1399

طرز تهیه اسکندر کباب

برای تهیه کباب خانگیخوشمزه پیاز را خرد کرده و درون مخلوط کن ریخته سپس حبه های سیر را اضافه نمایید پس از آن ۲ قاشق غذاخوری ماست را اضافه کرده حالا نوبت استفاده از ادویه میباشد نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز و زیره و آویشن را به مایه اضافهنمایید به این مواد ارد سوخاری را اضافه کنید سپس مخلوط کن را روشن نموده وهمه مواد را با هم ترکیب نمایید . حالا مواد را با گوشت چرخ کرده مخلوط کنید و بخوبی ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند .در مرحله بعد گوشت را رویسلفون گذاشته و بصورت استوانه ای رول نمایید . سپس گوشت را تا زمانی که کامل یخ بزند درون فریزر قرار دهید .

در مرحله بعد گوشت را برای مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در دمای معمولی آشپزخانه قرار دهید تا سلفون را جدا نمایید . با یک چاقوی تیز گوشت را ورقهورقه کنید سپس درون تابه قرار داده و سرخ کنید . در این مرحله پیده را در ابعاد کوچک برش زده و همراه با ۱ قاشق غذاخوری کره تفت دهید پس از آماده شدن آنرا کنار قرار داده ، سپس آرد را درون تابه ریخته و تفت دهید کمی بعد رب گوجه فرنگی را ریخته و مواد را با هم مخلوط کنید .

نصف لیوان آب را اضافه کنید و سس را بخوبی مخلوط کنید تا بصورت گوله گوله حالت نگیرد در همان حالت کچاب و ادویه ها را ریخته و سپس الباقی آب رااضافه نمایید و صبر کنید بجوشد . اجاق را خاموش کنید و درب تابه را قرار دهید تا سرد شود . درون ظرف سرو نان پیده ها را چیده روی آن کمی سس ریخته سپس تکه های گوشت را قرار دهید و دوباره سس را اضافه کنید در پایان روی کباب خانگی کمی کره آب شده بریزید و همراه با ماست نوش جان کنید .


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 106842
تعداد نوشته ها : 679
تعداد نظرات : 3
Rss