آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه شربت گل محمدی
چهارشنبه بیست و چهارم 2 1399

طرز تهیه شربت گل محمدی

برای تهیه این شربت خوشمزه ابتدا گلبرگ ها را بصورت برگ برگ جدا نمایید سپس ، درون یک کتری آب ریخته و بر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید زمانی که شروع به جوشیدن کرد گلبرگ ها را درون قابلمه ریخته و آب جوش را در اندازه وحدی که روی گلبرگ ها را بپوشاند درون قابلمه ریخته و خیلی سریع یک دم کنی را روی قابلمه برای مدت زمان ۲۴ ساعت قرار دهید تا عطر و بوی گل گرفته شود .

بعد از گذشت این مدت زمان گلبرگ ها را آبکش کنید توجه داشته باشید با دست فشار ندهید این کار باعث بد رنگ شدن شربتخواهد شد . اجازه دهید تا کاملا آب گلبرگ ها گرفته شود . در این مرحله شکرو آب را با هم مخلوط کرده و گل ها را اضافه کنید مواد را بر روی حرارت متوسط اجاق گاز قرار داده و صبر میکنیم تا شربت قوام بیاید ، در لحظات پایانی پخت جوهر لیمو را اضافه میکنیم و بعد از آن اجاق گاز را خاموش کنید .این شربت را همراه با آب مصرف نمایید ، رنگ طبیعی شربت صورتی می‌باشد ، میتوانید از رنگ های خوراکی برای تغییر رنگ استفاده نمایید .

این شربت تأثیری چشمگیر در پاکسازی کبد و صفرا، باز شدن رنگ چهره و شادابی پوست و مو دارد؛ شربت دردهای قاعدگی را تسکین می‌دهد و به تنظیم قاعدگی هم کمک می‌کند. شربت برای مبتلایان به مشکلات تنفسی، سل و افرادی کهدچار سرماخوردگی و آنفلوانزا هستند، بسیار مفید است؛ این شربت نقشی مؤثر در کاهش تب و رفع گرمازدگی دارد.


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 106772
تعداد نوشته ها : 679
تعداد نظرات : 3
Rss