آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه ته چین ماکارونی
شنبه بیست و هفتم 10 1399

طرز تهیه ته چین ماکارونی

مرحله اول

برای تهیه ته چین ماکارونی خوشمزه خانگی ابتدا درون یک کاسه تخم مرغ ها را شکسته و با قاشق هم بزنید سپس به آن ماست و کره را اضافه کنید مواد را با هم به خوبی مخلوط کرده در همان حال که مشغول هم زدن هستید نمک و فلفل رااضافه کنید .

مرحله دوم

ماکارونی را آبکش نمایید و پس از انجام این کار مخلوط ماستی را که آمادهکرده بودید با ماکارونی مخلوط کنید ، توجه کنید قبل از اینکه ماکارونی را مخلوط کنید و آب آن را کامل بگیرید ، ماکارونی و مایه را بخوبی با هم مخلوطکنید .

مرحله سوم

این ته چین خانگیرا با انواع مختلف ماکارونیهای فرمی و ساده میتوانید تهیه کنید . قالبی راکه انتخاب کرده بودید را چرب کنید سپس مواد را درون قالب بریزید ، ظرف را روی گاز و با شعله کم بر روی شعله پخش کن قرار دهید ، یا اینکه درون فر بگذارید .

مرحله چهارم

درب قالب خود را گذاشته و برای مدت زمان ۱ ساعت قالب را درون دستگاه فر وبا درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید ، اگر فر در اختیار ندارید میتوانید قالب را بر روی گاز با حرارت ملایم برای مدت زمان ۱ ساعت بگذارید ،تا ته چین شما آماده برای سرو شود .

برچسب ها :
طرز تهیه دمپخت ماهی
شنبه بیست و هفتم 10 1399

طرز تهیه دمپخت ماهی

مرحله اول

برای تهیه دمپخت ماهی خوشمزه و خانگی پس از اینکه پیاز را به صورت نگینیخورد کردید یک ماهیتابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده سپس کمیروغن درون تابه ریخته و صبرکنید روغن داغ شود پس از انجام این کار پیاز هارا درون ماهیتابه ریخته و تفت دهید .

مرحله دوم

در مرحله بعد سیر را به پیاز اضافه کرده و با هم مخلوط کنید سپس زردچوبهنمک و فلفل سیاه را به آنها اضافه کرده و با هم تفت دهید پس از انجام این کار سبزی قلیه را درون ماهی تابه ریخته و صبر کنید تا کمی سبزی ها به صورت بخارپز درآید .

مرحله سوم

در مرحله بعد سبزی شنبلیله را به سایر مواد اضافه کنید و کمی با هم تفت دهید حالا ماهیرا بر روی مواد قرار دهید ، حالا زعفران را که دم کرده بودید بر روی ماهی ریخته و تمام قسمتهای آن را به زعفران آغشته کنید و درب ظرف را ببندید و اجازه دهید تا بپزد .

مرحله چهارم

در اواخر پخت ماهی اجاق گاز را خاموش کرده ماهی‌ها را خارج نموده و سبزیها را بگذارید درون ماهیتابه بماند مقداری نمک اضافه کنید و سیب‌زمینی‌ها را بر روی آن سبزی ها ریخته در ظرف را بسته و اجازه دهید تا بصورت بخار پز آماده شود .

مرحله پنجم

سیب زمینی ها که کمی بخار پز شد آب را اضافه کنید تا بجوشد ، حالا برنج را اضافه کنید ، قبل از اینکه برنج دم بکشد ، ماهی ها را آماده کنید و بر روی برنج قرار دهید ، اجازه دهید تا برنج و ماهی با هم دم بکشند و غذای شما آماده شود .

برچسب ها :
روش پخت لبو
شنبه بیست و هفتم 10 1399

روش پخت لبو

مرحله اول

برای پخت لبو بهتر است از لبو های استفاده کنید که قرمز تر و پررنگ تر می باشند و سایز های متوسط و کوچکی داشته باشند ، حالا لبو ها را با اسکاج وآب سرد بشورید ، سر و ته آنها را جدا کنید و درون یک قابلمه مناسب قرار دهید .

مرحله دوم

ظرف را بر روی حرارت کم اجاق گاز قرار دهید آب را در حدی که کاملا روی لب‌ها را بپوشاند اضافه نمایید ، درب قابلمه را به صورت قرار دهید که یک گوشه آن باز بماند و صبر کنید تا لبوها برای مدت زمان ۴ ساعت با این مقدار آب پخته شود برای تست می توانید یک چنگال درون لبو فرو کنید .

مرحله سوم

پس از اینکه لبو پخته شد آنها را جدا کنید و به صورت دلخواه آنها را برشبزنید ، پوست لبوی پخته شده به راحتی جدا میشود ، حالا مقداری نبات یا شکربه آب لبوی درون قابلمه اضافه نمایید ، هر چه مقدار نبات و شکر بیشتر باشدللوی شما شیرین‌تر خواهد شد .

مرحله چهارم

در این مرحله لبو های آماده شده را دوباره درون قابلمه ریخته و این بار اجازه دهید تا برای مدت زمان ۳۰ دقیقه با حرارت کم بپزد ، با این کار آب لبو غلیظ تر میشود و لبوها هم شیرین تر خواهند شد . اکنون پخت لبوها تمام شده و آماده برای سرو می‌باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه خورش کنگر با مرغ
پنج شنبه بیست و پنجم 10 1399

طرز تهیه خورش کنگر با مرغ

مرحله اول “سرخ کردن مرغ”

برای تهیه خورش کنگر خوشمزهو عالی با مرغ ابتدا پیازها را ریز خورد کرده و سپس درون یک ماهیتابه ریخته و همراه با مقدار کمی روغن پیازها را تفت میدهیم هنگامی که پیاز ها سبک و شیشه ای شد مرغ را به آن اضافه می کنیم و با حرارت کم اجازه می دهیم تا سرخ شوند ‌

مرحله دوم “مرینیت مرغ”

در همان حال که مشغول تفت دادن مرغ هستیم زردچوبه و نمک را به آن اضافه می کنیم کمی که مخلوط شد ، فلفل را بر روی مرغ و تفت می دهیم .مواد را هم می زنیم سپس به آن رب گوجه فرنگی و هل را اضافه می کنیم برای اینکه بوی خامی رب گرفته شود کمی آن را سرخ می کنیم .

مرحله سوم “سرخ کردن کنگر”

در مرحله بعد مقداری آب جوش بروی مواد ریخته درب ظرف را بسته و اجازه می‌دهیم تا با حرارت کم پخته شود . در این فاصله کنگرها را که از قبل شسته بودیم درون یک ماهی تابه ریخته و سرخ میکنیم در حدی که نرم شوند نیازی نیستکاملاً سرخ شوند .

مرحله چهارم “پخت خورش”

در مرحله بعد و پس از اینکه کنگره ها سرخ شد آن را به خورش مرغاضافه می کنیم سپس زعفران دم شده غلیظ را به سایر مواد اضافه میکنیم و با هم مخلوط میکنیم . در ۱۵ دقیقه پایانی پخت آلو هایی را که از قبل خیسانده بودیم به مواد اضافه می کنیم .

مرحله پنجم “نکات پایانی پخت”

در مرحله بعد اگر به خورشتی با طعم ملس علاقه دارید مقداری شکر به آن اضافه کنید خورش را هم زده تا کاملاً یکدست شود برای بهتر شدن آن میتوانید از مقدار کمی آبغوره به عنوان چاشنی استفاده نمایید
برچسب ها :
طرز تهیه خورش تره با مرغ
پنج شنبه بیست و پنجم 10 1399

طرز تهیه خورش تره با مرغ

مرحله اول

برای تهیه خورش ترهبا مرغ ساقه های سبز تره فرنگی را جدا کنید سپس درون آب و محلول ضدعفونی ریخته و پس از تمیز نمودن درون میکسر بریزید و خرد کنید . تره فرنگی را درون قابلمه ریخته و مقدار کمی نمک به آن اضافه کنید .

مرحله دوم

حالا مواد را مرتب هم بزنید تا کمی آب بیاندازد و حجم آن کمتر شود ، با این کار ، شما در هنگام سرخ کردن روغن کمتری مصرف خواهید کرد ، پس از آمادهشدن تره فرنگی ها را درون ماهیتابه ریخته ، کمی روغن اضافه کنید سپس سیر های له شده را درون تابه ریخته و با هم تفت دهید .

مرحله سوم

اندکی بعد زردچوبه را اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید ، هنگامی که سرخ شدند ، تخم مرغ ها را درون یک کاسه شکسته سپس آنها را هم زده بعد ازانجام این کار آنها را به مواد درون ماهیتابه اضافه نمایید ، مواد را هم بزنید سپس درب ظرف را ببندید تا خورش کمی خودش را بگیرد .نیاز نیست منتظر بمانید تا تخم مرغ ها سفت شوند .

مرحله چهارم

درون قابلمه ای جداگانه روغن زیتون را ریخته و پس از داغ شدن مرغ را اضافه کرده و تفت دهید ، زردچوبه و دارچین را به مرغ اضافه کنید ، حالا لپههای پخته شده را به مرغ اضافه کنید و پس از کمی تفت دادن ، ۲ لیوان آب به آن اضافه نمایید ، صبر کنید تا آب شروع به جوشیدن کند .

مرحله پنجم

هنگامی که خورش شروع به جوشیدن کرد مواد تره فرنگی و تخم مرغ را به خورشمحلی اضافه کنید . حرارت اجاق گاز را کم کرده و اجازه دهید تا خورش برای مدت زمان ۲ ساعت با این حرارت پخته و جا افتاده شود ‌، در این مدت در چند مرحله به خورشت نگاه کنید .

مرحله ششم

در این مرحله اگر احساس کردید آب خورش بخار شده میتوانید به آن آب اضافه نمایید . بصورت تجربی و پس از گذشت ۲ ساعت باید خوراک شما غلیظ و لعاب دار شده باشد . در کنار برنج سرو کرده و نوش جان نمایید . چاشنی کنار خورش ترشی و شور می‌باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه خورش لبو با مرغ
سه شنبه بیست و سوم 10 1399

طرز تهیه خورش لبو با مرغ

مرحله اول

برای تهیه خورش لبو با مرغ ابتدا لبو ها را پوست کنده و خرد کنید سپس مرغ را شسته و پس از خشک شدن کنار قرار دهید حالا پیاز را به صورت خلالی ریز خورد کنید و یک ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده همراه با مقداریروغن پیاز ها را تفت دهید

مرحله دوم

در این مرحله و پس از اینکه پیاز ها نرم و شیشه ای شدند مرغها را به ماهیتابه اضافه کرده و تفت دهید پس از اینکه مرغها سرخ شد آنها را از ماهیتابه خارج کنید .لبو هایی را که خورد کرده بودید نیز به صورت خلالی برشزده و درون ماهیتابه ریخته و سرخ کنید .

مرحله سوم

هنگامی که مشغول تف دادن لبوهستید مرتب آنها را هم بزنید تا به صورت یکدست و یکنواخت سرخ شوند پس از آماده شدن مرغ های سرخ شده را به خورشت اضافه کرده سپس نمک و قیسی را به آنها اضافه کرده و مواد را با هم مخلوط کنید .

مرحله چهارم

در این زمان سه لیوان آب جوش را آماده کرده و به خورش لبواضافه نمایید ، درب ظرف را گذاشته و حرارت را کم کنید تا خوراک شما با حرارت پایین بپزد و غذای شما جا افتاده و لعاب دار شود . در پایان آبلیمو را اضافه کرده و همراه با پلو نوش جان کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه پنیر موزارلا خانگی
دوشنبه بیست و دوم 10 1399

طرز تهیه پنیر موزارلا خانگی

مرحله اول

برای تهیه پنیر موزارلا خانگی شیر را درون یک قابلمه ریخته و بر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا به درجه حرارت ۴۰ تا ۴۵ درجه سانتی گراد برسد به صورت تجربی دما در حدی باشد که وقتی انگشت خود را داخل شیر فرو بردید گرمای آن را احساس کنید .

مرحله دوم

هنگامی که به این درجه رسید اجاق گاز را خاموش کرده و سرکه را به شیر اضافه نمایید . شیر را برای مدت زمان تقریبی ۵ دقیقه هم بزنید تا شیر ببره ودلمه ببنده . حالا درب قابلمه را قرار دهید و برای مدت زمان ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید تا رویه بگیره .

مرحله سوم

بعد از این که رویه شیر آماده شد آن را در ابعاد دو سانتی برش بزنید و با صافی آن را از آب پنیر جدا نمایید حالا مواد را ورز دهید تا منسجم شوند وآب اضافه آنها گرفته شود اگر احساس کردید پنیر شما کم نمک می‌باشد . دو یاسه قاشق غذاخوری نمک به آب پنیر پیتزا اضافه نمایید .

مرحله چهارم

در این مرحله آب پنیر را دوباره روی اجاق گاز قرار داده و صبر کنید تا به درجه حرارت ۶۰ تا ۶۵ درجه سانتیگراد برسد ، یعنی در حدی باشد که شما انگشت خود را نتوانید درون آن برای ۲ ثانیه نگه دارید .

مرحله ششم

در این مرحله پنیر را برای سه نوبت و هر بار برای یک دقیقه داخل آب قرارداده و ورز دهید تا حالت کشسانی پنیر بیشتر شود بعد از انجام این کار پنیررا گرد کرده و برای مدت زمان ۵ دقیقه درون آب یخ قرار دهید تا پنیر حالت خود را حفظ کند .

مرحله هفتم

پس از انجام این مراحل و اتمام کار پنیر پیتزاشما تقریباً آماده شده حالا این پنیر را اگر درون آب نمک قرار دهید می توانید آن را برای مدت زمان یک هفته نگهدارید و اگر داخل سلفون قرار دهید می توانید برای یک ماه درون فریزر از آن نگهداری کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه خورش پرتقال شمالی
دوشنبه بیست و دوم 10 1399

طرز تهیه خورش پرتقال شمالی

مرحله اول

برای تهیه خورش پرتقال شمالیخوشمزه و خوش خوراک ، پیاز را در ابعاد کوچک خرد کرده سپس یک ماهیتابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید مقدار کمی روغن اضافه کنید زمانی کهروغن داغ شد پیاز ها را درون ماهیتابه ریخته و آنها را تفت دهید .

مرحله دوم

سویا ها را یک ساعت قبل از آشپزی در آب بخیسانید ، سپس آنها را درون آبکش ریخته تا آب اضافی آن گرفته شود کمی که پیازها تفت داده شد سبک و نرم شدن سویاها را همراه با زنجبیل اضافه کنید مواد را با هم مخلوط کرده و کمی تفت می دهید

مرحله سوم

زمانی که این مواد سرخ شدند ،زردچوبه را به خورش اضافه کنید و با هم مخلوط کنید پس از انجام این کار ، رب آلوچه را همراه با زعفران دم کرده به مواد اضافه کنید و هم بزنید حالا با حرارت کم این مواد خورشتی را تفت دهید ،

مرحله چهارم

در مرحله پایانی پخت کینوت را همراه با آب پرتقال به خورشت اضافه کنید کمی مواد را مخلوط کرده سپس آب را اضافه کرده و درب ظرف را ببندید اجازه دهید تا با حرارت کم خورش رستورانی کاملا پخته و جا افتاده شود .

نکات پخت خورش پرتقالی

این خورش گیاهی و رژیمی را همراه با برنج سرو نمایید . برای عطر و طعم بهتر مقداری زعفران را کمی قبل از سرو غذا اضافه نمایید . طعم خورش بستگی به رب آلوچه و آب پرتقال شما دارد اگر ترش یا ملس میخواهید به این مسئله توجه نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه فیش اند چیپس
دوشنبه بیست و دوم 10 1399

طرز تهیه فیش اند چیپس

مرحله اول

برایتهیه فیش اند چیپس فرنگی ماهی را پس از شستشو و ضدعفونی کردن بخوبی تمیز نموده و پوست و استخوان ماهی را جدا نمایید .فیله های ماهی را بصورت نواری برش زده و سعی کنید برش های خود را یکنواخت و هم سایر بزنید .

مرحله دوم

حالا برای مرینیت ماهی خود را آماده کنید ، اگر به ادویه ها حساسیت دارید فقط از نمک و فلفل استفاده نمایید ، اما اگر علاقه دارید خوراک ماهی خوشمزه تری داشته باشید میتوانید با توجه به سلیقه خود از ادویه های مختلف استفاده کنید ، مثلا استفاده از پودر سیر عالی می‌باشد .

مرحله سوم

رویظرف ماهی را با پلاستیک یا سلفون بپوشانید و برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه آن را درون یخچال قرار دهید تا ادویه حسابی بخورد تکه های ماهی برود وطعم غذای شما بهتر شود . در این فاصله زمانی خمیر مخصوص خود را آماده کنید.

مرحله چهارم

حالا نشاسته ذرت را همراه با بیکینگ پودر و زردچوبه و ادویه کاری مخلوط کنید ، مواد را بخوبی هم زده تا کاملا یکدست شوند ، سپس به آن ها ماالشعیر را اضافه کنید ، مواد را با دست هم بزنید تا خمیر شما بصورت پنبه ای و یکدست درآید .

مرحله پنجم

پس از اینکه تمامی مواد آماده شد ، یک ماهیتابه را بر روی حرارت 🔥 متوسط اجاق گاز قرار داده سپس روغن را اضافه کنید پس از اینکه داغ شد ، فیله های ماهی را ابتدا درون آرد بغلطانید سپس آنها را درون خمیری که آماده کرده بودید گذاشته تا تمام قسمت‌های ماهی پوشیده شود .

مرحله ششم

در اینمرحله فیله های ماهی را به آرامی درون ماهیتابه قرار داده و سرخ کنید ، پساز گذشت ۳ دقیقه ماهی را چرخانده و طرف دیگر آن را سرخ نمایید . فیله ها را پس از سرخ شدن بر روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود ‌.

مرحله هفتم

در مرحله بعد سیب زمینی‌ها 🥔 را برش بزنید بهحالت چیپس اگر این کار را انجام دهید بهتر است ، درون ماهیتابه 🍳 ریخته وسرخ کنید ، آنها را با فیله های ماهی درون سینی قرار داده و بدلخواه تزییننمایید ، اکنون ماهی سرخ شده شما آماده برای سرو شده است .

مرحله هشتم

بهترینسسی را که میتوانید در کنار این غذا سرو کنید سس تارتار می‌باشد ، که از مخلوط کردن سس مایونز ، با خیارشور نگینی ریز و پیاز خرد شده و ادویه هایی مانند نمک 🧂 و فلفل سیاه و آبلیمو و مقداری سس تند یا سس کچاپ بدست می‌آید.

برچسب ها :
طرز تهیه ماهی شکم پر شمالی
دوشنبه بیست و دوم 10 1399

طرز تهیه ماهی شکم پر شمالی

مرحله اول

برای تهیه ماهی شکم پر شمالی خوشمزه و مجلسی ابتدا پیازها را خرد کنید همراه با مقداری روغن زیتون درون یک ماهی تابه ریخته با حرارت خیلی کم سرخ کنید سپس به این پیاز سیر های له شده را اضافه کنید و تا زمانی که طلایی رنگ می شوند تفت دهید .

مرحله دوم

در مرحله بعد و پس از طلایی شدن رنگ پیاز و سیر فلفل قرمز را همراه با ادویه به آنها اضافه کنید کمی که تف دادید و مواد را مخلوط کردید سبزی ها را که از قبل خرد کرده بودید (گشنیز و شنبلیله) را به آنها اضافه کرده و باهم تفت دهید

مرحله سوم

در این مرحله نوبت اضافه کردن زرشک می‌باشد ، مواد را با هم مخلوط کنید وتفت دهید ، در ظرفی جداگانه تمرهندی را با داغ مخلوط کنید سپس آن را از درون یک صافی رد کنید ، حالا تمرهندی آب شده را با کمی نمک به مواد سس اضافه نمایید .

مرحله چهارم

پس از انجام مراحل بالا درب ظرف را ببندید و اجازه دهید تا سس لعاب دار وجاافتاده شود . حالا از ترکیب این مواد سس حشو بدست می‌آید که میتوانید ازآن در کنار خوراک ماهی استفاده نمایید .

مرحله پنجم

در این مرحله ماهی را آماده نمایید ، نمک و پودر سیر و فلفل سیاه را با هم مخلوط کرده و پس از آن زردچوبه و ادویه کاری و روغن زیتون را به مواد مرینیت ماهی اضافه کنید حالا ماهی را درون این مواد بغلطانید همچنین شکم ماهی را نیز به این مواد آغشته کنید .

مرحله ششم

در مرحله بعد با استفاده از یک چاقو چند خط بر روی بدن ماهی ایجاد کنید سپس شکم ماهی را با سس حشو که از قبل آماده کرده بودید پر کنید . کف سینی فر را با فویل بپوشانید و آنرا چرب کنید ماهی را بر روی سینی قرار داده و روی شکاف هایی را که ایجاد کرده بودید کره قرار دهید .

مرحله هفتم

ماهی را برای مدت زمان ۶۰ دقیقه درون فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار دهید . زمانی که ماهی را از فر خارج نمودید آن را گریل کنید ، زمانی که ماهی شکم پر شما آماده شد آن را با الباقی سس حشو سرو نمایید . در ضمن طعم سس حشو تند می‌باشد .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119024
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss