آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه خورشت هویج
يکشنبه بیست و نهم 10 1398

طرز تهیه خورشت هویج

برای شروع پیاز را رنده و یا اینکه بصورت نگینی خرد نمایید سپس تابه را روی اجاق قرار داده و با شعله کم همراه با مقداری روغن پیاز ها را تفت دهیدزمانی که پیاز ها سبک و شیشه ای شدند زردچوبه را درون تابه ریخته و این دورا با هم تفت میدهیم تا کاملا بخورد هم بروند و یکدست شوند . حالا زمان اضافه کردن گوشت به پیازهای درون تابه فرا رسیده است و تا زمانی که گوشت خورشتی تغییر رنگ دهد مواد را با هم تفت میدهیم ۲ الی ۳ لیوان آب جوش آمادهکرده و زمانی که گوشت سرخ شد آب را اضافه کرده و اجازه میدهیم تا گوشت خورشتی کاملا پخته شود .

در مرحله بعدی ، هویج ها را شسته و پوست آنرا جدا میکنیم حالا هویج ها را بصورت منظم و یدکست بصورت خلالی برش زده و آماده برای طبخ میکنیم ، هر چه برش های شما مرتب تر باشد خورشت خوشزهشما ظاهر بهتری خواهد داشت . حالا خلال ها را بصورت جداگانه درون تابه تفتمیدهیم ، اگر شما این کار را با حوصله انجام دهید و زمان بیشتری را برای سرخ کردن هویج ها قرار دهید خورشت شکیل تری خواهید داشت .

زمانی که گوشت پخته شد هویج را همراه با آلو خورشتی به مواد اضافه کرده وپس از آن نمک و فلفل سیاه را ریخته و کمی هم میزنیم تا مواد بخوبی با هم مخلوط شوند حرارت را کم کرده و اجازه میدهیم تا غذا به آرامی پخته و جا افتاده شود ، شما در ۳۰ الی ۲۰ دقیقه پایانی پخت مقداری آبلیمو و زعفران دمکرده به خورشت مجلسی اضافه نمایید . اکنون خورشت شما آماده برای سرو شده است .


برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 59767
تعداد نوشته ها : 443
تعداد نظرات : 3
Rss