آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه جوجه کباب چوبی
شنبه سیزدهم 10 1399

طرز تهیه جوجه کباب چوبی

مرحله اول

برای تهیه جوجه کبابچوبی خانگی پس از اینکه سینه مرغ را با آب شستشو دادید آنرا خشک کرده و بوسیله چاقو آنرا خرد کنید ، تکه های مربعی شکل و یک اندازه . ظرف حاوی مرغها را کنار قرار داده و مواد دیگر را آماده کنید .

مرحله دوم

پیاز را بصورت خلالی خرد کرده سپس آن را با دست فشار داده و آب پیاز را بگیرید ، تفاله های پیاز را درون کاسه ریخته و با آبلیمو و روغن زیتون مخلوط کنید سپس سس مایونز را اضافه کرده و این مواد را با مرغ مخلوط کنید .

مرحله سوم

در پایان و برای مرینیت جوجه کباب خانگی ادویه ها را که شامل پودر سیر وفلفل سیاه و پاپریکا و نمک زعفران می‌باشد به مرغ اضافه کنید مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید ، سپس برای از بین بردن بوی بد مرغ از زردچوبه استفاده کنید .

مرحله چهارم

در این زمان با یک سلفون روی کاسه را پوشانده و برای مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت آن را درون یخچال قرار دهید تا مرغ شما مزه دار شود ، هر چه زمانی که به مرغ استراحت میدهید بیشتر باشد ، طعم و مزه خوراک جوجه شما لذیذتر خواهدشد .

مرحله پنجم

حالا گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای را خرد کرده ، تکه های مرغ را از درون یخچال خارج نموده و پس از آماده کردن سیخ های چوبی یک تکه مرغ گوجه و مرغ وفلفل دلمه ای را به سیخ بکشید به همین ترتیب تمام مواد را سیخ کنید .

مرحله ششم

یک ماهیتابه رژیمی دوطرفه را آماده کنید مقداری روغن مایع درون تابه ریخته بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید سپس سیخ های چوبی را درون ماهیتابه چیده و درب آن را ببندید تا کالا پخته شوند ، تقریباً ۳۵ الی ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارید .

مرحله هفتم

بعد از اینکه آماده شد در تابه را برای ۵ دقیقه باز گذاشته تا جوجه های کباب شده کمی با روغن درون تابه سرخ شوند . اکنون خوراک جوجه شما آماده برای سرو شده است . میزان استفاده از آبلیمو و ادویه بستگی به ذایقه خود شما دارد .

برچسب ها :

طرز تهیه خورش کدو حلوایی با گوشت

مرحله اول

برای تهیه خورش کدو حلوایی با گوشت پس از اینکه کدو حلواییرا شستید پوست آن را جدا کرده و در ابعاد کوچک خرد کنید ، آن را کنار گذاشته و ماهیتابه را بر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید سپس یک عدد پیاز را خلال کرده و درون ماهیتابه ریخته و تفت دهید .

مرحله دوم

هنگامی که رنگ پیاز ها طلایی شد کدوهای خرد شده را درون ماهیتابه ریخته وبا پیازها دوباره تفت دهید . حرارت را کم کنید و اجازه دهید تا کدو ها پخته شوند ، کدو بخاطر نوع بافتی که دارد خودش در هنگام پخت آب می‌اندازد .

مرحله سوم

در یک ماهیتابه جداگانه یک عدد پیاز را خرد کرده و همراه با مقداری روغندرون ماهیتابه ریخته و تفت دهید کمی که پیازها سبک و شیشه ای شدند تکه‌هایگوشت را به آن اضافه کرده و با هم سرخ کنید . رنگ گوشت که تیره شد ۲ پیمانه آب اضافه کنید و درب ظرف را ببندید تا گوشت هم به آرامی بپزد .

مرحله چهارم

در ضمن برای مزه دار کردن گوشت زعفران را درون آب جوش حل کرده و به غذا اضافه کنید . تا گوشت میپزد به سراغ آلوها رفته و آن ها را برای مدت زمان ۳۰ دقیقه درون آب قرار داده و بخیسانید، هنگامی که گوشت پخته شد ، این آلو ها را همراه رب گوجه فرنگی به خورش محلی اضافه کنید .

مرحله پنجم

اگر میخواهید خورش پر رنگی داشته باشید رب را قبل از اضافه نمودن به غذا درون ماهیتابه و با کمی روغن تفت دهید . حالا کدو حلوایی پخته شده را به مواد خورش اضافه کنید و اجازه دهید تا برای ۲ ، ۳ دقیقه خورش بجوشد تا کاملا جا افتاده شود .

مرحله ششم

بعد از افزودن کدو به گوشت نوبت اضافه کردن دارچین و نمک و فلفل می‌باشد ، اگر شما میخواهید یک خورش ملس داشته باشید ، با اضافه کردن ۲ قاشق سوپخوری آبغوره و یا آب لیمو ترش مزه غذا را تغییر دهید .

برچسب ها :
کتلت مرغ و قارچ
شنبه سیزدهم 10 1399

کتلت مرغ و قارچ

مرحله اول

برای پخت یک کتلت مرغ و قارچ خوشمزه و مجلسی پس از اینکه گوشت مرغ را ازاستخوان جدا نمودید آنرا چرخ کنید گوشت چرخ شده را درون یک کاسه ریخته تا مواد دیگر را به آن اضافه نمایید توجه کنید استفاده از گوشت ران از نکات مهم و کلیدی پخت این کتلت مجلسی می باشد .

مرحله دوم

حالا باید پیاز را رنده کنید و پس از انجام این کارپیازها را با دست فشار داده و آب اضافه آن را بگیریم پس از اینکار پیاز رنده شده را درون کاسه مرغ ریخته و با گوشت مخلوط میکنیم اکنون زعفران دم کرده را با پودر سیر و پودر پیاز به گوشت اضافه میکنیم مواد را با هم مخلوط کرده در همان حال زردچوبه و نمک و فلفل سیاه را اضافه می کنیم .

مرحله سوم

پس از اینکه مواد را به خوبی با هم مخلوط کردیم نوبت ورقه ورقه کردن قارچ ها می باشد سپس یک ماهیتابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دادهو درون آن یک قاشق غذاخوری روغن ریخته هنگامی که روغن داغ شد قارچ ها را درون ماهیتابه ریخته و کمی آب لیموترش به آن اضافه می کنیم تا در هنگام سرخکردن قارچ ها سیاه نشوند

مرحله چهارم

قارچ ها در هنگام سرخ کردن آب می‌اندازند در حدی سرخ کنید که آب آن کاملاً کشیده شود حالا قارچ های های سرخ شده را کنار قرار داده تا خنک شوند. بعد از گذشت ۲ الی ۳ دقیقه و خنک شدن قارچ ها آنها را درون چرخ گوشت ریخته و چرخ می کنیم سپس با گوشت مرغ مخلوط می کنیم .

مرحله پنجم

حالا همه مواد را با هم مخلوط کرده تا یکدست شوند سپس به این مواد تخم مرغ را همراه با آرد سوخاری اضافه میکنیم مواد را بخوبی با هم مخلوط کرده تا مایه کتلت یک حالت چسبندگی پیدا کند .

مرحله ششم

زمانی که به این حالت رسیدید روی کاسه را با یک سلفون پوشانده و برای مدت زمان ۴۰ الی ۶۰ دقیقه آن را درون یخچال قرار میدهیم تا مواد حسابی جا افتاده شوند توجه کنید که این مایه نسبت به انواع کتلت ها حالت چسبندگی بیشتری دارد به این موضوع بخاطر وجود قارچ می باشد .

مرحله هفتم

زمانی که مایه کتلت آماده شد آن را از یخچال خارج نموده و برای سرخ کردنآماده می کنیم ،حالا نصف لیوان آرد سوخاری را درون یک بشقاب خالی کنید یک ماهیتابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و درون آن روغن میریزیم.

مرحله هشتم

پس از گذشت یک دقیقه و زمانی که روغن داغ شد از مایه کتلت به اندازه یک نارنگی برداشته آن را با دست و یا غالب حالت میدهیم پس از آن با انگشت در مرکز کتلت یک سوراخ ایجاد می‌کنیم تا در زمان سرخ کردن کاملا مغز پخت شود .

مرحله نهم

حالا کتلت های خوشمزهرا به آرامی درون ماهیتابه قرار داده و مشغول سرخ کردن آن می شویم زمانی که یک طرف طلایی رنگ شد کتلت را چرخانده و طرف دیگر آن را سرخ می کنیم ، بهنوبت آنها را از درون ماهیتابه خارج می کنیم

مرحله دهم

یک دستمال مخصوص آشپزی در کنار خود قرار داده و کتلت ها را درون این دستمال چیده تا روغن اضافه آن گرفته شود ، اکنون کتلت خانگی شما آماده برای سرو می باشد و می توانید همراه با خیارشور و گوجه فرنگی از خوردن این غذا لذت ببرید

برچسب ها :

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی ایتالیایی

مرحله اول

برای تهیه سوپ گوجه فرنگی ایتالیایی خوشمزه و مجلسی یک ماهیتابه متوسط را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید هنگامی که داغ شد کره را درون ماهیتابه ریخته و اجازه دهید تا آب شود ، با نوک قاشق کره را در سرتاسر کف ماهیتابه بچرخانید تا کاملا چرب شود .

مرحله دوم

پس از آب کردن کره نوبت به اضافه نمودن آرد می‌رسد ، آرد را درون تابه ریخته و با کره تفت دهید ، تفت دادن شما تا زمانی که رنگ آرد سرخ میشود باید ادامه یابد ، توجه داشته باشید که حرارت باید کم باشد حرارت بالا هم کره و هم آرد شما را می‌سوزاند و رنگ سوپ مجلسی شما تیره خواهد شد .

مرحله سوم

در این زمان باید آب مرغ را به مواد اضافه کنید ، آب سوپ را هم به آرامیو با آرامش به آرد سرخ شده اضافه کنید ، مرتب مواد را هم بزنید تا بخوبی با هم مخلوط شوند و آرد درون آب مرغ حل شود . اکنون نوبت اضافه کردن پوره گوجه فرنگی رسیده است .

مرحله چهارم

در این مرحله ۲ لیوان گوجه فرنگی میکس شده را درون ماهیتابه ریخته و پس از آن ادویه را که شامل نمک و فلفل می‌شود به سوپ رژیمی اضافه نمایید مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و اجازه دهید تا با حرارت کم سوپ شما کمی پختهو جا افتاده شود .

مرحله پنجم

کمی که سوپ پخته شد سبزی جعفری را به آن اضافه کنید و بعد از انجام این کار اجازه دهید تا چند جوش بخورد ، هنگامی که احساس کردید سوپ شما کاملا پخته شده است اجاق گاز را خاموش کرده و صبر کنید تا کمی خنک شود ، زمانی کهمی‌خواهید سوپ را درون کاسه ریخته و به آن خامه را اضافه کنید ، حالا می‌توانید این سوپ مقوی را نوش جان کنید .

برچسب ها :

طرز تهیه کباب کوبیده با گوشت گاو

مرحله اول

برای تهیه کباب کوبیدهبا گوشت گوساله خوشمزه خانگی نکات را مرحله به مرحله و دقیق انجام دهید ابتدا گوشت را دو مرتبه چرخ کنید سپس راسته گوساله را به همین منوال برای دو بار چرخ کنید سپس گوشت ها را درون یک کاسه ریخته و با هم مخلوط می کنی به این مخلوط دنبه را اضافه کرده و با آنها ترکیب نمایید .

مرحله دوم

گوشت قلوه گاه نسبتاً چربی بیشتری دارد و اگر از آن استفاده می کنید نیازی به استفاده از راسته نیست و میتوانید با قلوه گاه کباب را تهیه نمایید اگر احساس کردید چربی گوشت شما کافی نیست حتماً از دنبه تازه گوسفندی استفاده کنید .

مرحله سوم

در این مرحله پیاز ها را رنده کنید درون یک کاسه ریخته و با دست فشار دهید با این کار هم آب پیاز خارج می‌شود و هم گاز پیاز را می گیرید این کاراز نکات مهم برای پخت کباب خانگی میباشد توجه کنید حتما از دنبه تازه استفاده کنید تا در پایان پخت‌کباب شما سبک باشد .

مرحله چهارم

در حدود ۲۵۰ گرم از تفاله پیاز را به گوشت چرخ کرده خود اضافه کنید و بادست آن را مخلوط کنید سپس نمک را همراه با فلفل سیاه به گوشت اضافه کرده وبا دست مواد را چنگ بزنید تا یکدست شوند در صورت تمایل می توانید بکینگ پودر را هم به گوشت اضافه کنید .

مرحله پنجم

یکی دیگر از نکات فنی و مهم برای پخت کباب کوبیده ورز دادن گوشت برای مدت زمان ۲۰ الی ۳۰ دقیقه می باشد این کار شما گوشت را منسجم و چسبناک خواهد کرد سپس بر روی کاسه یک سلفون کشیده و برای ۴ الی ۵ ساعت گوشت را درون یخچال قرار داده تا استراحت کند و جا افتاده شود .

مرحله ششم

حالا که مایه گوشت شما جا افتاده شد آن را از درون یخچال خارج نموده و برای ۵ الی ۱۰ دقیقه دوباره ورز می دهیم . حالا از گوش به اندازه یه چانه کوچک برداشته و سیخ را بخوبی تمیز نموده و با انگشتان گوشت را به سیخ میکشیم .

مرحله هفتم

به همین صورت شما تمام صیغه های خود را آماده می کنید حالا آنها را درونیک ظرف بزرگ قرار داده مثل سینی سپس روی آن را سلفون کشیده و برای مدت زمان ۶۰ الی ۹۰ دقیقه دوباره درون یخچال قرار می دهیم

مرحله هشتم

سیخ ها را از درون یخچال خارج کرده یک منقل زغال خوب و یکدست را روشن میکنیم زمانی که زغالها خوب سرخ شدند سیخ ها را بر روی آتش قرار داده و صبرمی کنیم تا گوشت حالت بگیرد سپس آنها را چرخانده تا طرف دیگر گوشت هم خود را بگیرد .

مرحله نهم

توجه کنید در زمان پخت گوشت سیخ ها را مدام بچرخانید تا گوشت شما به صورت یکنواخت پخته شود . چند عدد گوجه محلی را تمیز نموده از وسط با چاقو به دو نیم تقسیم کنید آنها را سیخ کشیده و در کنار کباب خود بر روی منقل گذاشته و بپزید و در پایان بر روی سینی و کنار کباب ها سرو کنید . اگر غذایخود را با برنج مصرف می کنید گوجه ها غذای شما را آبدار میکند .

مرحله دهم

یکی دیگر از نکات پخت کوبیدهاستفاده از کره و زعفران دم کرده می باشد زمانی که می خواهید کباب ها را بر روی منقل قرار دهید با یک فرچه مخصوص کره و زعفران را بر روی سیخ های گوشت بکشید . کره اجازه نمی‌دهد که گوشت شما در هنگام پخت بسوزد و بدرنگ شود زعفران هم عطر خاص خودش را به کباب شما منتقل خواهد کرد

برچسب ها :
طرز تهیه بادمجان پفکی
چهارشنبه دهم 10 1399

طرز تهیه بادمجان پفکی

مرحله اول

با دنبال کردن این دستور پخت می توانید یک ناگت بادمجان پفکی خوشمزه و بسیار لذیذ را آماده کنید . شما برای شروع پس از اینکه بادمجان ها را بخوبیشسته و ضدعفونی نمودید آن ها را با دستمال خشک کرده و به صورت راه راه پوست آن ها را جدا کنید یعنی یک خط در میان پوست بگیرید .

مرحله دوم

برای پخت این غذا بهتر است از بادمجانهای گلخانه‌ای استفاده کنید چون هم تخمه کمتری دارند و هم شیرین تر میباشند سپس بادمجان ها را به صورت ورقه ورقه با قطر تقریبی یک سانتی متر برش بزنید پس از انجام این کار تخم مرغ ها را درون یک کاسه ریخته و با چنگال هم بزنید تا یک دست و مخلوط شوند

مرحله سوم

حالا درون کاسه ای که حاوی تخم مرغ ها می‌باشد بکینگ پودر را همراه با مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کنید سپس آرد و شیر را به مواد اضافه کنید مواد درون کاسه را با همزن دستی به خوبی با هم مخلوط کنید تا کاملاً یکدست شوند

مرحله چهارم

یک ماهیتابه لبه دار بلند را انتخاب کرده و در حدی که بادمجان‌ها شناور بمانند درون ماهیتابه روغن اضافه می کنیم ، حرارت را کم کرده و صبر میکنیم تا روغن داغ شود سپس کاسه ای را که در آن مواد را با هم مخلوط کرده بودیم کنار دست خود قرار می دهیم و آماده برای سرخ کردن بادمجان ها می شویم

مرحله پنجم

هنگامی که روغن داغ شد حرارت را کمی بیشتر کرده و حلقه های بادمجان ها را درون کاسه به مواد مرینیت آغشته می کنیم سپس آنها را درون ماهیتابه قرارداده و اجازه می دهیم تا دو طرف بادمجان به خوبی سرخ شود .

مرحله ششم

توجه داشته باشید که بادمجان ها را به صورت ۴ یا ۵  باهم سرخ‌کنیم نیازینیست همه بادمجان‌ها را درون قابلمه به صورت یکجا سرخ کنیدزمانی که احساس کردید بادمجان ها به خوبی سرخ شده اند آنها را از درون تابع خارج کرده و روی توری قرار دهید تا روغن اضافه آن خارج شود اکنون خوراک بادمجان شما آماده برای مصرف شده است

برچسب ها :
طرز تهیه رب انار خانگی
چهارشنبه دهم 10 1399

طرز تهیه رب انار خانگی

مرحله اول

برای تهیه یک رب انارخانگی خوشرنگ پس از اینکه انارها را به خوبی تمیز نمودید آنها را شسته و با یک چاقو از وسط به دو نیم تقسیم کنید سپس آنها را دان کرده حالا انارهایدان شده را درون مخلوط کن ریخته و به صورت پوره در آورید .

مرحله دوم

قابلمه مناسب را انتخاب نموده و یک پارچه که کار صافی را انجام میدهد برروی در قابلمه گذاشته . انار ها را از صافی رد می کنیم تا آب آن گرفته شودو درون قابلمه بریزد . سپس تفاله ها را جمع کرده و فشار میدهیم تا کاملاً آب انار گرفته شود .

مرحله سوم

یک اجاق گاز مناسب را انتخاب نموده و قابلمه را بر روی حرارت ملایم اجاقگاز قرار می دهیم تا به آرامی بجوشد. زمانی که رب ما در حال جوشیدن است درچندین نوبت کف می کند شما هم سعی کنید این کف را با قاشق جدا کنید.

مرحله چهارم

با گرفتن کف روی رب اجازه دهید تا رب خانگی غلیظ و سفت شود.در زمانی که احساس نمودید به غلظت کافی رسیده و بر روی اجاق گاز میباشد.آن را هم بزنید تا از ته گرفتن رب انار جلوگیری کنید.در لحظات پایانی نمک را اضافه کنید و هم بزنید تا با هم ترکیب شوند.

مرحله پنجم

زمانی که رب انار آماده شد اجاق گاز را خاموش کرده و اجازه می‌دهیم تا با دمای محیط این رب سرد شود.بعد از سرد شدن رب انار آن را درون شیشه ریختهو درون یخچال نگهداری می کنیم. اگر انار خوبی را خریداری کرده باشید از هر۸ کیلو انار می توانید یک کیلو رب انار بگیرید .

نکات پخت رب انار

خوشرنگ تر شدن رب انار

خوشرنگ بودن رب انار خیلی مورد توجه مصرف کننده می‌باشد.یکی از نکات مهمو فنی برای تهیه رب انار خوشرنگ استفاده از یک ظرف مناسب می باشد. تجربه این را ثابت کرده است که ظرف مخصوص پخت رب باید حجمش تقریباً دو برابر آب اناری باشد که شما در اختیار دارید.

هر کیلو انار چقدر رب می دهد ؟

یکی از اصول مهم در پخت رب انار میزان انار مصرفی برای تهیه یک کیلو رب میباشد،توجه داشته باشید که اگر از یک انار درجه یک پوست نازک و آبدار استفاده کنید با جوشاندن ۷ الی ۸ کیلوگرم انار میتوانید ۱ کیلو رب آماده کنید. اما اگر از یک انار درجه ۲ معمولی استفاده میکنید باید حداقل ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم انار را بجوشانید تا ۱ کیلو رب تهیه کنید.

برچسب ها :
کباب تابه ای بدون روغن
سه شنبه نهم 10 1399

کباب تابه ای بدون روغن

مرحله اول

اگر می خواهید یک کباب تابه ایبدون روغن و متفاوت را تهیه نمایید مراحل زیر را به خوبی و با دقت انجام دهید ابتدا پیاز را به کمک رنده ریز کنید سپس ، پیاز رنده شده را با دست فشار داده تا گاز و آب پیاز خارج شود این گاز باعث بد مزه شدن کباب‌تابه‌ایما میشود .

مرحله دوم

پیازها را درون کاسه ریخته و سپس گوشت چرخ کرده را اضافه میکنیم توجه داشته باشید که حرف گوشت شما درصد چربی اش بالا تر باشد کباب‌تابه‌ای لذیذ تری خواهید داشت . پیاز و گوشت را با دست چنگ زده و بخوبی با هم مخلوط کنید

مرحله سوم

پس از انجام مراحل بالا نوبت اضافه نمودن ادویه می باشد نمک و فلفل سیاهرا همراه با زردچوبه به گوشت اضافه کنید و برای مدت زمانی ۱۰ دقیقه مواد را با هم به خوبی ورز دهید تا ادویه به خوبی بخورد گوشت شما برود همچنین بافت کباب تابه ای شما محکم تر شود

مرحله چهارم

روی ظرف خود را با سلفون بپوشانید و برای مدت زمان ۶۰ الی ۷۰ دقیقه ظرف را درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود . وقتی که گوشت شما حسابی جاافتاده شد کاسه را از درون یخچال خارج کنید و کباب را آماده طبخ نمایید .

مرحله پنجم

یکی دیگر از پیاز ها را به صورت خلالی برش زده و در کف ماهیتابه بچینید به صورتی که کف ظرف را کامل بپوشاند تابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید تا پیازها آب بیاندازد و با آب خود پیاز پخته شوند .

مرحله ششم

پس از گذشت چند لحظه سیب‌زمینی‌ها را نیز به صورت ورقه ای برش زده و بر روی پیازهای درون ماهیتابه بچینید سپس گوجه ها را به صورت حلقه ای برش زده وبر روی سیب زمینی ها قرار دهید

مرحله هفتم

مایه گوشت کبابی خود را به صورت کتلت درآورده و بر روی گوجه ها قرار دهید یا اینکه آن را به صورت تکه کامل کف ماهیتابه قرار دهید این کار را بهآرامی انجام دهید تا مواد کف ماهیتابه با یکدیگر مخلوط نشوند .

مرحله هشتم

یک لیوان آب جوش را آماده کنید سپس یک قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی را درون لیوان آب جوش ریخته و با هم مخلوط می کنیم . سپس پس به این مخلوط ادویه کاری را اضافه میکنیم ، حالا آب درون لیوان را درون ماهیتابه ریخته وسپس در آن را بسته و اجازه می دهیم تا کباب خانگی ما آماده شود .

مرحله نهم

یکی از نکات مهم برای پخت کباب پایین بودن دمای اجاق گاز می باشد سعی کنید غذا را با حرارت کم بپزید مدت زمان تقریبی پخت خوراک تابه ایشما ۴۵ دقیقه می‌باشد ، اجازه دهید تا آب درون ماهیتابه کشیده شود و به اصطلاح به روغن بیوفتد ، حالا می‌توانید این غذا را با نان و یا برنج سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه نودل سبزیجات
دوشنبه هشتم 10 1399

طرز تهیه نودل سبزیجات

مرحله اول

برای تهیه نودل سبزیجات رژیمی خوشمزه و مقوی ابتدا پیاز و سیر را خرد کنید سپس یک ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه کنیدحرارت را ملایم کرده و پیاز و سیر خرد شده را درون ماهیتابه ریخته و تفت دهید زمانی که آن ها نرم شدند زردچوبه را به مواد اضافه کنید و با هم مخلوطنمایید .

مرحله دوم

تمام سبزیجاتی را که از قبل آماده نموده بودیم را به صورت خلالی برش زدهو خورد می کنیم ، در مرحله اول هویج خرد شده را درون ماهیتابه ریخته و با سیر و پیاز تفت میدهیم برای مدت زمان ۵ دقیقه چون هویج از الباقی سبزیجات بافت محکم تری دارد ، سپس سیب زمینی ها را اضافه می کنیم و بعد از آن سس سویا را همراه با نمک و فلفل سیاه به مواد درون ماهیتابه اضافه نموده و با هم مخلوط می کنیم ‌.

مرحله سوم

برای مدت زمان ۱۰ دقیقه این مواد را با هم تفت میدهیم سپس فلفل دلمه‌ای را اضافه کرده و برای ۳ دقیقه با سایر مواد می پزیم بعد از آن کدو و بادمجان را به خوراک خود اضافه میکنیم . بعد از کمی تفت دادن رب گوجه را بامقداری آب رقیق می کنیم و همراه با آبلیمو به مواد دیگر اضافه میکنیم .

مرحله چهارم

برای ۵ دقیقه همه مواد را با هم تفت دهید سپس قارچ را اضافه کنید هنگامیکه غذا آب انداخت نودل را اضافه کرده و با آن یک لیوان آب جوش بر روی خوراک بریزید ، بعد از گذشت ۳ دقیقه نودل سبزیجات شما آماده مصرف می‌باشد .

مرحله پنجم

برای تهیه این غذا نیازی نیست از ادویه درون نودل استفاده کنید چون خوراک شما شور میشود . توجه کنید به ترتیب سبزیجات ذکر شده را در دستور پخت اضافه کنید ، چون یا له میشود یا اینکه نپخته و خام باقی میماند .

برچسب ها :
طرز تهیه کمپوت به
دوشنبه هشتم 10 1399

طرز تهیه کمپوت به

مرحله اول

برای تهیه کمپوت به خوش طعمو عالی پس از اینکه پوست میوه های به را گرفتید آنها را به چند تکه تقسیم نمایید سپس داخل آنها را تمیز نموده دانه‌های به را از آن جدا نمایید اگر این کار را انجام ندهید آب کمپوت شما لزج خواهد شد و حالت بدی را بخود میگیرد .

مرحله دوم

حالا میوه های خرد شده را درون قابلمه ریخته و پس از آن شکر و زعفران رابا مواد مخلوط کنید حالا آب را تا اندازه‌ای که روی میوه ها را بگیرد درونقابلمه بریزید ، بر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید تا بجوشد با چنگال امتحان کنید اگر که میوه های شما نرم شده بود کمپوت خوشمزه خانگی شما آماده شده است .

مرحله سوم

برای تهیه کمپوت میزان شیرینی آن بستگی بخود شما دارد و می‌توانید مقدارشکر را کم و یا زیاد نمایید ، پس از اینکه پخته شد و اجاق را خاموش نمودیداجازه دهید تا مواد سرد شوند سپس درون ظرف شیشه ای ریخته و درب آن را ببندید می توانید آن را برای مدت زمان یک سال درون یخچال نگهداری کنید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119085
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss