آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه کوکو ماهی
شنبه بیست و چهارم 12 1398

طرز تهیه کوکو ماهی

شما باید برای تهیه یک کوکوی خوشمزه ابتدا تن ماهی را درون آب جوش قرار داده و اجازه دهید تا کنسرو تن ماهی برای مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه درون آببجوشد سپس از درون آب جوش خارج نموده و اجازه دهید تا خنک شود پس از انجاماین کار روغن تن ماهی را جدا کنید و فیله های ماهی را خارج نموده و بوسیلهگوشتکوب له نمایید . سیب زمینی ها را بصورت آب پز آماده کنید ، پس از پختهشدن و سرد شدن پوست سیب زمینی را گرفته و آنها را رنده کنید .

در مرحله بعد سیب زمینی های رنده شده را همراه با تن ماهیمخلوط کرده سپس فلفل دلمه ای و پیازچه و سیر و نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه کنید با دست با هم ترکیب کنید تا حسابی ادویه بخورد سیب زمینی و تن ماهی برود .

در مرحله بعد تخم مرغ را اضافه کنید تا مایه کوکو خانگیشما آماده شود ، برای ۲۰ دقیقه مواد را استراحت دهید تا جا افتاده شود سپستابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه کنید هنگامی که روغنداغ شد از مایه کوکو برداشته با دست حالت دهید درون تابه ریخته و تفت دهیددو طرف کوکو رژیمی را سرخ کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی
دوشنبه نوزدهم 12 1398

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی

تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهید سپس پیاز و سیر و فلفل را خرد نموده مقداری روغن زیتون اضافه کنید زمانی که داغ شد مواد خرد شده را درون تابه ریخته و تفت دهید ، کمی که رنگ مواد تغییر کرد گوجه فرنگی را اضافه نمایید سپس کمی زردچوبه بریزید کمی مواد را با هم مخلوط کنید کمی که جا افتاده شد ۱قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک درون تابه بریزید شعله اجاق گاز را کم کرده . کمی آب و فلفل قرمز و سیاه و نمک به سس اضافه کنید و صبر کنید تا آماده شود.

میتوانید برای این کار قبل از تفت دادن تمام مواد را درون مخلوط کن به حالت پوره درآورید ، پس از آماده شدن سس کمی خامه به آن اضافه کنید در حدود۱ قاشق غذاخوری پس از آن پاستای گوش ماهی را درون ظرف ریخته و صبر کنید تاخوراک خوشمزه شما آماده شود ، حالا با افزودن مقداری سبزی جعفری و پنیر پارمسان سوپ رژیمی خود را تزیین نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه لازانیا اسفناج
جمعه شانزدهم 12 1398

طرز تهیه لازانیا اسفناج

در ابتدای آشپزی پیاز را بصورت نگینی خرد کرده سپس تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهید مقداری روغن اضافه کنید هنگامی که روغن داغ شد پیاز ها را درون تابه ریخته و تفت دهید هنگامی که رنگ پیاز ها بصورت طلایی درآمد سیر را اضافه نموده و برای ۱دقیقه با هم تفت میدهیم . در مرحله بعدی اسفناج را اضافه نموده و در حدی که آب آن کشیده شود تفت میدهیم پس از آن نوبت افزودن قارچ های خرد شده میباشد حالا نمک و فلفل و آویشن را درون تابه ریخته و با هم مخلوط میکنیم .

برای آماده سازی سس تابه نسبتا بزرگی را روی اجاق گذاشته و کره را درون آن ریخته و آب کنید به کره آب شده آرد را اضافه کرده و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و تغییر رنگ دهد ‌. در یک کاسه کوچک خامه و شیر را با هم مخلوط کنید و هم بزنید تا یکدست شود حالا مخلوط را درون تابه ریخته و به آرد اضافه کنید بصورت آرام آرام و مدام آنها را هم بزنید در همان حال نمک و فلفل را هم اضافه کرده تا سس به غلظت دلخواه شما برسد.

قابلمه را همراه با مقداری آب بر روی اجاق گذاشته زمانی که آب شروع بجوشیدن کرد مقداری روغن اضافه کنید سپس ورقه های لازانیارا برای اینکه نرم شوند درون آب جوش قرار  دهید و پس از انجام این کار آبکش نمایید . در کف ظرف ورقه لازانیا قرار داده سپس با مواد اسفناج و پنیزپیتزا روی آنرا پر کنید به همین ترتیب ۳ الی ۴ برگه را روی هم پر کنید ، فر را ازقبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد پیش گرم نموده و ظرف را برای مدت زمان ۵۰ الی ۶۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا کاملا جا افتاده و طلایی رنگ شود .

برچسب ها :
طرز تهیه جوجه کباب لبنانی
سه شنبه سیزدهم 12 1398

طرز تهیه جوجه کباب لبنانی

پس از اینکه مرغ را تمیز و خرد نمودید ، تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده روغن را اضافه کرده هنگامی که روغن داغ شد سیر له شده را درون تابه ریخته برای ۱ دقیقه تفت دهید پس از آن فلفل سیاه و نعنا خشک را اضافه کنید کمی مواد را با هم تفت دهید سپس پودر پاپریکا را اضافه نمایید ، مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید برای ۱ دقیقه تفت دهید سپس رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود .

حالا درون یک کاسه بزرگ تکه های مرغ را همراه با سسی که آماده نموده ایدمخلوط نموده کمی هم نمک و آب لیموی تازه به سس اضافه نمایید هم بزنید تا سس بخوبی بخورد مرغ برود ، حالا روی کاسه را با سلفون بپوشانید و برای یک شب درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود .

در مرحله بعد تکه های مرغ را سیخ گرفته و بر روی ذغال قرار دهید و جوجه کباب خانگی خوشمزه و ترد خود را مهیا کنید . اگر امکان استفاده از ذغال را ندارید میتوانید جوجه کباب را درون تابه سرخ کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه خوراک نخود
دوشنبه دوازدهم 12 1398

طرز تهیه خوراک نخود

برای گرفتن نفخ نخودآن را حدوداً از ۵ الی ۶ ساعت قبل از آشپزی باید بخیسانید بهتر است در طولاین مدت آب را در دو مرحله عوض نمایید ، پس از انجام این کار نخود را برایمدت زمان ۱۰ دقیقه همراه با مقداری آب بجوشانید ، سپس آب ظرف را خالی کنید. برای گرفتن تلخی بادمجان ها پس از اینکه پوست آن را جدا نمودید خرد کردهدرون آبکش ریخته و بر روی آن ها نمک بپاشید برای ۱۵ دقیقه کنار گذاشته سپسشسته و آن ها را خشک نمایید

حالا درون یک کاسه پیازچه و سیب زمینی و فلفل را خرد کنید ، گوجه فرنگی را نیز رنده نموده و سایر مواد را نیز اضافه کرده و همه را با هم مخلوط کنید ، نمک خوراک رژیمی را اندازه کرده و بعد از آن آب را در حدی که روی مواد را بپوشاند بریزید . در مرحله بعد فر را از قبل پیش گرم کنید ، درجه فر را بر روی ۱۷۰ درجه سانتیگراد قرار داده ظرف را برای مدت زمان ۱:۳۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا خوراک خوشمزه کاملا پخته و جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه مرغ پرتقالی
يکشنبه یازدهم 12 1398

طرز تهیه مرغ پرتقالی

پس از اینکه شما مرغ ها را تمیز نمودید در ابعاد دلخواه برش زده سپس تابه را روی اجاق گاز قرار دهید مقداری روغن و بعد از آن کره اضافه کنید حرارت را در حالت ملایم قرار دهید وقتی که روغن داغ شد تکه های مرغ را درونتابه ریخته و تفت دهید کمی که رنگ مرغ ها تغییر کرد ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به خوراک مرغ اضافه میکنیم و تا زمانی که مرغ ها برشته شوند و رنگ آن ها تغییر کند سرخ میکنیم .

در مرحله بعد آب پرتقال و نمک را به خورشت مرغ اضافه نموده حالا حرارت را کمی بیشتر کنید تا به نقطه جوش برسد ، هنگامی که این خورشت ساده چند قل زد حرارت را کم کرده و صبر میکنیم تا تکه های مرغ به آرام آرام پخته شوند ،در ۳۰ دقیقه پایانی پخت الباقی زعفران را که در اختیار داریم اضافه میکنیمو  اجازه میدهیم تا مرغ و سس حسابی پخته و جا افتاده و غلیظ شود . برای طبخ این غذا و داشتن طعمی عالی و بینظیر بهتر است آب پرتقال طبیعی و ترش باشد . حالا میتوانید خورشت خوشمزه و خانگی خود را در کنار یک برنج ایرانی خوش عطر و بو سرو نمایید و از مصرف آن در کنار خانواده لذت ببرید .

برچسب ها :
طرز تهیه پیتزا تابه ای
يکشنبه یازدهم 12 1398

طرز تهیه پیتزا تابه ای

برای آماده سازی یک پیتزا خانگی خوشمزه و خوش طعم ماست را درون کاسه ریخته سپس مخمر را اضافه کنید بعد از آن نمک و روغن و تخم مرغ را درون کاسهبریزید و همه مواد را با هم مخلوط کنید زمانی که مایه یکدست شد آرد را بتدریج به آن اضافه نمایید تا که یک خمیر لطیف و نرمی داشته باشید ، حالا خمیر را کنار قرار دهید تا عمل بیاید .

در مرحله بعد ، تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهید سپس کف آنرا با روغن چرب کنید و خمیر را در کف تابه قرار دهید ، بر روی خمیر سسی را که از قبل آماده کرده اید بریزید حالا روی آن سوسیس و قارچ و زیتون ، فلفل دلمه ای و ذرت را ریخته در آخر کار پنیر پیتزا را اضافه کنید و درب تابه را ببندید و اجازه دهید تا با حرارت ملایم کاملا پخته شود . برای اینکه پیتزای خوشمزهای داشته باشید میتوانید مواد روی پیتزا را قبل از اضافه نمودن یک مرحله بصورت جداگانه بپزید . هنگامی که لبه های خمیر برشته و کف آن طلایی رنگ شد خوراک خانگی شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت قارچ
جمعه نهم 12 1398

طرز تهیه خورشت قارچ

در ادامه میتوانید آموزش تهیه خورشت رژیمی خوشمزه را مشاهده نمایید ، پیاز را بصورت خلالی خرد کرده و همراه با مقداری روغن درون تابه ریخته و تفت دهید، زمانی که پیاز ها سبک و شیشه ای شدند گوشت را اضافه کنید سپس فلفل و زردچوبه را اضافه کنید و برای دومین مرحله تفت دهید اندکی آب اضافه کنید و صبر کنید تا بپزد . در این فاصله زمانی آلو ها را بخیسانید .

قارچ ها را شسته و ضدعفونی کنید بر روی پارچه قرار دهید تا خشک شوند ، سپس درون تابه ریخته کمی روغن اضافه کرده و تفت دهید حرارت کن باشد تا از سوختن قارچ ها جلوگیری شود ، در اواخر پخت آب لیمو را اضافه کنید حرارت را کمی بیشتر کنید و قارچ ها را مرتب هم بزنید وقتی پخت اجاق گاز را خاموش کنید . با این روغن قارچ آب نخواهد انداخت و کوچک نمی‌شوند .

در مرحله بعد ، زمانی که گوشت در اواخر پخت بود قارچ و آلو را به آن اضافه نمایید ، حالا میتوانید رب انار را نسبت به ذایقه و رژیم غذایی خود کم و زیاد کنید ، در آخر غوره را به این خوراک عالی اضافه کنید و درب ظرف را بسته و اجازه دهید تا با حرارت ملایم و کم خورشت خوشمزه و جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه پیراشکی خانگی
پنج شنبه هشتم 12 1398

طرز تهیه پیراشکی خانگی

برای تهیه و آماده سازی این میان وعده پرطرفدار روسی اول شکر را همراه با مایه خمیر مخلوط کنید سپس نیمی از آب ولرم را که آماده نموده اید اضافه کنید حالا این مایه خمیر را کنار قرار دهید تا عمل بیاید پس از انجام مراحلذکر شده و زمانی که مایه عمل آمد آب و نمک آرد و روغن را با هم ترکیب کردهمیزان اضافه کردن آرد در حدی باشد که یک خمیر نرم و لطیف داشته باشید ، حالا بر روی ظرف خمیر یک سلفون کشیده و روی آنرا کاملا بپوشانید ، برای ۱ ساعت استراحت میدهیم تا خمیر مورد نظر عمل بیاید .

در مرحله بعد ، مواد میانی را برای پیراشکی خوشمزهآماده میکنیم برای تهیه این مواد ۳ عدد فیله مرغ ، ۱ عدد سیب زمینی و ۵ ورق کالباس را با هم رنده کرده سپس ۳ قاشق غذاخوری روغن مایع اضافه کنید تاتقریبا به حالت خمیری درآید ، وقتی که خمیر آماده شد ، چونه بگیرید با وردنه پهن کنید سپس از مایه برداشته درون خمیر ها ریخته و آنرا بپوشانید ازتخم مرغ و زعفران بعنوان رومال استفاده کنید ، فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد از قبل گرم کنید و پیراشکی خانگی را برای ۲۰ الی ۳۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا کاملا مغز پخت شود .

برچسب ها :
طرز تهیه ته چین بادمجان
پنج شنبه هشتم 12 1398

طرز تهیه ته چین بادمجان

برای تهیه این ته چین خوشمزهو خوش طعم ابتدا برنج را خیسانده و بصورت آبکش آماده نمایید ولی قبل از اینکه کاملا پخته شود باید اجاق گاز را خاموش کنید ، چون برای تهیه یک ته چین مجلسی اگر برنج کامل پخته شود در پایان ته چین خمیری خواهید داشت . پیاز را خرد کنید درون تابه ریخته و با اندکی روغن تفت دهید سپس ادویه و نمک را با گوشت چرخ کرده اضافه کنید و با هم مخلوط کنید در پایان رب گوجه فرنگی را نیز اضافه کرده و اجازه دهید تا بپزد . قبل از شروع آشپزی بادمجانها را پوست گرفته و مقداری نمک بر روی آنها بپاشید تا در هنگام طبخ آب و همچنین تلخی آن گرفته شود . بادمجان ها را بصورت حلقه حلقه برش بزنید و درون تابه ریخته و سرخ کنید .

در مرحله بعد ، تخم مرغ ها را شکسته و همراه با ماست و زعفران مخلوط کنید سپس به این مواد کره را اضافه کنید ، حالا برنج را مخلوط کرده و باهم یکدست کنید ، ته و دیواره های قابلمه را چرب نمایید مقداری برنج کف قابلمه ریخته با پشت قاشق آنرا سفت کنید سپس بادمجان و مواد گوشتی را قرار دهید بههمین منوال و بصورت لایه لایه قابلمه را پر کنید ، هر لایه را نیز با پشت قاشق سفت کنید تا در پایان ته چین مجلسی شما خراب نشود . حالا با حرارت ملایم برای مدت زمان ۱ الی ۱:۲۰ دقیقه اجازه دهید تا برنج دم بکشد .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 62986
تعداد نوشته ها : 454
تعداد نظرات : 3
Rss