آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه شربت آلبالو
شنبه بیست و دوم 3 1400

طرز تهیه شربت آلبالو

مرحله اول

اگر می‌خواهید شربت آلبالو خوشرنگ و خوش طعمی داشته باشید پس از شستن میوه ها آنها را درون قابلمه ریخته و به آن آب اضافه کنید و قابلمه را روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید تا به نقطه جوش برسد پس از ۵ دقیقه جوشیدن اجاق گاز را خاموش کنید .

مرحله دوم

یکی از نکات مهم برای پخت این است که از هم زدن مواد در هنگام جوشیدن خودداری کنید . این کار باعث له شدن میوه ها و در نتیجه کدر شدن رنگ شربت میشود . در این مرحله ظرف را از صافی رد کنید تا میوه ها و آب آن جدا شوند .

مرحله سوم

حالا آب آلبالو را درون قابلمه ریخته و به آن شکر را اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا برای مدت زمان ۲۵ الی ۳۰ دقیقه بجوشد پس از اینکه شروع به جوشیدن کرد کف های روی آن را بگیرید تا شربت خانگی شما پس از پخت شفاف و خوشرنگ شود .

مرحله چهارم

پس از اینکه به غلظت دلخواه رسید از روی حرارت برداشته و بعد از خنک شد درون شیشه های مورد نظر بریزید . حالا آلبالوهایی را که از صافی رد کرده بودید را باید خشک کنید برای این کار روی سینی را با سلفون پوشانده و پس ازآن نمک اضافه کنید ، میوه ها را روی سینی ریخته و درون آفتاب قرار دهید تاخشک شوند .

برچسب ها :
طرز تهیه سالاد انبه
جمعه بیست و یکم 3 1400

طرز تهیه سالاد انبه

مرحله اول

برای تهیه سالاد انبه تایلندی خوشمزه اولین کاری که انجام می دهید این است که مغز بادام هندی را درون ماهی تابه ریخته و با حرارت ملایم اجاق گاز تفت دهید تا زمانیکه عطر و بوی بادام بلند شود و رنگ آن هم به صورت طلایی درآید .

مرحله دوم

میوه را پس از شستشو پوست بگیرید و بصورت نوارهای باریک و بلند برش بزنید . میوه های برش زده را کنار قرار دهید و درون کاسه ای جداگانه گشنیز ونعنا را مخلوط کنید و بعد از آن الباقی مواد سالاد رژیمی را اضافه نمایید .

مرحله سوم

حالا باید به مواد سالاد انبه ها و فلفل دلمه ای و پیاز را اضافه نماییدپس از اینکه مواد را بخوبی با هم ترکیب نمودید روی ظرف را با سلفون بپوشانید و برای مدت ۴۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا ادویه ها بخورد خوراک خوشمزه برود و طعم دار شود .

برچسب ها :
طرز تهیه ماهی سالمون با کینوا
پنج شنبه بیستم 3 1400

طرز تهیه ماهی سالمون با کینوا

مرحله اول

برای پخت خوراک ماهی سالمون با کینوا ابتدا برای مزه دار کردن فیله های ماهیرا با نمک دریا و فلفل مخلوط نمایید و روی ظرف را با سلفون بپوشانید و برای مدت زمان دو ساعت درون یخچال قرار دهید تا ادویه ها بخورد گوشت ماهی برود .

مرحله دوم

بعد از گذشت این زمان یک قاشق چایخوری پودر فلفل را همراه با سیر به ماهی ها اضافه کنید و دوباره برای یک ساعت درون یخچال قرار دهید سپس هوا رادرون قابلمه ریخته و به آن آب اضافه کنید برای مدت زمان ۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب کاملاً جذب شود .

مرحله سوم

حالا درون ماهیتابه یک قاشق چای خوری روغن زیتون ریخته و روی حرارت قراردهید پس از داغ شدن روغن همراه با پیاز و فرنگی درون ماهیتابه ریخته و تفتدهید . فیله های ماهی سالمون را هم به صورت جداگانه با روغن زیتون تفت دهید تقریباً هر طرف فیله ها را برای ۳ دقیقه باید سرخ کنید .

مرحله چهارم

پس از تفت دادن ، ماهی در فرو با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد برای مدت زمان ۵ دقیقه قرار دهید تا کاملاً مغز پخت شود سپس آن را همراه با کینوا و سبزیجات تفت داده شده مخلوط کرده ونوش جان نمایید .

برچسب ها :
‌طرز تهیه چیز کیک ژاپنی
سه شنبه هجدهم 3 1400

‌طرز تهیه چیز کیک ژاپنی

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک ژاپنی خوشمزه و مجلسی اولین کاری که می کنید این است که فر را با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد پیش گرم کنید سپس درون یک قابلمه آب ریخته و روی اجاق گاز قرار دهید تا بجوشد پس از آن زرده و سفیده تخم مرغ رااز هم جدا کنید .

مرحله دوم

در این مرحله زرده ها را با همزن بالونی بزنید تا از هم باز شوند درون یک ظرف جداگانه پنیر خامه‌ای و شیر را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا کمی گرم شود ، به آن‌ها کره را اضافه کنید هنگامی که ۹۰% کره ذوب شده بود ظرف را از روی حرارت بردارید .

مرحله سوم

اجازه دهید تا کره با دمای خود مایه کاملا ذوب شود ، مایه پنیر را با زرده های تخم مرغ مخلوط کنید سپس روی آن آرد و نشاسته را الک نمایید . در مرحله بعد شکر را در صنوبر به سفیده تخم مرغ اضافه کنید و مواد را هم زده تا مرنگ نرم و لطیفی آماده کنید .

مرحله چهارم

اکنون باید مرنگ را در سه نوبت به مایه چیز کیک خوشمزهاضافه کنید . قالب مورد نظر را آماده کرده و کف و جداره‌های آن را با کاغذنسوز بپوشاند حالا نوبت اضافه کردن مایه کیک به قالب می باشد ، قالب را همدر سه نوبت به زمین بکوبید تا هواگیری شود .

مرحله پنجم

قالب را درون سینی با دیواره های بلند قرار دهید و یک سوم سینی را آب کنید ، سینی را برای ۲۰ دقیقه با دمای ۱۶۰ درجه درون فر قرار دهید سپس حرارت را بر روی ۱۴۰ درجه قرار داده و اجازه دهید تا برای ۴۰ دقیقه بپزد اگر روی کیک خانگی رنگ نگرفت گریل را برای یک دقیقه روشن نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه سوپ ورمیشل
چهارشنبه دوازدهم 3 1400

طرز تهیه سوپ ورمیشل

مرحله اول

برای تهیه سوپ ورمیشل ابتدا پیاز را خرد کرده و درون قابلمه بریزید پیازها را کمی تفت داده زمانیکه آنها سبک و شیشه شدند فلفل را همراه با زردچوبه اضافه کنید سپس نوبت اضافه کردن رب گوجه فرنگی می رسد مواد را کمی تفت داده تا رنگ رب باز شده و بوی خامی آن گرفته شود .

مرحله دوم

در مرحله بعد نوبت به اضافه کردن هویج و سیب زمینی خرد شده می رسد سپس چیزی در حدود ۲ لیوان آب مرغ همراه با دو لیوان آب اضافه کنید و صبر کنید تا هویج پخته شود به جای آب مرغ می توانید از عصاره مرغ هم استفاده کنید .

مرحله سوم

در این مرحله نمک را همراه با مرغ خرد شده و سبزی جعفری به سوپ مخصوص سرماخوردگیاضافه کنید ، اکنون زمان اضافه کردن لیموی تازه و بعد از آن رشته سوپی می باشد . مراقب باشید رشته زیاد نریزید چون رشته ها آب را به خودشان جذب می کنند .

مرحله چهارم

اصلاً نگران این نباشید که شاید رشته ها کم باشند چون پس از اینکه پخته شدند حجم آنها تقریباً سه برابر می شود . یکی از نکات مهم برای پخت سوپ خانگی خوشمزه این است که حتماً از آب مرغ غلیظ استفاده نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه بستنی توت فرنگی خانگی
چهارشنبه دوازدهم 3 1400

طرز تهیه بستنی توت فرنگی خانگی

مرحله اول

برایتهیه بستنی توت فرنگی خانگی خوشمزه و خوش رنگ ، میوه ها را درون ظرف آب ریخته برای مدت زمان ۲۰ دقیقه سپس آن ها را شسته و در قطعات کوچک خرد کنید ،حالا باید میوه ها را درون فریزر قرار دهید برای حداقل ۳ ساعت تا کاملا منجمد شوند .

مرحله دوم

حرکت بعدی شما مخلوط کردن شیر و ژلاتین میباشد ،مواد را در حدی که حالت اسفنجی پیدا کند با هم مخلوط کنید ،ظرف آن را بر روی حرارت بخار کتری قرار دهید تا رقیق شود ، اضافه نمودن ژلاتین به بستنی مقاومت آن را در برابر گرما و آب شدن بیشتر خواهد کرد .

مرحله سوم

در مرحله بعد توت فرنگییخ زده را با شکر مخلوط کنید ، سپس همراه با خامه و شیر درون میکسر ریخته وبا هم مخلوط کنید ، تا یکدست شوند . اکنون مایه بستنی خانگی شما آماده شدهاست . حالا تمام مواد را با هم مخلوط کرده و درون ظرف رویی بریزید .

مرحله چهارم

ظرفرا برای دو ساعت درون فریزر قرار دهید سپس آن را خارج کرده و مواد را هم بزنید این کار را در پنج الی شش نوبت تکرار کنید این کار از یخ زدگی بستنی خوشمزه جلوگیری میکند و باعث هم دما شدن آن با فریزر میشود . بعد از انجام مراحل بالا در آخرین نوبت بستنی را فریز کنبد .

مرحله پنجم

اکنون بستنی خانگیشما آماده برای سرو شده است ، نکات تهیه بستنی ، اگر می‌خواهید بستنی شما تیره رنگ شود توت ها را بپزید ، برای شیرین شدن از عسل هم میتوانید استفادهکنید . مواد را با دست و یا هم زن میتوانید میکس کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه سمبوسه بندری
چهارشنبه دوازدهم 3 1400

طرز تهیه سمبوسه بندری

مرحله اول

برای تهیه سمبوسه بندری اصل و خوشمزه تند ابتدا سیب زمینی ها را شسته و بعد از اینکه آنها را پخت اید پوست بگیریم سپس سیب زمینی ها را رنده کنید پیازها را به صورت نگینی خرد کرده و درون ماهیتابه ریخته و تفت دهید .

مرحله دوم

پس از اینکه پیاز ها کمی سبک و شیشه ای شدند نمک را همراه با فلفل و زردچوبه به آن اضافه کنید و با همدیگر تفت دهید سپس به این مواد سیب زمینی های رنده شده را اضافه کنید و به خوبی با هم مخلوط کنید و تفت دهید

مرحله سوم

در مرحله بعدی سبزی های مخصوص سمبوسهکه شامل تره و جعفری می باشد خرد کرده و به سایر مواد اضافه کنید و با هم دیگر مخلوط کرده و سرخ کنید ، حالا نوبت به آماده کردن نان های لواش می رسدنان ها را به صورت مستطیلی و یکدست برش بزنید .

مرحله چهارم

حالا مواد میانی سمبوسه را که سرخ کرده بودید روی نان ها گذاشته و آنها را به صورت مثلث شکل بپیچانید آنها را درون روغن داغ ریخته و سرخ کنید . برای پخت سمبوسه میزان استفاده از سبزی سلیقه ای می باشد. توجه داشته باشید سبزی‌ها را نباید زیاد تفت دهید .

مرحله پنجم

شما میتوانید خمیر یوفکا را جانشین نان لواش کنید . برای مواد میانی هم از انواع خوراکی ها و چاشنی ها مانند سوسیس و قارچ و گوشت و رب گوجه‌فرنگی و… هم میتوانید استفاده نمایید .

برچسب ها :

طرز تهیه سالاد ماست و سبزیجات

مرحله اول

برای تهیه سالاد ماست و سبزیجات ساده خانگی و خوشمزه مجلسی شما در ابتدای آشپزی باید هویج ها را شسته و آن ها را پوست بگیرید ، پس از انجام این کار با استفاده از یک رنده معمولی هویج ها را رنده کنید سپس ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و با کمی روغن هویج ها را تفت دهید

مرحله دوم

پس از اینکه هویج ها نرم شدند آنها را از درون ماهیتابه خارج کرده و درون همان ظرف فلفل دلمه های هایی را که به صورت نگینی خرد کرده بودید ریخته و تفت دهید ، هویج و فلفل را درون یک کاسه ریخته و اجازه دهید تا کاملاً خنک شوند .

مرحله سوم

در مرحله بعد هویج و فلفل را همراه با خیارشور و ذرت مخلوط کرده سپس به آن سیر را اضافه کنید بعد از اینکه مواد به خوبی با هم مخلوط شدند ماست را همراه با سس مایونز و ماست چکیده اضافه کنید ، درپایان نمک و فلفل این سالاد خوشمزه خانگی را اندازه کنید ، اکنون این سالاد خوشمزه آماده برای مصرف می باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه کتلت مرغ و سیب زمینی
چهارشنبه پنجم 3 1400

طرز تهیه کتلت مرغ و سیب زمینی

مرحله اول

برایتهیه کتلت مرغ و سیب زمینی خوشمزه ترد ابتدا باید سینه عمر را درون قابلمهریخته ، به آن یک لیوان آب اضافه کنید . روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و یک عدد پیاز را خرد کرده همراه با مقداری نمک و فلفل و زعفران دورن قابلمه بریزید .

مرحله دوم

اجازه دهید تا با حرارت کم مرغ کاملاً مغز پخت شده و آب درون قابلمه کاملاً کشیده شود ، سیب زمینی ها را هم به صورت جداگانه بپزید و پس از آن آنها را پوست گرفته و در همان حالت کهگرم هستند با یک رنده درشت آن ها را رنده کنید .

مرحله سوم

حالاسیب زمینی و مرغ پخته شده را با هم مخلوط کنید اگر می توانید آنها را چرخ کنید تا کاملاً یکدست شوند ، یک عدد پیاز را رنده کرده و آب آن را جدا کنید، تفاله پیاز را همراه با تخم مرغ و زعفران و نمک و فلفل مخلوط کرده و با مایه کتلت مرغ خوشمزه اضافه کنید .

مرحله چهارم

مایهرا در این مرحله به خوبی با دست ورز دهید تا کاملا منسجم شود و حالت چسبندگی پیدا کند کف دستان خود را به پودر سوخاری آغشته کنید و از مایه کتلت به اندازه یک نارنگی کوچک برداشته در کف دست خود پخت کنید و درون ماهیتابه ریخته و سرخ نمایید اکنون کوکو سیب زمینی شما آماده برای سرو می باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه اسموتی توت فرنگی
چهارشنبه پنجم 3 1400

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی

مرحله اول

اگر می‌خواهید یک نوشیدنی خوشمزه و خنکرا برای فصل تابستان تهیه کنید به شما اسموتی توت فرنگی را پیشنهاد میکنیمبرای تهیه آن توت فرنگی ها را برای ۲۰ دقیقه درون ظرف آب قرار دهید تا به خوبی تمیز شوند سپس دم های آن را جدا کنید .

مرحله دوم

توت فرنگی های پاک شده را برای مدت زمان ۶۰ الی ۹۰ دقیقه درون فریزر قرار دهید تا کاملاً یخ بزنند پس از گذشت این زمان دو لیوان شیر را همراه با یک سوم بستنی یک لیتری وانیلی مخلوط کنید سپس به آن توت فرنگی های یخ زده را اضافه نمایید .

مرحله سوم

مواد را درون میکسر ریخته و به خوبی با هم ترکیب کنید تا کاملاً یکدست وغلیظ شود اگر می‌خواهید نوشیدنی شما شیرین باشد میتوانید از مقداری شکر استفاده کنید ، شکر را همزمان با توت فرنگی ها به نوشیدنی خوشمزه و مجلسی اضافه کنید و از خواص آب توت فرنگی استفاده نمایید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 125064
تعداد نوشته ها : 864
تعداد نظرات : 3
Rss