آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه رشته پلو با مرغ
دوشنبه نوزدهم 8 1399

طرز تهیه رشته پلو با مرغ

برای تهیه پلو مجلسیدر ابتدا مرغ ها را در روغن سرخ کنید و پس از سرخ شدن از روغن در آورید . پیاز را نگینی ریز خرد کرده و داخل روغن تفتش بدید ، کمی که طلایی شد ، رب گوجه ، نمک ادویه را بریزید و با هم تفت بدید ، مرغ ها را اضافه کرده و ۲ لیوان آب هم بریزید ، بعد از جوش اومدن حرارت را کم کنید و درب ظرف را بگذارید تا به مدت ۱/۵ بپزد ، سپس زعفران و آبغوره را هم اضافه کنید ، پس از ده دقیقه مرغ آماده هست .

رشته ها برای اینکه تغییر رنگ بده و بوی خامیش گرفته بشه باید در مقداریروغن تفت دهید و کمی ادویه بهش اضافه کنید ، برنج رشته پلو باید آبکش بشه ،پس داخل آب جوش ریخته و آبکشی کنید ، برای ته دیگ از نون لواش استفاده کنید و برنج و رشته هارا به صورت لایه لایه داخل قابلمه بریزید و در آخر همسیب زمینی را قرار دهید و با اضافه کردم یک لیوان آب و روغن پلو با مرغ را دم بیندازید .

نوش 😄😍

نکات : قرار دادن سیب زمینی کاملا سلیقه ای است . مقدار آبغوره و رب گوجه بستگی به ذاعقه شما دارد . اگر رشته پلویی شما محلی بود تفتش بدید و گرنه رشته موجود در بازار نیازی به تفت دادن ندارد . این غذا رو هم میتونیدبا گوشت گوساله و گوسفند درست کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه مربای پوست پرتقال
دوشنبه نوزدهم 8 1399

طرز تهیه مربای پوست پرتقال

برای تهیه مربای خوشمزهپرتغالها را تمیز بشویید چون اینبار خود پوست پرتغال هست که خورده میشه ، پرتغال ها را پوست گرفته و به شکل نواری یا مربع برش بزنید و بعد به وسیله خلال دندان پوستها را به شکل های مختلف بپیچید . اگر میخاهید اصلا مزه تلخیپوست پرتغال حس نشه باید سفیدی داخل پوست را به طور کامل جدا کنید . پوست ها را یک شب در آب سرد قرار دهید و در این فاصله چند بار آب را عوض کنید .

سپس پوست ها را داخل قابلمه ریخته و رویش آب بریزید و روی حرارت بالا قرار دهید تا بجوش بیاد حدود ۴ دقیقه بعد آبکشی کنید این کار را ۴ بار انجام دهید و در بار آخر پوست پرتغال ها را در آب سرد به مدت ۴ ساعت قرار دهید و هر ساعت یک بار آبش را عوض کنید . در ظرف دیگر شکر و آب را مخلوط کرده و روی حرارت قرار داده و هم بزنید تا به جوش بیاد و بعد حرارت را کم کنید و پوست ها را داخل شربت مربا ریخته ، مدت زمان پخت و به قوام رسیدن این مربا خانگی ۴۰ دقیقه الی یک ساعته و در آخر هم کمی آب لیمو بهش اضافه کرده و حرارت را خاموش کنید . نوش جان 😋😋

برچسب ها :
طرز تهیه غذا با فیله مرغ
دوشنبه نوزدهم 8 1399

طرز تهیه غذا با فیله مرغ

برای طبخ خوراک مرغ خوشمزهابتدا پیازه ها رو پوست گرفته وبا رنده درشت خرد ، و در روغن سرخ میکنید ،سپس کمی فلفل و نمک و زردچوبه افزوده و تفت دهید . در این مرحله مرغ ها روبا کره تفت دهید و پیاز های سرخ شده را بهشون اضافه کنید و دوتا لیوان آب هم بریزید ، حرارت را زیاد کنید تا آب به جوش بیاید و سپس حرارت را کم کنید، کمی زعفران دم کرده و آبلیمو بیفزایید و اجازه دهید تا کاملا پخته شود وروغن بیندازد .

سیب زمینی را هم پوست گرفته و خرد کرده و ۵ دقیقه در آب داغ بجوشانید و سپس با آب سرد آبکشی کنید و در روغن سرخ نمایید و در کنار فیله ها سرخ نمایید . این خوراک لذیذ را با نان و برنج نوش جان کنید و از طعم بینظیرش لذت ببرید .😍

برچسب ها :
طرز تهیه کشک بادمجان
شنبه هفدهم 8 1399

طرز تهیه کشک بادمجان

برای طبخ یک خوراک کشک بادمجانمحلی خوش طعم و خوش رنگ انتدا بادمجان ها را کبابی کرده و بعد بزارید کنارتا سرد بشه تا پوستش را جدا کنید و بعد زیر آب سرد گرفته تا یک ذره پوست هم رو بادمجان نماند و سپس بادمجان ها را با کمک چنگال به صورت پوره در آورید . پیاز را به صورت نگینی خرد کرده با نمک و زرد چوبه سرخ کنید .

یک قاشق روغن تا اخرین مرحله کار کافیست . پیازها که سرخ شد آنها را بیرون اورده و سیر خرد شده را اضافه کرده و سرخ نمایید .در مرحله بعد بادمجان کبابیپوره شده را با پیازها اضافه کنید و تفت دهید ، نعناع خشک و پودر گردو را هم اضافه کرده و تفت دهید .در آخر هم کشک را اضافه کرده و درب ظرف را ببندید تا کمی جا بیفته . نوش جان

برچسب ها :
طرز تهیه شامی لپه
شنبه هفدهم 8 1399

طرز تهیه شامی لپه

در ابتدا یک پیاز بزرگ را پوست کنده ریز خرد کنید و در روعت تفت دهید وقتی پیازها سبک شدند گوشت را هم اضافه کنید و همراه پیاز تفت دهید . کمی فلفل سیاه و زرد چوبه را هم اضافه کنید و مقداری آب داخل ظرف بریزید ، به اندازه ای که یک بند انگشت آب روی گوشت باشد تا بپزد وآبش تبخیر شود . یک لیوان لپه را به مدت یک ساعت در آب بخیسانید تا نفخش گرفته شود . پس از یک ساعت لپه راهم بپزید ولی به اندازه یکی دو قاشقی آب داشته باشد .

سیب زمینی را هم جدا گانه بپزید و رنده کنید ، اجازه دهید تا هم گوشت هملپه خنک شود ، سپس همه را باهم داخل عذاساز یا چرخ گوشت بریزید . سیب زمینی های رنده شده را به همراه دو عدد تخم مرغ به مواد شامی اضافه کنید ، وبا دست ورز دهید ، یک ساعتی مواد را داخل یخچال قرار دهید تا مواد استراحتکند و دیگر به دست نچسبد . بعد یک مقدار از شامی کباب شمالی را برداشته با دست فشرده و صافش کنید و یک سوراخ وسط شامی ایجاد کنید ، میتونید با قالب فلافل هم فشرده کنید .

نکات مهم :لپه و گوشت هر کدام جداگانه پخته شود . مواد پس از مخلوط شدن باید در یخچال به مدت یک ساعت بماند تا به دست نچسبد و مواد در روغن باز نشود . آبی که در آن لپه پخته شده بود را دور بریزید تا نفخ لپه از بین برود . وقتی مقدار لپه در مواد شامی مجلسیبیشتر از مقدار گوشت باشد ، شامی پوک میشود و نیازی به اضافه کردن جوش شیرین نیست . سیب زمینی نباید با مواد دیگر شامی چرخ شود چون لیز خواهد شد همان رنده بهتر است . بجای یک لیوان لپه میتوانید از نصف لیوان لپه ، نصف لیوان نخود استفاده کنید و بخیسانید .

برچسب ها :
طرز تهیه مربای هویج
پنج شنبه پانزدهم 8 1399

طرز تهیه مربای هویج

هویج ها را خوب شسته ، پوست بگیرید و رنده بزنید و بریزید داخل قابلمه تا آبش تبخیر بشه و رنگش تغییر کنه ولی حواستون باشه هویج ها ته نگیرن . وقتی آب هویج تبخیر شد و هویج رنگش تغییر کرد ، ۴ لیوان آب اضافه کنید و بزارید تا جوش بیاد و سپس شعله را کم کنید .

در قابلمه دیگر دوتا لیوان آب ریخته و بزارید جوش بیاد و به جوش اومد شکر را یکدفعه داخل آب بریزید و بزارید بجوشه تا قوام بیاد حدود ۶ الی ۷ دقیقه کافیه سپس زعفرون را هم اضافه کنید کمی که جوشید خاموشش کنید و به هویج پخته شده اضافه کنید .

گلاب را در این مرحله اضافه کنید و شعله را روی کم بزارید تا مربا مجلسیقوام بیاد وقتی مربا پخته شد دو قاشق آب لیمو بهش اضافه کنید کمی جوش که زد خاموشش کنید ، اگر عطر هل را در مربا دوست دارید اوایل پخت مربا چند عددهل داخل مربا بیفزایید وقتی که قوام اومد هل ها را درآورید ، اواخر پخت خلال پسته را اضافه کنید چونکه سریع تغییر رنگ میدهد .

مربای هویج نباید مثله مربای به غلیظ باشه و با قوام ، وقتی سرد بشه قوامش بیشتر میشه ، حدود ۲ الی ۲/۵ زمان لازم هست برای پخت مربای خوشرنگ تا بوی خامی ندهد .

نکاتی که در مورد مربای هویج باید رعایت بشه این هست که باید در میزان مواد دقت داشته باشید ، اگر مربای شما خیلی قوام داشته باشه و غلیظ بشه مطمعنا شکرک میزنه و اگر رقیق باشه کپک خواهد زد ، اگر دوست دارید ظاهر مربای شما مثه مربای موجود در بازار باشه ، پس هویج ها را رنده ریز بزنید .

نوش جان

برچسب ها :
طرز تهیه دسر موزی
پنج شنبه پانزدهم 8 1399

طرز تهیه دسر موزی

ابتدا زرده تخم مرغ را که از سفیده جدا کردید را داخل ظرف بریزید ، سپس شیر و شکر و آرد ها و وانیل را اضافه کرده با هم مخلوط کنید . این مخلوط راروی شعله گذاشته تا کمی غلیظ شود و بعد از روی حرارت بردارید ، خامه و شکلات را اضافه کنید ، و با هم خوب مخلوط نمایید . داخل قالب ها سلفون انداخته به صورتیکه از لبه قالب بیرون بزند . تا راحتر دسر از قالب جدا بشهو بتونید دیواره های دسر را تزیین شیک بکنید . در این مرحله موزها را به صورت حلقه ای برش بزنید و کف و بدنه قالب قرار دهید .

سپس مقداری از کرم را روی موزها ریخته و صافش کنید ، در این قسمت کیک را برش زده داخل قالب بچینید و دوباره کرم شکلاتیو دوباره برش کیک ، تا قالب شما پر شود . سلفون را روی دسر برگردانید و ازشب تا صبح داخل یخچال قرار دهید تا خوب خودشو بگیره و در نهایت نیز داخل ظرف مخصوص سرو برگردونید و به ارامی سلفون را از دسر جدا کنید و برش بزنید ونوش جان بفرمایید . طرز تهیه دسریه نکته داره ، اونم اینکه این کیک باید دو رنگ بودن خودشا نشون بده ، پس اگه کیک مورد نظرتون وانیلی بود از کرم شکلاتی استفاده کنید ، ولی اگر کیک شکلاتی بود ، دیگه به کرمتون شکلات اضافه نکنید .

برچسب ها :
طرز تهیه مرغ ترش
چهارشنبه جهاردهم 8 1399

طرز تهیه مرغ ترش

برای تهیه خوراک مرغ مجلسی، مرغ ها را به نمک و زرد چوبه و فلفل قرمز آغشته کرده و سپس در روغن خوب هردو طرفش را سرخ کنید . مرغ ها را که سرخ کردید از تابه بیرون بیاورید ، وپیاز را ریز خرد کرده داخل همان روغن سرخ کنید سیر خرد شده را هم اضافه کنید ، وقتی خوب سرخ شدند به اندازه نصف قاشق غذا خوری رب گوجه بریزید و باز تفت دهید ، بعد رب انار هم اضافه کنید ، اگر رب انار خیلی ترش هست بهش شکر اضافه کنید ، رب انار را زیاد تفت ندهید و سبزی محلی را اضافه کنید ، اگر این سبزی در دسترستون نبود ، ایرادی نداره ولی اگر باشه خیلی طعم سس خوشمزه میشه .

کمی فلفل قرمز و کمی زعفرون و ۲ تا لیوان آب جوش هم بریزید وقتی به جوش اومد مرغ ها را به صورتیکه زیر مرغ به سمت بالا باشه قرار دهید تا کمی برشته بشه بزارید با حرارت کم بپزه ، وقتی به آخر پخت نزدیک شدید نمک و آلوبخارا اضافه کنید وقتی سس غلیظ شد زعفرون را اضافه کنید ، پیاز این غذا زیاد باشه خوشمزه تر میشه ، اگر مرغ زیاد داشت برشته میشد برگردانید تا نسوزد ، اگر خورشت مرغ را آبدارتر دوست دارید ، سس که رقیق تر بود شعله را خاموش کنید .

برچسب ها :
مزه دارکردن ماهی
چهارشنبه جهاردهم 8 1399

مزه دارکردن ماهی

مزه دار کردن ماهی با زعفران : همه ما یکی از بیشترین روش هایی که برای مزه دار کردن ماهی استفاده میکنیم این است که یا ماهی به زعفران و زرد چوبه یا پودر سیر و نمک و فلفل یا به تنهایی آرد سفید آغشته شود .

مزه دار کردن ماهی با ادویه ماهی و زرد چوبه : این روشبه این صورت است که قبل از اینکه ماهی سرخ شود ، شما آرد و زرد چوبه نمک وفلفل و ادویه ماهی را با هم مخلوط ، و ماهی را به آن مواد آغشته و سپس سرخنمایید .

سرخ کردن ماهی

مزه دار کردن ماهی با لیمو و پیاز : در این روش شما باید ماهی را پس از شستن ، قطعه کنید و تکه های برش خورده ماهی را داخل ظرفی گذاشته و پیاز خرد شده و آب لیمو و نمک و فلفل را اضافه میکنید تا هم ماهی را مزه دار کنید هم اینکه بوی بد ماهی را بگیرید ولی بیشتر از نیم ساعت در مایه نماند چونکه مزه ماهی تلخ میشود .

مزه دار کردن ماهی با رز ماری : برای این روش از مزه دار کردن فقط برگ های رزماری را بچینید و روی ماهی قرار دهید ، مقداری هم فلفل سیاه هم اضافه کنید تا بوی زهم ماهی هم گرفته شود .

طعم دار کردن ماهی

مزه دار کردن ماهی با زنجبیل : در این روش فقط کافیست کمی پودر زنجبیل یا زنجبیل خرد شده را روی ماهی بریزید تا طعم متفاوتش را احساس کنید .

مزه دار کردن ماهی با گشنیز : این سبزی در کشور های عرب نشین و هندی ها زیاد استفاده میشه ، حتی در قلیه ماهی هم برای پر کردن شکم ماهی از گشنیز خرد شده استفاده میشه ، این سبزی ضد نفخ و دل درد هست و برای مزه دار کردن ماهی گزینه خوبی به حساب می آید .

طرز پخت ماهی

مزه دار کردن ماهی با سرکه : در این روش زعفران و سرکهو فلفل و نمک را باهم مخلوط کنید و ماهی ها را در آن مایه حدود یک ساعت بخابانید تا طعم دار شود و سپس سرخ نمایید .

مزه دار کردن با شیر و پیاز : در این روش ماهی را در شیر و پیاز خلالی خرد شده بغلطانید و پس از ۳ ساعت آبکش نموده با نمک و فلفل مزه دار کنید و در آرد سوخاری بغلطانید و سرخ نمایید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119057
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss