آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه سالاد کدو و ماست
دوشنبه بیست و هشتم 7 1399

طرز تهیه سالاد کدو و ماست

برای تهیه سالاد خوشمزههویج را پوست گرفته و با رنده درشت رنده کنید ، کدو را پوست نگیرید ، فقط تمیز بشویید و آن هم با رنده درشت در ظرف دیگری رنده کنید . فلفل کاپیا و پیازچه ها را هم خرد کنید . کمی روغن زیتون داخل یک تابه بزرگ بریزید ، فلفل و پیازچه خرد شده را داخل تابه ریخته ، و با هم در روغن زیتون ، با حرارت متوسط حدود ۶تا ۷ دقیقه تفت میدهید ، هویج ها وکدوهای رنده شده را اضافه کنید و دو مرتبه ۶ تا ۷ دقیقه تفت دهید . برنج شسته شده ، نمک ، آب داغ و فلفل سیاه را هم اضافه کنید ، درب تابه را بگذارید تا با حرارت ملایمبپزد .

قبل از اینکه آب برنج تبخیر بشه ، کمی هم بزنید ، وقتی آب داخل تابه کم شد ، جعفری و شوید خرد شده را هم اضافه کنید ، تا آب داخل تابه کشیده بشه وسبزیجات بپزن ، وقتی پخته شدن اونارو از روی گاز برداشته تا خنک شوند . درظرفی دیگر ماست ، سس مایونز ، نمک و سیر له شده را بریزید و مخلوط کنید . سبزیجات را که الان ولرم شدن به سس ماستی اضافه کنید و هم بزنید و داخل ظرفسرو بریزید . پودر فلفل قرمز را در کره آب شده کمی تفت داده و روی سالاد رژیمی بریزید و تزینش کنید ، از نوش جون کردنش کنار خانواده لذت میبرید .

برچسب ها :
طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی
دوشنبه بیست و هشتم 7 1399

طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی

برای تهیه خوراک سیب زمینیدر ابتدا پیازها را پوست بگیرید ، ریزخرد کنید ، کمی تفت دهید تا سبک و شیشه ای شود . سپس ادویه را هم اضافه کنید و یه تفت کوچولو بدید ، بعد سیب زمینی های پخته را بکوبید و همراه سبزی و سس فلفل اضافه کنید . با هم مخلوطکنید تا یک اندازه و مساوی طعم دارن شوند . مخلوط را کنار بزارید تا خنک بشه . برای اینکه سمبوسه های یک شکل و مساوی داشته باشید ، یک عدد نون لواشرا از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت نون را از عرض به سه قسمت تقسیم کرده به طوری که هر یک عدد نان ۶ قسمت مساوی برش داده بشه .

اولین گوشه را از مواد پر کرده وتا میزنید تا شکل مثلث بگیرد و اضافه نان را به همان شکل ادامه میدهید تا یک سمبوسه کامل بشه . سمبوسه های پیچیده شده را در روغن داغ سرخ نمایید ، یه ظرف در دار کنار بگذارید تا وقتی سمبوسه سرخ شد داخل ظرف بچینید تا خشک نشه . نان هایی که برای سمبوسه برش زدید در داخل نایلون قرار دهید تا موقع پیچیدن سمبوسه نان خشک نشود . میزان تندی سمبوسه به شما بستگی داره اگر نمیخاهید تند بشه ، زیاد فلفل نزنید . اضافه کردن پودر سیر هم به شما بستگی داره میتونید واسه طعم جذابتربیشتر استفاده کنید . از نوش جان کردنش غذا با سیب زمینی لذت ببرید .👌😋

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119088
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss