آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی
يکشنبه نوزدهم 11 1399

طرز تهیه کیک اسفنجی شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه کیک اسفنجی شکلاتی یکی از نکاتی که باید مورد توجه آشپز قرار بگیرد این است که مواد لازم و ابتدایی کیک را با ترازو وزن کند . پس از انجام این کار شما آرد و نشاسته ذرت و کاکائو را با هم ترکیب کنید ، مواد را بخوبی با هم مخلوط کرده سپس به آن ها بیکینگ پودر و نمک را اضافه کنید وبرای سه مرحله آنها را الک نمایید .

مرحله دوم

در این مرحله تخم‌مرغ‌ها را شکسته و زرده را از سفیده جدا نمایید ، حالاسفیده های تخم مرغ را با پودر تارتار مخلوط کرده و درون کاسه ریخته و با دور تند همزن آنها را مخلوط کنید ، پس از اینکه سفیدها فرم گرفت ، نیمی از شکر را به آن اضافه کرده و دوباره با همزن مواد را مخلوط کنید . هم زدن را تا جایی ادامه دهید که سفید کاملاً سفت شود به طوری که از پره های همزن جدانشود .

مرحله سوم

در این مرحله سفیده ها را کنار قرار داده و زرده های تخم مرغ را همراه با قوانین و نیمی دیگر از شکر برای مدت زمان ۲ دقیقه و با دور متوسط همزن مخلوط کنید ، توجه داشته باشید که جهت هم زدن مواد نباید تغییر کند .

مرحله چهارم

در این مرحله آب گرم را آرام آرام به زرده های تخم مرغ اضافه کنید ، مواد را با همزن مخلوط کنید تا جایی که زرده تخم مرغ سفت و کشدار شود ، هنگامی که زرده ها حجیم شد و رد همزن بر روی مایه باقی ماند هم زدن مواد رامتوقف کنید .

مرحله پنجم

حالا در ۳ نوبت و به آرامی سفیده تخم مرغ را با آرد الک شده مخلوط کنید وبوسیله لیسک آن را فولد نمایید . حالا یک قالب گرد و لبه دار را انتخاب کرده کف آن را با کاغذ روغنی پر کنید ، سپس روی کاغذ را هم کمی چرب نمایید .قطر قالب شما تقریباً ۲۰ سانت باشد .

مرحله ششم

در این مرحله مواد کیک ساده و خوشمزهرا درون قالب ریخته و سطح روی آن را صاف نمایید قالب را درون فر برای مدت زمان ۴۵ دقیقه و با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا بپزد ، پس از گذشت این زمان فر را خاموش کرده و کیک را برای مدت زمان ۱۰ دقیقه در فر خاموش نگهدارید .

مرحله هفتم

حالا شما را با نکات اساسی و مهم برای پخت انواع کیک خانگی آشنا می کنیم، برای تهیه این کیک به ازای هر عدد تخم مرغ شما از ( ۳۰ گرم آرد و ۱۰ گرمکاکائو و ۱۰ گرم نشاسته ذرت و ۵۰ گرم شکر ) باید استفاده نمایید . اگر نمیخواهید کیک خانگی شیرینی داشته باشید می توانید از ۳۰ الی ۴۰ گرم شکر استفاده کنید .

مرحله هشتم

سفیده تخم مرغ شما باید تازه باشد و نباید حاوی ذره ای از زرده تخم‌مرغ باشد . همچنین وسایلی که با آن سفیده تخم مرغ را هم میزنید باید تمیز و فاقد هرگونه چربی باشند . سرعت هم زدن سفیده تخم مرغ باید بالا باشد اگر باسرعت پایین سفیده را هم بزنید آب می اندازد .

مرحله نهم

توجه داشته باشید که فاصله هم زدن سفیده ها و زمان مصرف آنها باید کم باشد در غیر این صورت سفیده آب می اندازد . ابتدا سفیده را هم بزنید و پس از اینکه آن سفت شد شکر را اضافه کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه شیرینی برنجی
يکشنبه نوزدهم 11 1399

طرز تهیه شیرینی برنجی

مرحله اول

برای تهیه شیرینی برنجی قبل از شروع آشپزی باید روغن حیوانی یا روغن جامد را از چند ساعت جلوتر در دمای معمولی اتاق قرار دهید تا رقیق شود پس از انجام این کار روغن حیوانی را با پودر قند مخلوط کرده و برای ۳ الی ۴ دقیقه با همزن برقی آنها را مخلوط کنید .

مرحله دوم

در این مرحله زرده تخم مرغ را به روغن اضافه می کنیم و دوباره آنها را با همزن برای مدت زمان ۵ الی ۷ دقیقه هم می زنیم ، تا کرم رنگ و کشدار شود .در یک ظرف جداگانه پودر هل را همراه با نمک و آرد برنج مخلوط کرده و آنها را در سه نوبت الک می کنیم . با این کار بافت شیرینی خوشمزه ما پس از آشپزی بسیار لطیف خواهد شد .

مرحله سوم

در این مرحله آرد را کم کم به روغن اضافه کنید و در همان حال این مواد را با دست ورز می دهیم تا به صورت خمیر درآید . سپس زعفران دم کرده را همراه با گلاب به خمیر اضافه می کنیم و خمیر خود را برای مدت زمان ۲۰ الی ۲۵ دقیقه با دست ورز می دهیم .

مرحله چهارم

در این مرحله توجه کنید که اگر خمیر شما خشک شده مقداری گلاب به آن اضافه کنید و دوباره آن را با دست ورز دهید تا از این حالت خارج شود . اکنون خمیر شیرینی خانگی را برای مدت زمان ۱۲ الی ۱۴ ساعت درون یخچال گذاشته و به آن استراحت می دهیم تا حسابی جا افتاده شود .

مرحله پنجم

در این مرحله خمیر را از یخچال خارج نموده و آنرا برای ۳۰ دقیقه در دمایاتاق نگه میداریم تا از حالت سفت بودن خارج شود . پس از انجام این کار خمیر را دوباره با دست ورز می دهیم . حالا از خمیر به اندازه یک چانه ۲۰ گرمی جدا کرده و در دست حالت میدهیم .

مرحله ششم

توجه داشته باشید که چانه های کوچک شیرینی شما ترک نداشته باشد . حالا بر روی سینی فر کاغذ روغنی پهن کرده و چاله های آماده شیرینی را مرتب و رویسینی فر قرار میدهیم . حالا با دست مقداری خرفه بر روی شیرینی ها بپاشید وبا نوک انگشت آنها را فشار دهید .

مرحله هفتم

فر را از قبل و با دمای بالا پیش گرم کنید ، سپس سینی فر را درون دستگاهبا دمای ۲۲۰ درجه سانتیگراد و برای مدت زمان ۱۰ دقیقه قرار دهید تا کاملا مغز پخت شوند ، سینی فر را در دمای محیط قرار دهید تا سرد شود ، سپس شیرینیها را جمع کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه بامیه شیرینی
شنبه هجدهم 11 1399

طرز تهیه بامیه شیرینی

مرحله اول

برای تهیه بامیه شیرینی خانگی ابتدا روش تهیه شربت مخصوص این شیرینی خانگی خوشمزه را آموزش میدهیم ، برای تهیه شربت ابتدا لیوان شکر را با یک لیوان آب مخلوط کرده سپس آن را درون یک ماهیتابه ریخته و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید .

مرحله دوم

در این مرحله صبر کنید تا آب شروع به جوشیدن کند سپس به آن زعفران و گلاب و آبلیمو را اضافه نمایید ، حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا برای مدت زمان ۵ الی ۶ دقیقه شربت جا افتاده شود و قوام بیاید ، اجاق گاز را خاموش کرده و صبر کنید تا شربت سرد شود .

مرحله سوم

در این مرحله بامیه را آماده کنید ، برای این کار یک لیوان آب را درون قابلمه ریخته و بر روی اجاق گاز قرار دهید ، سپس کره را همراه با شکر و مقداری نمک به آب اضافه کنید و اجازه دهید تا بجوشد ، اکنون آرد را آرام آرام درون قابلمه ریخته و مواد را با هم مخلوط کنید .

مرحله چهارم

در این مرحله مواد را در حدی هم بزنید که بوی خامی آرد گرفته شود ، تقریباً برای این کار به دو الی سه زمان نیاز دارید ‌، هنگامی که آرد پخته شد اجاق گاز را خاموش کرده و صبر کنید تا سرد شود ، نباید زیاد سرد بشه درحدی که تخم مرغ توش نپزه .

مرحله پنجم

در این مرحله تخم مرغ ها را همراه با نشاسته و سمولینا که دل بخواهی می باشد به خمیر اضافه می کنیم و آن را هم می زنیم تا خمیر ما کاملاً یکدست و منسجم شود . حالا خمیر شیرینی را درون یک قیف مخصوص ریخته و آماده برای سرخ کردن می کنیم .

مرحله ششم

در این مرحله ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و روغن زیادی در آنخالی می کنیم ،هنگامی که روغن داغ شد ،قیف بامیه ها را بر روی ماهیتابه گرفته و شیرینی ها را درون تابه حالت میدهیم و پس از اینکه سرخ شدند ، بامیه ها را درون شربت سرد قرار می‌دهیم ، سپس آنها را درون آبکش گذاشته تاشربت اضافی آن گرفته شود ، اکنون این شیرینی خانگی آماده برای سرو می باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه رنگینک
شنبه هجدهم 11 1399

طرز تهیه رنگینک

مرحله اول

برای تهیه رنگینک مجلسی و خوشمزه پس از اینکه هسته های خرمارا جدا کردید مغز گردو ها را در وسط قورمه ها قرار داده و آنها را کنار قرار دهید ،حالا یک ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و حرارت را کم کنید زمانی که تابع گرم شد آرد را اضافه کنید .

مرحله دوم

در این مرحله آرد را برای مدت زمان ۱۰ دقیقه تفت دهید تا رنگ آن طلایی شود و بوی خامی آرد گرفته شود . حالا کره را به آرد اضافه کنید و با هم مخلوط کنید و کمی آنها را تفت دهید ، اجاق گاز را خاموش کرده و مواد را هم بزنید تا به صورت خمیری شکل درآید .

مرحله سوم

اگر احساس کردید که آرد شما به صورت خمیر نشده نگران نباشید با هم زدن ومخلوط کردن آرد و کره می توانید خمیر را آماده کنید . اکنون پودر قند را بر روی آرد الک نمایید . سپس پودر هل و پودر دارچین را به مواد اضافه کرده وبه خوبی با هم مخلوط کنید .

مرحله چهارم

در این مرحله قالب خود را آماده کرده و آن را کمی چرب کنید و یک نایلون در کف قالب پهن کنید سپس مایه رنگینک را به دو قسمت تقسیم کنید ، یک قسمت آن را در کف قالب ریخته و بر روی آن خرما را بچینید ، سپس بر روی خرماها قسمت دیگر مایه رنگینک را اضافه کنید .

مرحله پنجم

در این مرحله قالب را برای مدت زمان ۶۰ الی ۷۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا رنگینک حالت بگیرد و کمی سفت شوند ، پس از گذشت این زمان از درون یخچال خارج کرده و بر روی آنها پودر پسته یا پودر نارگیل بپاشید ، اکنون رنگینک شما آماده برای سرو می باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه پیده ترکی
پنج شنبه شانزدهم 11 1399

طرز تهیه پیده ترکی


مرحله اول

برای تهیه پیده ترکی ابتدا شکر را با آب مخلوط نمایید پس از اینکه بخوبی شکر درون آب حل شد ، مایه خمیر را به مواد اضافه کنید و ظرف را کنار قرار دهید تا کف کند ، حالا درون یک ظرف جداگانه شیر ولرم را همراه با ماست و روغن مایع و نمک مخلوط کنید .

مرحله دوم

در این زمان آرد را اضافه کنید ، آرد را نیز آهسته آهسته و با احتیاط بهمواد اضافه کنید تا یک خمیر نرم و پفکی داشته باشید حالا روی ظرف را با سلفون بپوشانید و آن را کنار قرار دهید تا حجم خمیر شما دو برابر شود .

مرحله سوم

در این مرحله مواد گوشتی را آماده می کنی برای این کار گوشترا همراه با پیاز و گوجه فرنگی مخلوط می کنیم ، سپس به این مواد فلفل ، ربگوجه‌فرنگی و سیر رنده شده را اضافه میکنیم ، مواد را به خوبی با هم مخلوطمیکنیم تا کاملا یکدست شوند .

مرحله چهارم

پس از انجام این کارها فلفل قرمز و فلفل سیاه را همراه با جعفری خرد شدهو نمک و روغن زیتون به مایه گوشت اضافه میکنیم و با دست آن ها را بخوبی باهم مخلوط میکنیم تا کاملا منسجم و یک دست شود ، مایه خوراک ترکی .

مرحله پنجم

پس از آماده شدن خمیر جدا کرده زیر و روی آن را آرد بپاشید و سپس با وردنه خمیر را تخت کرده و به شکل بیضی در آورید ، حالا از مایه گوشت برداشته و بر روی خمیر بریزید ، سپس خمیر را مانند نان ساندویچ جمع کنید و حالت دهید .

مرحله ششم

در این مرحله فر را از قبل و با دمای ۲۳۰ درجه سانتیگراد پیش گرم کنید ، ساندویچ ها را درون سینی فر قرار دهید و آن را تا زمانی که غذای ترکیه ای شما کاملا پخته شود درون فر قرار دهید ، تقریباً به ۳۵ دقیقه زمان برای پخت نیاز دارید .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک بدون فر
پنج شنبه شانزدهم 11 1399

طرز تهیه کیک بدون فر

مرحله اول

برای تهیه کیک بدون فر ابتدا شیر را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده تا کمی گرم شود و به صورت ولرم درآید ، پس از انجام این کار شعله پخش کن را بر روی حرارت اجاق گاز قرار داده و حرارت را کم کنید تا شعله پخش کن گرم شود .

مرحله دوم

در این مرحله یک ماهیتابه قطر ۲۰ سانتیمتر انتخاب کرده کف آن را کمی چربکنید سپس آن را آرد پاشی کنید به صورتی که تمام قسمت های ماهیتابه به آرد آغشته شود . حالا آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و برای دو بار آنهارا الک کنید ، آرد الک شده را کنار هم قرار داده و خود را برای آماده کردنمواد دیگر آماده کنید

مرحله سوم

در این مرحله شکر را همراه با تخم مرغ و وانیل را درون کاسه ریخته و با یک همزن دستی آنها را هم بزنید ، هم زدن شما باید در حدی باشد که رنگ تخم مرغ به صورت کرم رنگ در آید . شیر ولرم را به آنها اضافه کرده سپس روغن را با مواد مخلوط کنید .

مرحله چهارم

در این مرحله آرد را آهسته و در سه نوبت به مایه کیک مجلسیاضافه نمایید و به آرامی مواد را هم بزنید ، مایه کیک را درون ماهیتابه ریخته سپس دم کنی را بر روی آن قرار دهید ، این کار شما باعث می شود که حرارت خارج نشود و ظرف عرق نکند .

مرحله پنجم

توجه کنید حرارت شما نباید خیلی کم باشد و یا خیلی زیاد کمی رو به متوسطباشد ، اگر حرارت زیاد باشد کیک شما خواهد سوخت . بعد از گذشت ۲۰ دقیقه درب ماهیتابه را بردارید ، مدت زمان پخت کیک خوشمزه شما ۳۰ دقیقه میباشد .

مرحله ششم

در این مرحله با یک خلال چوبی کیک خود را تست کنید ، اگر مواد به کیک چسبیده بود یعنی آن نپخته است و اگر خلال تمیز بود یعنی کیک خانگیکاملاً مغز پخت شده است .پس از اینکه کیک به خوبی جا افتاده و پخته شد اجاق‌گاز را خاموش کرده و اجازه دهید تا در همان حالت سرد شود .

مرحله هفتم

در این مرحله و پس از خنک شدن ابتدا با کمک یک چاقو کیک را از بدنه ماهیتابه جدا کنید سپس آن را برگردانید و دوباره برای مدت زمان ۵ دقیقه بر روی حرارت اجاق گاز قرار داده تا از طرف دیگران هم برشته شود و تغییر رنگ دهد .

مرحله هشتم

اگر میخواهید کیک کاکائویی تهیه کنی یک قاشق از آرد را کم کرده و به جایآن از یک قاشق سر پر پودر کاکائو استفاده کنید ، در ضمن اگر کیک‌کاکائویی درست کردید نیازی نیست که آن را برگردانید و طرف دیگر آن را بپزید ، این کیک را درون قابلمه نچسب و پلوپز هم میتوانید آماده کنید .

مرحله هشتم

برای بهتر شدن مزه کیک و تزیین آن میتوانید مقداری پودر قند الک شده رویکیک بپاشید ، همچنین یک تا ۲ قاشق غذاخوری کشمش و گردو هم میتوانید به مواد اولیه اضافه کنید . اگر مواد اولیه را بیشتر کردید برای پخت کیک به زمان بیشتری نیاز دارید و از یک کاغذ روغنی برای کف ماهیتابه استفاده کنید تا کیک ساده نسوزد .

برچسب ها :
طرز تهیه لازانیا بدون فر
چهارشنبه پانزدهم 11 1399

طرز تهیه لازانیا بدون فر

مرحله اول

برای تهیه لازانیا بدون فر پس از اینکه قارچها را به صورت ورقه ای خرد کردید آنها را درون ماهیتابه ریخته و تفت بدید و آنها را کنار گذاشته سپس پیاز را ریز کرده و درون ماهیتابه ریخته و همراه با مقدار کمی روغن تفت دهید .

مرحله دوم

در مرحله بعد گوشت را به پیاز اضافه کنید و با هم تفت دهید تا زمانی که رنگ گوشت تغییر کند ، حالا فلفل دلمه‌ای را نگینی خرد کرده و به مواد اضافهکنید و با هم سرخ نمایید ، پس از انجام این مراحل قارچ های سرخ شده را اضافه کنید .

مرحله سوم

در این مرحله نمک و فلفل را همراه با ادویه مخصوص لازانیا و مقداری رب گوجه فرنگی به مواد اضافه کرده و با هم مخلوط کرده و تفت می دهیم ، در ضمن موادی که برای مایه لازانیا استفاده می‌کنید سلیقه ای می باشد و مقدار آن بستگی به ذائقه خود شما دارد .

مرحله چهارم

یک قابلمه بر روی اجاق گاز را داشته و به آن آب اضافه کنید ، هنگامی که آب شروع به جوشیدن کرد ورقه های لازانیا همراه با کمی روغن و نمک برای مدت زمان ۱۰ دقیقه درون قابلمه قرار دهید تا آنها نرم و بصورت نیم پز آماده شوند .

مرحله پنجم

در مرحله بعد و پس از آماده شدن ورقه های لازانیا آن ها را درون آبکش ریخته و آب سرد را بر روی آن ها بریزید ، حالا یک پارچه تمیز بر روی میز پهن کنید و ورقه های لازانیا را بروی پارچه قرار دهید ، تا آب اضافه آن ها گرفته شود .

مرحله ششم

در این مرحله سس خوشمزه و مخصوص بشامل را آماده کنید برای این کار آرد را درون ماهی تابه ریخته و تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود ، سپس به آنکره را اضافه کنید و با هم کمی تفت دهید ، حالا شیر گرم را به آرد اضافه کنید و مدام مواد را هم بزنید تا غلیظ شود به سس مقداری هم نمک و فلفل اضافه کنید .

مرحله هفتم

در این مرحله ماهیتابه دو طرفه را آماده کرده واشر آن را جدا کنید ، کف ماهیتابه را چرب کنید سپس سیب زمینی را ورقه ورقه کنید و در کف ماهیتابه بچینید ، سپس ورقه های لازانیا خانگی را روی سیب زمینی ها قرار دهید ، با این کار لازانیا نخواهد سوخت .

مرحله هشتم

در این مرحله روی ورقه های لازانیا سس سفید ریخته بعد پنیر پیتزا و بعد مواد گوشتی را اضافه کنید ، بصورت لایه لایه مواد را ریخته ، سس بشامل را روی آخرین ورقه لازانیا هم بریزید این کار برای خشک نشدن لازانیا می‌باشد .

مرحله نهم

در این مرحله بر روی مواد پنیر پیتزا و سس سفید بریزید ، حرارت را خیلی کم کرده و یک شعله پخش کن بر روی اجاق گاز قرار دهید ، سپس ظرف را روی اجاقگاز برای مدت زمان ۳۰ الی ۳۵ دقیقه قرار دهید تا خوراک لازانیا شما آماده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک یخچالی ساده
سه شنبه جهاردهم 11 1399

طرز تهیه کیک یخچالی ساده

مرحله اول

برای تهیه کیک یخچالی ساده ابتدا شیر را درون قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود ، پس از انجام این کار شکلات را به شیر اضافه کرده و بصورت مداوم آن را هم بزنید تا ته نگیرد و شکلات درون شیرحل شود .

مرحله دوم

‌در مرحله بعد بیسکویت ها را خرد کرده سپس آنها را به شیر داغ اضافه کنید ، پس از انجام این کار پودر کاکائو و سایر مغزهای آماده کرده را به مواد اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید ، حالا قالب کیک خانگی خود را آماده کرده و مایه را درون قالب بریزید .

مرحله سوم

در این مرحله برای روی کیک ، خامه را داغ کرده و قبل از اینکه به نقطه جوش برسد اجاق گاز را خاموش کنید و آن را با شکلات مخلوط نمایید ، هنگامی که مواد بخوبی با هم مخلوط و یکدست شدند ، آن را بر روی مایه کیک درون قالببریزید .

مرحله چهارم

در مرحله بعد مقداری از خامه شکلاتی را نگه دارید تا در پایان از آن برای تزیین کیک ساده استفاده کنید ، زمانی که قالب کیک آماده شد آن را برایمدت زمان ۸ الی ۱۲ ساعت درون یخچال قرار دهید تا آماده برای سرو شود ، کیک ساده را با نوتلا و خامه تزیین کرده و نوش جان کنید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119060
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss