آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه مربای سیب
شنبه بیستم 2 1399

طرز تهیه مربای سیب

برای تهیه این مربای خوش طعمپس از اینکه سیب ها را پوست گرفتید آنها را به شکل های دلخواه برش زده و هسته های آنرا جدا نمایید ، سپس برای جلوگیری از سیاه شدن آن ها را درون کاسه ای مناسب ریخته و روی آن را با آب پر کنید . قابلمه کوچکی را بر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید آب و شکر را درون قابلمه ریخته و صبر کنید تا شکردرون آب حل شود ، حالا حرارت اجاق گاز را کم کرده و اجازه می‌دهیم تا شربتما قوام بیاید ( سیب مقوی مغز است. به همین جهت برای کسانی که کارهای فکریانجام می‌دهند مفید می‌باشد. به طور کلی سیب به علت داشتن فسفر، اعصاب و مغز را تقویت می‌کند )

پس از اینکه شربت آماده شد سیب ها را درون آبکش ریخته و بعد از انجام این کار آنها را به شربت اضافه کنید ، برای مدت زمان ۶۰ الی ۹۰ دقیقه با حرارت کم صبر کنید تا مربا بجوشد ‌. برای اینکه رنگ مربا قرمز شود میتوانیددرب قابلمه را ببندید، برای اینکه طعم بهتری داشته باشید میتوانید در اواخر پخت مقدار کمی زعفران یا گلاب به مربا خانگیاضافه کنید . نکته پایانی اینکه اجازه دهید تا مربای خانگی و خوش طعم شما بصورت طبیعی و در دمای آشپزخانه خنک شود و سپس درون ظرف مخصوص قرار بگیرد
برچسب ها :
طرز تهیه حلوا انگشت پیچ
پنج شنبه هجدهم 2 1399

طرز تهیه حلوا انگشت پیچ

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان یکی از محبوب ترین غذاها و مناسب برای این ماه حلوا مجلسیمی‌باشد ، شما را با روش تهیه حلوا محلی خوزستان در ادامه آشنا خواهیم کرد، برای شروع در ابتدا تابه را روی اجاق گاز قرار داده کمی روغن اضافه کنیدروغن که داغ شد آرد را اضافه کرده و تفت دهید تا زمانی که طلایی رنگ شود وبوی آن فضای آشپزخانه را پر کند ، در اواخر تفت دادن کمی پودر هل اضافه کنید ، توجه داشته باشید آرد را با قاشق چوبی هم بزنید .

در مرحله بعد شکر و گلاب را بر روی حرارت اجاق گاز قرار داده ، حرارت راکم کنید تا زمانی که شکر بخوبی درون گلاب حل شود ، توجه داشته باشید به نقطه جوش نرسد ، هنگامی که تفت دادن حلوا تمام شد ، اجاق گاز را خاموش کنیدو پس از آن شربت حلوا را به آرامی و کم کم اضافه نمایید ، در یک جهت مواد را هم بزنید پس از تمام شدن شربت ، زعفران را اضافه کنید و مواد را در همانجهت قبلی هم بزنید ، جهت هم زدن شما باعث کشدار شدن حلوا میشود ، زمانی کهحلوا خودش را گرفت و روغن پس داد ، با یک همزن برقی برای مدت زمان ۲ الی ۳دقیقه در همان جهت که هم میزدید ، حلوا ساده را هم زده تا کاملا یکدست و کشدار شود .

برچسب ها :
طرز تهیه باقالی پلو
پنج شنبه هجدهم 2 1399

طرز تهیه باقالی پلو

برای تهیه این پلوی خوشمزه مجلسیابتدا تابه ای نسبتاً بزرگ را آماده کنید ، تابه ای را برداشته که بتوانیدتکه های مرغ را در آن قرار دهید ، کمی روغن مایه اضافه کنید حرارت را کم کرده ، سپس خلال های خرد شده پیاز را در کف ظرف چیده تکه های مرغ را سپس اضافه کنید ، حالا هویج ها را درون تابه ریخته ، نمک و فلفل و حبه های سیر را در پایان اضافه نمایید ، حرارت اجاق گاز را کمی بیشتر کرده و نصف لیوان آب به مواد اضافه کنید ، بعد از گذشت ۵ الی ۷ دقیقه یک شعله پخش کن زیر تابه قرار داده ، زمانی که شروع به جوشیدن کرد حرارت را کم کرده و صبر کنیدتا بپزد . در لحظات پایانی پخت زعفران دم کرده را اضافه کنید  و اجازه دهید پیازها کاراملی شوند و تکه های مرغ خوشرنگ و طلایی شوند.

در مرحله بعد برنج را هم زمان با باقالی ها درون قابلمه ریخته و اجازه می‌دهیم تا بجوشد ، سپس مواد را با هم آبکش کرده ، قابلمه مناسبی را انتخابمیکنیم ته دیگی را که دوست دارید درون قابلمه گذاشته حالا باقالی پلو را ریخته و لا به لای آن شوید خشک قرار میدهیم ، کره و یا روغن را اضافه کرده واجازه می‌دهیم تا برنج دم بکشد ، مرغ ها که آماده شد برنج را درون سینی ریخته و پلو را برای سرو کردن آماده میکنیم .

برچسب ها :
طرز تهیه بستنی سنتی
سه شنبه شانزدهم 2 1399

طرز تهیه بستنی سنتی

برای تهیه این بستنی ساده و خوشمزهشیر را درون قابلمه ریخته و بر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید هنگامی که شروع به جوشیدن کرد شکر را با ثعلب مخلوط کنید سپس حرارت را کم کرده و مخلوط شکر را بصورت قاشق به قاشق اضافه نمایید و با مفتول مدام مواد را با هم مخلوط کنید ، هنگامی که شکر تمام شد حرارت را کمی بیشتر از حد متوسط قرار داده و برای مدت زمان ۳ دقیقه شیر را هم بزنید .

در مرحله بعد اجاق گاز را خاموش کرده و گلاب را به شیر اضافه کنید ، حالا نوبت اضافه کردن خامه می‌باشد، خامه صبحانه را نیز قاشق به قاشق اضافهکنید و مدام با مفتول شیر را هم بزنید تا شیر و خامه کاملا یکدست شوند ، پس از انجام این مراحل و در پایان زعفران را اضافه نمایید . کاسه ای را آماده کنید و آنرا پر از یخ نمایید یک قاشق سوپخوری نمک بر روی یخ ها بپاشید ، حالا ظرف شیر را بر روی یخ ها قرار داده و برای ۱۵ دقیقه هم بزنیدتا شیر خنک شود ، ظرف شیر را برای مدت زمان ۴۵ دقیقه درون فریزر قرار دهیدتا بستنی سنتی شما کمی خودش را بگیرد .

طرز تهیه بستنی سنتی زعفرانی

یک سینی را آماده کنید کف سینی را پلاستیک فریزر کشیده و نصف یک پاکت خامه را روی آن پخش نمایید ، سینی را درون فریزر قرار دهید تا خامه به حالتمنجمد درآید ، بعد از گذشت ۴۵ دقیقه بستنی را از فریزر خارج نموده و آنرا هم بزنید ، قسمت های یخ زده اطراف ظرف را نیز جدا کنید و با بستنی مخلوط کنید ، این کار را برای ۴ الی ۵ مرتبه تکرار کنید و هر بار بستنی را برای ۴۵ دقیقه درون فریزر قرار دهید بعد از انجام این کارها و زمانی که بستنی کشدار شد و خودش را گرفت خامه یخ زده را تکه تکه کرده و نیمی از آن را با بستنی مخلوط کنید ، حالا بستنی را درون یک ظرف مناسب ریخته و الباقی خامه را با پسته بر روی آن پخش نمایید ، ظرف را برای ۶ الی ۸ ساعت درون فریزر قرار دهید تا کاملا آماده برای سرو شود . شکر و ثعلب بیش از اندازه باعث میشود بستنی کاملا سفت نشود یا حالت لیز مانندی داشته باشد.

برچسب ها :
طرز تهیه ناگت مرغ
دوشنبه پانزدهم 2 1399

طرز تهیه ناگت مرغ

برای تهیه غذا با مرغساده و خوشمزه در ابتدای کار آشپزی شما ، مرغ را پس از تمیز کردن و استخوان گیری  با سیر و پیاز مخلوط کرده سپس در چرخ گوشت ریخته و برای ۲ بار آن را چرخ میکنیم ( در این مرحله به دلخواه خود میتوانید سیب زمینی آب پز نیز به مرغ اضافه کنید و همه مواد را با هم چرخ نمایید ) . مایه را درونکاسه ای مناسب ریخته سپس نمک و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه کنید و با دست ورز دهید و مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود ، سپس پودر پاپریکا و بعد ازآن پودر تخم گشنیز و پودر زنجبیل را اضافه کنید، حالا مایه را حسابی ورز دهید تا ادویه ها بخوبی بخورد مایه برود ، در پایان پنیر پیتزا را اضافه کنید و ورز دهید .

مایه را برای مدت زمان ۵۰ الی ۶۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا حسابی جا افتاده شود . در مرحله بعد و پس از انجام این مراحل تخم مرغ را درون یک کاسه شکسته و با قاشق هم می‌زنیم ، از مایه بدلخواه برداشته و در کف دست حالت دهید سپس درون تخم مرغ بغلتانید ، پس از آن تکه های مرغ را درون پودر سوخاری قرار دهید ، اکنون میتوانید فینگر فود مرغ خود را سرخ کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه چیکن کوردن بلو
دوشنبه پانزدهم 2 1399

طرز تهیه چیکن کوردن بلو

برای تهیه این خوراک مرغپس از اینکه سینه مرغ را تمیز کردید آنرا با چاقو به دونیم تقسیم کنید ، حالا با نوک یک چاقوی تیز وسط سینه مرغ را برشی عمیق بزنید ، یک کیسه فریزربرداشته و بر روی سینه مرغ بگذارید و با استفاده از یک بیفتک سینه مرغ را بکوبید تا پهن شود ، حالا نمک و فلفل و پودر تخم گشنیز را بر روی سینه مرغ پاشیده و برای مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت استراحت دهید تا مزه دار شود .

در مرحله بعد ژامبون ها را آماده کرده و بر روی سینه مرغ قرار دهید فلفلدلمه ای ها و پنیر پیتزا و گودا را اضافه کنید و خوراک خود را رول نمایید ،با استفاده از خلال دندان رول ها را فیکس کرده سپس درون آرد گندم بغلتانیدپس از آن درون تخم مرغ زده شده قرار دهید ، خارج نموده و در پایان داخل بشقاب آرد سوخاری قرار دهید و تمام قسمت های ژامبون را به آرد سوخاری آغشتهکنید ، رول ها را برای مدت زمان ۱ ساعت درون یخچال قرار دهید ، اکنون میتوانید مرغ های سوخاری را سرخ نمایید ، پس از اینکه سرد شد برش زده و سرو کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه سوپ سبزیجات
يکشنبه جهاردهم 2 1399

طرز تهیه سوپ سبزیجات

برای تهیه یک سوپ خوشمزهو مقوی تابه را در ابتدای کار بر روی اجاق گاز قرار داده سپس مقدار کمی روغن زیتون به تابه اضافه کنید حرارت اجاق گاز را در حالت ملایم قرار دهید ،سپس سبزیجات خود را که از قبل تهیه نموده اید را مانند هویج و پیازچه و فلفل سبز و گوجه فرنگی و کرفس و قارچ و نخود سبز درون تابه ریخته و تفت دهید تا کمی نرم شوند و بوی خامی سبزیجات تازه شما گرفته شود .

در مرحله بعد زمانی که مرغ را آب پز آماده میکنید ، آب آن را نگه دارید وپس از اینکه سبزی های خود را سرخ کردید آن ها را همراه با آرد درون آب مرغریخته و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید تا کاملا پخته و جا افتادهشوند . پس از اینکه مواد بخوبی پخته شد مرغ خود را ریش ریش کرده و همراه نمک و فلفل به مواد درون قابلمه اضافه نمایید حالا حرارت اجاق گاز را کم کنید و اجازه دهید تا برای مدت زمان ۱۰ دقیقه سوپ مرغ و سبزی شما جا افتادهو خوش طعم شود .

برچسب ها :
طرز تهیه کباب کوبیده تابه ای
يکشنبه جهاردهم 2 1399

طرز تهیه کباب کوبیده تابه ای

برای تهیه یک کباب کوبیده مجلسیپس از اینکه گوشت را چرخ کردید پیاز را با رنده ریز خرد کرده و درون یک صافی ریخته و آب آن را بگیرید سپس به گوشت اضافه نمایید ، با دست بخوبی گوشت و پیاز را با هم مخلوط کنید ، در همان حال که در حال مخلوط کردن مواد هستید ، نمک و فلفل و دارچین را به گوشت اضافه کرده و برای مدت زمان ۵ دقیقه آن را ورز دهید تا حالت چسبندگی مناسبی پیدا کند .

در مرحله بعد روی کاسه خود را با سلفون بپوشانید و برای مدت زمان ۲ الی ۳ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی ادویه بخورد گوشت برود و مزه دار شود ،زمانی که گوشت را از درون یخچال خارج نمودید به اندازه یک نارنگی از آن برداشته و با دست حالت دهید و آنرا سیخ بگیرید ( میتوانید از سیخ چوبی یا فلزی استفاده کنید ) ، تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه کنید هنگامی که روغن داغ شد سیخ های کباب کوبیده خانگیرا درون تابه ریخته و سرخ نمایید ، برای این که طعم بهتری داشته باشید میتوانید مقداری کره هم به روغن اضافه کنید . پس از این که یک طرف کوبیده سرخ شد آن را برگردانید و طرف دیگر غذای خود را سرخ نمایید . در کنار برنج وسبزی خوردن تازه غذای خود را سرو نمایید
برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119026
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss