آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه مربای توت فرنگی
يکشنبه چهارم 3 1399

طرز تهیه مربای توت  فرنگی

  • توت فرنگی یک کیلو
  • شکر ۹۰۰ گرم
دستور پخت


با شروع فصل بهار و ماه خرداد و رسیدن توت فرنگی های محلی خوشمزه میتوانید در این ماه مربای خوشمزهاین میوه را تهیه کنید ، پس از اینکه میوه ها را بخوبی شسته و برگ های سبزرا جدا نمودید درون آبکش ریخته و آب اضافه را بگیرید ، سپس توت ها را درونقابلمه ریخته و لا به لای آن شکری را که از قبل آماده کرده بودید بپاشید ،قابلمه را برای مدت زمان ۱۲ ساعت درون یخچال قرار دهید تا شکر درون توت فرنگی ها حل شود . پس از گذشت این مدت زمان و زمانی که توت ها آب انداخت اجاق گاز را روشن کرده و قابلمه را با حرارت زیاد بر روی اجاق گاز قرار دهید تا بجوشد ، نیازی به اضافه کردن آب نیست .

لازم نیست مربا را هم بزنید فقط در زمان پخت مدام کف روی ظرف را گرفته تا در پایان پخت یک مربای شفاف داشته باشید . در لحظات پایانی پخت حرارت راکم کرده و اجازه دهید تا مربای خوش رنگ شما قوام بیاید ، برای تست آماده شدن مربا یک قطره از شربت مربا را بین انگشت سبابه و انگشت شست لمس کنید اگر حالت کشدار و چسبندگی داشت مربای شما آماده شده است. صبر کنید تا مربا خوش رنگ در دمای آشپزخانه خنک شود سپس درون شیشه مورد نظر ریخته و درون یخچال قرار دهید .

برچسب ها :

مواد لازم برای تهیه شربت سکنجبین

مواد لازم برای تهیه شربت

  • شکر ۱ کیلوگرم
  • آب ۲ لیوان
  • سرکه ۱۰۰ گرم
  • نعناع ۱۵۰ گرم
  • گلاب کمی
دستور پخت

طرز تهیه شربت سکنجبین

برای تهیه یک شربت خانگی خوشمزهشکر را همراه با آب درون قابلمه ریخته و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قراردهید زمانی که شروع به جوشیدن کرد و شکر درون آب حل شد ، نعنا های شسته شده را همراه ساقه درون قابلمه ریخته و اجازه می‌دهیم تا کمی بجوشد سپس سپسسرکه و گلاب را آهسته آهسته به شربت اضافه میکنیم و صبر کرده تا شربت قوامبیاید و به غلظت دلخواه برسد ، پس از انجام این مراحل شربت را از صافی رد می‌کنیم . مراقب باشید اگر شکر زیاد بر روی اجاق بماند تلخ خواهد شد .

بهترین روش سرو شربت همراه با خیار رنده شده می‌باشد که طعم بی‌نظیری خواهد داشت . سکنجبین برای دل درد و نفخ معده بسیار مفید می‌باشد و استفادهاز خیار برای رفع تشنگی مفید می‌باشد .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119049
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss