آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه پاناکوتا زعفرانی
چهارشنبه بیست و ششم 9 1399

طرز تهیه پاناکوتا زعفرانی

طرز تهیه پاناکوتا زعفرانی با ژله

در ابتدا باید پودر ژلاتین را داخل نصف لیوان شیر حل کرده و روی بخار کتری قرار دهید تا حسابی حل شود . باقیمانده شیر را با شکر مخلوط کرده و روی حرارت کم قرار داده تا جوش بیاد .زعفران دم کرده و گلاب را هم اضافه کنید . وانیل را هم اضافه کنید . حرارت را خاموش کرده و اجازه دهید دسر شماکاملا خنک شود ، سپس خامه را هم بزنید تا یه دست و نرم بشه و بعد اضافه کنید .

دسر پاناکوتا زعفرانی مجلسی

پودر ژلاتین را که در ابتدا با شیر حل کرده بودید به مواد اضافه کرده و کاملا هم بزنید تا مواد یک دست شوند . ژله خانگیرا داخل ظرف یا قالب مورد نظر ریخته و حدود ۴ الی ۵ ساعت در یخچال گذاشته تا خودش را ببندد .دقت کنید خامه را باید زمانی اضافه کنید که دسر کاملا خنک شده باشد ، اگر دسر گرم باشد ، باعث میشود خامه بریده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه شیرینی نخودچی
چهارشنبه بیست و ششم 9 1399

طرز تهیه شیرینی نخودچی

نحوه پخت شیرینی نخودچی

برای تهیه شیرینینخودچی خانگی در اولین کار شما باید آرد نخود چی و آرد سفید شیرینی را با هم مخلوط کنید و برای ۳ مرتبه این آرد را الک کنید ، سپس هل و پودر قند را به آرد خود اضافه کنید ،

شیرینی خانگی

حالا روغن جامد را داخل ظرف ریخته و بر روی حرارت آب کتری قرار دهید تا کاملا روغن آب شود پس از انجام این کار روغن را روی آرد ریخته و با هم مخلوط کنید ، برای منسجم شدن خمیر بهتره برای یک بار خمیر را از چرخ گوشت رد کنید ، و روی تخته کار گذاشته و با وردنه پهن کنید

علت وا رفتن شیرینی

قطر خمیری را که با وردنه تخت کردید باید زیاد باشد ، خمیر را با دست درچند نوبت منسجم کنید تا ترک گیری کرده باشید ، سپس قالب بزنید و با زعفرونو قلمو روی شیرینی ها بزنید ، شیرینی های خانگی را داخل سینی فر بچینید و برای مدت زمان ۱۲ تا ۱۵ دقیقه با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد داخل فر قرار دهید .

رمز و راز شیرینی

استفاده از آرد سفید برای این هست که داخل گلو رو نگیره .روغن را حتما باید آب کنید ، سعی کنید خمیر را از چرخ گوشت در بیارید تا بهتر نتیجه بگیرید .زمان قالب زدن اضافه خمیر را برداشته و دوباره منسجمش کرده و ترک گیری کنید و بعد قالب بعدی را بزنید ، هراندازه ای که دوست دارید قطر شیرینی خانگی باشد ، همون اندازه قطر خمیر را تنظیم کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه پیتزا با نان باگت
سه شنبه بیست و پنجم 9 1399

طرز تهیه پیتزا با نان باگت

طرز تهیه نان پیتزا

برای تهیه پیتزا با نان باگت ، نان خود را با چاقو باز نموده و پس از آن خمیر اضافه درون نان را خالی کنید سپس با کمک وردنه آن را بر روی میز کار تخت کنید برای ۲ الی ۳ مرتبه وردنه را روی نان بکشید تا نازک شود .

پیتزا ساده در فر

اکنون فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد پیش گرم کنید ، نان ها را درونسینی فر قرار داده و به ترتیب سس کچاپ ، پنیر پیتزا ، مواد گوشتی را بر روی نان ها بچینید ، و در لایه آخر  پنیر پیتزا بریزید ، و با هر موادی که دوست دارید خوراک خود را تزیین کنید و برای مدت زمان ۱۰ دقیقه داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید تا پنیر آب بشه و رنگ روی پیتزا ساده طلایی شود . اکنون خوراک شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه سالاد میگو و سیب زمینی
سه شنبه بیست و پنجم 9 1399

طرز تهیه سالاد میگو و سیب زمینی

طرز تهیه میگو در فر

برای تهیه سالاد میگو و سیب زمینی شما ابتدا سیب زمینی ها را نگینی خرد نموده و همراه با نمک و روغن کنجد ، برای مدت زمان ۴۵ دقیقه و با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت درون فر قرار داده و بصورت کبابی آماده کنید . گوجه های گیلاسی را با نمک و مقداری روغن کنجد نیز کبابی کنید پس از انجام این مراحلشما میگو ها را با پودر سیر و پودر پیاز و روغن کنجد و با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت برای ۳۰ دقیقه در فر بپزید تا کریسپی بشه .

خوراک میگو و سبزیجات

در این مرحله تمام موادی را که بصورت کبابی آماده کرده آید را درون تابهریختهب و به همراه سبزیجات (کلم بروکلی و لوبیا سبز وقارچ ) با کمی روغن داخل تابه بزرگ تفت دهید و در اخر کار کنجد سیاه را روی مواد و سبزیجات بپاشید ، تا هم خوشگل و هم خوش مزه تر بشه حالا سالاد میگو ساده آماده است .در این سالاد میتونید بجای میگو ، از مرغ هم استفاده کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه مرغ عسلی
دوشنبه بیست و چهارم 9 1399

طرز تهیه مرغ عسلی

مرینیت مرغ

برای تهیه خوراک مرغعسلی پس از اینکه ران های مرغ را بخوبی تمیز نمودید درون کاسه ریخته و خودرا برای مرینیت مرغ آماده کنید برای این کار درون کاسه مخصوص فر سیر را همراه با عسل و سس سویا و سس قرمز مخلوط کنید سپس به آنها ادویه های پاپریکا و فلفل سیاه و نمک و در آخر روغن زیتون را اضافه کنید مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید و برای مدت زمان ۶۰ ثانیه درون فر قرار دهید تا کمیرقیق شوند ، ران مرغ را به این سس مخصوص آغشته کنید درب ظرف را ببندید و برای مدت زمان ۸ الی ۱۰ ساعت درون یخچال قرار دهید تا مزه دار شوند .

پخت مرغ عسلی

یکی از نکات مهم برای پخت مرغ های مزه دار شده این است که قبل از پخت مرغ مواد را از درون یخچال خارج نموده تا با درجه محیط همسان شوند حالا تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و کره را درون آن ذوب کنید کف سینی فر را با کره ذوب شده و قلمو چرب کنید سپس آنها را درون سینی فر و با فاصله قرار دهید ،دستگاه فر را از قبل و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم نمایید حالا سینی را برای مدت زمان ۷۵ دقیقه درون فر قرار دهید تا مرغ کبابی شما آماده شود .

پخت مرغ در فر بدون فویل

سسی را که در پایان مزه دار کردن مرغ می ماند دور نریزید و در هنگام پختدر چندین نوبت ران های مرغ را از درون  فر خارج نموده و با قلمو این سس رابر پشت و روی ران ها بمالید و در ۱۰ دقیقه پایانی پخت یک بار دیگر باکره رانها را چرب نمایید پس از اینکه مرغ پخته شد کنجد را روی ران‌ها بپاشید و سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه بورانی اسفناج و هویج
يکشنبه بیست و سوم 9 1399

طرز تهیه بورانی اسفناج و هویج

طرز پخت اسفناج برای بورانی

برای تهیه بورانی اسفناج و هویج یک ماهیتابه را آماده نموده و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید کمی که داغ شد روغن زیتون را اضافه کنید و بگذارید تا روغن داغ شود زمانی که کف دست خود را بر روی ماهیتابه گرفتید و احساس گرما نمودید روغن داغ شده حالا هویج رنده شده را اضافه کنید و کمی آنرا تفت دهید تا نرم شود ، در مرحله بعد اسفناجشسته شده را خرد نموده و درون تابه ریخته سپس نمک و فلفل را اضافه کنید و مواد را با هم مخلوط کنید و تا زمانی که آب اسفناج کاملاً کشیده شود اجازه دهید بر روی حرارت بماند .

اسفناج بورانی مجلسی

هنگامی که اسفناج و هویج پخته شدند اجاق‌گاز را خاموش کرده و صبر کنید تا خوراک شما خنک شود سپس درون یک کاسه جداگانه ماست را همراه با سیر رنده شده مخلوط کنید سپس به این مخلوط هویج و اسفناج را اضافه کنید مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید ، برای اینکه بورانی خوشمزه داشته باشیم درون یک ماهیتابه روغن زیتون و گردو را با هم تفت دهیم سپس فلفل قرمز را اضافه کردهدوباره با هم تفت میدهیم توجه داشته باشید زیاد تفت ندهید که مواد بسوزد ،در هنگام سرو می توانید آن را بر روی خوراک اسفناج ریخته و میل نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه ترشی بادمجان فوری
شنبه بیست و دوم 9 1399

طرز تهیه ترشی بادمجان فوری

تهیه ترشی بادمجان

بهتر است برای تهیه ترشی بادمجانفوری از بادمجان های گلخانه ای استفاده کنید زیرا آنها هم شیرین تر و هم اینکه بدون تخمه هستند . پس از شستشو پوست آنها را جدا کرده و درون قابلمه ریخته و همراه با مقداری سرکه و نمک تفت دهید ، پس از انجام این کار مواد را درون آبکش ریخته و اجازه دهید تا سرد شوند . تفت دادن بادمجان ها در حدیباشد که نرم و قهوه‌ای رنگ شوند ، بصورت جداگانه فلفل ها را نیز همراه با سرکه تفت دهید و کنار قرار داده تا سرد و خشک شوند .

ترشی بادمجان با رب انار

پس از اینکه مواد شما کاملا آماده شد درون یک دبه بادمجانها را ریخته سپس سیر خرد شده را همراه با نعناع نمک و فلفل سبز اضافه کنید به همین صورتبه صورت لایه لایه دبه را پر نمایید در پایان سرکه را ریخته و درب ظرف را ببندید و اجازه دهید تا کاملا جا افتاده شود بعد از گذشت ۳ الی ۶ روز ترشی خانگی شما آماده سرو می باشد . برای اینکه مزه ترشی شما خاص و جذاب شود کمیهم گلپر اضافه کنید . اگر بدنبال طعمی متفاوت هستید از سیاه دانه و پونه خشک استفاده نمایید . تمر هندی یا رب انار نیز میتواند یک چاشنی فوقالعاده برای این ترشی خانگی باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه و پخت کدو حلوایی
شنبه بیست و دوم 9 1399

طرز تهیه و پخت کدو حلوایی

نحوه انتخاب کدو حلوایی

مهمترین کار برای داشتن یک خوراک کدو حلوایی خوشمزهانتخاب میوه های مناسب و شیرین می باشد یکی از نشانه های کدوی شیرین رنگ تیره آن می‌باشد ، در حال حاضر کدو حلوایی قنات اراک در استان مرکزی بهترینکدوی ایران می باشد . پس از اینکه کدو را به خوبی تمیز نمودید و با آب شستید ، با یک چاقوی خارج نموده و پرز درونی کدو را جدا کنید .پس از انجام این کار کدو را تکه تکه کنید و در اندازه های دلخواه برش بزنید .

پختن کدو حلوایی در قابلمه

برای پخت کدو حلوایی یک ماهیتابه لبه دار و بلند را انتخاب کنید ، با توجه به بافت این میوه نیاز نیست از آب زیادی استفاده کنید نصف لیوان آب کفایت میکند ، چون کدو در هنگام پخت آب می‌اندازد و آب زیاد باعث از بین رفتن شیرینی آن می‌شود ، ماهیتابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید سپس مقداری شکر اضافه کنید به جای شکر از نبات و شیره انگور نیز می توانید استفاده نمایید . درب ماهیتابه را بسته و اجازه دهید تا به آرامی پخته و جا افتاده شود .

مدت زمان پخت کدو در فر

توجه داشته باشید کدو را بیش حد نپزید چون ظاهر خود را از دست میدهد ، برای طعم خوب و دلنشین از دارچین هم میتوانید استفاده کنید ، مدت زمان آماده شدن کدو حلوایی در فر ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با همین روش و مقدار آب می‌باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه ماهی ذغالی
جمعه بیست و یکم 9 1399

طرز تهیه ماهی ذغالی

برای تهیه یک خوراک ماهی خوشمزهبصورت حرفه ای و رستورانی ابتدا مایع نمکی مخصوص که قرار است ماهی را درونآن قرار دهیم را آماده می‌کنیم سفیده تخم مرغ را با نمک مخلوط میکنیم تا بصورت خمیری درآید برای این کار مقدار نمک را کم و زیاد کنید تا خمیر شما در حد مطلوب سفت شود .

مرحله مرینیت ماهی

شکم ماهی را باز نموده و برای مزه دار کردن ماهیدرون یک کاسه پودر گردو را همراه با آب لیمو و رب انار مخلوط کنید سپس جعفری و روغن زیتون را اضافه نمایید با قاشق هم بزنید تا کاملا یکدست شود ،حالا شکم ماهی را با این مواد پر کنید و با نخ مخصوص و بهداشتی شکم ماهی را بدوزید .

پخت ماهی روی ذغال

حالا با خمیری که تهیه کرده بودید یک قالب نمکی آماده کنید و ماهی را درون آن قرار دهید به صورتی که به قطر یک سانت سرتاسر ماهی را با این قالب بتوانید بپوشانید پس از انجام این کار یک فویل نازک آلومینیومی آورده و ماهیرا با آن بپیچانید ،این کار باعث می‌شود تا قالب نمکی از ماهی جدا نشود، آتش را روشن کنید و وقتی که زغال های شما سرخ شد ماهی را زیر ذغال هاقرار دهید و برای مدت زمان ۳۵ الی ۴۵ دقیقه صبر کنید تا خوراک ماهی شما کاملا مغز پخت و آماده سرو شود

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119029
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss