آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه فسنجان شمالی
يکشنبه دوازدهم 2 1400

طرز تهیه فسنجان شمالی

مرحله اول

برای تهیه خورشت فسنجان شمالی اصل قابلمه را روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده سپس درون آن گردو و پیاز را ریخته و با هم مخلوط می کنیم و اجازهمی‌دهیم تا گردوها داغ شوند سپس رب انار و رب گوجه را درون یک لیوان آب حلکرده و به گردوها اضافه میکنیم .

مرحله دوم

مواد را به خوبی با هم مخلوط می کنیم تا گردو ها درون آب باز شوند سپس ۵لیوان آب به خورشت اضافه کرده و شعله را زیاد میکنیم تا شروع به جوشیدن کند حالا حرارت را کم کرده و صبر می کنیم تا جا افتاده شود و گردو به روغن دادن بیوفته .

مرحله سوم

بعد از گذشت تقریبا ۳ ساعت فیله های مرغرا به صورت خام به خورشت اضافه میکنیم و اجازه میدهیم با گردوها بپزند و طعم گردو به خورد گوشت مرغ برود . بعد از گذشت این زمان هر نیم ساعت دو تکهی کوچک یخ به خورش اضافه می‌کنیم تا سه ساعت این کار را انجام دهید .۶ ساعت

مرحله چهارم

در ۳۰ دقیقه پایانی پخت ادویه را به غذا اضافه کنید پس از اضافه کردن ادویه ها خورش را هم زده و در آخر گلپر را به آن اضافه می کنیم هنگامی که احساس کردید خورش جا افتاده شده و به روغن افتاده است اجاق گاز را خاموش کنید و از طعم بی نظیر این غذای شمالی خوشمزه لذت ببرید .

برچسب ها :
طرز تهیه شیرینی بدون شکر
يکشنبه دوازدهم 2 1400

طرز تهیه شیرینی بدون شکر

مرحله اول

برای تهیه شیرینی بدون شکر رژیمی  ابتدا سفیده تخم مرغ را درون کاسه ریخته و با استفاده از یک همزن دستی آن را برای مدت زمان کوتاهی هم بزنید تا زمانی که کف کند و رنگ آن سفید و برفی شود حالا نوبت اضافه کردن موز رسیده است .

مرحله دوم

حالا موز را با استفاده از یک چنگال له کنید ، سپس کشمش و انجیر و بعد از آن جو پرک و گردو و خرما را اضافه نمایید و مایه شیرینی ساده خانگی را مخلوط کنید ، در همان حال که مشغول هم زدن هستید بیکینگ پودر و دارچین را هم اضافه کنید .

مرحله سوم

فر را از قبل گرم کنید و درون سینی آن یک کاغذ روغنی مناسب پهن کنید ، از مایه شیرینی به اندازه قاشق غذاخوری برداشته و با دست آن را حالت دهید ودرون سینی بچینید ، سینی را در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد برای مدت زمان ۲۰ الی ۲۵ دقیقه قرار دهید ، هنگامی که روی آن طلایی رنگ شد یعنی اینکه شیرینی خوشمزه شما آماده شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه فالوده شیرازی
شنبه یازدهم 2 1400

طرز تهیه فالوده شیرازی

مرحله اول

برای تهیه فالوده شیرازی خوشمزهابتدا آب و نشاسته را درون کاسه مخلوط کنید ، سپس این مواد را درون یک قابلمه نچسب ریخته و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید ، تا زمانی که مایه فالوده بجوش می‌آید آن را مرتب با یک قاشق چوبی هم بزنید .

مرحله دوم

در مرحله بعد گلاب را به مایه اضافه کنید و تا زمان غلیظ شدن مایه آن راهم بزنید ، هنگامی که مایع فالوده کاملاً کشتار شد و مانند یک توپ در وسط قابلمه قرار گرفت آماده برای مصرف شده است . مدت زمان مورد نیاز برای آمادهشدن آن تقریباً ۲۰ دقیقه می باشد .

مرحله سوم

یک تشت بزرگ را آماده کرده و درون آن آب و یخ فراوان بریزید ، تشت را زیر چرخ گوشت قرار دهید و مایه فالوده را درون دستگاه بریزید ، رشته های فالوده را درون تشت بریزید ، رشته ها را مدام و به آرامی هم بزنید و هر از چند گاهی با دست زیر و رو کنید .

مرحله چهارم

در مرحله بعد و پس از آماده شدن رشته ها مقداری یخ را خرد کنید و با کمیگلاب به رشته ها اضافه نمایید ، برای بهتر شدن مزه کمی شربت آبلیمو آماده کنید و بر روی رشته ها بریزید و با برگه های لیمو تازه خوراک شیرازی را تزیین کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه بورک اسفناج
شنبه یازدهم 2 1400

طرز تهیه بورک اسفناج

مرحله اول

برای تهیه بورک اسفناج پس از اینکه اسفناج ها را پاک کردید آن ها را در ابعاد درشت خرد کرده سپس درون آبکش ریخته و بشورید ، حالا اسفناج های پاک شده را درون قابلمه ریخته و روی اجاق گاز قرار دهید و درب قابلمه را ببندیدتا خوراک اسفناج بپزد .

مرحله دوم

برای پخت اسفناج نیازی به اضافه کردن آب نیست ، مواد را در هنگام پخت همبزنید تا نسوزند ، پس از پخت پیازچه را همراه با نمک و فلفل و یک قاشق غذاخوری روغن به اسفناج ها اضافه کرده و با هم تفت دهید ، توجه داشته باشیدبا حرارت ملایم این کار را انجام دهید .

مرحله سوم

قابلمه را از روی اجاق گاز برداشته و اسفناج ها را همراه با پنیر خامه ای مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند پس از انجام این مرحله درون یک کاسه تخممرغ ها را شکسته و با روغن و شیر مخلوط کنید . حالا خمیر یوفکا را در یک سطح صاف پهن کنید .

مرحله چهارم

حالا با یک فرچه مخلوط تخم مرغ را بر روی سطح خمیر یوفکا بکشید این کار باعث جلوگیری از پاره شدن خمیر در هنگام رول کردن میشود اکنون زمان آن رسیده که اسفناج را بر روی خمیر بریزید و آن را رول کنید قالب خود را چرب کرده و رول ها را به صورت حلزونی درون آن بچینید .

مرحله پنجم

در پایان دوباره با فرچه از سسی که آماده کرده بودید بر روی بورک ترکیکشیده و روی آن ها کنجد یا سیاه دانه بپاشید ، فر را از قبل پیش گرم کنید وقالب را برای مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه درون فر و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید
برچسب ها :

طرز تهیه سوشی بدون جلبک

مرحله اول

برای تهیه سوشی بدون جلبک ابتدا برنج را بخیسانید و آن را بدون استفاده از نمک و روغن بپزید . برنج را باید بصورت شفته آماده کنید . در مرحله بعد هویج و فلفل های دلمه‌ای را بصورت خلالی خرد می‌کنیم . در یک ظرف جداگانه شکر و سرکه را با هم مخلوط میکنیم .

مرحله دوم

توجه داشته باشید که شکر درون سرکه کاملآ حل شود .یک کاتر مخصوص آشپزی با قطر تقریبا ۱۲ سانتیمتر آماده کرده و برنج را درون آن ریخته و با دست فشار میدهیم بصورتی که برنج کاملاً بهم بچسبد . حالا روی برنج تکه های تن ماهی قرار می‌دهیم .

مرحله سوم

توجه کنید تکه های تن ماهی را هم باید با دست فشار دهید ، روی تن ماهی را با هویج و فلفل دلمه ای پر میکنیم ، حالا روی خوراک خارجی سس مایونز و سس سویا ریخته و در آخر سس مخصوص سوشی که از ترکیب شکر و سرکه آماده کرده بودید روی خوراک ریخته و نوش جان نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک یزدی
جمعه دهم 2 1400

طرز تهیه کیک یزدی

مرحله اول

برای تهیه کیک یزدی ساده خانگی ابتدا باید را پیش گرم کنید آن هم با دمای ۲۲۰ درجه سانتی گراد بود و پودر هل برای سه مرحله الک کنید درون یک کاسه جداگانه شکر و تخم مرغ را همراه با روغن و ماست و گلاب مخلوط نمایید .

مرحله دوم

موادی را که باهم مخلوط کرده اید برای مدت زمان ۵ الی ۶ دقیقه با همزن دستی هم بزنید سپس به این مواد آرد بیکینگ پودر را که الک کرده بودید در سهنوبت اضافه کنید و مدام مواد را هم بزنید هم زدن شما در حدی باشد که آرد با مایه کیک مخلوط شود .

مرحله سوم

با دو سوم از مایه قالب کیک را پر کنید ، اگر می خواهید پس از پخت کیک ساده خانگیشما ترک بخورد چاقو را را درون روغن مایع فرو کرده و مانند علامت + روی مایه بکشید ، حالا بر روی مایه کنجد یا خلال پسته بپاشید ، قالب را درون فرقرار دهید

مرحله چهارم

بعد از گذشت ۱۰ دقیقه و زمانی که شکل و شمایل کیک به حالت گنبدی درآمد حرارت فر گاز را کم کرده و بر روی ۱۹۰ درجه سانتیگراد قرار دهید حالا اجازهدهید تا کیک خوشمزه کاملاً مغز پخت و طلایی رنگ شود
برچسب ها :
طرز تهیه میگو پفکی
چهارشنبه هشتم 2 1400

طرز تهیه میگو پفکی

مرحله اول

برای تهیه و پخت میگوپفکی ابتدا باید میگوها را کاملاً پاک کنید و پس از آن پشت آنها را برش بزنید سپس مواد مرینیت میگو را آماده می کنید برای اینکار سیر له شده را همراه با پودر سیر و زعفران مخلوط کنید سپس به این مواد بیکینگ پودر و ماءالشعیر را اضافه کنید .

مرحله دوم

حالا به این مواد روغن مایع نمک و فلفل را اضافه کنید به خوبی با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شوند پس از انجام این کار آرد سفید را آرام آراماضافه کنید تا سس شما به غلظت ماست برسد . میگوها را به این سس آغشته کنید.

مرحله سوم

مواد را برای ۴۰ دقیقه تا یک ساعت استراحت دهید تا ادویه و چاشنی ها به خورده خوراک میگو برود . درون ماهی تابه روغن ریخته و روی اجاق گاز قرار دهید هنگامی که روغن داغ شد میگوها را درون ماهیتابه ریخته و سرخ نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه شنیسل گوشت
چهارشنبه هشتم 2 1400

طرز تهیه شنیسل گوشت

مرحله اول

اگر می‌خواهید خوراک شنیسل گوشت مجلسی تهیه کنید ابتدا باید گوشت را در اندازه های متوسط خرد کنید سپس تکه های خرد شده را بکوبید تا نازک شوند . درون کاسه جداگانه تخم مرغ ها را شکسته و به آن فلفل و نمک را اضافه کنید مواد را هم بزنید تا یکدست شوند .

مرحله دوم

ماهیتابه رو روی اجاق گاز قرار داده و درون آن روغن بریزید و صبر کنید تا داغ شود . حالا تکه های گوشترا درون پودر سوخاری قرار داده به صورتی که تمام قسمتهای آن به پودر آغشتهشود . بعد از انجام این کار آن ها را درون ظرف تخم مرغ ها قرار دهید .

مرحله سوم

در این مرحله تکه های گوشت را دوباره درون پودر سوخاری بغلتانید و پس ازانجام این کار آن ها را درون ماهیتابه قرار داده و مشغول به سرخ کردن تکه های گوشت شوید . دو طرف غذای شنیسل خانگی را سرخ کنید تا طلایی رنگ شوند .

مرحله چهارم

در این مرحله و پس از سرخ کردن گوشت آنها را روی دستمال های مخصوص و تمیز آشپزخانه قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود اکنون میتوانید خوراک سوخاری خود را همراه با سبزی تازه و خیارشور و گوجه نوش‌جان نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه آش گوجه
چهارشنبه هشتم 2 1400

طرز تهیه آش گوجه

مرحله اول

برای پخت آش گوجه یا هر نوع آش محلی دیگه باید از روز قبل حبوبات را بخیسانید ، در طول این مدت هم آب را برای دو الی سه مرحله عوض کنید این کارباعث گرفتن نفخ حبوبات میشود ، در ضمن گندم را هم با آب گرم بخیسانید برای۲ الی ۳ ساعت .

مرحله دوم

در مرحله بعد حبوبات را همراه با گندم درون قابلمه ریخته و برای مدت زمان دو ساعت بپزید سپس با آن ها عدس و سبزی آش را اضافه کنید ۳۰ دقیقه بعداز پخت این مواد گوجه های رنده شده را اضافه کنید و اجازه دهید تا با حرارت متوسط سوپ ساده بپزد .

مرحله سوم

برای بهتر شدن رنگ غذا با گوجه یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را درون مقدار کمی روغن تفت دهید و آن را به آش اضافه کنید . حالا درون ظرفی جداگانه پیاز را خلالی کرده و آن را سرخ کنید به پیاز ها کمی هم نمک و فلفلو زردچوبه اضافه کنید .

مرحله چهارم

مقداری از پیاز داغ را که آماده کرده آید برای تزیین غذا جدا کنید و الباقی آن را به آش اضافه کنید ، نعنا داغ را هم تهیه کرده و مقداری از آن را برای تزیین و الباقی را به آش گوجهاضافه کنید . در لحظات پایانی پخت ۴ قاشق غذاخوری آب غوره به آش اضافه کرده و نمک آن را اندازه کنید اکنون غذای شما آماده برای سرو می باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه بوقلمون و سس پرتقال
چهارشنبه هشتم 2 1400

طرز تهیه بوقلمون و سس پرتقال

مرحله اول

برای تهیه خوراک بوقلمون با سس پرتقال ابتدا ران بوقلمونرا درون ماهی تابه ریخته و همراه با مقدار کمی روغن آن را تفت دهید به صورتی که دو طرف ران مرغ طلایی رنگ شود . پس از انجام این کار مرغ را درون قابلمه ریخته و به آن پیاز و سیر و آب و نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه کنید .

مرحله دوم

در مرحله بعدی در قابلمه را قرار داده و اجازه دهید تا خوراک شما با حرارت ملایم و برای مدت زمان ۲ الی ۲/۵ ساعت بپزد . شما برنج را هم جداگانهبه صورت کته دم کنید و پس از آماده شدن روی آن را با زعفران و خلال بادام تزیین نمایید ، پس از انجام این مراحل باید سس مخصوص پرتقال را تهیه کنید .

مرحله سوم

برای آماده کردن سس این غذا ، یک قاشق غذاخوری عسل را همراه با خلال پرتقال و نشاسته درون قابلمه بریزید و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید حالا مواد را با هم بخوبی مخلوط کنید تا یکدست شوند ، سپس آب پرتقال را به سایر مواداضافه کنید و آن ها را هم بزنید تا زمانی که سس غلیظ شود . اکنون غذا با بوقلمون و سس مخصوص پرتقال آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 125078
تعداد نوشته ها : 864
تعداد نظرات : 3
Rss