آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه دسر ماگنولیا
شنبه بیستم 10 1399

طرز تهیه دسر ماگنولیا

مرحله اول

برای تهیه دسر ماگنولیا خوشمزه و متفاوت ابتدا آرد را با نشاسته مخلوط کرده و اینکه مواد باهم شکر را به آن اضافه می کنیم ، سپس قابلمه را بر رویحرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و شیر سرد را درون قابلمه ریخته اجازه می‌دهیم تا شیر کمی گرم شود

مرحله دوم

پس از چند لحظه را آرد را به شیر اضافه میکنیم مواد را مدام هم می زنیم واز ته نشین شدن آرد در کف قابلمه جلوگیری می کنیم ، تا زمانی که به غلظت فرنی برسد مواد را هم می زنیم پس از آن اجاق گاز را خاموش کرده و صبر میکنیم کمی خنک شود .

مرحله سوم

در این مرحله وانیل را همراه با خامه به مواد اضافه می کنیم و به خوبی با هم مخلوط کرده تا کاملاً خامه درون شیر حل شود و مایه ما کاملاً یکدست شود حالا درون یک کاسه بیسکویت پتی بور را کوبیده و آن را به صورت پودر در می آوریم .

مرحله چهارم

یک لیوان مناسب را برای آماده نمودن دسر موزیانتخاب کرده و کف آن را با بیسکویت پر می کنیم سپس از مایه دسر بر روی بیسکویت ها ریخته پس از آن موزها را به صورت حلقه حلقه برش زده و دور لیوانمیچینیم ،حالا پودر بیسکویت تراریخته و پشت سر آن مایه دسر را اضافه می کنیم .

مرحله پنجم

حالا اجازه می‌دهیم مواد برای نیم ساعت در دمای محیط خنک شوند سپس لیوانها را برای مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت درون یخچال قرار میدهیم تا کاملاً دسر خانگی ما خنک شود ، اکنون دسر خانگی شما آماده برای سرو شده است . نوش جان کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک برگردان موز
شنبه بیستم 10 1399

طرز تهیه کیک برگردان موز

برای تهیه کیک برگردان موز ابتدا تخم مرغ ها را درون یک کاسه شکسته سپس به آن پودر شکر را همراه با وانیل اضافه میکنیم و مواد را برای مدت زمان ۵ دقیقه هم میزنیم پس از انجام این کار کره را روی حرارت سماور نرم کرده و بهمواد اضافه میکنیم .

مرحله دوم

در این زمان و پس از هم زدن مواد ماست را همراه با شیر جدا جدا اضافه میکنیم و با یک همزن برقی مواد را به خوبی با هم میکس میکنیم . کاسه را کنارقرار داده و آرد گندم را همراه با نشاسته ذرت و بیکینگ پودر را مخلوط کردهو برای ۳ بار آنها را الک می کنیم .

مرحله سوم

حالا آرد را آرام‌ آرام به مایه کیک اضافه میکنیم و مدام و به صورت دورانی آنها را هم می زنیم تا کاملاً یکدست و یکنواخت شود ،پس از انجام اینمراحل و در پایان مغز گردو و پسته های خرد شده را اضافه می کنیم و دوباره مواد را با هم مخلوط می کنیم

مرحله چهارم

زمانی که مایع کیک آماده شد یک قالب کمربندی را برداشته و آن را با کره چرب می‌نماییم سپس مقداری شکر در کف قالب پاشیده و پس از آن دارچین را بپاشید ، موزها را بصورت حلقه حلقه برش زده و در کف قالب قرار دهید .

مرحله پنجم

مایه کیک را آماده کرده و بر روی موزها به آرامی بریزید سپس فرگاز را روشن کرده و با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد پیش گرم نمایید سپس قالب را برای مدت زمان ۴۰ الی ۴۵ دقیقه درون فر قرار دهید تا کیک خانگی شما کاملاً مغز پخت شود .

مرحله ششم

پس از اینکه این کیک خوشمزه و خوش طعم آماده شد عجله نکنید و پس از خاموش کردن اجازه دهید تا قالب خنک شود و پس از خنک شدن کیک را از قالب جدانمایید با انجام این روش کیک به دیواره های قالب شما نخواهد ‌چسبید .

نکات مهم پخت کیک

نکاتی را که حتماً باید به آنها توجه کنید گرم بودن قبل از آشپزی می باشد ، یکی دیگر از نکات کره را گرم کنید و بعد از نرم شدن از آن استفاده کنید ، سعی کنید از پودر شکر استفاده کنید ، استفاده از نشاسته ذرت باعث نرم شدن و پنبه ای شدن بافت کیک خواهد شد ماده دیگری را جایگزین آن نکنید

برچسب ها :
طرز تهیه کاپ کیک کرمدار
جمعه نوزدهم 10 1399

طرز تهیه کاپ کیک کرمدار

مرحله اول

برای تهیه کاپ کیک کرم دار خوشمزه و متفاوت ابتدا کرم مخصوص کیک را آماده میکنیم برای این کار یک ظرف را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده سپس شیر را درون ظرف ریخته و پس از آن کره را همراه با شکر به سیر اضافه میکنیم

مرحله دوم

مواد را با هم هم زده سپس به آن نشاسته ذرت را اضافه کرده و به خوبی با هم مخلوط می کنیم مواد را به صورت مداوم هم زده تا به حالت کرم مانند درآیدو غلیظ شود . پس از انجام این کار بر روی ظرف یک سلفون کشیده تا مانع از روی بستن کرم شود کرم را درون یخچال قرار داده تا خنک شود .

مرحله سوم

برای آماده سازی کیک خوشمزهتخم مرغ ها را درون یک کاسه شکسته سپس شکر را همراه با وانیل به آنها اضافه نموده مواد را با یک هم زن دستی هم بزنید تا رنگ آن کرمی شود و به حالت کشدار درآید اکنون نوبت اضافه کردن شیر می‌باشد .

مرحله چهارم

شیر را که اضافه کردید دوباره مواد را هم زده و پس از آن روغن مایع را اضافه کنید مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شوند ، پس از انجام این مراحل آرد و بیکینگ پودر الک شده را به سایر مواد اضافه نمایید با همزن برقی مواد را برای یک دور هم بزنید .

مرحله پنجم

اکنون باید آرد سمولینا را اضافه کنید مواد را به خوبی مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شوند ، قالب های خود را آماده کنید و کف آنها کاغذ روغنی قراردهید ، دو سوم قالب را پر کنید و کرم را نیز درون قیف ریخته و بر روی کیک خانگی بریزید .

مرحله ششم

فر را از قبل گرم کنید ، طبقه بالا و پایین فر روشن باشد ، کیک را برای مدت زمان ۳۰ دقیقه و با درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد درون فر قرار دهید تا پخته شود . در پایان شربت یا عسل را روی کیک داغ ریخته و آن را آماده برای سرو کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت قیمه بادمجان
چهارشنبه هفدهم 10 1399

طرز تهیه خورشت قیمه بادمجان

مرحله اول

برای آماده سازی خورشت قیمه بادمجان محلی خوشمزه پس از اینکه پیاز را بصورت نگینی خرد کردید آنها را درون قابلمه ریخته و همراه با مقداری روغن پیاز ها را تفت دهید هنگامی که پیاز ها نرم و شیشه ای شد گوشت را بصورت خورشتی برش بزنید .

مرحله دوم

در این زمان گوشت ها را درون قابلمه ریخته و با پیاز تفت دهید تا زمانی که رنگ گوشت تغییر کند ، پس از انجام این مراحل لپه را به مواد خورشت قیمه اضافه کنید و تمامی مواد را با هم مخلوط کرده و تفت دهید تا از خامی درآید .

مرحله سوم

هنگامی که احساس کردید مواد کمی تفت داده شده و جا افتاده آمد چیزی در حدود ۵ لیوان آب گرم درون قابلمه و بر روی مواد ریخته و تا خورشت بپزد ، حالا بصورت جداگانه درون یک ماهیتابه رب گوجه فرنگی را با مقداری روغن تفت دهید .

مرحله چهارم

تفت دادن گوجه باعث می‌شود که رب رنگ بیشتری به خورشت بادمجانبدهد ، بعد از تفت دادن رب را به خورشت اضافه کنید ، حرارت را کمی بالا ببرید تا شروع به جوشیدن کند ، حالا اجاق گاز را کم کرده و درب ظرف را ببندید تا به آرامی شروع به پختن کند .

مرحله پنجم

در این فاصله زمانی لیمو عمانی ها را با چنگال سوراخ کرده هسته هایش را خارج کنید و درون یک لیوان آب قرار داده تا کمی از تلخی لیمو گرفته شود . پس از اینکه مواد درون قابلمه پخته شد ، نوبت اضافه کردن لیمو عمانی ها می‌باشد .

مرحله ششم

حرارت را کم کنید و میزان نمک و فلفل خورشت را اندازه کنید ، اگر می‌خواهید خورشت مجلسیخوشرنگی داشته باشید در پایان کمی زعفران به آن اضافه کنید ، مواد را هم زده و درب ظرف را ببندید صبر کنید تا لعاب دار شود و به روغن بیوفتد .

مرحله هفتم

در یک ماهیتابه جداگانه بادمجان ها را بصورت طولی برش زده و همراه با کمی روغن تفت دهید وقتی که آماده شدند ، بادمجان های سرخ شده را به خورشت اضافه کنید و غذای خود را سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه جوجه کباب رستورانی
سه شنبه شانزدهم 10 1399

طرز تهیه جوجه کباب رستورانی

مرحله اول

آموزش کامل پخت جوجه کبابرستورانی با توضیح مفصل در مورد تمامی نکات کوچک و درشت پخت جوجه کباب زعفرانی ، شما در ابتدای کار سینه مرغ را شسته و به قطعات کوچک خرد کنید ، سپس بر روی بال‌های مرغ با چاقو چاک ایجاد کنید تا در هنگام کباب کردن مغز پخت شوند .

مرحله دوم

زعفران دم کشیده را حاضر کنید و بر روی تکه های مرغ ریخته و با دست موادرا مخلوط کنید تا تمامی قسمت های مرغ به زعفران آغشته شود حالا ظرف حاوی مرغ ها را برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه کنار قرار دهید تا حسابی رنگ و عطر زعفران بر روی مرغ ها تاثیر خود را بگذارد .

مرحله سوم

حالا در این فاصله ۳۰ دقیقه ای پیاز فلفل دلمه‌ای را خرد کنید و با مقداری نمک مخلوط کنید این مواد را کنار قرار داده و برای مرینیت مرغ ها آماده کنید ، زمانی که زعفران اثر خود را بر روی تکه های مرغ گذاشت و رنگ و مزه زعفران را گرفت با مواد دیگر آن را مخلوط کنید .

مرحله چهارم

ماست را همراه با سس خردل بر روی مرغ ها ریخته و آنرا مخلوط کنید سپس نمک را با ادویه هایی مانند پاپریکا و آویشن و فلفل قرمز به کاسه مرغ اضافهکنید ، موادرا با هم به خوبی مخلوط کنید تا تمام قسمتهای مرغ به ادویه آغشته شود

مرحله پنجم

در این مرحله پیاز و فلفل دلمه‌ای را با مرغ مخلوط کنید در پایان روغن را اضافه کرده و مواد را ورز دهید حالا بر روی کاسه سلفون کشیده و آن را برای مدت زمان تقریبی ۱۰ ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی جا افتاده و مزه دار شود .

مرحله ششم

زمانی که مرغ شما آماده شد منقل آتش را حاضر کرده به صورتی که زغال ها کاملا روشن شده باشد جوجه ها را به سیخ گرفته و بر روی من قرار دهید به صورت مداوم سیخ ها را بچرخانید تا کاملا یکنواخت دو طرف گوشت مرغ پخته شود .قسمت های با استخوان و بدون استخوان را جداگانه سیخ کنید .

مرحله هفتم

توجه داشته باشید در این روش نیازی به استفاده از آبلیمو ندارید چونکه آب لیمو بافت مرغ شما را سفت خواهد کرد ، پیاز و فلفل دلمه ای را در ابعاد درشت خرد کنید و در آخر آنها را نیز بصورت جداگانه در کنار جوجه ها به سیخ بکشید و کباب کنید ، و در کنار جوجه کباب خانگی سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه خورش کدو سبز با گوشت
سه شنبه شانزدهم 10 1399

طرز تهیه خورش کدو سبز با گوشت

مرحله اول

برای تهیه خورش کدو سبزبا گوشت پس از اینکه پیاز و سیر را خرد کردید یک قابلمه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و مقداری روغن درون قابلمه بریزید ، سپس پیاز و سیر را اضافه کرده و با هم تفت دهید تا زمانی که آنها نرم شوند .

مرحله دوم

در این زمان گوشت را خرد کرده و همراه با کمی زردچوبه درون قابلمه ریختهو مواد را با هم مخلوط کرده و تفت دهید تا وقتی که رنگ گوشت تغییر کند . حالا زمان اضافه کردن گوجه فرنگی های خرد شده به خورش خانگی رسیده ، همه مواد را هم بزنید .

مرحله سوم

حالا رب گوجه را درون یک لیوان آب جوش حل کرده و با ۳ لیوان آب دیگر به خورش کدو اضافه کنید ، کمی مواد را هم زده و پس پس از آن در قابلمه را ببندید و اجازه دهید تا با حرارت کم برای مدت زمان ۲ ساعت و خورش کاملا پخته و جا افتاده شود .

مرحله چهارم

در طول این فاصله زمانی می توانید کدوها را آماده کنید پس از اینکه کدوها را شستید آنها را در طول برش زده سپس بر روی آنها مقداری نمک بپاشید .اندکی بعد یک ماهیتابه بر روی اجاق گاز قرار داده و همراه با مقداری روغن کدو ها را سرخ کنید در حدی که طلایی رنگ شوند کافی می باشد .

مرحله پنجم

پس از گذشته ۲ ساعت و نرم شدن گوشت نمک و فلفل خورشت را اندازه کنید سپسکدو هایی را که از قبل آماده کرده بودید به غذا اضافه کنید ،توجه داشته باشید که پس از اضافه کردن کدو دیگر نیازی به هم زدن خورش ندارید .

مرحله ششم

اکنون میتوانید در قابلمه را ببندید و اجازه دهید تا این خورشت خوشمزه برای مدت زمان ۵۰ الی ۶۰ دقیقه دوباره بر روی حرارت کم بجوشد حالا می توانید غذای خود را همراه با برنج سرو نمایید ، برای اینکه طعم خورش بهتر باشد میتوانید مقداری آبلیمو یا آبغوره به آن اضافه کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه خورش بامیه با مرغ
سه شنبه شانزدهم 10 1399

طرز تهیه خورش بامیه با مرغ

مرحله اول

برای تهیه خورش بامیهبا مرغ پیازها را بصورت نگینی خرد کنید ، ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده کمی کره اضافه کنید و درون آن پیازها را تفت دهید ، هنگامی که رنگ پیاز ها تغییر کرد و شیشه ای و نرم شدند سینه مرغ را در ابعاد درشت خردکنید .

مرحله دوم

حالا که پیازها آماده شده اند تکه‌های مرغ را به آن همراه با مقداری زعفران اضافه کنید مواد را با هم تفت دهید تا رنگ و مزه مواد بخورد گوشت برود ، حبه های سیر را له کرده و به مواد درون ماهیتابه اضافه کنید ، کمی با هم تفت دهید .

مرحله سوم

حالا نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و دارچین را به خورش اضافه کنید سپس رب گوجه فرنگی را بریزید و کمی آنرا تفت دهید تا به غذا رنگ بدهد ، حالا ۲ یا ۳لیوان آب را اضافه کنید و درب ظرف را ببندید ، اجازه دهید تا با حرارت کم برای مدت زمان ۱ ساعت بپزد .

مرحله چهارم

در این فاصله زمانی بامیه ها را آماده کنید ، پس از اینکه کلاهک های بامیهرا جدا نمودید آن ها را شسته و پس از اینکه خشک شدند ، درون ماهیتابه ریخته و مقدار کمی روغن تفت دهید ، در حدی که کمی تغییر رنگ دهد .

مرحله پنجم

پس از گذشت یک ساعت می توانید بامیه را همراه با آلو به این خورشت خوشمزه خانگی اضافه کنید دوباره درب ظرف را بسته و برای مدت زمان ۳۰ دقیقه اجازه دهید تا خورشت جا افتاده شود یک پلوی زعفرانی آماده کرده و با این خورش میل نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه خورش کرفس گیاهی
دوشنبه پانزدهم 10 1399

طرز تهیه خورش کرفس گیاهی

مرحله اول

برای تهیه خورش کرفسگیاهی بدون گوشت پس از اینکه طرف ها را به خوبی شسته و ضدعفونی نمودید یک قابلمه آب و نمک را بر روی قرات اجاق گاز گذاشته زمانی که آب داغ شد کرفس ها را درون آب قرار داده و اجازه دهید برای ۱۰ دقیقه بجوشد .

مرحله دوم

پس از گذشت ۱۰ دقیقه کرفس ها را از درون آب خارج کرده سپس درون ماهیتابهریخته و آنها را تفت دهید با این روش پخت دیگر کرفس شما در انتهای پخت کاملاً نرم و جا افتاده شده است و صد درصد می پزد .

مرحله سوم

حالا جعفری و نعنا را خورد کرده و آنها را نیز تفت دهید سبزی ها را کنارقرار داده و پیازها را خرد کنید . پیاز ها را نیز درون ماهیتابه ریخته و سرخ کنید تا طلایی رنگ شوند . حالا به آنها ادویه را اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید .

مرحله چهارم

پس از انجام دادن این مراحل نوبت به اضافه کردن سبزی های خرد شده جعفری ونعناع و پس از آن اسفناج می‌باشد مواد را به خوبی با هم مخلوط کرده سپس بهآنها قارچ هایی را که از قبل پخت بودید را اضافه کنید و با هم تفت دهید .

مرحله پنجم

در این زمان و بعد از تف دادن مواد آب جوش را به خورش اضافه کنید حالا درب قابلمه را بسته و حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا خورش کاملاً جا افتاده و لعاب دار شود ، اگر مشکلی با لیمو عمانی ندارید میتوانید برای مزهبهتر لیمو عمانی را هم به خورشت محلی خود اضافه کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه کتلت بوقلمون
دوشنبه پانزدهم 10 1399

طرز تهیه کتلت بوقلمون

مرحله اول

برای تهیه کتلت بوقلمون عالی و خوش طعم کاسه مناسب را انتخاب کرده سپس سیب زمینی ها را رنده کرده و درون کاسه میریزیم سپس به آن گوشت بوقلمون چرخکرده را اضافه میکنیم مواد را با هم برای مدت زمان یک دقیقه به خوبی و ورزمی دهیم تا با هم مخلوط شوند .

مرحله دوم

زمانی که احساس کردید گوشت و سیب زمینی به خوبی با هم مخلوط شده اند و کاملاً یکدست شده است پیاز را رنده کرده و آب آن را با فشار دادن دست بگیرید سپس تفاله های پیاز را به مواد اضافه کنیم و باهم ورز دهید تا کاملابه خورد هم برود .

مرحله سوم

در این مرحله نمک را با زردچوبه بر روی گوشت ریخته و با هم مخلوط میکنیمسپس به این مواد یک حبه سیر رنده شده را با پودر سیر اضافه میکنیم بعد از مخلوط کردن مواد یک عدد تخم مرغ را به آن اضافه کنیم

مرحله چهارم

حالا با دست مواد را به خوبی با هم ورز می دهیم تا حسابی یکدست و جا افتاده شود سپس کاسه را با سلفون پوشانده و برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه درون یخچال قرار میدهیم ، پس از اینکه مایع کتلت آماده شد آن را از درون یخچال خارج می کنیم

مرحله پنجم

یک کاسه کوچک را آب کرده و کنار دست خود قرار می دهیم تابه بر روی حرارتملایم اجاق گاز قرار می دهیم و مقداری روغن اضافه میکنیم هنگامی که روغن داغ شد ، دست خود را خیس کرده از مایه کتلت برداشته آنرا حالت داده و درون ماهیتابه سرخ میکنیم . اکنون خوراک بوقلمون شما آماده برای سرو شده است .

‌مرحله ششم

برای خوردن انواع کتلت و کوکو و خوشمزه تر شدن غذا نیاز به تهیه یک سس حرفه ای و خاص دارید برای تهیه این سس رستورانی ، تابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده مقداری کره اضافه کنید زمانی که کره آب شد ، آرد را اضافه کرده و با هم تفت دهید .

مرحله هفتم

تفت دادن شما در حدی باشد که بوی خامی آرد گرفته شود پس از انجام این کار آب مرغ را به آرد اضافه کنید میزان اضافه کردن آب مرغ در حدی باشد که سس شما زیاد رقیق نشود . بگذارید تا مواد بر روی حرارت ملایم بجوشد .

مرحله هشتم

زمانی که شروع به جوشیدن کرد ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را همراه با نمک و فلفل به آرد اضافه کنید برای ۲ دقیقه مواد را با هم مخلوط کنید تا سسبه غلظت دلخواه شما برسد ، اکنون اجاق گاز را خاموش کرده و بعد از آن ۲ قاشق غذاخوری شوید تازه را به سس اضافه کنید ، اکنون سس شما آماده برای سروشده است . کتلت خوشمزه را با این سس مخصوص نوش جان نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه قلیه اسفناج
دوشنبه پانزدهم 10 1399

طرز تهیه قلیه اسفناج

مرحله اول

برای تهیه قلیه اسفناج محلی خوشمزه ابتدا گوشت را درون قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار می دهیم تا گوشت بپزد در اواسط پخت ماش و عدس را از قبل برای گرفتن نفخ آن درون آب خیسانده بودیم به گوشت اضافه می کنیم تا کمی بپزند .

مرحله دوم

برای خوشرنگ شدن غذا از اسفناج تازه استفاده میکنیم اسفناج ها را خرد کرده و درون تابه می ریزیم سپس مقداری روغن به آن اضافه میکنیم و با هم تفتمی دهیم پس از سرخ کردن اسفناج ها آنها را به خورش اضافه میکنیم .

مرحله سوم

برای صرفه جویی و استفاده کمتر از روغن در همان ماهیتابه پیاز را خلالی خرد کرده و تفت میدهیم و در همان حال که مشغول تفت دادن پیاز هستیم سیر خردشده را به آن اضافه کرده و با هم سرخ میکنیم . حالا پیاز و سیر را هم به گوشت اضافه می کنیم

مرحله چهارم

در این مرحله رب انار را همراه با آلو به خورشت اسفناجاضافه میکنیم سپس نوبت به افزودن ادویه ها که شامل نمک و فلفل و زردچوبه است می رسد با کفگیر چوبی مواد را با هم به خوبی مخلوط میکنیم سپس درب قابلمه را گذاشته و اجازه میدهیم تا خورش بجوشد .

مرحله پنجم

زمانی که شروع به جوشیدن کرد حرارت اجاق گاز را کم می کنیم و اجازه می دهیم برای مدت زمان ۳ ساعت خورش خوشمزه کاملاً جا افتاده و لعاب دار شود پساز گذشت این زمان طعم خورش قلیه را تست کرده و اگر خواستید می‌توانید مقداری آب نارنج به خورش اضافه کنید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119042
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss