آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه میگو دو پیازه
دوشنبه پنجم 12 1398

طرز تهیه میگو دو پیازه

در شروع آشپزی و در ابتدای کار آشپزی شما پس از شستشوی دست ها ۱ لیوان آرد را همراه با ۱ قاشق چایخوری ادویه و ۱ قاشق چایخوری زردچوبه مخلوط کنیدتا کاملا یکدست و یکنواخت شود پس از انجام این کار ها میگو هایی را که از قبل تمیز نموده اید را درون آرد ریخته و آن ها را بغلتانید تا تمام قسمت های میگو به آرد آغشته شود ، حالا تابه ای مناسب را بر روی اجاق گاز قرار دهید حرارت را نیز کم کنید حالا مقداری روغن اضافه کنید زمانی که روغن داغ شد میگو رژیمی را درون تابه ریخته سرخ کنید .

در مرحله بعد پیازها را بصورت خلالی خرد کرده درون تابه ای جداگانه ریخته و با مقدار کمی روغن تفت دهید هنگامی که پیاز ها سبک و شیشه ای شد فلفل دلمه ای را اضافه نموده و کمی تفت میدهیم حالا زردچوبه را به مواد اضافه کرده کمی با هم مخلوط کنید ، بعد از گذشت چند دقیقه ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی اضافه کنید و دوباره مواد را با هم تفت دهید در پایان میگو های سرخ شده را به مواد اضافه کنید هم بزنید سپس اجاق را خاموش کنید ، حالامی‌توانید خوراک میگو خود را سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه ماکارونی مرغ
دوشنبه پنجم 12 1398

طرز تهیه ماکارونی مرغ

برای تهیه ماکارونی رژیمیمرغ را همراه با مقداری آب و نمک و روغن درون قابلمه ای نسبتاً بزرگ ریختهو بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید تا به آرامی بجوشد .در مرحله بعد اسپاگتی رژیمی را درون قابلمه ریخته و آب را اضافه کنید به حدی که روی ماکارونی ها را بپوشاند اجازه دهید تا بپزد در حین پخت در چند مرحله آن را هم بزنید تا به هم نچسبد وقتی که پخته شد اسپاگتی ها را آبکش نمایید ، تقریبا زمان لازم برای پخت مواد شما ۱۲ دقیقه می‌باشد .

در این مرحله تابه را بر روی اجاق قرار دهید مقداری روغن زیتون اضافه کنید مرغ ها را درون تابه ریخته و تفت دهید سپس نمک و فلفل و زردچوبه و پودر پاپریکا و پودر سیر و آویشن را به مرغ اضافه نمایید و مواد را با هم مخلوط کنید تا بخوبی ادویه بخورد مرغ برود ،حالا سیر و جعفری را اضافه کنیدو بعد از اینکه آنها نرم شدند تقریبا بعد از گذشت ۵ دقیقه گوجه پوره شده را اضافه کنید کمی که تفت دادید آب لیمو ترش را اضافه کنید و سپس اجاق گاز را خاموش نمایید .

حالا ماکارونی خوشمزهرا درون سینی ریخته و مرغ را همراه با سسی که تهیه کرده بودید بر روی غذا ریخته و بعد از آن پنیر پارمسان را اضافه کنید ، اکنون آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه یتیمچه بادمجان
يکشنبه چهارم 12 1398

طرز تهیه یتیمچه بادمجان

پس از اینکه شما بادمجان ها  را بخوبی شسته و تمی نمودید آن ها را پوست گرفته سپس بصورت حلقه حلقه های باریک برش زده و درون یک آبکش چیده حالا بر روی آن ها نمک بپاشید و برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه کنار قرار دهید تا آب آن ها کشیده شود ، این کار شما باعث میشود در هنگام طبخ و سرخ نمودن روغن خیلی کمتری مصرف نمایید . حالا بادمجان ها را شسته و آماده برای طبخ نمایید . یک بادمجان خوشمزهو شیرین باید دارای رنگ مشکی براق و شفافی باشد و گل سبز رنگ آن نیز بلند باشد ( استفاده از بادمجان های گلخانه ای را به شما پیشنهاد میکنیم )

در مرحله بعد پیازها را پوست گرفته و همانند بادمجان حلقه حلقه برش بزنید کف تابه بچینید بادمجان ها را بر روی پیاز ها قرار دهید ، فلفل دلمه ای ها را نیز کرده و بر روی مواد قرار دهید ، حالا گوجه فرنگی را نیز خرد کنید به مواد درون تابه اضافه نمایید ، در پایان سیب زمینی را اضافه کنید ونمک و فلفل و زردچوبه را بر روی خوراک رژیمی ریخته در آخر رب گوجه فرنگی وروغن را با نصف لیوان آب با تابه اضافه کنید ، حرارت را کم کنید و اجازه دهید آرام آرام یتیمچه خوشمزه جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه کوکو عدس
يکشنبه چهارم 12 1398

طرز تهیه کوکو عدس

شما پس از اینکه عدس ها را تمیز نمودید همراه با مقداری آب درون قابلمه ریخته کمی هم روغن اضافه کنید و با حرارت ملایم اجازه دهید تا بپزد مقدار آب شما در حدی باشد که روی عدس ها را بپوشاند . در ضمن در اواخر پخت عدس هااز اضافه نمودن مقداری نمک به غذا غافل نشوید . زمانی که عدس بخوبی پخته شد آنها را بوسیله یک گوشتکوب بخوبی کوبیده و له نمایید و اجازه دهید تا سرد شوند .

در مرحله بعد پیاز ها را رنده کنید و بعد از انجام این کار عدس و پیاز وتخم مرغ را مخلوط کنید پس از آن پنیر خرد شده و ادویه را ریخته و هم بزنیدتا بخوبی بخورد هم بروند ، در آخر آرد را آرام آرام به مایه اضافه کنید تازمانی که همانند یک خمیر حالت پذیر درآید .

در مرحله بعد مایه کوکو رژیمیرا برای ۱ الی ۱/۵ استراحت دهید تا کاملا مزه دار و جا افتاده شود ، حالا تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه کنید از مایه برداشتهدر کف دست حالت دهید درون تابه ریخته و سرخ نمایید دو طرف آنرا سرخ کنید وهمراه با خیار شور و گوجه و یا سبزی خوردن تازه سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه خوراک ماهیچه
پنج شنبه اول 12 1398

طرز تهیه خوراک ماهیچه

در شروع کار پیاز را بصورت خلالی و باریک خرد کرده سپس نیمی از آن را جدا نموده و نیم دیگر پیاز خرد شده را درون تابه ریخته و تفت دهید در همان حال که مشغول تفت دادن پیاز هستید زردچوبه را به آن اضافه نمایید کمی تفت دهید سپس گوشت ماهیچه را به پیاز داغ اضافه کنید و با هم تفت دهید در همین حال فلفل سیاه و سفید و قرمز را به گوشت اضافه کنید کمی که مواد تفت داده شد پودر کاری ، نمک و زعفران را به سایر مواد اضافه نمایید مواد را به اندازه ای تفت دهید که آب گوشت گرفته شود .

در مرحله بعد ، نیم دیگر پیاز های خرد شده را بر روی ماهیچه ها بریزید بصورتی که روی گوشت را کاملآ بگیرد ، حالا مقداری آب جوش از کنار مواد به آرامی درون ظرف خالی نمایید در حدی که به پیازها نرسد ، حالا درب ظرف را بسته حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا خوراک گوشت به آرامی و نم نم پخته شود ، در این فاصله و زمانی که گوشت نیم پز شد ۳ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را با مقدار کمی روغن تفت دهید و به خوراک خوشمزه خود اضافه کنید ، اگر در هنگام پخت احساس نمودید آب غذا کم شده میتوانید مقداری آب اضافه کنید تا خوراک گوشت جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه خاگینه قاشقی
پنج شنبه اول 12 1398

طرز تهیه خاگینه قاشقی

برای تهیه شهد مخصوص یا شربت قابلمه را بر روی اجاق گاز قرار داده سپس آب را اضافه کنید اندکی بعد نبات را درون قابلمه ریخته پس از اینکه آب شروعبه جوشیدن کرد گلاب و زعفران را به مواد درون قابلمه اضافه نمایید هم بزنید تا کاملا حل شوند و تبدیل به یک شربت نه زیاد شل و نه غلیظ شود ، از روی اجاق برداشته و اجازه دهید تا سرد شود و خود را برای تهیه خاگینه تبریزی آماده نمایید .

در مرحله بعد ، تخم مرغ ها را درون کاسه شکسته و با یک هم‌زن دستی هم زده تا شل شود و از حالت لخته بودن خارج شود سپس ماست را به مایه خاگینه خوشمزهاضافه نمایید و با هم مخلوط کنید ، در این مرحله آرد و بیکینگ پودر و وانیل را باهم الک نموده و به تخم مرغ ها اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست شود ، حالا تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهید مقداری روغن اضافه کنید هنگامی که روغن داغ شد از مایه برداشته بصورت قاشق قاشق درون تابه ریخته و سرخ کنید ، دوطرف غذا را سرخ کرده سپس بدون درنگ درون شربت قرار دهید و پس از گذشت ۱۰ ثانیه آنرا خارج نمایید ، اکنون آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه خوراک لوبیا
چهارشنبه سیم 11 1398

طرز تهیه خوراک لوبیا

دو الی ۳ ساعت قبل از آشپزی لوبیا ها را در آب بخیسانید و طی این فاصله زمانی آب آن را نیز در چند مرحله عوض کنید ، این کار شما باعث گرفتن نفخ حبوبات خواهد شد و افراد خانواده راحت تر این غذا را هضم خواهند کرد . سپس پیاز را بصورت خلالی و باریک خرد کنید تابه مناسبی را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و مقداری روغن درون تابه ریخته و اجازه دهید تا روغن داغ شود سپس خلال پیاز را درون تابه ریخته و تفت دهید کمی که رنگ پیاز ها عوض شد نمک و زردچوبه را به آن اضافه نمایید و با هم مخلوط کنید تا ادویه بخورد پیازها برود

در مرحله بعد تن ماهیرا به پیاز اضافه کنید سپس ادویه و پودر پاپریکا و پودر لیمو عمانی را افزوده و با هم ترکیب کنید حالا فلفل دلمه ای را درون تابه بریزید کمی موادرا با هم تفت دهید پس از انجام این مراحل ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی درون تابه ریخته و تفت دهید در پایان لوبیا ها را اضافه کرده و با توجه به حجم مواد آب درون تابه ریخته و درب ظرف را بسته و با شعله پایین اجازه می‌دهیم تا خوراک خوشمزه لوبیا پخته و جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه خوراک گل کلم
سه شنبه بیست و نهم 11 1398

طرز تهیه خوراک گل کلم

برای تهیه این خوراک رژیمیگل کلم را درون آب نمک انداخته سپس بشویید و در ابعاد کوچک و اندازه های تقریبی یک گردو خرد کنید ، اندازه کلم اگر بزرگ باشد در هنگام طبخ خام میماند و کامل پخته نخواهد شد . حالا آرد را با آرد ذرت و آرد برنج مخلوط کنید سپس نمک و فلفل سیاه را همراه پودر سیر و پودر پیاز و پودر زنجبیل به آرد ها اضافه کنید با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند آب را با این موادمخلوط کرده و هم بزنید تا یکدست شوند ، تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهیدمقداری روغن اضافه کنید گل کلم ها را درون خمیر بغلتانید سپس درون تابه ریخته و تفت دهید ، زمانی که رنگ گل کلم طلایی شد از درون تابه خارج نمایید . گل کلم روغن را در هنگام تفت دادن به خود جذب نخواهد کرد .

در مرحله بعد سس مخصوص را تهیه میکنیم برای این کار ۳ قاشق غذاخوری پیازقرمز خرد شده را با ۳ حبه سیر درون تابه ریخته و با افزودن کمی روغن تفت میدهیم کمی که سبک شدند ، ۲ قاشق غذاخوری کچاب و ۳ قاشق سس فلفل تند و یک قاشق غذاخوری سس سویا اضافه نموده و با هم مخلوط میکنیم ، حالا گل کلم های سرخ شده را درون سس بغلتانید و درون ظرف دلخواه سرو کنید

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت قورمه سبزی
دوشنبه بیست و هشتم 11 1398

طرز تهیه خورشت قورمه سبزی

پیاز را رنده کنید سپس گوشت را قطعه قطعه کنید تابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید مقداری روغن اضافه کنید و پیاز ها را درون تابه ریخته و تفت دهید کمی بعد که پیاز ها سبک و شیشه ای شد اندکی زردچوبه به آناضافه نموده و تفت دهید حالا گوشت خرد شده را بریزید و همراه با پیاز ها تفت دهید وقتی که رنگ گوشت تغییر کرد یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی مرغوب درون تابه ریخته و دوباره با هم مخلوط کرده و تفت دهید در آخر کار ۲ لیوان آب اضافه کنید درب تابه را ببندید و برای مدت زمان ۴۰ دقیقه اجازه دهید تا نیم پز شود .

لوبیا ها را ۲ ، ۳ ساعت قبل از آشپزی درون آب ریخته و بخیسانید ، سپس آنها را بصورت جداگانه بپزید ،  بعد از گذشت ۴۰ دقیقه و زمانی که گوشت نیم پز شد سبزی خورشتی که شامل سبزی های تره و جعفری و گشنیز و شنبلیله و اسفناج میشود را درون تابه ریخته و با گوشت مخلوط میکنیم حالا می‌توانید لوبیا را هم به خورشت خوش طعم اضافه کنید .

در مرحله بعد ، نمک و فلفل را اضافه کنید و پس از چند جوش لیموهای عمانیرا درون خورشت مجلسی بریزید برای اینکه لیمو خورشت شما را تلخ نکند قبل ازاضافه نمودن با چنگال آن ها را سوراخ نموده و درون آب قرار دهید آب را نیزدر چند مرحله عوض کنید ، اجازه دهید تا خورشت مجلسی با حرارت ملایم کاملا پخته و جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت ناردون
يکشنبه بیست و هفتم 11 1398

طرز تهیه خورشت ناردون

برای تهیه یک خورشت مجلسیشما پس از اینکه پیاز ها را به صورت نگینی و ریز خرد نمودید تابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و با افزودن مقدار کمی روغن مایع درون ماهی تابه پیاز ها را تفت دهید ، پس از گذشت چند دقیقه و هنگامی که پیاز هاسبک و شیشه ای شد زردچوبه را به پیاز داغ اضافه کنید و دوباره با هم مخلوطکرده و تفت دهید ، حالا زمان اضافه نمودن مرغ ها به پیاز داغ دورن تابه می‌باشد ، مواد را با هم تفت دهید و سرخ کنید تقریبا ۵ الی ۷ دقیقه تفت دهید تا رنگ مرغ ها تغییر کند .

در مرحله بعد ، مرغ ها را از درون تابه خارج کرده و رب گوجه فرنگی و رب انار را درون تابه ریخته و تفت می‌دهیم کمی که این مواد رنگ باز کرد آب انار را افزوده ، وقتی که شروع به جوشیدن کرد تکه های مرغ را درون تابه ریخته و درب آنرا قرار میدهیم و برای ۲ ساعت اجازه دهید تا با حرارت ملایم پخته و جا افتاده شود ، در ۵ دقیقه پایانی پخت دانه های انار تازه را به خورشت مجلسی افزوده و صبر میکنیم تا غذا آماده شود ، با برنج سرو نمایید و لذت ببرید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 59744
تعداد نوشته ها : 443
تعداد نظرات : 3
Rss