آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه اسکندر کباب
شنبه بیست و هفتم 2 1399

طرز تهیه اسکندر کباب

برای تهیه کباب خانگیخوشمزه پیاز را خرد کرده و درون مخلوط کن ریخته سپس حبه های سیر را اضافه نمایید پس از آن ۲ قاشق غذاخوری ماست را اضافه کرده حالا نوبت استفاده از ادویه میباشد نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمز و زیره و آویشن را به مایه اضافهنمایید به این مواد ارد سوخاری را اضافه کنید سپس مخلوط کن را روشن نموده وهمه مواد را با هم ترکیب نمایید . حالا مواد را با گوشت چرخ کرده مخلوط کنید و بخوبی ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند .در مرحله بعد گوشت را رویسلفون گذاشته و بصورت استوانه ای رول نمایید . سپس گوشت را تا زمانی که کامل یخ بزند درون فریزر قرار دهید .

در مرحله بعد گوشت را برای مدت زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در دمای معمولی آشپزخانه قرار دهید تا سلفون را جدا نمایید . با یک چاقوی تیز گوشت را ورقهورقه کنید سپس درون تابه قرار داده و سرخ کنید . در این مرحله پیده را در ابعاد کوچک برش زده و همراه با ۱ قاشق غذاخوری کره تفت دهید پس از آماده شدن آنرا کنار قرار داده ، سپس آرد را درون تابه ریخته و تفت دهید کمی بعد رب گوجه فرنگی را ریخته و مواد را با هم مخلوط کنید .

نصف لیوان آب را اضافه کنید و سس را بخوبی مخلوط کنید تا بصورت گوله گوله حالت نگیرد در همان حالت کچاب و ادویه ها را ریخته و سپس الباقی آب رااضافه نمایید و صبر کنید بجوشد . اجاق را خاموش کنید و درب تابه را قرار دهید تا سرد شود . درون ظرف سرو نان پیده ها را چیده روی آن کمی سس ریخته سپس تکه های گوشت را قرار دهید و دوباره سس را اضافه کنید در پایان روی کباب خانگی کمی کره آب شده بریزید و همراه با ماست نوش جان کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه لوبیا پلو
شنبه بیست و هفتم 2 1399

طرز تهیه لوبیا پلو

برای تهیه پلو مجلسیابتدا برنج را همراه با مقدار کمی نمک برای مدت زمان یک ساعت خیسانده و کنار قرار میدهیم . در طول این فاصله زمانی پیاز را خرد کرده و درون تابه ریخته و تفت میدهیم کمی که سبک و شیشه ای شدند گوشت را به پیاز داغ ها اضافه میکنیم و با هم تفت میدهیم سپس رب گوجه فرنگی و ادویه ها را اضافه کرده و با هم مخلوط میکنیم ، در آخرین مرحله لوبیا سبز را درون تابه ریخته ودرب آن را قرار میدهیم ، حرارت را کم کرده و اجازه می‌دهیم تا خوراک لوبیابه آرامی پخته و جا افتاده شود ، پس از پخت اجاق گاز را خاموش کرده و غذا را کنار قرار میدهیم .

در مرحله بعد و تا زمانی که خوراک در حال پخت می‌باشد ، برنج را بصورت ابکش آماده کنید ، قابلمه را بر روی اجاق گاز قرار داده کف آن را چرب کنید وته دیگ خود را ته ظرف قرار دهید ، حالا برنج و خوراک لوبیا سبزرا بصورت لایه لایه درون قابلمه ریخته و در هر لایه برای عطر و بوی غذا کمی دارچین و زیره اضافه کنید ، در قابلمه را گذاشته و حرارت را کم کنید تابرنج دم بکشد . در پایان پخت کم زعفران اضافه کنید و غذا خود را سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه عدسی
جمعه بیست و ششم 2 1399

طرز تهیه عدسی

برای تهیه خوراک سادهو خوشمزه عدس ها را از ۴ الی ۶ ساعت قبل از آشپزی درون کاسه ای پر از آب بخیسانید ، سپس عدس ها را همراه با مقداری نمک و آب درون قابلمه ریخته و برروی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و صبر کنید تا بپزه . در این فاصله زمانی تابه ای را آماده کنید پیاز را بصورت خلالی خرد کرده و همراه با کمی روغن زیتون درون تابه ریخته و تفت دهید کمی که سبک و شیشه ای شدند زردچوبه را اضافه کنید کمی بعد یک قاشق غذاخوری آرد درون تابه ریخته و مواد را با هم تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود .

در مرحله بعد و هنگامی که عدس پخته شد پیاز داغ را درون قابلمه ریخته و اجازه دهید تا با حرارت کم خوراک رژیمی شما جا افتاده شود . بجای آب میتوانید از آب گوشت یا قلم استفاده کنید . برای لعاب دار شدن خوراک میتوانید به جای استفاده از آرد ، سیب زمینی و یا از همان عدس های داخل قابلمه برداشته و بکوبید و دوباره به خوراک اضافه کنید . بعد از پخته با آبلیمو و گل پر خوراک مجلسی خود را سرو نمایید

برچسب ها :
طرز تهیه شربت گل محمدی
چهارشنبه بیست و چهارم 2 1399

طرز تهیه شربت گل محمدی

برای تهیه این شربت خوشمزه ابتدا گلبرگ ها را بصورت برگ برگ جدا نمایید سپس ، درون یک کتری آب ریخته و بر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید زمانی که شروع به جوشیدن کرد گلبرگ ها را درون قابلمه ریخته و آب جوش را در اندازه وحدی که روی گلبرگ ها را بپوشاند درون قابلمه ریخته و خیلی سریع یک دم کنی را روی قابلمه برای مدت زمان ۲۴ ساعت قرار دهید تا عطر و بوی گل گرفته شود .

بعد از گذشت این مدت زمان گلبرگ ها را آبکش کنید توجه داشته باشید با دست فشار ندهید این کار باعث بد رنگ شدن شربتخواهد شد . اجازه دهید تا کاملا آب گلبرگ ها گرفته شود . در این مرحله شکرو آب را با هم مخلوط کرده و گل ها را اضافه کنید مواد را بر روی حرارت متوسط اجاق گاز قرار داده و صبر میکنیم تا شربت قوام بیاید ، در لحظات پایانی پخت جوهر لیمو را اضافه میکنیم و بعد از آن اجاق گاز را خاموش کنید .این شربت را همراه با آب مصرف نمایید ، رنگ طبیعی شربت صورتی می‌باشد ، میتوانید از رنگ های خوراکی برای تغییر رنگ استفاده نمایید .

این شربت تأثیری چشمگیر در پاکسازی کبد و صفرا، باز شدن رنگ چهره و شادابی پوست و مو دارد؛ شربت دردهای قاعدگی را تسکین می‌دهد و به تنظیم قاعدگی هم کمک می‌کند. شربت برای مبتلایان به مشکلات تنفسی، سل و افرادی کهدچار سرماخوردگی و آنفلوانزا هستند، بسیار مفید است؛ این شربت نقشی مؤثر در کاهش تب و رفع گرمازدگی دارد.

برچسب ها :
طرز تهیه اسلایس مرغ
سه شنبه بیست و سوم 2 1399

طرز تهیه اسلایس مرغ

برای تهیه غذای خوشمزه با مرغ، ابتدا پیاز ها را چرخ کرده و آب آنها را کاملا گرفته سپس جداگانه سینه مرغ را چرخ کنید و آب آن را نیز جدا نمایید ، پس از انجام این کارها مرغ و پیاز را با هم مخلوط کنید . قارچ ها را خرد کرده و کمی آبلیمو بر روی آن هابریزید ، کف تابه را چرب کنید و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید سپس قارچ ها را اضافه کرده و تفت دهید ،قارچ که آماده شد به مرغ و پیاز اضافه کنید . در مرحله بعد نخود فرنگی را همراه با فلفل دلمه ای رنگی و هویج های خرد شده به مرغ اضافه نمایید و مواد را با هم مخلوط کنید .

اکنون تخم مرغ ها را درون کاسه ای جداگانه شکسته و به آن نمک و فلفل را اضافه کنید با قاشق هم زده تا یکدست شود ، مخلوط تخم مرغ را به سایر مواد اسلایس اضافه کرده و کاملآ مخلوط کنید . برای اینکه طعم بهتری داشته باشید میتوانید در حدود ۵۰ الی ۱۰۰ گرم کره آب شده به مواد اضافه کنید ، مواد را درون قالب ریخته روی آن را با فویل بپوشانید با چنگال ۳الی ۴ سوراخ روی فویل ایجاد نمایید ، تابه ای بزرگ را آماده کنید نصف آن را آب کرده و قالب ها را درون تابه قرار دهید .

فر را از قبل پیش گرم کنید درجه حرارت فر گازی ۱۷۵ درجه باشد و غذا را برای مدت زمان ۶۰ دقیقه درون فر گاز قرار دهید تا پخته شود . هنگامی که غذاآماده شد اجازه دهید سرد شود سپس از درون قالب خارج کنید و درون تابه قرارداده و با کمی روغن سرخ کنید ، سپس با یک چاقو اره ای برش زده و سرو نمایید . استفاده از آب برای مغز پخت شدن مرغ و سبزیجات غذا می‌باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه کنافه
سه شنبه بیست و سوم 2 1399

طرز تهیه کنافه

برای تهیه کنافه ابتدا شربت این غذای ترکیرا تهیه میکنیم برای این کار شکر را با آب مخلوط کرده بر روی حرارت اجاق گاز قرار داده سپس به این محلول گلاب و آبلیمو را اضافه میکنیم مواد را برای ۳۰ ثانیه هم زده و برای مدت زمان ۵ الی ۶ دقیقه اجازه می‌دهیم تا شربتقوام بیاید و به غلظت مناسب برسد ، حالا اجاق گاز را خاموش کرده و صبر میکنیم تا شربت خنک شود .

در مرحله بعد کادایف را همراه با کره ذوب شده مخلوط کرده ، تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده سپس ۱ قاشق غذاخوری کره اضافه میکنیم زمانی که کره آب شد نیمی از رشته ها را در کف تابه ریخته و سرخ میکنیم بعد از گذشت ۵ دقیقه و هنگامی که طلایی رنگ شد پنیر را بر روی غذا پخش کرده و نیمی دیگر از رشته‌ها را بر روی پنیر ریخته حالا مواد را با فشار کمی بر روی هم می‌چسبانیم ، دو طرف غذای لبنانیرا سرخ کرده ، سپس اجاق گاز را خاموش کرده و شربت خنک شده را روی غذا ریخته حالا می‌توانید با کمی پسته بو داده خوراک خود را تزیین کنید . کادایف تر رو میتونید از لوازم قنادی ها یا هایپر مارکت ها پیدا کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه ته چین سبزیجات
سه شنبه بیست و سوم 2 1399

طرز تهیه ته چین سبزیجات

برای تهیه یک ته چین خوشمزه و مجلسیابتدا برنج را آماده نمایید ، برنج خود را زنده تر از سری های قبلی آبکش کنید ، کاسه ای نسبتاً بزرگ را آماده کنید ماست و تخم مرغ ها را درون کاسه ریخته و مخلوط کنید سپس زعفران و نمک را به مواد اضافه کنید و هم بزنید زمانی که احساس کردید مواد بخوبی با هم مخلوط شده برنج را به مواد درون کاسه اضافه کنید .

در مرحله بعد قابلمه ای را که انتخاب کرده بودید را با کره ای که از قبلآب کرده بودید چرب نمایید دیواره ها و کف قابلمه چرب شود ،  با برنج کف قابلمه را پر کرده سپس با ذرت و نخود فرنگی روی برنج را بپوشانید ، دوباره یک لایه برنج ریخته روی آن را با قارچ تفت داده شده پر کنید ، از مقداری آبلیمو و نمک و فلفل بعنوان چاشنی استفاده کنید ، دوباره یک لایه برنج ریخته روی آن را با مخلوط هویج و کدوی تفت داده شده پر کنید کمی نمک و فلفلسیاه اضافه کنید و الباقی برنج را اضافه کرده و درب ظرف را با فویل بپوشانید

فر را از قبل پیش گرم کنید با درجه حرارت را بر روی ۲۲۰ درجه سانتیگراد قرار داده و ظرف را برای مدت زمان ۳۰ دقیقه درون فر قرار دهید ، حالا فویل را برداشته و مقداری کره بر روی برنج اضافه کنید ، دوباره ظرف را برای ۳۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا ته چین گیاهی شما آماده شود . پس از اینکه از درون فر خارج نمودید و هنگامی که سرد شد ظرف را برگردانده و غذا را خارج نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه ارمنی پلو
دوشنبه بیست و دوم 2 1399

طرز تهیه ارمنی پلو

شما برای تهیه این غذای سنتی و اصیل ایرانی ابتدا بال های مرغ را درون کاسه ای با ابعاد ماسب ریخته و برای مزه دار کردن بال های مرغ تازه، زعفران را همراه با نمک و آبلیمو درون کاسه ریخته و با بال مرغ مخلوط کنید هنگامی که تمام قسمت های مرغ به سس آغشته شد روغن زیتون و پیاز خرد شده را اضافه کنید ، درب کاسه را بسته و مواد را برای مدت زمان ۳ الی ۵ ساعت درون یخچال قرار میدهیم تا حسابی مزه دار شود .

در مرحله بعد قابلمه ای را برای تهیه برنج روی اجاق گاز قرار دهید سپس آب را اضافه کنید هنگامی که شروع به جوشیدن کرد برنجی را که از قبل خیس کرده بودید درون قابلمه ریخته سپس کمی نمک اضافه کنید ، کمی که جوش خورد برنج را آبکش کنید ، درون قابلمه ای که قرار است غذا را تهیه کنید کمی روغنو آب اضافه کنید حالا بال‌های مزه دار شده مرغ را کف قابلمه چیده و بعد ازآن برنج را اضافه کنید .

از کمی زعفران برای مزه دار کردن برنج استفاده کنید سپس درب قابلمه را گذاشته حرارت را زیاد کنید بعد از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه حرارت را کم کرده وشعله پخش کن را زیر قابلمه قرار دهید و صبر کنید تا برنج دم بکشد . اکنون پلو مجلسی شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119098
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss