آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه جوجه کباب لبنانی
سه شنبه سیزدهم 12 1398

طرز تهیه جوجه کباب لبنانی

پس از اینکه مرغ را تمیز و خرد نمودید ، تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده روغن را اضافه کرده هنگامی که روغن داغ شد سیر له شده را درون تابه ریخته برای ۱ دقیقه تفت دهید پس از آن فلفل سیاه و نعنا خشک را اضافه کنید کمی مواد را با هم تفت دهید سپس پودر پاپریکا را اضافه نمایید ، مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید برای ۱ دقیقه تفت دهید سپس رب گوجه فرنگی را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود .

حالا درون یک کاسه بزرگ تکه های مرغ را همراه با سسی که آماده نموده ایدمخلوط نموده کمی هم نمک و آب لیموی تازه به سس اضافه نمایید هم بزنید تا سس بخوبی بخورد مرغ برود ، حالا روی کاسه را با سلفون بپوشانید و برای یک شب درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود .

در مرحله بعد تکه های مرغ را سیخ گرفته و بر روی ذغال قرار دهید و جوجه کباب خانگی خوشمزه و ترد خود را مهیا کنید . اگر امکان استفاده از ذغال را ندارید میتوانید جوجه کباب را درون تابه سرخ کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه خوراک نخود
دوشنبه دوازدهم 12 1398

طرز تهیه خوراک نخود

برای گرفتن نفخ نخودآن را حدوداً از ۵ الی ۶ ساعت قبل از آشپزی باید بخیسانید بهتر است در طولاین مدت آب را در دو مرحله عوض نمایید ، پس از انجام این کار نخود را برایمدت زمان ۱۰ دقیقه همراه با مقداری آب بجوشانید ، سپس آب ظرف را خالی کنید. برای گرفتن تلخی بادمجان ها پس از اینکه پوست آن را جدا نمودید خرد کردهدرون آبکش ریخته و بر روی آن ها نمک بپاشید برای ۱۵ دقیقه کنار گذاشته سپسشسته و آن ها را خشک نمایید

حالا درون یک کاسه پیازچه و سیب زمینی و فلفل را خرد کنید ، گوجه فرنگی را نیز رنده نموده و سایر مواد را نیز اضافه کرده و همه را با هم مخلوط کنید ، نمک خوراک رژیمی را اندازه کرده و بعد از آن آب را در حدی که روی مواد را بپوشاند بریزید . در مرحله بعد فر را از قبل پیش گرم کنید ، درجه فر را بر روی ۱۷۰ درجه سانتیگراد قرار داده ظرف را برای مدت زمان ۱:۳۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا خوراک خوشمزه کاملا پخته و جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه مرغ پرتقالی
يکشنبه یازدهم 12 1398

طرز تهیه مرغ پرتقالی

پس از اینکه شما مرغ ها را تمیز نمودید در ابعاد دلخواه برش زده سپس تابه را روی اجاق گاز قرار دهید مقداری روغن و بعد از آن کره اضافه کنید حرارت را در حالت ملایم قرار دهید وقتی که روغن داغ شد تکه های مرغ را درونتابه ریخته و تفت دهید کمی که رنگ مرغ ها تغییر کرد ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به خوراک مرغ اضافه میکنیم و تا زمانی که مرغ ها برشته شوند و رنگ آن ها تغییر کند سرخ میکنیم .

در مرحله بعد آب پرتقال و نمک را به خورشت مرغ اضافه نموده حالا حرارت را کمی بیشتر کنید تا به نقطه جوش برسد ، هنگامی که این خورشت ساده چند قل زد حرارت را کم کرده و صبر میکنیم تا تکه های مرغ به آرام آرام پخته شوند ،در ۳۰ دقیقه پایانی پخت الباقی زعفران را که در اختیار داریم اضافه میکنیمو  اجازه میدهیم تا مرغ و سس حسابی پخته و جا افتاده و غلیظ شود . برای طبخ این غذا و داشتن طعمی عالی و بینظیر بهتر است آب پرتقال طبیعی و ترش باشد . حالا میتوانید خورشت خوشمزه و خانگی خود را در کنار یک برنج ایرانی خوش عطر و بو سرو نمایید و از مصرف آن در کنار خانواده لذت ببرید .

برچسب ها :
طرز تهیه پیتزا تابه ای
يکشنبه یازدهم 12 1398

طرز تهیه پیتزا تابه ای

برای آماده سازی یک پیتزا خانگی خوشمزه و خوش طعم ماست را درون کاسه ریخته سپس مخمر را اضافه کنید بعد از آن نمک و روغن و تخم مرغ را درون کاسهبریزید و همه مواد را با هم مخلوط کنید زمانی که مایه یکدست شد آرد را بتدریج به آن اضافه نمایید تا که یک خمیر لطیف و نرمی داشته باشید ، حالا خمیر را کنار قرار دهید تا عمل بیاید .

در مرحله بعد ، تابه را بر روی اجاق گاز قرار دهید سپس کف آنرا با روغن چرب کنید و خمیر را در کف تابه قرار دهید ، بر روی خمیر سسی را که از قبل آماده کرده اید بریزید حالا روی آن سوسیس و قارچ و زیتون ، فلفل دلمه ای و ذرت را ریخته در آخر کار پنیر پیتزا را اضافه کنید و درب تابه را ببندید و اجازه دهید تا با حرارت ملایم کاملا پخته شود . برای اینکه پیتزای خوشمزهای داشته باشید میتوانید مواد روی پیتزا را قبل از اضافه نمودن یک مرحله بصورت جداگانه بپزید . هنگامی که لبه های خمیر برشته و کف آن طلایی رنگ شد خوراک خانگی شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت قارچ
جمعه نهم 12 1398

طرز تهیه خورشت قارچ

در ادامه میتوانید آموزش تهیه خورشت رژیمی خوشمزه را مشاهده نمایید ، پیاز را بصورت خلالی خرد کرده و همراه با مقداری روغن درون تابه ریخته و تفت دهید، زمانی که پیاز ها سبک و شیشه ای شدند گوشت را اضافه کنید سپس فلفل و زردچوبه را اضافه کنید و برای دومین مرحله تفت دهید اندکی آب اضافه کنید و صبر کنید تا بپزد . در این فاصله زمانی آلو ها را بخیسانید .

قارچ ها را شسته و ضدعفونی کنید بر روی پارچه قرار دهید تا خشک شوند ، سپس درون تابه ریخته کمی روغن اضافه کرده و تفت دهید حرارت کن باشد تا از سوختن قارچ ها جلوگیری شود ، در اواخر پخت آب لیمو را اضافه کنید حرارت را کمی بیشتر کنید و قارچ ها را مرتب هم بزنید وقتی پخت اجاق گاز را خاموش کنید . با این روغن قارچ آب نخواهد انداخت و کوچک نمی‌شوند .

در مرحله بعد ، زمانی که گوشت در اواخر پخت بود قارچ و آلو را به آن اضافه نمایید ، حالا میتوانید رب انار را نسبت به ذایقه و رژیم غذایی خود کم و زیاد کنید ، در آخر غوره را به این خوراک عالی اضافه کنید و درب ظرف را بسته و اجازه دهید تا با حرارت ملایم و کم خورشت خوشمزه و جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه پیراشکی خانگی
پنج شنبه هشتم 12 1398

طرز تهیه پیراشکی خانگی

برای تهیه و آماده سازی این میان وعده پرطرفدار روسی اول شکر را همراه با مایه خمیر مخلوط کنید سپس نیمی از آب ولرم را که آماده نموده اید اضافه کنید حالا این مایه خمیر را کنار قرار دهید تا عمل بیاید پس از انجام مراحلذکر شده و زمانی که مایه عمل آمد آب و نمک آرد و روغن را با هم ترکیب کردهمیزان اضافه کردن آرد در حدی باشد که یک خمیر نرم و لطیف داشته باشید ، حالا بر روی ظرف خمیر یک سلفون کشیده و روی آنرا کاملا بپوشانید ، برای ۱ ساعت استراحت میدهیم تا خمیر مورد نظر عمل بیاید .

در مرحله بعد ، مواد میانی را برای پیراشکی خوشمزهآماده میکنیم برای تهیه این مواد ۳ عدد فیله مرغ ، ۱ عدد سیب زمینی و ۵ ورق کالباس را با هم رنده کرده سپس ۳ قاشق غذاخوری روغن مایع اضافه کنید تاتقریبا به حالت خمیری درآید ، وقتی که خمیر آماده شد ، چونه بگیرید با وردنه پهن کنید سپس از مایه برداشته درون خمیر ها ریخته و آنرا بپوشانید ازتخم مرغ و زعفران بعنوان رومال استفاده کنید ، فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد از قبل گرم کنید و پیراشکی خانگی را برای ۲۰ الی ۳۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا کاملا مغز پخت شود .

برچسب ها :
طرز تهیه ته چین بادمجان
پنج شنبه هشتم 12 1398

طرز تهیه ته چین بادمجان

برای تهیه این ته چین خوشمزهو خوش طعم ابتدا برنج را خیسانده و بصورت آبکش آماده نمایید ولی قبل از اینکه کاملا پخته شود باید اجاق گاز را خاموش کنید ، چون برای تهیه یک ته چین مجلسی اگر برنج کامل پخته شود در پایان ته چین خمیری خواهید داشت . پیاز را خرد کنید درون تابه ریخته و با اندکی روغن تفت دهید سپس ادویه و نمک را با گوشت چرخ کرده اضافه کنید و با هم مخلوط کنید در پایان رب گوجه فرنگی را نیز اضافه کرده و اجازه دهید تا بپزد . قبل از شروع آشپزی بادمجانها را پوست گرفته و مقداری نمک بر روی آنها بپاشید تا در هنگام طبخ آب و همچنین تلخی آن گرفته شود . بادمجان ها را بصورت حلقه حلقه برش بزنید و درون تابه ریخته و سرخ کنید .

در مرحله بعد ، تخم مرغ ها را شکسته و همراه با ماست و زعفران مخلوط کنید سپس به این مواد کره را اضافه کنید ، حالا برنج را مخلوط کرده و باهم یکدست کنید ، ته و دیواره های قابلمه را چرب نمایید مقداری برنج کف قابلمه ریخته با پشت قاشق آنرا سفت کنید سپس بادمجان و مواد گوشتی را قرار دهید بههمین منوال و بصورت لایه لایه قابلمه را پر کنید ، هر لایه را نیز با پشت قاشق سفت کنید تا در پایان ته چین مجلسی شما خراب نشود . حالا با حرارت ملایم برای مدت زمان ۱ الی ۱:۲۰ دقیقه اجازه دهید تا برنج دم بکشد .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک ساده وانیلی
سه شنبه ششم 12 1398

طرز تهیه کیک ساده وانیلی

برای شروع و در ابتدا کاسه ای متوسط را آماده کرده و بعد از آن تخم مرغ ها را درون کاسه شکسته کمی هم بزنید و در مرحله بعد شکر و وانیل را به تخم مرغ اضافه نمایید حالا برای مدت زمان ۵ الی ۷ دقیقه با یک هم‌زن برقی هم بزنید ، هم زدن شما در حدی باشد که حجم مواد ۲ برابر شود و رنگ آن بصورت کرم رنگ درآید به این مرحله که رسیدید شیر و بعد از آن روغن را اضافه کنید ودر حدی که مواد با هم مخلوط و یکدست شوند هم بزنید .

در مرحله بعد ، آرد را همراه با بیکینگ پودر بر روی مایه الک میکنیم و با یک هم‌زن دستی آن ها را با هم مخلوط میکنیم . فر را روشن نموده و پیش گرم میکنیم ، قالب مورد نظر را چرب نموده و در کف آن کاغذ روغنی پهن میکنیمبعد از آن مایه کیک خانگی را درون قالب ریخته و قالب را برای مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه درون فر و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار میدهیم ، برای چک کردن اینکه شیرینی خانگی پخته سیخ چوبی درون کیک فرو کنید اگر مواد کیک به سیخ شما نچسبید یعنی کیک خوشمزه آماده شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه میگو دو پیازه
دوشنبه پنجم 12 1398

طرز تهیه میگو دو پیازه

در شروع آشپزی و در ابتدای کار آشپزی شما پس از شستشوی دست ها ۱ لیوان آرد را همراه با ۱ قاشق چایخوری ادویه و ۱ قاشق چایخوری زردچوبه مخلوط کنیدتا کاملا یکدست و یکنواخت شود پس از انجام این کار ها میگو هایی را که از قبل تمیز نموده اید را درون آرد ریخته و آن ها را بغلتانید تا تمام قسمت های میگو به آرد آغشته شود ، حالا تابه ای مناسب را بر روی اجاق گاز قرار دهید حرارت را نیز کم کنید حالا مقداری روغن اضافه کنید زمانی که روغن داغ شد میگو رژیمی را درون تابه ریخته سرخ کنید .

در مرحله بعد پیازها را بصورت خلالی خرد کرده درون تابه ای جداگانه ریخته و با مقدار کمی روغن تفت دهید هنگامی که پیاز ها سبک و شیشه ای شد فلفل دلمه ای را اضافه نموده و کمی تفت میدهیم حالا زردچوبه را به مواد اضافه کرده کمی با هم مخلوط کنید ، بعد از گذشت چند دقیقه ۱ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی اضافه کنید و دوباره مواد را با هم تفت دهید در پایان میگو های سرخ شده را به مواد اضافه کنید هم بزنید سپس اجاق را خاموش کنید ، حالامی‌توانید خوراک میگو خود را سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه ماکارونی مرغ
دوشنبه پنجم 12 1398

طرز تهیه ماکارونی مرغ

برای تهیه ماکارونی رژیمیمرغ را همراه با مقداری آب و نمک و روغن درون قابلمه ای نسبتاً بزرگ ریختهو بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید تا به آرامی بجوشد .در مرحله بعد اسپاگتی رژیمی را درون قابلمه ریخته و آب را اضافه کنید به حدی که روی ماکارونی ها را بپوشاند اجازه دهید تا بپزد در حین پخت در چند مرحله آن را هم بزنید تا به هم نچسبد وقتی که پخته شد اسپاگتی ها را آبکش نمایید ، تقریبا زمان لازم برای پخت مواد شما ۱۲ دقیقه می‌باشد .

در این مرحله تابه را بر روی اجاق قرار دهید مقداری روغن زیتون اضافه کنید مرغ ها را درون تابه ریخته و تفت دهید سپس نمک و فلفل و زردچوبه و پودر پاپریکا و پودر سیر و آویشن را به مرغ اضافه نمایید و مواد را با هم مخلوط کنید تا بخوبی ادویه بخورد مرغ برود ،حالا سیر و جعفری را اضافه کنیدو بعد از اینکه آنها نرم شدند تقریبا بعد از گذشت ۵ دقیقه گوجه پوره شده را اضافه کنید کمی که تفت دادید آب لیمو ترش را اضافه کنید و سپس اجاق گاز را خاموش نمایید .

حالا ماکارونی خوشمزهرا درون سینی ریخته و مرغ را همراه با سسی که تهیه کرده بودید بر روی غذا ریخته و بعد از آن پنیر پارمسان را اضافه کنید ، اکنون آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119093
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss