آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه کوکو مرغ شمالی
دوشنبه سیزدهم 11 1399

طرز تهیه کوکو مرغ شمالی

مرحله اول

برای تهیه کوکو مرغشمالی ابتدا تخم مرغ ها را درون کاسه شکسته و آن ها را هم بزنید تا کاملاًیکدست شوند ، سپس به آن ها نمک و فلفل را همراه با ماست اضافه نمایید ، پساز انجام این کار پیاز داغ ها را نیز با مواد مخلوط کنید .

مرحله دوم

در این مرحله مرغ پخته شده را ریز کرده و درون کاسه ریخته با مواد به خوبی با هم مخلوط کنید سپس آبلیمو و زعفران را به آنها اضافه کرده و هم بزنید تا کاملا یکدست شوند ، روغن مایع را داغ کرده سپس کف ظرف مخصوص فر رابا آن چرب کنید .

مرحله سوم

در این مرحله از مایه کوکو خانگیبرداشته و آن را در کف ظرف چرب شده ریخته و صاف کنید سپس ظرف را در طبقه وسط فر با درجه حرارت ۲۲۰ الی ۲۴۰ درجه سانتیگراد برای مدت زمان ۲۰ دقیقه قرار دهید . در این فاصله زمانی سس شمالی را آماده نمایید .

مرحله چهارم

در این مرحله ماهیتابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و کره را آب کنید ، سپس آرد را به آن اضافه نمایید و برای مدت زمان سه دقیقه آن را تفت دهید ، سپس آب مرغ را به مواد اضافه کرده و به صورت مداوم آن را هم بزنید تا آرد گلوله نشود .

مرحله پنجم

در مرحله بعد به مواد رب گوجه فرنگی را همراه با نمک و فلفل اضافه کنید وبر روی حرارت آنها را هم زده و مخلوط کنید ، پس از انجام این کار زعفران آب شده را همراه با جعفری خردشده به مواد سس خانگی اضافه کنید و بعد از اینکه کمی جوشید ، اجاق گاز را خاموش کنید .

مرحله ششم

در این دستور پخت می توانید از نصف قاشق چای‌خوری دارچین نیز به عنوان چاشنی استفاده نمایید ، همچنین استفاده از یک قاشق غذاخوری جوش شیرین بلامانع می باشد ، از سبزیجاتی چون قارچ و نخود فرنگی و فلفل دلمه ای هم میتوانید استفاده کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه زرشک پلو با مرغ
دوشنبه سیزدهم 11 1399

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ

مرحله اول

برای تهیه زرشک پلو با مرغ ابتدا مقداری از پیاز خرد شده راهمراه با هویج و فلفل دلمه‌ای در کف قابلمه ریخته و سپس تکه های مرغ را بر روی مواد قرار داده و روی آنها نمک و فلفل می پاشیم حالا چیزی در حدود ۳ یا ۴ قاشق ظرف راندم کرده بر روی مرغ ها می باشید .

مرحله دوم

در این مرحله الباقی پیازهای خرد شده را همراه با هویج و فلفل دلمه‌ای را دوباره بر روی مرغ ها ریخته سپس کمی روغن مایع اضافه کرده بعد از انجام این کار رب گوجه فرنگی را همراه با آب داغ مخلوط میکنیم و بر روی خوراک مرغ میریزیم .

مرحله سوم

در این مرحله درب ظرف را قرار داده و برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه اجازه می دهیم تا مرغ ها با حرارت ملایم پخته شوند . در هنگام پخت در چندیننوبت از سسی که در  کف قابلمه قرار دارد بر روی مرغ می ریزیم .

مرحله چهارم

در این مرحله آب لیموی تازه خود را گرفته و به مواد درون ظرف اضافه میکنیم ، در مرحله آخر یک قاشق زعفران دم کرده را به خوراک مرغ اضافه کرده واجازه میدهیم ، تا غذا برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به آرامی پخته و جا افتاده شود. اکنون پلو مجلسی شما آماده برای سرو میباشد .

برچسب ها :
طرز تهیه سس رنچ
يکشنبه دوازدهم 11 1399

طرز تهیه سس رنچ

مرحله اول

برای تهیه سس رنچ ابتدا سیر را با چاقو خورد کنید ، اگر از طعم سیر بدنتان نمی‌آید از دو حبه سیر استفاده کنید ، حالا نصف قاشق چایخوری نمک برروی سیرهای خرد شده بپاشید و با پشت قاشق آنها را فشار داده و له کنید .

مرحله دوم

در این مرحله سبزی های تره و جعفری و شوید را با سیر مخلوط نمایید ، سپس سسمایونز و ماست را با هم مخلوط کرده و به سبزیجات اضافه کنید ، مواد را با هم مخلوط کرده تا کاملاً یکدست شوند ، پس از انجام این کار سرکه سفید و فلفل قرمز را اضافه کنید .

مرحله سوم

در این مرحله پس از اینکه مواد این سس خوشمزه خانگی را بخوبی با هم مخلوط کردید ، ظرف آن را قبل از اینکه استفاده کنید و با سالاد مجلسی مخلوط کنید برای مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی جاافتاده و خنک شود .

برچسب ها :
طرز تهیه مرغ مسما
چهارشنبه هشتم 11 1399

طرز تهیه مرغ مسما


مرحله اول

در مرحله اول و برای تهیه مرغ مسما خوشمزه خانگی ابتدا پیازها را رنده کنید . سپس تکه های مرغ را درون کاسه ریخته و به آن ها آبلیمو و نمک را همراه با فلفل سیاه و زردچوبه اضافه کنید ، مواد را بخوبی با هم مخلوط کنیدتا تمام قسمتهای مرغ مزه دار شود .

مرحله دوم

در این مرحله کاسه مرغ را با سلفون پوشانده و برای مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت آن را درون یخچال قرار دهید تا حسابی جا افتاده و مزه دار شود . بعد از اینکه مرغ ها را از درون یخچال خارج نمودید یک ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و مقداری روغن درون تابه بریزید .

مرحله سوم

در این مرحله تکه های مرغ را درون ماهی تابه ریخته و دو طرف آن را به خوبی سرخ کنید ، حالا مرغ ها را از درون ماهیتابه خارج کرده و مقدار زیادی از روغن را از درون ماهیتابه خارج کنید . اکنون پیازها را درون ماهی تابه ریخته و تفت دهید .

مرحله چهارم

در مرحله بعد و پس از سبک شدن پیاز ها ، هویج خرد شده را همراه با آلو بخارا و رب گوجه فرنگی به پیاز اضافه کرده و با هم تفت دهید ، هنگامی که مشغول تفت دادن هستید ادویه ها را به مواد اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید.

مرحله پنجم

در این مرحله تکه های سرخ شده مرغ را به پیاز ها اضافه کنید و پس از آن زعفران دم کرده را همراه با دو لیوان آب به مواد درون ماهیتابه اضافه کرده واجازه دهید تا با حرارت زیاد شروع به جوشیدن کند ، پس از آن حرارت را کم کرده و درب ماهیتابه را ببندید ، اجازه دهید تا غذا برای مدت زمان ۱ ساعت و۳۰ دقیقه با این حرارت کاملاً جا افتاده و پخته شود .

نکات پخت مرغ مسما

به خاطر اینکه از آلو بخارا استفاده می کنید نیازی نیست از چاشنی های ترش دیگری استفاده کنید . آلوها را قبل از اضافه کردن به غذا برای ۲۰ دقیقهدرون آب بخیسانید . شما می توانید در کنار برنج و یا با نان خوراک خود را سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه مرغ سوخاری در فر
چهارشنبه هشتم 11 1399

طرز تهیه مرغ سوخاری در فر

مرحله اول

برای تهیه مرغ سوخاری در فر ابتدا فرگاز را روشن کرده و آن را بر روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می‌دهیم تا قبل از آشپزی را پیش گرم کرده باشیم . سپس درون سینی آن یک کاغذ روغنی یا فویل آلومینیومی قرار می دهیم و آن را آماده می کنیم .

مرحله دوم

در مرحله بعد یک کاسه آماده کرده و ماست را همراه با تخم مرغ و سایر ادویه ها درون کاسه ریخته و با هم مخلوط می کنیم مواد را به خوبی هم زده تاکاملا یکدست شوند سپس تکه های مرغ را درون کاسه ریخته به طوری که تمام قسمتهای مرغ مرینیت شود .

مرحله سوم

در مرحله بعد درون یک بشقاب پودر سوخاریرا ریخته و پس از آن مرغها را از درون سس خارج نموده و درون ظرف پودر میغلطانیم . پس از انجام این کارها سینی را آماده کرده و تکه های مرغ را درون سینی به ترتیب و با فاصله قرار می دهیم .

مرحله چهارم

در مرحله بعد با یک فرچه مقداری روغن بر روی تکه های مرغ بکشید و آنها را چرب کنید ، حالا سینی فر را برای مدت زمان ۴۵ دقیقه الی یک ساعت درون فرقرار داده تا خوراک مرغ شما به خوبی مغز پخت و آماده برای مصرف شود .

برچسب ها :
طرز تهیه مرغ ترش شکم پر
سه شنبه هفتم 11 1399

طرز تهیه مرغ ترش شکم پر

مرحله اول

برای تهیه مرغ ترش شکم پر ، مرغ را درون قابلمه گذاشته سپس به آن پیاز وهویج و نمک و زردچوبه را اضافه کنید و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید تا بصورت نیم پز آماده شود . در این فاصله زمانی مواد دیگر را آماده نمایید .

مرحله دوم

در این مرحله سبزی های معطر را درون چرخ گوشت ریخته و چرخ کنید ، سپس گردو و پیاز را به همین صورت چرخ کنید ، حالا تمام این مواد را درون کاسه ریخته و با هم مخلوط کنید ، در همان حال نیمی از ادویه ها را با مواد مخلوطکنید .

مرحله سوم

در مرحله بعد این مواد را درون ماهیتابه ریخته و با حرارت کم آنها را برای مدت زمان ده دقیقه تفت دهید . هنگامی که به خوبی سرخ شدند آنها را کنار قرار داده تا خنک شوند . در یک ظرف جداگانه قارچ های خرد شده را همراهبا فلفل دلمه‌ای و زرشک مخلوط کنید .

مرحله چهارم

در مرحله بعد این مواد را درون ماهی تابه ریخته و سرخ کنید سپس به آن رب گوجه فرنگی و الباقی ادویه ها را اضافه کنید ، هنگامی کهمواد کاملاً تفت داده شد ، ضبط سبزی سرخ شده را به آن اضافه می کنیم ، سپسرب انار یا گوجه سبز را با مواد مخلوط می کنیم .

مرحله پنجم

در این مرحله مواد را با هم مخلوط کرده و برای مدت زمان ۵دقیقه آنها را تفت میدهیم ، پس از اینکه مرغ نیم پز شد آن را آبکش می کنیمو دورتادور مرغ را سرخ می کنیم ، حالا با موادی که تفت داده بودیم ، درون شکم مرغ را پر کرده و اضافی آن را دور مرغ میچینیم .

مرحله ششم

در مرحله بعد مرغ را درون قابلمه قرار داده و برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه بر روی حرارت کم قرار میدهیم تا خوراک مرغ شکم پر دم بکشد ، امیدواریم این غذای خوشمزه و مجلسی را امتحان کنید و از طعم آن لذت ببرید .

برچسب ها :
طرز تهیه سمبوسه هندی
سه شنبه هفتم 11 1399

طرز تهیه سمبوسه هندی

مرحله اول

برای تهیه سمبوسه هندی ابتدا خمیر سمبوسه خانگیرا آماده می‌کنیم برای این کارآب را همراه با نمک و روغن به آرد اضافه میکنیم و مواد را به خوبی با هم مخلوط می کنیم ، سپس زیره را به خمیر اضافهکرده توجه کنید که این خمیر به آب زیادی نیاز ندارد .

مرحله دوم

در مرحله بعد خمیر را به خوبی ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند حالا بر روی ظرف آن یک سلفون کشیده و برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه به آن استراحت دهید ، تا در هنگام وردنی کشیدن خمیر حالت خود را از دست ندهد و آببه خوبی جذب خمیر شود .

مرحله سوم

در مرحله بعد و در این فاصله زمانی ۳۰ دقیقه ای مواد میانی سمبوسه خوشمزهرا آماده کنید ، برای این کار یک ماهیتابه را بر روی اجاق گاز و قرار دادهمقداری روغن به آن اضافه کنید ، هنگامی که روغن داغ شد نخودفرنگی را درون تابه ریخته و درب آن را ببندید .

مرحله چهارم

درب ماهیتابه را برای ۲ دقیقه ببندید تا نخودفرنگی ها نرم شوند ، حالا سیب زمینی ها را له کرده و با نخود فرنگی مخلوط میکنیم ، پس از آن سبزی و ادویه ها را به مایه سمبوسه اضافه کرده و برای مدت زمان ۵ الی ۶ دقیقه موادرا تفت می‌دهیم تا آب آن کشیده شود .

مرحله پنجم

در مرحله بعد مواد را کنار قرار داده و اجازه میدهیم تا خنک شوند حالا خمیر را به چانه های کوچک تقسیم می‌کنیم و آنها را با وردنه به شکل دایره تخت می کنیم ، خمیر را به حالت قیف درآورده و با مایه سمبوسه ساده درون آن ها را پر میکنیم ، لبه های نان را با دست نم دار به هم می‌چسبانیم .

مرحله ششم

در مرحله بعد ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و روغن به آن اضافهمی کنیم ، زمانی که روغن داغ شد حرارت را کم کرده و سمبوسه ها را درون تابه ریخته و سرخ می کنیم ، در ضمن طعم سمبوسه خیلی تند نیست و میتوانید درکنار آن از سس کچاپ استفاده کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه سالاد کلم
دوشنبه ششم 11 1399

طرز تهیه سالاد کلم

مرحله اول

برای تهیه سالاد کلم به صورت حرفه ای و رستورانی پس از اینکه کلم را به صورت ریز خرد کردید ، کلم های خرد شده را درون کاسه ریخته سپس به آن مقدارینمک اضافه نمایید ، پس از انجام این کار کلم و نمک را با دست مخلوط کنید .

مرحله دوم

در مرحله بعد به کلم ها شوید و جعفری را اضافه نمایید ، سپس مواد را با هم مخلوط کنید دوباره ذرت و خیارشور خرد شده را به سایر مواد اضافه کرده و هم بزنید ، پس از انجام این کار تعویض و سیر رنده شده را نیز به مواد سالاد رژیمی اضافه کرده و به خوبی با هم مخلوط کنید .

مرحله سوم

در مرحله بعد در ظرفی جداگانه ماست را همراه با روغن زیتون و سس مایونز مخلوط کنید ، سپس به این مواد سس مایونز و سس خردل را اضافه کرده و به خوبیبا هم مخلوط کنید ، پس از انجام این کار نمک و فلفل را هم به ترکیب مواد اضافه کرده و به خوبی با هم ترکیب کنید .

مرحله چهارم

در مرحله بعد سس خانگی خوشمزه و خوش طعم را به سالاد اضافه کرده و با هم مخلوط کنید تا تمام مواد سالاد خانگیبه سس آغشته شود ، روی کاسه سالاد را با سلفون پوشانده و ظرف آن را برای مدت زمان ۱ الی ۲ ساعت درون یخچال قرار داده تا حسابی جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه برگر مرغ و قارچ
دوشنبه ششم 11 1399

طرز تهیه برگر مرغ و قارچ

مرحله اول

برای تهیه یک برگر مرغ و قارچ خانگی و خاص ، پس از اینکه شما قارچ ها راخورد کردید یک ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و مقداری روغن به آناضافه کنید ، حالا قارچ ها را درون تابه ریخته و با حرارت ملایم آنها را تفت دهید ، تا زمانی که آب قارچها گرفته شود .

مرحله دوم

در مرحله بعد قارچ ها را کنار قرار داده و صبر کنید تا خنک شوند ، تا خنک شدن قارچ ها مشغول چرخ کردن گوشت مرغ شوید ، پس از اینکه گوشت مرغ را چرخ کردید قارچ و هویج را به آن اضافه کرده و دوباره با هم مواد را چرخ کنید .

مرحله سوم

در مرحله بعد پیاز رنده شده را به گوشت اضافه کرده و با هم مخلوط کنید ،سپس نمک و ادویه را همراه با کمی پودر سیر و ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری آرد سوخاری به مواد اضافه کرده و با دست مخلوط کنید تا کاملاً مایه شما منسجم ویک دست شود .

مرحله چهارم

در مرحله بعد مواد را تست کنید ، اگر احساس کردید شل می باشد مقداری آردسوخاری به آن اضافه کنید . مواد را برای یک ساعت درون یخچال قرار داده ، سپس آنها را درون پلاستیک فریزر کرده و به حالت گرد درآورید ، دوباره همبرگر را درون فریزر برای مدت زمان ۲ ساعت قرار دهید .

مرحله پنجم

در مرحله بعد یک ماهیتابه بر روی اجاق گاز قرار داده و مقدارکمی روغن بهآن اضافه کنید ، توجه کنید حرارت شما هم باید کم باشد ، برگرها را از درونیخچال خارج نموده و درون ماهیتابه ریخته حالا دو طرف برگر ها را سرخ نمایید .

مرحله ششم

در مرحله بعد و پس از سرخ کردن برگرها ، نان خود را باز کرده و کمی سس کچاپ کف نان ریخته ، سپس پیاز حلقه شده را اضافه کرده و بعد از آن برگر مرغرا قرار دهید ، روی برگر یک لایه پنیر گودا ، سپس سس مایونز و خیارشور را اضافه کنید ، روی این مواد را هم با کاهو و گوجه و سبزی جعفری بپوشانید .

مرحله هفتم

نکات پخت همبرگر خانگی را در ادامه بخوانید ، اضافه نمودن قارچ باعث خواهد شد تا برگر شما نرم شود و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کند ، این مقدار مواد به شما ۹ عدد برگر خواهد داد . پنیر گودا هم طعم ساندویچ شما را بینهایت خوشمزه خواهد کرد و حرارت برگر مرغ تازه باعث آب شدن پنیر در ساندویچ خواهد شد .

برچسب ها :

طرز تهیه کوکو بادمجان و کدو

مرحله اول

برای تهیه کوکو بادمجان و کدو پس از اینکه پوست بادمجان ها را گرفتید آنها را برای مدت زمان ۳ الی ۴ ساعت درون کاسه آب نمک قرار دهید با انجام این کار هنگام سرخ کردن و روغن کمتری مصرف خواهید کرد و هم اینکه تلخی بادمجان کم خواهد شد .

مرحله دوم

در مرحله بعد بادمجانها را دیس کرده به صورت نگینی و بعد از آن کدو و سیب زمینی را هم به همین صورت خرد نمایید ، سیب زمینی ها را درون ماهی تابهریخته و همراه با مقداری زردچوبه آنها را سرخ کنید ، سیب زمینی را از درونماهیتابه خارج کنید .

مرحله سوم

در مرحله بعد که دو ها را درون همون ماهی تابه ریخته و با روغن کمی سرخ کنید تا بافت آن نرم شود بعد از کمی تفت دادن در ماهیتابه را ببندید تا کمیکدوها پخته شود ، با انجام این کار شما برای سرخ کردن کدو روغن کمتری مصرفخواهید کرد .

مرحله چهارم

در مرحله بعد و پس از سرخ کردن کدو ، نوبت به سرخ کردن بادمجان ها می‌رسد روغن کمی درون تابه ریخته و بعد از کمی تفت دادن درب تابه را ببندیدتا روغن کمتری برای سرخ کردن مصرف کنید . هنگامی که بادمجانها نرم شدن دربتابه را برداشته تا کاملاً سرخ شوند .

مرحله پنجم

در مرحله بعد تمامی مواد را با هم مخلوط کرده سپس به آنها فلفل دلمه و پیازچه و گوجه فرنگی های خرد شده را اضافه کنید . هنگامی که مواد با هم مخلوط شد ادویه را اضافه کرده و پس از اینکه مایه سرد شد ۲ قاشق غذاخوری آرد گندم و تخم مرغ را به مایه کوکو بادمجان اضافه نمایید .

مرحله ششم

در مرحله بعد مایه کوکو را به خوبی با هم مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شود توجه کنید که این مایه باید شل باشد . ماهیتابه ای را بر روی اجاق گاز قرار داده و مقداری روغن اضافه کنید هنگامی که روغن داغ شد مایه کوکو را درون تابه ریخته و آن را با پشت قاشق صاف نمایید .

مرحله هفتم

در مرحله بعد و بعد از گذشت ۳ الی ۴ دقیقه در ماهیتابه را ببندید ، تا کوکو خودش را بگیرد پخته شود . سپس کوکو را درون ماهی تابه بچرخانید و طرف دیگر آن را سرخ کنید، خوراک بادمجان را همراه با سبزی تازه و ترشی بندری همراه با نان سنگک سرو نمایید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119092
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss