آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه قیمه نثار
پنج شنبه یازدهم 2 1399

طرز تهیه قیمه نثار

برای تهیه یک خورشت قیمه خوشمزهابتدا گوشت را بصورت خورشتی خرد کرده سپس پیاز را نگینی خرد کنید تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه نمایید زمانی که روغن داغ شد پیاز ها را درون تابه ریخته تفت دهید زمانی که پیازها سبک شدند گوشت را اضافه نموده و بخوبی با پیاز تفت دهید ، در مرحله بعد رب گوجه فرنگی را ریخته و با گوشت مخلوط میکنیم در همین حال که مشغول تفت دادن هستیم زردچوبه، فلفل و در صورت تمایل مقداری پودر هل و دارچین را به مواد اضافه کرده و تفت میدهیم .

در مرحله بعد مقداری آب اضافه کرده و صبر میکنیم تا گوشت پخته شود در زمان های پایانی پخت کمی نمک و زعفران دم کرده اضافه میکنیم ( اجازه دهید تا آب درون ظرف بخار شود و کم آب باشد ) .  برنج را جداگانه آماده کنید و به سراغ تهیه مغز و خلال های خورشت قیمه محلیبروید . زرشک را پس از شستشو همراه با کمی شکر درون مقداری کره تفت دهید .خلال پسته را نیز با کمی کره تفت داده و اگر از خلال بادام استفاده میکنیدآنرا درون گلاب بخیسانید سپس با کره تفت دهید ، اگر میخواهید از خلال پوستپرتقال استفاده نمایید آنرا در چندین نوبت بجوشانید تا طعم تلخی آن گرفته شود . پس از آماده شدن برنج با این مواد بصورت دلخواه غذای خود را تزیین و آماده برای سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت گوجه سبز
چهارشنبه دهم 2 1399

طرز تهیه خورشت گوجه سبز

برای تهیه این خورشت خوش طعمبهاری ابتدا سبزی خود را سرخ کنید در اینجا میتوانید از سبزی قرمه سبزی استفاده نمایید ، بر حسب ذایقه خود مرغ یا گوشت را درون تابه ریخته کمی روغن اضافه کنید و آن را تفت دهید سپس پیاز داغ را اضافه کرده و همراه با گوشت تفت دهید مدام مواد را هم بزنید تا پیاز داغ شما نسوزد ، حالا می‌توانید ادویه خود را که شامل ( نمک و فلفل و زردچوبه و زعفران و چوب دارچین ) می‌باشد را به گوشت اضافه نمایید ، کمی که مواد را با هم تفت دادید رب گوجه فرنگی را اضافه نموده و مواد را با هم مخلوط کرده و تفت دهید.

در مرحله بعد سبزی سرخ شده را همراه با مقداری آب به خورشت سبزی مجلسی اضافه نمایید در ظرف را بسته و اجازه دهید تا حسابی جا افتاده شود ، هنگامیکه خورشت به روغن افتاد گوجه سبز ها را اضافه کنید و دوباره در ظرف را بسته حرارت را کم کرده و صبر کنید تا کاملا پخته شود . بخاطر استفاده از گوجه سبز طعم خورشت ترش می‌باشد ، اگر احساس نمودید طعم ترشی خورشت زیاد شده با استفاده از مقداری شکر طعم ترشی را اندازه نمایید و غلظت خوبی را بهخورشت مجلسی خود بدهید .

برچسب ها :
طرز تهیه بستنی طالبی خانگی
چهارشنبه دهم 2 1399

طرز تهیه بستنی طالبی خانگی

برای تهیه این بستنی رژیمیبدون ثلعب در ابتدای کار طالبی را تمیز کرده و پوست آن را گرفته سپس در ابعاد کوچک خرد کنید و برای مدت زمان ۴ الی ۶ ساعت درون فریزر قرار دهید ، پس از اینکه تکه های طالبی آماده شد آنها را درون میکسر ریخته و بصورت پورهدرآورید ، سپس به مایه شیر و عسل را اضافه نموده و دوباره برای ۳۰ ثانیه الی ۱ دقیقه مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود ( اگر رژیم خاصی در برنامه غذایی خود ندارید میتوانید به مایه ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری خامه قنادی اضافه کنید ) که باعث خوشمزه تر شدن بستنی شما خواهد شد .

در مرحله بعد مزه را تست کنید اگر شیرینیبستنی کم بود مقدار عسل را بیشتر کنید ، حالا مایه را برای ۷ الی ۸ ساعت درون فریزر قرار دهید تا حسابی خودش را بگیرد و آماده برای سرو شود . توجه داشته باشید استفاده از خامه قنادی بخاطر شیرینی زیاد باعث میشود که عسل کمتری مصرف کنید . این نوع بستنی های خانگی بعلت عدم استفاده از ثلعب و تخممرغ کاملا سالم و رژیمی می‌باشند .

برچسب ها :

طرز تهیه پیراشکی خانگی

برای شروع پس از اینکه مرغ ها را درون قابلمه ریخته و همراه با مقداری آب آنها را پختید اجاق گاز را خاموش کرده و پس از سرد شدن مرغ آن را بصورت ریش ریش خرد کنید . در مرحله بعد تابه ای را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه کنید قارچ ها را پس از شستشو خرد کرده و درون تابه ریختهو تفت دهید سپس فلفل دلمه ای را اضافه کرده و کمی تفت دهید بعد از انجام این کار مرغ ریش ریش شده را همراه با ذرت اضافه نمایید و سرخ کنید حالا به مواد نمک و فلفل را اضافه کنید و مواد را تا زمانی که پخته شوند تفت دهید .

از همان پنیری که برای تهیه پیتزا استفاده میکنید آماده کنید چانه های کوچکی از خمیر گرفته و به کمک وردنه آنرا پهن کنید موادی را که آماده کرده بودید را بر روی خمیر ریخته سپس پنیر پیتزا را اضافه کنید ، توجه داشته باشید هر چه مقدار پنیر بیشتر باشد پیراشکی خوشمزهتر خواهد بود . پس از اضافه نمودن پنیر پیتزا دو طرف خمیر را بهم چسبانده وپیراشکی های آماده شده را درون روغن زیاد ریخته و سرخ نمایید ، چون پیراشکی خانگیشما زود سرخ میشود مراقب باشید تا نسوزد ، برای مواد میانی از سوسیس و کالباس و سیب زمینی و گوشت هم میتوانید استفاده کنید . خمیر شما زیاد کلفت نباشد تا بخوبی پخته شود .

برچسب ها :
طرز تهیه پلو مکزیکی
دوشنبه هشتم 2 1399

طرز تهیه پلو مکزیکی

یکی از نکاتی که غذاهای مکزیکی را خاص میکند تند بودن آن می‌باشد ، پیازرا درون ظرف مناسب ریخته همراه با مقداری روغن تفت دهید زمانی که پیازها سبک و شیشه ای شد مرغ را اضافه کرده و کمی سرخ کنید به مرغ فلفل و نمک و ادویه را اضافه کرده و با هم مخلوط کنید و تفت دهید ، بعد از سرخ شدن گوشت آب را اضافه کنید و اجازه دهید تا با حرارت ملایم مرغ بپزد .

در یک ظرف جداگانه نخود فرنگی ها را ریخته بپزید ، پس از آماده شدن مرغ ونخود ، سینه مرغ را ریش ریش کرده و نمودها را نیز درون آبکش ریخته تا آب آن گرفته شود . حالا تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه کنید ، یک عدد پیاز را خرد کنید و درون تابه تفت دهید سپس مرغ و نخود را اضافه کرده و تفت دهید در همان حال فلفل سیاه و سس کچاپ را اضافه نمایید برای تهیه این خوراک مرغ و سبزیجات خوشمزه نیازی به استفاده از رب ندارید .

برنج را بصورت ابکش آماده کنید و مواد را بصورت لایه لایه درون قابلمه ریخته و آن را روی اجاق گاز قرار دهید تا پلو مجلسی شما آماده شود ، چون مواد شما با سس مخلوط شده اجاق گاز را کمی زودتر خاموش نمایید تا برنج شما بصورت شفته در نیاید .

برچسب ها :
طرز تهیه قرمزه نخودچی
دوشنبه هشتم 2 1399

طرز تهیه قرمزه نخودچی

برای تهیه این خورشت اصفهانیدر ابتدا کاسه ای نسبتاً بزرگ را آماده کرده سپس گوشت چرخ کرده را درون کاسه ریخته و پس از آن آرد نخودچی و پیاز رنده شده را اضافه کنید مواد را با دست چنگ زده و مخلوط کنید در همان حال نمک و فلفل و زردچوبه را به گوشت اضافه کنید کمی بعد که گوشت با ادویه ها بخوبی مخلوط شد ۱ قاشق غذاخوری نعنا را اضافه نموده و حسابی مایه را ورز دهید تا زمانی که گوشت به دست شمانچسبد ، اضافه نمودن ۱ نصف استکان آب به مایه شما بدون اشکال می‌باشد .

در مرحله بعد کاسه را برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار و جا افتاده شود ، هنگامی که گوشت را از درون یخچال خارج نمودید از آن به اندازه یک گردو برداشته و گرد کنید ، کوفته ها را کنار بگذارید و مشغول الباقی کارها شوید .

در مرحله بعد قابلمه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه کنید پیاز خرد شده را درون قابلمه ریخته و تفت دهید زمانی که پیازها سبک و شیشه ای شدند رب گوجه فرنگی را همراه با نمک و فلفل و زردچوبه و ۱ قاشق غذاخوری نعنا درون قابلمه ریخته و تفت دهید کمی که مواد سرخ شد ۵ پیمانه آباضافه کنید وقتی که آب شروع به جوشیدن کرد گوشت های قلقلی را درون قابلمه ریخته و برای مدت زمان ۵ دقیقه با در باز صبر کنید تا بجوشد ، سپس درب ظرف را بسته و حرارت را کم کنید ، اکنون به ۳۵ الی ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارید تاقرمزه نخودچی شما آماده برای سرو شود .

برچسب ها :
طرز تهیه کوکو ماکارونی
يکشنبه هفتم 2 1399

طرز تهیه کوکو ماکارونی

برای آماده نمودن یک کوکو خوشمزهپیازهای رنده شده را درون تابه ریخته و کمی تفت دهید اندکی بعد گوشت را اضافه کنید و مقداری روغن درون تابه ریخته و مواد را سرخ نمایید ، سپس رب گوجه فرنگی را اضافه نموده و با گوشت و پیاز مخلوط کنید ، پس از سرخ کردن زیر اجاق گاز را خاموش کرده و اجاره دهید تا کمی سرد شوند .

تا زمانی که مواد سرد میشود ماکارونی را درون قابلمه ریخته و بصورت آبکشآماده نمایید ، برای دو بار با آب سرد ماکارونی را شسته و پس از انجام اینکار درون کاسه ریخته و به آن تخم مرغ و نمک و فلفل و زردچوبه را اضافه کنید بخوبی مواد را با هم مخلوط کرده تا کاملا یکدست و یکنواخت شود و ادویهبخورد ماکارونی برود ، حالا ته ظرف مخصوص فر را کمی چرب کرده و نیمی از ماکارونی را درون آن بریزید سپس روی آن گوشت پخته شده را ریخته و الباقی ماکارونی را همراه با پنیر پیتزا اضافه کنید . حالا برای تزیین از گوجه فرنگی نگینی خرد شده و زرشک و پیاز سرخ شده و فلفل دلمه ای استفاده کنید . ظرف را درون فر برای ۴۰ دقیقه با درجه حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد قرار دهید تا کوکو مجلسی شما آماده برای سرو شود .

برچسب ها :
طرز تهیه چلو گوشت
جمعه پنجم 2 1399

طرز تهیه چلو گوشت

پس از اینکه پیازها را بصورت نگینی خورد نمودید تابه ای را بر روی اجاق گاز قرار داده مقدار کمی روغن اضافه کنید و پیاز را تفت دهید هنگامی که رنگپیاز ها شیشه ای شد زردچوبه را اضافه نموده و پس از آن هویج را که بصورت حلقه حلقه برش زده اید را اضافه کنید کمی که مواد سرخ شد گوشت را درون تابهریخته و مقداری زعفران برای زیباتر شدن رنگ خورشت اضافه کنید .

در مرحله بعد فلفل و دلمه را اضافه کنید و همه مواد را با هم تفت دهید ،میتوانید از رب هم برای خوشرنگ شدن گوشت استفاده نمایید ، کمی که گوشت سرخشد ، آب را درون تابه ریخته و یک چوب دارچین کنار گوشت قرار دهید ، حرارت را کمی زیاد کرده و صبر کنید تا بجوشد ، حالا حرارت را کم کرده و اجازه دهید تا با همین حرارت پایین خورشت گوشت شما جا افتاده و پخته شود ، در یک ساعت پایانی پخت نمک را اضافه کنید .

نیازی نیست نمک را بر روی گوشت بریزید یا اینکه همان اول آشپزی آنرا اضافه کنید این کار باعث میشود گوشت بخوبی پخته نشود ، در پایان پخت چوب دارچین را خارج کنید ، برای پخت چلو گوشت میتوانید از گوشت گوسفند و یا گاو استفاده کنید ، همچنین اضافه کردن رب و زعفران به سلیقه خود شما وابسته می‌باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه مربا آلبالو
چهارشنبه سوم 2 1399

طرز تهیه مربا آلبالو

برای تهیه یک مربای خوش عطرو طعم پس از اینکه میوه های آلبالو را بخوبی شسته و تمیز نمودید هسته های آنرا جدا کرده ، سپس درون یک قابلمه نسبتا بزرگ ریخته این کار باعث خواهد شد در هنگام پخت آلبالو ها بیش حد بر روی هم سوار نشوند همچنین سر نخواهد رفت ، در لا به لای آلبالوها  شکر را ریخته و برای مدت زمان یک شب تا صبح درون یخچال قرار دهید .

در مرحله بعد قابلمه را بر روی حرارت اجاق گاز قرار داده منتظر بمانید تا بجوشد بعد از گذشت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه که جوشید کف های ایجاد شده بر روی مربا را مرتب گرفته تا در پایان پخت یک مربای شفاف و خوش رنگرا داشته باشید ، بعد از انجام این کارها آلبالوها را با کفگیر خارج کنید واجازه دهید تا شهد درون قابلمه بجوشد و به غلظت کافی برسد ، دوباره آلبالوها را درون قابلمه ریخته و برای مدت زمان ۵ دقیقه اجازه دهید تا بجوشد ، در انتهای پخت وانیل را اضافه کنید بعد از اینکه مربا آماده شد حرارت را خاموش کرده و اجازه دهید تا درون قابلمه سرد شود سپس درون یک شیشهمناسب ریخته و میل نمایید .

نکات مهم و کلیدی آشپزی

اگر از آلبالو تازه و ارگانیک استفاده کنید بهتر است .  آلبالوی پیوندی برای این کار مناسب نمی‌باشد .

زیاد جوشیدن مربا باعث له شدن و بد رنگ شدن خواهد شد .  مدت زمان پخت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه می‌باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه سالاد سزار
سه شنبه دوم 2 1399

طرز تهیه سالاد سزار

برای تهیه این سالاد ایتالیایی خوشمزهو پرطرفدار اولین کاری که شما انجام میدهید مزه دار نمودن مرغ می‌باشد پس از اینکه مرغ را در ابعاد کوچک خرد کردید آنرا درون کاسه ریخته و با مقداریفلفل سیاه و پودر زنجبیل و پودر سیر مخلوط کنید سپس به این مواد آبلیمو و روغن زیتون را نیز اضافه نمایید ، روی کاسه را با سلفون پوشانده و برای مدتزمان ۱ الی ۲ ساعت ظرف را درون یخچال قرار داده تا حسابی مزه دار و جا افتاده شود .

در این فاصله زمانی شما میتوانید سس مخصوص سالاد سزار را آماده کنید برای این کار زرده های تخم مرغ را درون کاسه ریخته و بخوبی هم میزنید سپس سس خردل و سرمه بالزامیک را اضافه کرده و به کمک قاشق مواد را با هم مخلوط میکنیم سپس سیر رنده شده را و بعد از آن ( ماهی آنچوی له شده البته اگر پیدا کردید ) و مقداری آبلیمو به مواد سس اضافه میکنیم

اضافه کردن نوک قاشق چایخوری نمک نیز باعث میشود سس شما حالت بهتری داشته باشد ، حالا نوبت اضافه کردن روغن زیتون می‌باشد ، روغن را آرام آراماضافه کنید و بصورت مداوم سس را هم بزنید تا کاملا یکدست شوند . در مرحله بعد پنیر بوتوکیزه رنده شده را همراه با فلفل سیاه و یک قاشق غذاخوری آب مخلوط نموده و به سس اضافه میکنیم .

طرز تهیه سالاد سزار

مواد را برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه درون یخچال قرار میدهیم تا مزه بهتری بگیرد ، اکنون نان های برش زده را به نمک و فلفل قرمز و پودر سیر آغشته کنید سپس تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن زیتون اضافهکنید هنگامی که روغن داغ شد نان ها را درون تابه قرار داده و دو طرف آنرا سرخ کنید ، زمانی که طلایی رنگ شد پنیر پارمسان را اضافه کنید و مدام هم بزنید تا به کف تابه نچسبد ، وقتی که پنیر آب شد نان شما آماده شده است .

در مرحله بعد مرغ های مزه دار شده را بدون روغن درون تابه تفت دهید برایمدت زمان ۵ دقیقه سپس بر روی مرغ ها مقداری سس بریزید ، حالا درون ظرفی کهبرای سرو سالاد مجلسیتهیه کرده اید کاهو های درشت خرد شده را چیده سس مخصوص را با کاهو ها مخلوط کنید و بعد از انجام این کار نان و مرغ گریل شده را درون ظرف قرار دهید و با زیتون و پنیر پارمسان خوراک خود را تزیین نمایید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119044
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss