آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه کباب سیسیلی
چهارشنبه بیست و هفتم 12 1399

طرز تهیه کباب سیسیلی

مرحله اول

امروز قرار کبابسیسیلی تهیه کنید برای این کار گوشت و مرغ را به صورت خورشتی و چهارگوش برش می زنیم سپس داخل کاسه روغن و آویشن و پاپریکا و نمک و فلفل رو مخلوط میکنیم و گوشت ها را برای مدت زمان تقریبی یک الی دو ساعت درون کاسه قرار می دهیم .

مرحله دوم

توی این فاصله زمانی زیتون و پیازچه رو به صورت ساطوری خرد می کنیم ، حالا گوشت و مرغ رو با گوشتکوب میکوبیم تا پهن بشه ، داخل اونها رو با مخلوط زیتون و پیازچه پر می‌کنیم و می‌بندیم ، بصورت یک در میان به شیخ میکشیم .

مرحله سوم

حالا آتیش روشن کنید و زمانی که زغالها کاملاً یکدست شد شیخا روی منقل گذاشته و کباب خوشمزه و خانگیرا آماده کنید اجازه دهید تا گوشت و مرغ با حرارت ملایم کاملا مغز پخت شوند . سعی کنید از گوشت بیات استفاده کنید تا همزمان با مرغ پخته شود .

برچسب ها :
طرز تهیه ترشی بادمجان کبابی
دوشنبه بیست و پنجم 12 1399

طرز تهیه ترشی بادمجان کبابی

مرحله اول

برای تهیه ترشی بادمجانکبابی ، پس از اینکه بادمجون رو شستی آنها را روی حرارت زغال یا اجاق گاز کباب کن به طوری که هر دو طرف بادمجون کباب بشه , اگه خواستی میتونی کنارش فلفل سبز هم به صورت کبابی آماده کنی ، با این کار تندی فلفل کم میشه .

مرحله دوم

اگه ذائقه شما با بوی سیر ناسازگاری داره میتونی سیر هم به صورت کبابی آماده کنی با این کار بوی سیر  کلی گرفته میشه . ( این کار سلیقه ایه ، از سیر خام هم میتونی استفاده کنی . بعد اینکه بادمجون ها سرد شد پوستش رو بگیرید و در اندازه های دلخواه خرد کنید میتونی داخل مخلوط کن بریزی یا با گوشتکوب له کنی .

مرحله سوم

تو مرحله بعد فلفل سبز و سیر خرد کن با سبزی معطر که شامل ریحان و نعناعمیشه مخلوط کن و به بادمجون اضافه کن ، حالا نوبت اضافه کردن نمک و ادویه ترشی و سرکه رسیده توجه داشته باشید که نباید از سرکه زیادی استفاده کنید .

مرحله چهارم

چون بعد از چند وقت آب میندازه ترشی ، حالا مواد داخل شیشه بریز روشون کمی سرکه اضافه کن و در شیشه ها رو ببند بعد یه هفته ترشی بادمجان قابل استفاده شده ، از دو قاشق غذاخوری رب انار هم برای چاشنی میتونی استفاده کنی .

برچسب ها :
طرز تهیه میرزا کدو
دوشنبه بیست و پنجم 12 1399

طرز تهیه میرزا کدو

مرحله اول

برای تهیه میرزا کدو خوشمزه شمالی پس از اینکه شما پوست کدو رو گرفتید اونا رو بشورید و خرد کنید سپس با مقدار کمی آب کدو سبز را درون قابلمه ریخته و روی گاز بگذارید تا بپزه . بعد از اینکه پخته شدن اونا را له کنید .

مرحله دوم

برای اینکه بتونی پوست سیر راحت جدا کنی اونا رو تو آب سرد خیس کن بعد پوستشونو بگیر . حالا سیرها را خورد کن بریز تو ماهیتابه و با مقدار کمی روغن نمک و زردچوبه تفت بده . حالا کدو رو به ماهیتابه اضافه کن و با سیر مخلوط کن .

مرحله سوم

پوست گوجه فرنگی رو بگیر بعد خورد کن ، حالا گوجه ها رو همراه با فلفل و دارچین به مواد خوراک کدواضافه کن ، کمی که مواد باهم پخته شد و غذا جا افتاده شد تخم مرغ ها رو بشکن و سایر مواد اضافه کن تا خودشونو بگیرن در ماهیتابه رو بذار و صبر کن تا غذا کاملا پخته بشه .

نکات پخت غذا

اگه خواستی میتونی سیر مصرفی را بیشتر کنید ، اگه احساس کردی غذا کمرنگهمیتونی از زعفرون یا رب گوجه فرنگی استفاده کنی . از مقدار کمی گرده غوره هم به عنوان چاشنی استفاده کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه پای برنج و قارچ
دوشنبه بیست و پنجم 12 1399

طرز تهیه پای برنج و قارچ

مرحله اول

برای تهیه پای برنج و قارچ ابتدا فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشنکنید تا پیش گرم شود حالا یک قالب در ابعاد ۱۸ در ۲۸ سانتی را چرخ کنید پساز انجام این کار یک و نیم پیمانه از آب مرغ را همراه با برنج درون قابلمهبریزید و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید .

مرحله دوم

هنگامی که برنج پخته شد آن را دم کنید تا کاملا نرم شود پس از پخت برنج وسرد شدن آن دو تا دونه تخم مرغ را بشکنید ، با نمک و فلفل به برنج اضافه کنید و به خوبی با هم مخلوط کنید و برنج را داخل قالب بریزید و خوب آن را فشار دهید .

مرحله سوم

توی مرحله بعدی با الباقی آب مرغ و قارچ و کدو حلواییو پیاز را درون قابلمه ریخته و برای مدت زمان ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا پختهشود پس از این که آب آن کشیده شد آن را بر روی برنج ریخته و روی مواد را با پنیر رنده شده بپوشانید .

مرحله چهارم

در آخر کار تخم مرغ باقی مانده را شکسته و با شیر مخلوط کنید و مخلوط رابر روی پایه برنج بریزید حالا قالب را برای مدت زمان ۲۵ الی ۳۰ دقیقه درونفر قرار دهید تا خوراک شما کاملا پخته و جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه ترشی بقچه ای کلم
دوشنبه بیست و پنجم 12 1399

طرز تهیه ترشی بقچه ای کلم

مرحله اول

برای تهیه ترشی بقچه ای کلم ابتدا تمام مواد اولیه را در ابعاد ریز خرد می کنیم . یه دونه کلم سفید و یه دونه کلم قرمز کنار بگذارید و خورد نکنید .تمام مواد را درون آبکش بریزید و بشورید حالا آن را داخل قابلمه بریزید و بزارید روی اجاق گاز تا کمی از حالت سفتی خارج بشه .

مرحله دوم

وقتی که نرم شدن برلین داخل آبکش و روی پارچه پهن کنید تا کامل آب اضافیاونا گرفته بشه . حالا چلم درسته ها رو برگ برد کنید یه قابلمه آب داغ آماده کنید و برگ کلم ها رو بریزید داخلش تا کمی نرم بشن ، چون کلم در حالتطبیعی و شکننده است و انعطاف پذیر نمی باشد .

مرحله سوم

وقتی مواد ترشی خانگیخشک شد اندازه یک قاشق سر پر برداشته و وسط برگ کلم ها قرار بدید ، حالا کلم ها را به صورت بقچه جمع کنید ، حالا کلم ها رو درون ظرف بچینید ، نمک به سرکه اضافه کنید و مخلوط کنید تا نمک کاملا حل بشه .

مرحله چهارم

تو این مرحله در ظرف را ببندید و برای یه هفته ظرف و بذارید تو یخچال تا ترشی محلی شما جا افتاده بشه ، اگه ترشی زیاد شماره اذیت میکنه میتونی یک سوم سرکه آب اضافه کنی .

برچسب ها :
طرز تهیه ته چین بلدرچین
يکشنبه بیست و چهارم 12 1399

طرز تهیه ته چین بلدرچین

مرحله اول

برای تهیه ته چین بلدرچین ابتدا بلدرچین ها را در کمی روغن با حرارت ملایم سرخ میکنیم سپس پیاز را به صورت خلالی خرد کرده و درون روغن تفت می دهیم . زرشک را هم به صورت جداگانه سرخ می کنیم و با پیاز داغ مخلوط میکنیم

مرحله دوم

در مرحله بعد با پیاز داغ و زرشک درون شکم بلدرچین ها را پر می کنیم حالا درون یک کاسه ماست را همراه با تخم مرغ و زعفران دم کرده مخلوط می کنیم به این مواد سه قاشق غذاخوری روغن و مقداری نمک اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم .

مرحله سوم

برنج را نیز به صورت آبکش آماده می‌کنیم توجه داشته باشید که دانه های برنج کمی زنده تر باشد برنج ها را درون مخلوط ماست ریخته و هم میزنیم حالا درون قابلمه بلدرچین ها را چیده و روی آنها را با برنج می‌پوشانیم ، با پشت قاشق یا کفگیر برنج ها را فشار داده تا کمی منسجم شوند .

مرحله چهارم

حالا یک شعله پخش کن روی گاز گذاشته و قابلمه را بر روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم و برنج را دم میگذاریم تا ته دیگ ما طلایی رنگ شود اگر خواستید می توانید ته چین را درون فر تهیه کنید برای این کار ظرف را برای مدت زمان ۱ ساعت و با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد درون فر قرار دهید .

برچسب ها :
حریره بادام برای نوزاد
يکشنبه بیست و چهارم 12 1399

حریره بادام برای نوزاد

مرحله اول

برای تهیه حریره بادام برای نوزاد ابتدا بادام ها را درون آب جوش برای مدت زمان ۳۰ ثانیه قرار دهید سپس آنها را آبکش کنید و روی شان آب سرد بگیرید بعد از انجام این کار خیلی سریع و راحت پوست آنها را جدا کنید حالا بادام ها را با نصف استکان آب درون مخلوط کن بریزید و با هم میکس کنید .

مرحله دوم

حالا مخلوط بدست آمده را از صافی رد کنید و برای مدت زمان ۱۰ دقیقه روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار بدید و مدام آن را هم بزنید تا ته نگیرد . حالا آرد برنج رو داخل آب سرد حل کنید و به مخلوط روی اجاق گاز اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا غلیظ شود .

مرحله سوم

زمانی که پخته شد و آن را از روی اجاق گاز برداشتید ،یه پیمانه شیر خشک یا اینکه دو قاشق مربا خوری شیر مادر بهش اضافه کنید . مقدار مصرفی غذای نوزاد را برداشته و الباقی آن را می توانید درون ظرف در دار برای دو روز در یخچال نگهداری کنید .

مرحله چهارم

اگه حریره‌بادام زیاد درست کردی فقط به وعده غذایی نوزاد شیر اضافه کنید. اگه کوچولوی شما به پروتئین گاوی حساسیت نداره می تونید آرد برنج رو به جای آب با شیر پاستوریزه مخلوط کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه پیاز کاراملی
يکشنبه بیست و چهارم 12 1399

طرز تهیه پیاز کاراملی

 
 

مرحله اول

برایتهیه پیاز کاراملی ابتدا پیاز را به صورت خلالی خرد کنید و داخل ماهیتابه ریخته و با اضافه کردن روغن روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار بدید ، حالا در ماهیتابه رو قرار بدین و صبر کنید تا پیاز ها پخته شوند هر چند لحظه یکبار پیاز ها رو هم بزنید .

 
 

مرحله دوم

پیازهاکه نرم شد بهش سرکه و شکر را اضافه کند ، اگه میخوای طعم پیازها ملس باشه سرکه و شکر رو به صورت مساوی اضافه کن . اگه شیرین دوست داری سرکه رو کمتر کنید ، اگه ترش دوست داری شکر رو کمتر کنید . حالا دیگه نیازی نیست در ماهیتابه رو ببندید .

 
 

مرحله سوم

حالامرتب پیازها را هم زده و آنها را زیر و رو کنید تا از سوختن شکر جلوگیری کنیم و پیاز ها به صورت یکدست کاراملی بشه طعم این پیازها عالیه ، و با اضافه کردن آن به غذاهای خود مزه جدید و خوبی را امتحان خواهید کرد .

برچسب ها :
طرز تهیه خوراک مرغ و سبزیجات قفقازی
يکشنبه بیست و چهارم 12 1399

طرز تهیه خوراک مرغ و سبزیجات قفقازی

مرحله اول

امروز قصد داریم خوراک مرغ و سبزیجاتقفقازی رو آماده کنیم برای شروع تمام سبزیجات موجود را به صورت خلالی خرد کنید مرغ را هم به همین صورت ریش ریش نمایید یا خرد کنید . لوبیاها را به صورت جداگانه بپزید .

مرحله دوم

پیازها را خرد کرده و درون ماهیتابه ریخته و سرخ کنید لوبیاهای پخته شدهرا نیز درون ماهی تابه ریخته و با مقدار کمی روغن تفت دهید بادمجان ها را پوست گرفته و روی آنها نمک بپاشید و برای یک ساعت اجازه دهید تا استراحت کند و تلخی آنها گرفته شود .

مرحله سوم

در مرحله بعد روی بادمجانها آب گرفته و پس از شستن آنها داخل روغن ریختهو سرخ کنید هویج را نیز سرخ کرده و زمانی که نرم شدن فلفل دلمه را به آنهااضافه کرده و با هم تفت دهید . به این مواد مرغ را هم اضافه کنید و با هم تفت بدید .

مرحله چهارم

الباقی سبزیجات را به مرغ اضافه کرده و به مواد نمک و فلفل را اضافه کنید و با هم به خوبی مخلوط کرده و تفت دهید تا خوراک کاملاً جا افتاده شود. خوراک مرغ را درون بشقاب کشیده و ماست را با سس مایونز مخلوط کنید و روی غذا بریزید گردوها را هم خورد کرده و غذا را با آن تزیین کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه خوراک لوبیا
جمعه بیست و دوم 12 1399

طرز تهیه خوراک لوبیا

مرحله اول

برای تهیه خوراک لوبیاابتدا باید برای گرفتن نفخ حبوبات لوبیا ها را شب قبل از آشپزی بخیسانیم ودر چندین مرحله آب آنها را عوض کنیم ، حالا لوبیا ها را درون قابلمه ریختهو با اضافه کردن آب آن را بر روی حرارت اجاق گاز قرار می دهیم تا به آرامیبپزند .

مرحله دوم

مدت زمان لازم برای پخت با حرارت کم تقریباً ۴ ساعت می باشد وقتی که پخته شدن سیب زمینی ها را به صورت نگینی و درشت خرد می کنیم و درون قابلمه میریزیم سپس نمک فلفل را همراه با ادویه و رب گوجه فرنگی به مواد اضافه می کنیم ، خوراک خوشمزه را بر روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا غذا لعاب دار و جا افتاده شود .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 121190
تعداد نوشته ها : 841
تعداد نظرات : 3
Rss