آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه چای ماسالا
پنج شنبه شانزدهم 2 1400

طرز تهیه چای ماسالا

مرحله اول

اگر می‌خواهید چای ماسالای خانگی فوری با شیر را تهیه کنید برای شروع میخک را همراه با هل سبز و فلفل سیاه و دارچین مخلوط کرده و درون ماهی تابهبریزید آنها را برای مدت زمان یک دقیقه و با حرارت کم تفت دهید و اجازه دهید تا سرد شوند .

مرحله دوم

پس از سرد شدن ادویه ماسالا که تفت داده بودید آنها را با برگ گل محمدی و دانه رازیانه و زعفران خشک و پودر زنجبیل و جوز هندی و بادیان ستاره ای مخلوط کنید ، این مخلوط را درون آسیاب ریخته و به خوبی با هم می کنید این ادویه طعم و عطر بسیار خوبی دارد .

مرحله سوم

برای دم کردن چای ماسالا ابتدا چای سیاه را دم کنید و شیر را هم به صورتجداگانه گرم نمایید ، ۱/۴ قاشق مرباخوری از ادویه چای ماسالا که تهیه کردهبودید درون فنجان ریخته و چای گرم را همراه با شیر به آن اضافه کنید به خوبی با هم مخلوط کرده و برای شیرین کردن یک قاشق چای خوری عسل به دمنوش اضافه کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه دمپختک باقالی
پنج شنبه شانزدهم 2 1400

طرز تهیه دمپختک باقالی

مرحله اول

برای تهیه دمپختک باقالی ابتدا پیازها را به صورت نگینی خرد کنید و درونماهیتابه ریخته و تفت دهید ، پیاز داغ ای را که آماده کردید کنار گذاشته سپس برنج را بخیسانید و به آن مقداری نمک اضافه کنید . باقالی ها را هم به صورت جداگانه بخیسانید .

مرحله دوم

پس از چند دقیقه که از خیساندن باقالی ها گذشت باقالی ها را درون قابلمهریخته و بر روی اجاق گاز قرار دهید تا بپزند زمانی که آب داشت تمام می شد به آن‌ها زردچوبه و پیاز داغ و نمک و زعفران را اضافه کنید و به خوبی با هممخلوط نمایید .

مرحله سوم

مراقب باشید که باقالی ها زیاد به نشوند در هنگام پخت ، برنج را روی اجاق گاز گذاشته و زمانی که آب آن کم شد باقالی را به برنج اضافه کنیم به آرامی آنها را با هم مخلوط کنید برای خوشرنگ تر شدن خوراک باقالی می توانید مقداری رب به آن اضافه کنید .

مرحله چهارم

پس از انجام این مراحل درب قابلمه را گذاشته و حرارت را تا می‌توانید کمک کنید و اجازه دهید تا برنج به آرامی دم بکشد ، مدت زمان مورد نیاز برایدم کشیدن برنج بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه می باشد حتماً از شعله پخش کن استفاده کنید تا ته دیگ خوشمزه نسوزد .

برچسب ها :
طرز تهیه خاگینه ایتالیایی
چهارشنبه پانزدهم 2 1400

طرز تهیه خاگینه ایتالیایی

دستور خمیر خاگینه

برای تهیه خاگینه ایتالیایی به روش رستورانی ، ابتدا آرد را با نمک و بکینگ پودر مخلوط کرده و آن را الک نمایید سپس به آرد کره آب شده را همراه با تخم مرغ اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کرده حالا ۱۰۰ میلی لیتر از شیر را به مواد اضافه کرده و یک خمیر نرم آماده کنید .

آموزش خاگینه ایتالیایی

در مرحله بعدی باید به خمیر استراحت دهید روی آن را با سلفون بپوشانید وبرای ۲۰ دقیقه کنار بگذارید ، در این فاصله ۲۰ دقیقه ای که در اختیار شماست میتوانید شربت بار خاگینه مجلسی را آماده نمایید . برای تهیه شربت تمامی را با هم درون قابلمه ریخته و مخلوط می‌کنید .

طرز تهیه شربت خاگینه

قابلمه را روی حرارت اجاق گاز قرار داده تا شروع به جوشیدن کند و شکر کاملاً درون آب حل شود و  بعد از ۵ دقیقه جوشیدن اجاق گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا شربت در همان حال خنک شود . اکنون خمیر را روی میز کار پهن کنید .

طرز تهیه خاگینه طرح دار

خمیر را در ابعاد ۵ در ۱۰ سانت و مستطیلی شکل برش بزنید سپس در فاصله های یک سانتیمتری خمیر ها را بصورت راه راه برش زده و آنها را جمع کنید ، خاگینه خوشمزه خانگیرا درون روغن داغ ریخته و سرخ کنید هنگامی که رنگ آنها طلایی شد درون شربتخنک قرار داده و پس از آن با پودر پسته تزیین نمایید نوش جان .

برچسب ها :
طرز تهیه فیله کباب گوسفندی
چهارشنبه پانزدهم 2 1400

طرز تهیه فیله کباب گوسفندی

مرینیت فیله گوسفندی

برای تهیه فیله کباب گوسفندی ، باید درون کاسه‌ای پیاز را همراه با سس سویا و فلفل سیاه و روغن زیتون مخلوط کنید گوشت گوسفندیرا به صورت تکه های خرد کرده و درون کاسه با مواد مخلوط کنید تمامی مواد را درون ظرف شیشه‌ای دردار ریخته و برای ۱۲ ساعت درون یخچال قرار دهید .

خوراک فیله گوسفندی

در طول این ۱۲ ساعت ادویه‌هاحسابی به خورد گوشت رفته و کباب شما طعم دار می شود هنگامی که فیله ها را از درون یخچال درآوردید تمام پیاز های چسبیده به گوشت را جدا کنید و گوشت ها را به سیخ فلزی بکشید فلفل های کبابی را هم به صورت جداگانه سیخ بگیرید .

غذا با فیله گوسفندی

در این مرحله یک ذغال کاملاً یکدست با حرارت پایین را تهیه کنید ، سیخ ها را با فاصله بر روی منقل قرار دهید این کار باعث می‌شود تا کباب شما خشکنشود ، در طول پخت سیخ هارا مدام بچرخانید تا کباب شما یک دست بپزد .

نکات پخت کباب

یکی از نکات مهم در پخت و سیخ گرفتن و پختن کباب خانگیاین است که سیخ ها را باید در طول پخت مدام بچرخانید چون اگر یک طرف بپزد بعد بچرخانیم طرف دیگر را بخواهیم بپزیم آبگوشت زیاد خارج می شود و همین امر باعث خشک شدن کباب خواهد شد کباب ها را آبدار از روی منقل برداشته و داخل نان قرار دهید .نوش جان

برچسب ها :
طرز تهیه مافین وانیلی
چهارشنبه پانزدهم 2 1400

طرز تهیه مافین وانیلی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی مافین وانیلی خوشمزه خانگی با روش قنادی ابتدا باید تخم مرغ را همراه با شکر و وانیل مخلوط کردهو آنها را برای مدت زمان ۵ دقیقه هم بزنید تا حجم این مواد دو برابر شود ورنگ آن سفید گردد پس از انجام این کار باید شیر را به آنها اضافه کنید .

مرحله دوم

پس از اضافه نمودن شیر نوبت به روغن می رسد برای دو دقیقه دیگر مواد را با هم میکس کنید در پایان آرد و بکینگ پودر را مخلوط کرده و پس از الک کردنآنها آرام‌آرام به مایه شیرینی خانگی اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی آنها را هم بزنید .

مرحله سوم

در مرحله بعد با استفاده از یک ملاقه از مایه کیک برداشته و درون کپسول کاپ کیکیا همون مافین بریزید ، توجه داشته باشید باید یک سوم از قالب را خالی بگذارید تا زمان پختن از قالب سرریز نکند . نوک چاقو را آغشته به روغن کنیدو روی مافین ها شیار بزنید .

مرحله چهارم

شیاری که با چاقو روی شیرینی ساده وانیلیمیزنید باعث می شود تا شیرینی پس از پخت ترک بردارد ، فر را از قبل پیش گرم کنید ، قالب ها برای مدت زمان تقریبی ۳۰ الی ۳۵ دقیقه درون فر و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا آماده برای مصرف شود .

برچسب ها :
طرز تهیه حمص لبنانی
چهارشنبه پانزدهم 2 1400

طرز تهیه حمص لبنانی

فوت و فن پخت نخود

برای تهیه حمص معروف لبنانی ابتدا باید نخود را بپزید برای این کار نخودهای خام را درون آب جوش برای مدت زمان ۳۰ دقیقه قرار دهید و بعد از گذشت این زمان آنها را برای ۱۲ ساعت درون آب قرار دهید و در این فاصله زمانی نیزبرای ۲ الی ۳ مرحله آب نخود را عوض کنید .

مراحل پخت نخود

بعد از گذشت ۱۲ ساعت ، نخودها را برای یک ساعت درون آب جوش قرار می دهیمتا پخته شوند ، در این مرحله نخود ها را با آبلیمو درون مخلوط کن ریخته و آنها را با هم میکس میکنیم سپس ارده و بعد از آن روغن زیتون و سیر را به مواد اضافه می کنیم .

مواد تشکیل دهنده حمص

تمامی مواد را درون مخلوط کن ریخته و دوباره با هم میکس می کنیم ، در این مرحله به خاطر اینکه مواد شما حالت خشکی به خود گرفته آب نخود را به آنها اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا زمانی که روان شوند در حد ماست چکیده .

حمص را با چی بخوریم

حمص یک مزه سبک و پیش غذا لبنانی می‌باشد که همراه با کروکر و چوب شور و زیتون و چیپس و … آن را مصرف می‌کنند ، دارای طعم خوشمزه ای میباشد و به شما تست کردن آن را پیشنهاد میکنیم .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک موزی
چهارشنبه پانزدهم 2 1400

طرز تهیه کیک موزی


مرحله اول

برای تهیه کیک موزی خوشمزه خانگی ابتدا از مرد ها را درون کاسه ریخته و آنها را خرد کنید تا زمانی که پوره شوند ، حالا کره آب شده را به موزها اضافه کرده و با همزن برقی برای مدت زمان یک دقیقه مخلوط کنید ، سپس آن کاسه را کنار قرار دهید .

مرحله دوم

در مرحله بعد درون یک ظرف جداگانه تخم مرغ را بشکنید و به آن شکر قهوه‌ای و وانیل را اضافه کنید این مواد را با همزن برقی مخلوط کنید تا زمانی که پف کند و کشدار شود ، سپس پوره موزی را که آماده کرده بودید به آنها اضافه کنید .

مرحله سوم

مواد را به خوبی با هم مخلوط کرده سپس آرد و بکینگ پودر را همراه با جوش شیرین مخلوط کرده و در ۳ مرحله آنها را الک نمایید . آرد را آرام‌آرام به مایه کیک ساده اضافه کنید ، مواد را با لیسک به صورت دورانی و در یک جهت هم بزنید تا کاملا یکدست شوند .

مرحله چهارم

در مرحله بعدی فندوق خرد شده را همراه با شکلات به مایه کیک اضافه کنید وکف قالب لوف خود را چرب کرده و درون آن کاغذ روغنی قرار دهید حالا مایه کیک را درون ظرف بریزید و پس از آن یک عدد از موزها را به صورت طولی برش داده و به آن آب لیمو بزنید و بر روی کیک قرار دهید .

مرحله پنجم

فر رو از قبل گرم کنید و قالب را برای مدت زمان ۵۵ دقیقه و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد درون فر قرار دهید ، یک سیخ چوبی برداشته درون دسر موزی خوشمزه فرو کنید اگر به راحتی در آمد به این معنی است که کیک شما کاملاً مغز پخت شده است . روی کیک عسل بمالید و همراه با دمنوش های گیاهی و گرم نوش جان کنید

برچسب ها :
طرز تهیه فسنجان شمالی
يکشنبه دوازدهم 2 1400

طرز تهیه فسنجان شمالی

مرحله اول

برای تهیه خورشت فسنجان شمالی اصل قابلمه را روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده سپس درون آن گردو و پیاز را ریخته و با هم مخلوط می کنیم و اجازهمی‌دهیم تا گردوها داغ شوند سپس رب انار و رب گوجه را درون یک لیوان آب حلکرده و به گردوها اضافه میکنیم .

مرحله دوم

مواد را به خوبی با هم مخلوط می کنیم تا گردو ها درون آب باز شوند سپس ۵لیوان آب به خورشت اضافه کرده و شعله را زیاد میکنیم تا شروع به جوشیدن کند حالا حرارت را کم کرده و صبر می کنیم تا جا افتاده شود و گردو به روغن دادن بیوفته .

مرحله سوم

بعد از گذشت تقریبا ۳ ساعت فیله های مرغرا به صورت خام به خورشت اضافه میکنیم و اجازه میدهیم با گردوها بپزند و طعم گردو به خورد گوشت مرغ برود . بعد از گذشت این زمان هر نیم ساعت دو تکهی کوچک یخ به خورش اضافه می‌کنیم تا سه ساعت این کار را انجام دهید .۶ ساعت

مرحله چهارم

در ۳۰ دقیقه پایانی پخت ادویه را به غذا اضافه کنید پس از اضافه کردن ادویه ها خورش را هم زده و در آخر گلپر را به آن اضافه می کنیم هنگامی که احساس کردید خورش جا افتاده شده و به روغن افتاده است اجاق گاز را خاموش کنید و از طعم بی نظیر این غذای شمالی خوشمزه لذت ببرید .

برچسب ها :
طرز تهیه شیرینی بدون شکر
يکشنبه دوازدهم 2 1400

طرز تهیه شیرینی بدون شکر

مرحله اول

برای تهیه شیرینی بدون شکر رژیمی  ابتدا سفیده تخم مرغ را درون کاسه ریخته و با استفاده از یک همزن دستی آن را برای مدت زمان کوتاهی هم بزنید تا زمانی که کف کند و رنگ آن سفید و برفی شود حالا نوبت اضافه کردن موز رسیده است .

مرحله دوم

حالا موز را با استفاده از یک چنگال له کنید ، سپس کشمش و انجیر و بعد از آن جو پرک و گردو و خرما را اضافه نمایید و مایه شیرینی ساده خانگی را مخلوط کنید ، در همان حال که مشغول هم زدن هستید بیکینگ پودر و دارچین را هم اضافه کنید .

مرحله سوم

فر را از قبل گرم کنید و درون سینی آن یک کاغذ روغنی مناسب پهن کنید ، از مایه شیرینی به اندازه قاشق غذاخوری برداشته و با دست آن را حالت دهید ودرون سینی بچینید ، سینی را در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد برای مدت زمان ۲۰ الی ۲۵ دقیقه قرار دهید ، هنگامی که روی آن طلایی رنگ شد یعنی اینکه شیرینی خوشمزه شما آماده شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه فالوده شیرازی
شنبه یازدهم 2 1400

طرز تهیه فالوده شیرازی

مرحله اول

برای تهیه فالوده شیرازی خوشمزهابتدا آب و نشاسته را درون کاسه مخلوط کنید ، سپس این مواد را درون یک قابلمه نچسب ریخته و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید ، تا زمانی که مایه فالوده بجوش می‌آید آن را مرتب با یک قاشق چوبی هم بزنید .

مرحله دوم

در مرحله بعد گلاب را به مایه اضافه کنید و تا زمان غلیظ شدن مایه آن راهم بزنید ، هنگامی که مایع فالوده کاملاً کشتار شد و مانند یک توپ در وسط قابلمه قرار گرفت آماده برای مصرف شده است . مدت زمان مورد نیاز برای آمادهشدن آن تقریباً ۲۰ دقیقه می باشد .

مرحله سوم

یک تشت بزرگ را آماده کرده و درون آن آب و یخ فراوان بریزید ، تشت را زیر چرخ گوشت قرار دهید و مایه فالوده را درون دستگاه بریزید ، رشته های فالوده را درون تشت بریزید ، رشته ها را مدام و به آرامی هم بزنید و هر از چند گاهی با دست زیر و رو کنید .

مرحله چهارم

در مرحله بعد و پس از آماده شدن رشته ها مقداری یخ را خرد کنید و با کمیگلاب به رشته ها اضافه نمایید ، برای بهتر شدن مزه کمی شربت آبلیمو آماده کنید و بر روی رشته ها بریزید و با برگه های لیمو تازه خوراک شیرازی را تزیین کنید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 121196
تعداد نوشته ها : 841
تعداد نظرات : 3
Rss