آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه خورشت ناردون
يکشنبه بیست و هفتم 11 1398

طرز تهیه خورشت ناردون

برای تهیه یک خورشت مجلسیشما پس از اینکه پیاز ها را به صورت نگینی و ریز خرد نمودید تابه را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار داده و با افزودن مقدار کمی روغن مایع درون ماهی تابه پیاز ها را تفت دهید ، پس از گذشت چند دقیقه و هنگامی که پیاز هاسبک و شیشه ای شد زردچوبه را به پیاز داغ اضافه کنید و دوباره با هم مخلوطکرده و تفت دهید ، حالا زمان اضافه نمودن مرغ ها به پیاز داغ دورن تابه می‌باشد ، مواد را با هم تفت دهید و سرخ کنید تقریبا ۵ الی ۷ دقیقه تفت دهید تا رنگ مرغ ها تغییر کند .

در مرحله بعد ، مرغ ها را از درون تابه خارج کرده و رب گوجه فرنگی و رب انار را درون تابه ریخته و تفت می‌دهیم کمی که این مواد رنگ باز کرد آب انار را افزوده ، وقتی که شروع به جوشیدن کرد تکه های مرغ را درون تابه ریخته و درب آنرا قرار میدهیم و برای ۲ ساعت اجازه دهید تا با حرارت ملایم پخته و جا افتاده شود ، در ۵ دقیقه پایانی پخت دانه های انار تازه را به خورشت مجلسی افزوده و صبر میکنیم تا غذا آماده شود ، با برنج سرو نمایید و لذت ببرید .

برچسب ها :
طرز تهیه پیراشکی گوشت
يکشنبه بیست و هفتم 11 1398

طرز تهیه پیراشکی گوشت

همانند تهیه مایه ماکارونی سویا در ابتدای آشپزی پیاز را خرد کرده و درون تابه ریخته و با مقداری روغن آن ها را تفت دهید کمی که سبک و شیشه ای شدند گوشت را اضافه نمایید ، کمی که رنگ گوشت تغییر کرد قارچ را به مواد اضافه نمایید آب غذا که گرفته شد نمک و فلفل و زردچوبه و پودر تخم گشنیز رانیز با مواد مخلوط کنید ، در پایان تفت دادن رب گوجه فرنگی و فلفل دلمه ایها را ریخته و با دیگر مواد سرخ کنید ، هنگامی که آماده شد اجاق گاز را خاموش کرده و اجازه دهید تا مایه گوشت خنک شود .

در مرحله بعد ، برای تهیه خمیر شکر را همراه با خمیر مایه درون آب گرم ریخته و درب آن را بسته اجازه می‌دهیم تا که خمیر عمل بیاید ، مدت زمان لازم برای این کار ۱۰ دقیقه زمان کافی می‌باشد .

تخم مرغ و روغن مایع را با هم مخلوط کنید درون کاسه ریخته و با چنگال همبزنید وقتی که آماده شد خمیر مایه را نیز اضافه نمایید ، حالا آرد را آرامآرام به مایه اضافه کنید تا هنگامی که بدست شما نچسبد ، وقتی خمیر آماده شد روی آن را با سلفون پوشانده و برای ۱/۵ الی ۲ ساعت استراحت میدهیم ، وقتی خمیر آماده شد بر روی میز کار قرار داده و با وردنه آن را پهن میکنیم ،خمیر را با قالب گرد برش زده و مایه گوشت را درون خمیر ریخته خمیر را جمع کنید و اطراف آن را بپوشانید ، مقداری روغن درون تابه ریخته و زمانی که روغن داغ شد پیراشکی های خوشمزه را درون تابه ریخته و سرخ کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه شیرینی اسکار
شنبه بیست و ششم 11 1398

طرز تهیه شیرینی اسکار

شما برای شروع کار درون کاسه ای مناسب پودر قند و هل را بریزید و با استفاده از یک هم‌ زن برای مدت زمان ۷ الی ۸ دقیقه این مواد را با هم مخلوطکنید تا این که رنگ آن ها روشن شود ، پس از انجام این کار زرده تخم مرغ رابه آن ها اضافه کنید و دوباره برای ۱ الی ۲ دقیقه هم بزنید تا کاملا یک دست شود ، در مرحله آخر آرد را آرام آرام اضافه کنید و با دست ورز دهید تا خمیر خوش فرم و پنبه ای داشته باشید .

در مرحله بعد ، فر را از قبل پیش گرم کنید ، سپس از مایه خمیر بصورت گلوله گلوله و در اندازه گردوی متوسط بردارید ، سفیده تخم‌مرغ را نیز با چنگال هم بزنید حالا خمیر را درون سفیده تخم مرغ فرو کرده سپس درون کاسه پودر گردو یا پسته بغلتانید ، کف سینی فر کاغذ روغنی قرار داده سپس این گلوله های شیرینی خانگیرا درون سینی گذاشته و درون فر با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد و برای مدت زمان ۲۰ دقیقه قرار دهید تا کاملا بپزد ، حالا شیرینی شما آماده برای سرو شده و میتوانید در پایان کار خود بر روی شیرینی ها پودر قند بپاشید .

برچسب ها :
طرز تهیه کباب دو رنگ
شنبه بیست و ششم 11 1398

طرز تهیه کباب دو رنگ

در شروع کار  مرغ برای ۳ مرحله چرخ نمایید ، جداگانه گوشت را هم به همینمنوال چرخ کنید سپس گوشت مرغ را با نمک و فلفل و آویشن و پودر سیر مخلوط کنید زمانی که ادویه ها بخوبی بخورد گوشت رفت پیازی را که از قبل آب آنرا گرفته بودید به مرغ اضافه نمایید در پایان کار زعفران را اضافه کنید ، گوشترا نیز به همین روش آماده کنید با این تفاوت که پودر سیر را حذف کنید .

در مرحله بعد ، گوشت ها را برای مدت زمان ۱ الی ۲ ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی جا افتاده و مزه دار شود ، سیخ های چوبی را در این فاصله زمانی درون آب قرار دهید تا مرطوب شوند ، زمانی که گوشت آماده برای طبخ شد ،از فیله های مرغ بصورت گلوله برداشته و سیخ بگیرید سپس از گوشت بردارید بااین تفاوت که مقدار گوشت باید بیشتر باشد تا پس از کباب شدن اندازه آنها یکی باشد .

در مرحله بعد ماهیتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده کره و روغن را اضافه کنید و پس از داغ شدن مشغول تهیه کباب خانگی خوشمزه شوید ، پس از اینکه کباب شما آماده شد ، تابه مخصوص فر گاز را آورده سیخ ها را درون تابهقرار داده و مقداری از روغن تابه ای که با آن مواد را سرخ نموده بودید درون تابه ریخته و برای ۲۰ الی ۳۰ دقیقه درون فر گاز با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید تا کباب کوبیده آبدار شما آماده برای سرو شود .

برچسب ها :
طرز تهیه ماکارونی با سویا
جمعه بیست و پنجم 11 1398

طرز تهیه ماکارونی با سویا

۱ الی ۲ ساعت قبل از آشپزی سویا ها را بخیسانید پس از انجام این کار سیبزمینی هایی را که از قبل خرد کرده بودید را درون تابه ریخته و با مقداری روغن آنها را سرخ نمایید . در مرحله‌ی بعد پیاز را بصورت خلالی خرد کرده وبا روغن مایع سرخ کنید زمانی که سبک شدند و به حالت شیشه ای رسید ،سویا راآبکشی کرده و به پیاز داغ اضافه کنید کمی هم نمک به آن بزنید و با هم تفت دهید .

حالا گوجه را خرد کنید و به مواد اضافه نمایید ، ۲ دقیقه بعد از تفت دادن مواد و زمانی که گوجه فرنگی ها نرم شد رب گوجه را بریزید باز هم برای ۱دقیقه تفت دهید و هم بزنید حالا نمک و فلفل سیاه و قرمز و زردچوبه و پودر پاپریکا را به سس اضافه نمایید کمی که مواد با هم مخلوط شد نصف لیوان آب اضافه کنید و درب ظرف را ببندید و ۱۰ دقیقه زمان دهید تا بخوبی جا افتاده شود .

ماکارونی را آبکش کنید مجددا نصف لیوان آب اضافه کرده نمک غذا را اندازه کنید ماکارونی رژیمی را اضافه کرده و برای ۲۰ الی ۳۰ دقیقه اجازه دهید تا ماکارونی خوشمزه شما جا افتاده و پخته شود . اکنون میتوانید غذای خود را در کنار سبزی تازه و یا با ترشی محلی سرو کنید
برچسب ها :
طرز تهیه کوفته هویج
پنج شنبه بیست و چهارم 11 1398

طرز تهیه کوفته هویج

برای تهیه مایه کوفته خوشمزهگوشت چرخ کرده را همراه با هویج مخلوط کنید سپس پیاز رنده شده را اضافه کنید و با هم ورز دهید در همان حال آرد نخودچی و تخم مرغ را به مواد اضافه نمایید در پایان ادویه را که شامل نمک و فلفل و زردچوبه و پودر دارچین می‌باشد به مایه کوفته محلی اضافه کنید مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید تا حالت چسبندگی پیدا کند . برای ۳۰ دقیقه آن را کنار قرار دهید تا حسابی مزه دار شود .

در مرحله بعد ، تابه را با مقداری روغن روی اجاق گاز قرار دهید زمانی کهروغن داغ شد از مایه کوفته اندازه تخم مرغ جدا کرده و با دست گرد کنید درون تابه قرار داده و سرخ کنید ‌‌. قابلمه را روی اجاق قرار دهید مقداری رب اضافه کنید و تفت دهید زمانی که رنگ رب باز شد ۲ لیوان آب اضافه کنید ، حرارت را کمی بالا برده سپس نمک و فلفل و زعفران را همراه با مقداری شکر و آبلیمو درون قابلمه ریخته صبر کنید تا به نقطه جوش برسد ، حالا کوفته ها رادرون قابلمه قرار دهید و اجازه دهید تا با حرارت ملایم برای ۱۵ دقیقه بپزد، حالا درب قابلمه را گذاشته و صبر کنید تا غذا جا افتاده و پخته شود و سسدرون قابلمه غلیظ شود . در پایان کوفته مجلسی را در کنار خلال سیب زمینی سرخ شده سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه ماهی تنوری
پنج شنبه بیست و چهارم 11 1398

طرز تهیه ماهی تنوری

کاسه ای را فراهم کرده درون کاسه نمک و فلفل و زردچوبه و آبلیمو و پودر سیر را همراه با نیمی از روغن زیتون و زعفران با هم مخلوط کنید ، با کارد شکم ماهی را پاره کرده تمیز نمایید ، حالا ماهی را درون کاسه گذاشته و تمامقسمت های آن را بیرون و داخل شکم ماهی قزل آلا به سس آغشته کنید و ماهی را برای مدت زمان یک ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود .

در مرحله بعد با فویل سینی فر را بپوشانید و با مقداری روغن مایع سینی را چرب کنید ( فویل ) حالا ورقه های سیب زمینی را بر روی سینی چیده روی سیبزمینی ها را با فرچه چرب کنید و ماهی را بر روی سیب زمینی بچینید توجه داشته باشید چرب کردن سیب زمینی اجازه نمی‌دهد ماهی در هنگام پخت به آنها بچسبد ، حالا با الباقی روغن زیتون که دارید سطح ماهی را چرب کنید در پایانکار چند برگه لیمو ترش تازه را درون شکم ماهی قرار دهید و آنرا بگذارید درون فر ، مدت زمان پخت ۴۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد می‌باشد . حالا خوراک ماهی را با رب انار و سایر سبزیجات سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه جوجه کباب حلزونی
چهارشنبه بیست و سوم 11 1398

طرز تهیه جوجه کباب حلزونی

پس از اینکه سینه مرغ را بصورت خلالی و به قطر ۱ سانتیمتر برش زدید مقداری کاسه نسبتا بزرگی را انتخاب نموده و در آن زعفران دم کرده را آماده کنید سینه های مرغ را درون زعفران بغلطانید تا حسابی رنگ زعفران را بخود بگیرد پس از انجام این کار ، در مرحله بعد نمک و فلفل و روغن زیتون را درونکاسه ریخته و با مرغ حسابی مخلوط کنید زمانی که مواد بخوبی با هم ترکیب شدپیاز و آب لیموی تازه را به مواد اضافه کنید تا تمام قسمت های مرغ با ادویه و سس شما مخلوط شود ، روی کاسه را با یک سلفون بپوشانید و برای مدت زمان یک شب تا صبح استراحت دهید تا قطعه های مرغ حسابی مزه دار شود .

در روز بعد سینه های مرغ را بصورت رول جمع کنید و به سیج بکشید ، حالا تابه ای را بر روی اجاق گاز قرار دهید و مقداری روغن اضافه کنید زمانی که روغن داغ شد سیخ های چوبی جوجه را درون تابه قرار دهید و درب آن را ببندید تا جوجه کباب زعفرانی مخصوص شما مغز پخت شود ، سیخ را در طول زمان پخت پشت و رو کنید تا دو طرف غذا سرخ شود .

برچسب ها :
طرز تهیه کوکیز بادام
چهارشنبه بیست و سوم 11 1398

طرز تهیه کوکیز بادام

شما برای تهیه این شیرینی خانگیدر ابتدای کار آشپزی آرد را همراه با نمک و پودر بادام درون یک کاسه متوسطریخته سپس این مواد را با هم مخلوط کنید پس از انجام این مراحل ، درون ظرفی جداگانه کره و پودر قند را با هم مخلوط کنید سپس بوسیله یک هم‌زن این مواد را برای مدت زمان ۴ الی ۵ دقیقه ترکیب کنید وقتی بخوبی با هم مخلوط و یکدست شدند تخم مرغ را شکسته و به آن اضافه نمایید دوباره این مواد را برایمدت زمان ۲ دقیقه با هم مخلوط کنید .

در مرحله بعد نوبت اضافه نمودن آرد میباشد ، آرد را شما در دو مرحله به مایه اضافه کنید و همزمان با دست ورز دهید تا بصورت یک خمیر نرم و لطیف درآید ، مراقب باشید تا خمیر را زیاد ورز ندهید این کار شما باعث خواهد شد تا خمیر به روغن بیوفتد ، حالا خمیر را برای مدت زمان تقریبی ۳۰ دقیقه درونیخچال قرار دهید تا آماده شود ، پس از اینکه خمیر شیرینی آماده شد ، آن رادر میان دو کاغذ پهن کنید و با یک یا چند مدل قالب خمیر را برش بزنید ، دمای فر را بر روی ۱۶۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و برای ۲۰ دقیقه درون فر قرار دهید تا شیرینی خوشمزه و ساده ی شما آماده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه سوپ تره فرنگی
چهارشنبه بیست و سوم 11 1398

طرز تهیه سوپ تره فرنگی

پس از اینکه تره ها را خرد نمودید و بخوبی تمیز کردید همراه با مقداری آب درون یک قابلمه مناسب ریخته و بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید برای مدت زمان ۱ ساعت اجازه دهید تا روی اجاق بماند تا تره فرنگی شما بخوبیپخته شود ، پس از آماده شدن تره آنرا آبکش کنید و کنار قرار دهید .

در مرحله بعد ، شما کره را درون قابلمه ای ریخته و بر روی حرارت ملایم گاز قرار دهید زمانی که کره آب شد آرد را آرام آرام اضافه کنید و با کره تفت دهید حالا نوبت اضافه نمودن آب مرغ به سوپ می‌باشد، آنرا هم آرام آرام به آرد اضافه نمایید و مدام با یک قاشق چوبی مواد را با هم مخلوط کنید تا گلوله گلوله نشود . اکنون نوبت اضافه نمودن تره های پخته به سوپ مجلسی می‌باشد .

در این مرحله برای مزه دار شدن نمک و فلفل و آبلیمو را به خوراک خود اضافه کنید درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید تا حسابی جا افتاده شود ، حالا زرده تخم مرغ را درون کاسه ای جداگانه با خامه مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا کاملا یکدست شود ، سپس آن را به آهستگی به سوپ رژیمی اضافه نمایید، میتوانید سوپ خوشمزه را حالا سرو کنید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119030
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss