آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه ترشی مخلوط
يکشنبه سیم 9 1399

طرز تهیه ترشی مخلوط

طرز تهیه ترشی فوری

برای تهیه ترشی مخلوط ابتدا بادمجان ها را شسته و بعد از تمیز نمودن آنها را با پوست بر روی اجاق گاز قرار داده و بصورت کبابی آماده نمایید ، سپس پوست بادمجانها را جدا کرده و اگر تخمه داشت آن ها را جدا کنید ، قابلمه را بر روی حرارت ملایم قرار دهید و تا نصفه آب اضافه کنید سپس هویج ولبو را با رنده درشت خرد کرده و همراه با سیر درون قابلمه ریخته لحظاتی بعد ۲ لیوان سرکه را اضافه کنید .

ترشی با رب انار و تمر هندی

در مرحله بعد بادمجان ها را اضافه نمایید ، حالا ۲ قاشق غذاخوری سر خالینمک اضافه کنید ، صبر کنید تا مواد کاملا پخته و بجوشد ، در ضمن مواد درونقابلمه را مدام هم بزنید تا ته نگیرد ، هنگامی که کاملا پخته شدند و آب درون قابلمه کشیده شد ، تمر هندی و رب انار را درون یک لیوان با هم مخلوط کنید سپس بر روی مواد ترشی خانگی ریخته و برای مدت زمان ۳۰ دقیقه اجازه دهید تا بجوشد .

ترشی لیته بندری قرمز

هنگامی که مواد ترشی آماده و جا افتاده شد پس از خنک شدن درون میکسر ریخته و هم بزنید تا پوره شود ، اگر مخلوط کن در اختیار شما قرار ندارد با استفاده از یک گوشت‌کوب مواد را بخوبی با هم به کنید ، اکنون ترشی محلی شما قابل استفاده می‌باشد .

برچسب ها :

طرز تهیه ماهی قزل الا سرخ شده خوشمزه

پخت ماهی قزل الا

ماهی قزل الا سرخ شده خوشمزه طعم بسیار لذیذ و دلچسبی دارد که طرز پخت آن بستگی به خلاقیت و هنر آشپز دارد برای پخت ماهی در ماهیتابه با استفاده از یک قلم‌مو کف تابه را خیلی کم چرب نمایید سپس بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید ماهی را به چند تکه تقسیم کرده سپس این تکه ها را از طرف پوست درون تابه قرار داده و برای مدت زمان ۵ دقیقه تفت میدهیم تا رنگ گوشت ماهی تغییر کند ، فیله ها را چرخانده و طرف دیگر آن را تفت میدهیم پوست ماهی را نیز با چنگال میگیریم .

پخت ماهی قزل آلا در ماهیتابه

در این مرحله یک قاشق روغن درون تابه ریخته و فیله های ماهی را با ادویههایی که در نظر گرفته بودیم معطّر می‌کنیم سپس زعفران آب شده را بر روی فیله ها ریخته ، پس از انجام این کار فیله های ماهی را درون تابه گذاشته و دو طرف آن را بخوبی سرخ میکنیم ، خوراک ماهی را میتوانید با سبزی‌پلو و باقلا پلو سرو کنید .

زمان پخت ماهی قزل آلا

زمان پخت برای غذای شما حدود ۳۰ دقیقه می‌باشد ، مقدار استفاده از ادویه برای پخت ماهیآزادانه می‌باشد و میتوانید ادویه ای را حذف و یا اضافه کنید . در زمان پخت یا سرو غذا از آب لیمو ترش یا نارنج برای خوشمزه تر شدن ماهی میتوانید استفاده کنید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119115
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss