آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه کباب ریواس
شنبه سیم 12 1399

طرز تهیه کباب ریواس

مرحله اول

امروز قصد داریم طرز تهیه کباب سادهدر فر را برای شما توضیح دهیم برای تهیه کباب ریواس ابتدا فرگاز را با دمای ۳۲۵ درجه فارنهایت پیش گرم می کنیم پس از انجام این کار گوشت را آمادهکرده و چربی های اضافه آن را جدا می کنیم و آن را به صورت افقی برش میزنیم.

مرحله دوم

ساقه‌های ریواس را هم برش زده و همراه با برش های انبه و برگ های آویشن تازه در کنار گوشت ها چیده و آنها را درون فویل آلومینیومی قرار می دهیم سپس روی مواد روغن و نمک و فلفل سیاه اضافه کرده و فویل ها را می بندیم .

مرحله سوم

خوراک گوشت را درون سینی فر گذاشته و برای مدت زمان یک ساعت اجازه می دهیم تا کباب خوشمزهما کاملا مغز پخت شود . پس از گذشت این زمان فویل ها را باز کنید و روی آنسس باربیکیو بریزید و دوباره درون فر قرار دهید تا پخت شما کامل شود .

مرحله چهارم

فرگاز را خاموش کنید در مرحله بعد ، ولی اجازه دهید گوشت ۱۰ دقیقه درون دمای فر باقی بماند ، اکنون کباب ترش شما آماده برای سرو شده است . ریواس و آویشن طعم متفاوتی به غذای شما خواهد داد .

برچسب ها :

طرز تهیه املت اسفناج و پنیر

مرحله اول

برای تهیه املت اسفناج و پنیر ابتدا پیاز را به صورت خلالی خرد کنید ، حالا پیاز را با کره درون ماهیتابه ریخته بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قراربدید حالا نمک را با شیر بریده شده و فلفل سیاه و فلفل قرمز جزء هندی اضافه کنید و مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید .

مرحله دوم

هنگامی که پیازها نرم شد اسفناج را با آب لیموترش اضافه کنید و با هم تفت دهید ، تا اسفناج ها نرم شوند . حالا درون یک ماهیتابه جداگانه تخم مرغها را با کمی کره بریزید کمی که سفت شدند اسفناج ها را به املت خانگی اضافه کنید .

مرحله سوم

حالا و در در آخرین لحظات پخت غذا با پنیر پارمسان را اضافه کنید پس از اضافه کردن پنیر نیمی از املت خوشمزه را جمع کرده و روی طرف دیگر آن قرار دهید تا به کمک پنیر به هم بچسبد پنیر که ذوب شد اجاق گاز را خاموش کنید . توجه داشته باشید که اسفناجنباید در هنگام پخت له شود . اسفناج فواید بی شماری دارد اما باید به این موضوع توجه داشت که برای همه افراد هم مفید نیست و برخی بیماران نمی توانندبدون مشورت با پزشک اسفناج مصرف کنند.

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 121184
تعداد نوشته ها : 841
تعداد نظرات : 3
Rss