آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه دنده کباب در فر
چهارشنبه نوزدهم 9 1399

طرز تهیه دنده کباب در فر

طریقه پخت دنده کباب

برای تهیه این کباب سنتیابتدا دنده ها را از هم جدا نمایید و پس از شستشو در یک ظرف آب قرار دهید ،یخ هم می توانید به این کاسه اضافه کنید ،حالا کاسه مورد نظر را برای مدت زمان یک ساعت کنار قرار دهید پس از گذشته ۶۰ دقیقه گوشت ها را آبکشی کنید وو خشک نمایید .

مرینیت دنده کباب

ماست و زعفران را با هم مخلوط کنید و درون یک کاسه نسبتاً بزرگ سپس سیر را رنده کرده و همراه با پیاز خرد شده به این مایع اضافه کنید مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید سپس زعفران را همراه با نمک و فلفل اضافه نمایید حالا تکه های دنده را درون کاسه ریخته و با هم مخلوط کنید تا تمامی قسمت های دنده مزه دار و به این مایع آغشته شود . روی کاسه را سلفون کشیده و برای مدت زمان یک شب تا صبح یا ۱۲ ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی ادویه به خورد دنده برود .

زمان پخت دنده کباب

پس از اینکه گوشت شما آماده شد سینی فر گاز خود را چرب کنید و دنده ها را درون سینی قرار دهید و دمای دستگاه را بر روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیمکنید و برای مدت زمان ۴۰ الی ۵۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا غذای شما به خوبی برشته و طلایی رنگ شود امیدواریم از خوردن این کباب خوشمزه خانگی لذت ببرید .

برچسب ها :
طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی
دوشنبه هفدهم 9 1399

طرز تهیه سوپ پیاز فرانسوی

برای شروع و پخت یک سوپ خوشمزهو استثنائی پس از اینکه پیاز ها را به صورت خلالی خرد نمودیم و یک ماهیتابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده سپس مقداری کره و روغن درون تابه ریخته و پس از آن پیازها را درون تابه تفت می دهیم ‌، در هنگام تفت دادن حرارت را کمی زیاد کرده و پس از آن حرارت را دوباره کم می کنیم و درب تابه را قرار می دهیم تا پیاز ها کاراملی شود در حین پخت ۲ الی ۳ مرتبهپیازها را هم می زنیم . پیاز ها را اگر زیاد هم بزنید سرخ می‌شوند و از حالت کاراملی خارج میشوند .

مرحله دوم

حالا نوبت اضافه نمودن آرد به پیاز ها می باشد برای مدت زمان ۲ الی ۳ دقیقه مواد را هم زده تا طلایی رنگ شوند پس از انجام این کار آب مرغ را آهسته و به تدریج به مواد درون تابع اضافه میکنیم مدام مواد را هم میزنیم تا غلیظ شود ، حالا به این سوپ نمک و فلفل را اضافه می کنیم ، حالا سوپ را درون ظرف مخصوص فر قرار داده ، نان تست ها را روی حرارت کمی خشک کنید ، بر روی سوپ نان ها را قرار داده و حالا پنیر رنده شده را اضافه کنید ، ظرف را درون فر قرار دهید تا نان ها طلایی رنگ شوند و پنیر پیتزا ذوب شود، اکنون سوپ پیاز شما آماده سرو می‌باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه ته چین مرغ در فر
دوشنبه هفدهم 9 1399

طرز تهیه ته چین مرغ در فر

روش تهیه مرغ ته چین

برای تهیه یک ته چین مجلسیابتدا پیاز را به صورت نگینی خرد کرده و درون کاسه ریخته و به آن نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه می کنیم سپس مرغ را ریش ریش نموده به مواد درون کاسه اضافه میکنیم و زعفران را روی آن می ریزیم و کاسه را برای مدت زمان یکالی دو ساعت درون یخچال قرار میدهیم تا تکه های مرغ مزه دار شوند .

طرز تهیه برنج ته چین مرغ

برای پخت برنج ابتدا و قبل از شروع آشپزی تقریباً چیزی حدود ۳ ساعت برنجرا همراه با آب نمک ولرم خیس می کنیم ، در زمان آشپزی آبنمک را جدا کرده قابلمه را بر روی اجاق گذاشته و در اندازه مناسب آب اضافه میکنیم برنج ها را درون آب جوش ریخته و بعد از اینکه از برنج معمولی کمی نرم تر شد آن را آبکش می کنیم مراقب باشید برنج زیاد نپزد چون در انتها غذای شما شفته خواهدشد .

دستور پخت ته چین مرغ

حالا زرده های تخم مرغ را با زعفران غلیظ مخلوط کنید سپس ادویه را به این مخلوط اضافه کنید و به اندازه هم بزنید تا بوی زخم زرده های تخم مرغ گرفته شود ، پس از انجام این مراحل ماست سفت و پرچرب را به این مواد اضافه کرده و به آرامی هم بزنید برای اینکه ماست آب نندازه ، در این زمان برنجی را که آبکش کرده بودید را به مواد ماستی اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید .

مراحل پخت ته چین مرغ

کف ظرف مخصوص فر را بخوبی و با روغن زیاد چرب کنید این کار را با دقت انجام دهید تا در پایان ته چین طلاییو خوشرنگی داشته باشید ، نیمی از مواد ماستی را درون ظرف ریخته و با پشت قاشق پرس می کنیم ،حالا مرغ های ریش ریش شده را با دقت کف ظرف چیده به طوریکه به بدنه برخورد نکند ، مرغ ها را هم درون لایه زیری برنج فشار دهید ، سپس الباقی برنج را به مواد درون ظرف اضافه کنید ، روی ظرف را با سلفون بپوشانید و با نوک چاقو چند سوراخ ایجاد کنید بر روی فویل تا در آخر برنج شما نمدار و شفته نباشد .

دمای فر ته چین مرغ

فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد پیش گرم کنید ظرف را درون فر گذاشته ودما را بر روی ۱۷۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید مدت زمان پخت شما ۴۵ دقیقه میباشد اگر فرگاز ندارید درون قابلمه و یا ماهیتابه دو طرفه هم می‌توانید ته چین را آماده کنید .

برچسب ها :

طرز تهیه بادمجان شکم پر در فر

برای تهیه خوراک بادمجان خوشمزه خانگی به روش حرفه ای و رستورانی نکات ذکر شده در این مطلب را مرحله به مرحله و دقیق انجام دهید .

مرحله اول

در شروع آشپزی فر را آماده کرده و پس از شستشوی بادمجان ها آنها را با روغن زیتون چرب نموده و برای مدت زمان ۱۰ الی ۱۳ دقیقه درون فر با دمای ۱۸۰درجه سانتیگراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت قرار دهید تا کاملآ پخته شوند .

مرحله دوم

حالا سینه مرغ خرد شده را همراه با پیاز و سیر درون مخلوط کن ریخته و باهم میکس نمایید ، سپس نمک و فلفل و تخم مرغ را با جعفری خرد شده به مواد گوشتی اضافه کنید و دوباره با هم مخلوط کنید .

مرحله سوم

در ظرف جداگانه سیر و نمک و روغن زیتون را با هم مخلوط کنید و بادمجان ها را به این مواد آغشته کنید ، با یک چاقوی تیز شیار درون آنها ایجاد کردهو با مرغ درون آن را پر کنید ، درون سینی فر مواد را چیده و برای مدت زمان۲۵ دقیقه و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد درون فر قرار دهید تا بپزد . اکنونخوراک شمالی شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119038
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss