آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه خورشت کرفس با مرغ
دوشنبه بیست و هفتم 11 1399

طرز تهیه خورشت کرفس با مرغ

مرحله اول

برای تهیه خورشت کرفس با مرغ ابتدا پیاز را به صورت نگینی خورد کنید ، سپس ماهیتابه را بر روی حرارت اجاق گاز گذاشته مقدار کمی روغن اضافه کنید ،سپس پیازهای خرد شده را درون ماهیتابه ریخته و آنها را تفت دهید تا پیاز ها سبک و شیشه ای شوند .

مرحله دوم

در این مرحله مرغ را همراه با زعفران به پیاز های سرخ شده اضافه کنید و آنها را تفت دهید تا زمانی که کمی پوست مرغ برشته شود سپس مقداری آب اضافه کنید و در ماهیتابه را قرار دهید و صبر کنید تا مرغ پخته شود برای چاشنی خورشت خانگی هم از مقدار کمی زنجبیل و ادویه خورشتی استفاده نمایید .

مرحله سوم

در این فاصله کرفس ها را تمیز کرده و آنها را به صورت خلالی خرد نمایید ،برگ های داخلی و لطیف کرفس ها را هم خورد کنید ، سپس سبزی های خرد شده را درون ماهیتابه ریخته و با مقدار کمی روغن آنها را به خوبی سرخ نمایید ‌.

مرحله چهارم

در اواخر پخت سبزی های سرخ شده را خورشت کرفساضافه کنید و تمام مواد را با هم به خوبی مخلوط نمایید ، حالا اجازه دهید تا خورشت به خوبی و کاملاً پخته شود و در اصطلاح به روغن بیفتد ، توجه کنیدکه کرفس ها زیاد پخته نشوند ، اگر کرفس له شود خورشت شما زیبایی خودش را از دست می‌دهد .

برچسب ها :
طرز تهیه دونات خانگی
دوشنبه بیست و هفتم 11 1399

طرز تهیه دونات خانگی

مرحله اول⠀

برای تهیه دونات خانگیخوشمزه و مجلسی پس از این که آرد را همراه با خمیر مایع درون یک کاسه ریختید آن را با همزن مخلوط نمایید . در همان حال که مشغوله هم زدن شکر و نمک و شیر خشک قنادی را به مواد اضافه نمایید .

مرحله دوم

در مرحله و زرده تخم مرغ را به مواد اضافه کنید و خمیر را با دست به خوبی ورز دهید تا حسابی جا افتاده شود و حالت بگیرد پس از انجام این مراحل شیر را آرام آرام به خمیر اضافه کنید و مواد را به خوبی با دست ورز دهید تاخمیر شکل بگیرد .

مرحله سوم

در این مرحله روی خمیر را با کره یا مارگارین بپوشانید ، سپس چانه هایی به اندازه نارنگی از خمیر جدا کنید و روی میز بچینید ، حالا روی این چانه ها را پلاستیک کشیده و برای مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه به خمیر استراحت دهید.

مرحله چهارم

پس از گذشت این زمان خمیر ها را به حالت دونات فرهنگ کرده و میان آن را سوراخ نمایید دوباره با کیسه روی دونالد ها را بپوشانید و این بار برای مدتزمان ۴۰ دقیقه به خمیر استراحت دهید تا خمیر شما به اصطلاح عامیانه ور بیاید .

مرحله پنجم

در این مرحله یک ماهیتابه مناسب را انتخاب کرده و بر روی حرارت اجاق گازقرار دهید روغن را به ماهی تابه اضافه کنید و هنگامی که روغن داغ شد حرارترا کم کرده و دونات ها را درون ماهیتابه ریخته و دو طرف آنها را سرخ نمایید ، برای سرخ کردن دونات های خوشمزه به ۴ الی ۵ دقیقه زمان نیاز دارید .

برچسب ها :
طرز تهیه پاچینی
يکشنبه بیست و ششم 11 1399

طرز تهیه پاچینی

مرحله اول

برای تهیه پاچینی مرغ خوشمزهو استثنایی ابتدا پیاز را به صورت خلالی و درشت خرد کنیم سپس سیر له شده را به آن اضافه کنید و پس از انجام این کارها آبلیمو را همراه با زعفران و نمک و ادویه ( نمک و فلفل و پودر کاری ) با سایر مواد مخلوط کنید .

مرحله دوم

در این مرحله شما برای مرینیت مرغ، کتف و بال ها را برای مدت زمان یک شب تا صبح تقریباً ۱۲ ساعت درون سس بخوابانید تا حسابی ترد و مزه دار شوند . پس از این که مرغ ها مزه دار شدند، نوبت آماده کردن خمیر مخصوص آشپزی می باشد .

مرحله سوم

در این مرحله آرد را همراه با بکینگ پودر و نمک مخلوط کرده سپس نمک و فلفل سیاه و پودر کاری را به آن اضافه کنید مواد را به خوبی هم زده تا کاملاً دارد شما یک دست شود سپس آرام آرام دلستر را به آن اضافه کرده تا بهصورت خمیر درآید .

مرحله چهارم

در مرحله بعد تخم مرغ ها را به خمیر اضافه کنید تا به صورت مایع و رقیق در آید . حالایک ماهیتابه لبه دار انتخاب کرده و درون آن روغن بریزید سپس بر روی حرارت زیاد اجاق گاز قرار دهید تا زمانی که روغن داغ شد حرارت را کمکنید تا خوراک سوخاری شما نسوزد .

مرحله پنجم

توجه داشته باشید که شما برای سرخ کردن مرغ ها به مقدار روغن زیادی نیازدارید پس از اینکه روغن داغ شد حرارت را کم کرده و کتف و بال های مرغ را درون خمیر بغلتانید ، سپس درون تابه ریخته و اجازه بدهید تا به آرامی سرخ شوند . حرارت را کم کنید تا مرغ ها کاملا مغز پخت شوند .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک هویج
يکشنبه بیست و ششم 11 1399

طرز تهیه کیک هویج

مرحله اول

برای تهیه کیک هویج ، ابتدا هویج را پوست بگیرید و سپس یک قابلمه بر رویاجاق گاز قرار داده و مقداری آب به آن اضافه کنید ، هویج ها را درون قابلمه ریخته و زمانی که نیم پز شدند آنها را با کمک یک رنده بصورت ریز رنده کنید .

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ ها را شکسته و زرده را از سفیده جدا کنید سفیده هارا درون ظرف ریخته و هم بزنید تا کف کند و بالا بیاید سپس شکر را به صورت بارانی به سفیده های تخم مرغ اضافه کنید بعد از ریختن شکر مواد را برای دو دقیقه هم بزنید ‌.

مرحله سوم

در این مرحله نوبت به اضافه کردن زرده های تخم مرغ میباشد زرده ها را همیکی یکی اضافه کنید هر زرده را برای مدت زمان ۳۰ ثانیه هم بزنید . حالا روغن مایع را به مواد اضافه نمایید و برای ۱ دقیقه مواد را با هم مخلوط کنید .

مرحله چهارم

در این مرحله یک قاشق غذاخوری عسل به مواد اضافه کرده و دوباره آنها را برای یک دقیقه هم بزنید سپس هویج رنده شده را اضافه کنید و بخوبی با مواد مخلوط کنید . حالا آرد و بکینگ پودر و پودر هل و پودر دارچین را با هم مخلوط کنید و آن ها را الک کنید .

مرحله پنجم

در این مرحله آرد را به سایر مواد کیک سادهاضافه کرده و با لیسک مخلوط نمایید تا کاملاً یکدست و یکنواخت شوند ، اگر احساس کردید مایه کیک شما گوله گوله شده با همزن دستی برای یک دقیقه مواد را با هم مخلوط کنید ، تا از این حالت خارج شود .

مرحله ششم

در این مرحله قالب خود را انتخاب کرده و کف آن را چرب نمایید سپس مایه کیک را درون قالب ریخته و برای بهتر شدن طعم آن می‌توانید مقداری گردوی خردشده روی مایه اضافه کنید . توجه کنید که فر را از قبل باید پیش گرم کرده باشید .

مرحله هفتم

در این مرحله قالب را برای مدت زمان ۴۵ الی ۵۰ دقیقه و با دمای ۱۸۰ درجهسانتی گراد درون فر قرار دهید . پس از اینکه کیک خنک شد با کمک چاقو کیک را از دیواره های قالب جدا کرده و قالب را برگردانید تا کیک خارج شود ، اکنون کیک خانگی شما آماده برای مصرف می باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه کمپوت گلابی
شنبه بیست و پنجم 11 1399

طرز تهیه کمپوت گلابی

مرحله اول

برای تهیه کمپوت گلابی پس از اینکه میوه ها را به خوبی تمیز کردید و پوست آنها را جدا کردید توجه داشته باشید که نباید دم آن ها را بگیرید درونقابلمه ۴ لیوان آب ریخته سپس شکر و آبلیمو را به آن اضافه کنید صبر کنید تا آب شروع به جوشیدن کند .

مرحله دوم

در این مرحله و زمانی که آب شروع به جوشیدن کرد گلابی ها را همراه با زعفران به شربت اضافه کنید . وقتی احساس کردید که گلابی ها پخته و نرم شده اند اجاق گاز را خاموش کرده و اجازه دهید تا کمپوت خانگی شما در دمای محیط خنک شود سپس گلابی ها را درون یخچال قرار داده و آماده برای مصرف می باشد .

طرز تهیه کمپوت با ماندگاری بالا

اگر میخواهید کمپوت خوشمزهشما پس از پایان پخت سفید و شفاف باشد ، زمانی که پوست آن ها را جدا کردیدیک کاسه از مخلوط آب سرد و سرکه تهیه کنید و گلابی ها را پس از پوست گرفتنفوری درون کاسه قرار دهید .

در بارداری

نقل است که اگر گلابی را شما ناشتا میل نمایید نطفه پاک میشود و فرزند شما نیکو خواهد شد . همچنین روایت است که خوردن گلابی توسط پدر و مادر باعثزیبایی چهره کودک میشود . این میوه باعث قوت قلب نوزاد و پاکی معده کودک ودلیری و زیبایی بچه شما خواهد شد .

برچسب ها :
طرز تهیه ترشی فلفل دلمه‌ای
چهارشنبه بیست و دوم 11 1399

طرز تهیه ترشی فلفل دلمه‌ای

مرحله اول

برای تهیه ترشی فلفل دلمه‌ای خوشمزه و خوشرنگ سعی کنید از فلفل های تازهاستفاده کنید ، پس از اینکه آن ها را بخوبی تمیز و ضدعفونی کردید ، بصورت نگینی و درشت خرد کنید ، حالا درون یک کاسه بزرگ تکه های فلفل را بریزید .

مرحله دوم

در مرحله بعد زیتون های بدون هسته را همراه با نمک و پودر گلپر به مواد اضافه میکنیم و پس از مخلوط کردن آن ها شکر و سیر را نیز اضافه میکنیم ، حالا مواد ترشی مخلوط و خوشمزه را درون یک ظرف درب دار ریخته و پس از انجام این کار سرکه را اضافه میکنیم .

مرحله سوم

در مرحله بعد و قبل از اینکه درب ظرف را ببندیم مقداری نمک و گلپر به ترشی خوشمزهاضافه میکنیم ، درب ظرف را بسته و برای مدت زمان ۱۰ الی ۱۲ روز درون یخچالقرار میدهیم تا حسابی جا افتاده شود . اکنون ترشی ما آماده برای مصرف می‌باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه کباب ترش
چهارشنبه بیست و دوم 11 1399

طرز تهیه کباب ترش

مرحله اول

برای تهیه کباب ترشخوشمزه گیلانی ابتدا پیاز را رنده کرده سپس فلفل و گردو و جعفری را خرد کرده و به گوشت اضافه نمایید ، مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و پس از انجام این کار با سلفون روی ظرف را پوشانده و برای مدت زمان ۲ ساعت درون یخچال استراحت دهید .

مرحله دوم

در مرحله بعد زمانی که گوشت را از درون یخچال خارج نمود ای رب انار را همراه با نمک به گوشت اضافه کرده و با هم مخلوط کنید به صورتی که تمام قسمتهای گوشت به سس شما آغشته شود . حالا کیوی های رنده شده را به گوشت اضافه می‌کنیم . بجای کیوی 🥝 از انجیر هم میتوانید استفاده کنید .

مرحله سوم

زمان اضافه کردن رب انار و کیوی ۲۰ دقیقه قبل از از اینکه گوشت را به سیخ بکشید می‌باشد . به خاطر اینکه رب انار و کیوی بافت گوشت شما را خیلی نرم خواهد کرد ، باید به زمان اضافه کردن این مواد توجه لازم را داشته باشید .

مرحله چهارم

در این مرحله ذغال ها را روشن کرده و زمانی که آتش کاملاً روشن و یک دستشده بود گوشت ها را به سیخ کشیده و بر روی آن قرار می دهیم ، مرتب سیخ ها را می چرخانیم تا کاملا یکدست و یکنواخت کباب ترش خانگی ما پخته شود . برای اینکه کباب خوشمزه تری داشته باشیم از گوشت‌ چرب تری استفاده کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه قارچ سوخاری
چهارشنبه بیست و دوم 11 1399

طرز تهیه قارچ سوخاری

مرحله اول

برای تهیه قارچ سوخاری ابتدا قارچ‌ها را به روش زیر بشویید ، با کمک یک دستمال پارچه ای تمیز شن و خاکهای پنهان شده در زیر لبه های قارچ را تمیز کنی سپس آنها را شسته و خیلی سریع پس از شستشو با یک دستمال خشک قارچ ها راخشک کنید .

مرحله دوم

اگر قارچ های شما زیاد نمدار بماند آب را به سرعت جذب می کند و همین امرباعث می شود در پایان پخت قارچ سوخاری شما ترد نباشد . حالا آرد را همراه با نشاسته و نمک و بکینگ پودر مخلوط کنید سپس به این مواد آب را اضافه نمایید در حدی که از ماست کمی شل تر باشد .

مرحله سوم

در این مرحله درون یک بشقاب پودر سوخاریرا خالی کرده سپس قارچ ها را درون خمیری که تهیه کرده بودید بغلتانید پس از انجام این کار درون ظرف پودر سوخاری غلتانده و یک ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن به آن اضافه کنید و پس از اینکه روغن داغ شد قارچ ها را اضافه نمایید .

مرحله چهارم

در این مرحله توجه کنید تعداد قارچ های که درون ماهیتابه قرار می دهید کم باشند تا به سرعت سرخ شوند ، اگر تعداد قارچ ها زیاد باشد در هنگام سرخ کردن آب می‌اندازد . هنگامی که قارچ ها نیمه سرخ شدند از درون ماهیتابه خارج نمایید ، به همین صورت تمام قارچ ها را سرخ کنید .

مرحله پنجم

در این مرحله ، دوباره قارچ‌ها را همه با هم درون تابه ریخته و دوباره تفت دهید تا کاملا سرخ شوند و خوراک شما با این کار در هنگام سرو گرم و تازه می‌باشد ، همچنین در پایان آشپزی خوراک سوخاری شما ترد و خوشمزه خواهند بود . حتما این فینگر فود عالی را تست کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه پیاز داغ مجلسی
چهارشنبه بیست و دوم 11 1399

طرز تهیه پیاز داغ مجلسی

مرحله اول

برای تهیه پیاز داغ مجلسی و خوشرنگ پس از اینکه پوست پیاز ها را جدا نمودید آنها را از وسط به دو نیم تقسیم نمایید ، سپس به کمک یک رنده آلمانیآنها را یکنواخت و یکدست رنده نمایید یا به صورت خلالی با چاقو برش بزنید .

مرحله دوم

در این مرحله یک قابلمه را بر روی اجاق گاز قرار داده و مقداری آب به آناضافه کنید ، هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد پیازها را برای مدت زمان ۵ دقیقه درون آب جوش قرار دهید ، پس از انجام این کار پیاز ها را درون آبکش ریخته تا آب اضافی آن گرفته شود ‌.

مرحله سوم

در این مرحله ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و به ارتفاع یک سانتیمتر روغن درون تابه بریزید . وقتی که روغن داغ شد ۲ قاشق غذاخوری زعفران دم کرده به آن اضافه نمایید ، حالا به اندازه یک کفگیر از پیاز ها برداشته و درون ماهیتابه بریزید .

مرحله چهارم

در این مرحله اجازه دهید تا پیاز ها به خوبی سرخ شوند ، حالا با کمک یک کفگیر چوبی پیاز داغ ها را مرتب هم بزنید تا از سوختن آنها جلوگیری کنید . پس از اینکه پیاز ها به صورت یکنواخت و یکدست شدن به وسیله یک کفگیر سوراخ دار پیازهای طلایی شده را بردارید .

مرحله پنجم

در این مرحله پیاز ها را بر روی یک دستمال آشپزخانه خشک بریزید و با یک چنگال کوچک آنها را از ام جدا کنید تا روغن داغ میان آنها خارج شود و به راحتی سرد شوند . این کار شما از تیره شدن رنگ پیاز داغ ها جلوگیری می کند .

مرحله ششم

این مقدار پیاز را در ۴ الی ۵ نوبت شما سرخ کنید . پیاز داغ های آماده شده را در ظرف در بسته ریخته ، می توانید آن ها را درون یخچال برای مدت زمان یک هفته و یا درون فریزر برای مدت زمان یک ماه نگهداری نمایید و برای تزیین آش رشته از آن استفاده کنید .

مرحله هفتم

بهترین نوع ماهی تابه برای سرخ کردن پیازماهیتابه سنگین چدنی و یا گرانیتی می‌باشد . برای سرخ کردن پیاز نیز از روغن هایی استفاده کنید که نقطه دود بالایی دارند و دیرتر می سوزند . هرچه ماهیتابه شما پهن تر باشد و فضا برای تفت دادن پیاز ها بیشتر باشد در پایانپیازداغ بهتری خواهیم داشت . در هنگام سرخ کردن توجه کنید که روغن شما داغباشد اما حرارت اجاق گاز بر روی  حالت ملایم قرار بگیرد . بهتر است برای اینکه مزه بهتری داشته باشند از مقداری نمک و یا فلفل به عنوان چاشنی استفاده کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه همبرگر مرغ
چهارشنبه بیست و دوم 11 1399

طرز تهیه همبرگر مرغ

مرحله اول

برای تهیه همبرگر مرغ خوشمزه و فوق العاده خاص حتماً سعی کنید از گوشت تازه ران و سینه مرغ استفاده کنید گوشت مرغ را درون چرخ گوشت ریخته و آنها را با رنده ریز چرخ نمایید ، سپس پیاز ها را رنده کرده و آنها را درون توریریخته و آب پیاز را جدا کنید .

مرحله دوم

در مرحله بعد سیر را له کرده و همراه با پیازهای رنده شده به گوشت مرغ اضافه کنیم مواد را با دست به خوبی ورز دهید ، در اواسط کار نمک و فلفل و ادویه های مورد نظر را همراه با پودر سوخاری به گوشت مرغ اضافه کنید . دوباره مواد را با دست ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند ‌.

مرحله سوم

در این مرحله می توانید یک قاشق غذاخوری زعفران دم شده را به گوشت اضافهکنید ، پس از اینکه گوشت شما کاملاً یکدست و منسجم شد بر روی ظرف پلاستیک کشیده و آن را برای یک الی دو ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود .

مرحله چهارم

در مرحله بعد از مایه همبرگر مرغبه اندازه یک نارنگی درشت برداشته آن را با دست صاف میکنیم و به کمک یک قالب همبرگر را برش میزنیم . حالا ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده وبه آن روغن اضافه میکنیم زمانی که روغن داغ شد حرارت را کم کرده و همبرگر ها را درون ماهیتابه سرخ می کنیم .

مرحله پنجم

در مرحله بعد پس از اینکه یک طرف همبرگر سرخ شد آن را چرخانده و یک ورق پنیر بر روی طرف سرخ شده قرار می دهیم ، پس از اینکه دو طرف همبرگر سرخ شد وپنیر هم بر روی آن آب شد همبرگر خانگی ما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119032
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss