آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه ماکارونی ساده
يکشنبه بیستم 11 1398

طرز تهیه ماکارونی ساده

برای تهیه این غذای خانگی و خوشمزه در اولین مرحله پیاز را خرد نموده و درون تابه ریخته و همراه با مقدار اندکی روغن تفت دهید زمانی که پیازها سبکو شیشه ای شد گوشت چرخ کرده را به آن اضافه کرده و با هم تفت میدهیم ، حالا به این مواد تفت داده شده نمک و فلفل و زردچوبه و آویشن را اضافه میکنیم کمی که مواد تفت داده شد گوجه و رب گوجه فرنگی را درون تابه ریخته ومواد را بخوبی با هم مخلوط کرده و تفت میدهیم تا رب گوجه رنگ دهد به مایه در پایان نمک را اندازه کنید و درب ظرف را ببندید و اجازه دهید تا گوشت چرخکرده پخته شود .

در مرحله بعد ، قابلمه را روی اجاق گاز قرار دهید مقداری آب اضافه کنید زمانی که آب شروع به جوشیدن کرد ماکارونی رژیمیرا همراه نمک و زردچوبه و یک قاشق غذاخوری روغن مایع درون قابلمه ریخته و برای ۷ الی ۱۰ دقیقه بعد آبکش کنید ، ته همان قابلمه را چرب کرده و برای تهدیگ از نان یا سیب زمینی استفاده کنید ، مایه گوشت و ماکارونی را بصورت لایه به لایه درون قابلمه ریخته ، سپس یک دم کنی بر روی در قابلمه گذاشته واجازه دهید تا ماکارونی دم بکشه ، در پایان غذا را مخلوط کرده و سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه ته چین اسفناج
يکشنبه بیستم 11 1398

طرز تهیه ته چین اسفناج

برای تهیه یک ته چین زعفرانی، تابه را آماده کنید و روی حرارت lملایم اجاق گاز قرار دهید همراه با مقداری روغن مرغ را درون تابه ریخته و تفت دهید کمی که رنگ مرغ ها تغییر کرد و عوض شد نمک و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه کنید سپس مواد را با هم مخلوط کرده تا ادویه حسابی بخورد مرغ برود ، در پایان کمی هم زعفران به مرغاضافه کنید مرغ که سرخ شد اجاق را خاموش کرده و آنرا کنار قرار دهید .

در مرحله بعد ، اسفناجرا بصورت جداگانه بپزید و برنج را نیز آبکش نمایید ، درون تابه ای جداگانهپیاز را خرد کرده و تفت دهید سپس اسفناج ها را اضافه کنید کمی نمک و فلفل به مواد زده و باهم تفت دهید .

در مرحله بعد ، زرده تخم مرغ و ماست را با هم مخلوط کنید کمی هم زعفران دم کرده با آن مخلوط کنید حالا به این مواد برنج آبکش شده را اضافه کنید ، قابلمه مورد نظر را آماده کرده کف و دیوار آنرا با روغن چرب کنید ، برنج رانصف کرده نیمی از آن را درون قابلمه ریخته و با پشت قاشق فشار دهید تا حالت منسجمی پیدا کند سپس مرغ سرخ شده را اضافه کرده و الباقی برنج را بر روی مرغها ریخته شعله پخش کن را روی اجاق گاز گذاشته و دم کنی را روی قابلمه قرار دهید تا ته چین مجلسی آماده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه خورش غوره مسما
يکشنبه بیستم 11 1398

طرز تهیه خورش غوره مسما

شما در شروع آشپزیمقداری روغن را درون تابه ریخته و بر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید هنگامیکه روغن داغ شد مرغ ها را درون تابه ریخته و سرخ کنید در این زمان مقدار کمی زردچوبه به مرغ اضافه نمایید ، کمی که رنگ مرغ تغییر کرد رب گوجه فرنگیرا به مرغ سرخ شده اضافه کنید و با هم تفت دهید پس از گذشت چند دقیقه تفت دادن پیاز سرخ شده را اضافه کنید و دوباره با هم تفت دهید

در مرحله بعد غوره را به خورشت سادهاضافه کنید و با مواد مخلوط کرده و تفت دهید ، حالا سه لیوان آب درون تابهریخته و اجازه دهید تا بجوشد ، حالا مقداری نمک و فلفل و دارچین اضافه کنید و حرارت اجاق را کم کنید و صبر نمایید تا خورشت خوشمزه جا افتاده شود .

در طول این مدت زمان بادمجان ها را پوست گرفته و نمک بزنید ، سپس آنها را آبکش کنید تا نمکش گرفته شود پس از انجام این کار بادمجان ها را درون تابه ای جداگانه سرخ کنید ، از درون تابه خارج کرده و در همان تابه گوجه فرنگی ها را تفت دهید ، زمانی که خورشت پخته شد بادمجان و گوجه را اضافه کنید و اجازه دهید تا مواد یک جوش با هم بزند و طعم خورشت مجلسی عالی شود ، اکنون غذای شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه خاگینه خرما
يکشنبه بیستم 11 1398

طرز تهیه خاگینه خرما

برای تهیه این خوراک رژیمیبسیار مقوی و خوشمزه تخم مرغ ها را درون کاسه شکسته سپس آرد را اضافه کنیدو با قاشق هم بزنید تا بخوبی با هم مخلوط شوند در همان حال ماست و وانیل وبیکینگ پودر را به مایه خاگینه مجلسی اضافه نمایید ، در آخر شکر و شیر را درون کاسه ریخته و با قاشق مایه را هم بزنید تا کاملا یکدست شود .

در مرحله بعد خاگینه را درون تابه ریخته و سرخ کنید پس از آماده شدن خاگینه ، خرمایی را که هسته اش را جدا کرده بودید را با هل و دارچین و گردومخلوط کنید و بر روی خاگینه قرار دهید لایه دیگر خاگینه را روی مواد گذاشته و درون شربت قرار دهید تا خاگینه خرمای شما آماده شود .

برای تهیه شربت آب و شکر را با هم مخلوط کرده و بر روی حرارت اجاق گاز قرار دهید زمانی که شکر در آب حل شد و شروع به جوشیدن کرد اجاق را خاموش نمایید . اگر شربت مدت زمان بیشتری بر روی اجاق بماند شکرک خواهد زد .

برچسب ها :
طرز تهیه کال کباب
شنبه نوزدهم 11 1398

طرز تهیه کال کباب

شما پس از شستشو بادمجان ها را با پوست بر روی آتش قرار داده و کباب کنید سپس پوست‌شان را جدا کرده و دورن یک کاسه قرار دهید تا خنک شوند ، اگردر این مرحله بادمجان آب انداخت آن آب را جدا کنید و دور بریزید ، سپس بوسیله یک گوشت کوب آنها را له نمایید .

در مرحله بعد ، گردو ، سیر و انار را اضافه نمایید و همه این مواد را باهم مخلوط کرده و بخوبی له کنید و بکوبید ، در همان حال که مشغول کوبیدن مواد هستید سبزی ، نمک و فلفل و گلپر را هم با مواد مخلوط کرده و هم بزنید تا حسابی با هم ترکیب شوند . حالا ظرف غذا را برای چند ساعت درون یخچال قرار دهید تا مزه دار شوند ، اگر این خوراک را با انار تازه و ترش تهیه نمایید بهتر است استفاده از رب انار رنگ غذای شما را تیره خواهد کرد .

برچسب ها :
طرز تهیه اسلایس خرما
شنبه نوزدهم 11 1398

طرز تهیه اسلایس خرما

کره را درون تابه ریخته و بر روی حرارت قرار میدهیم تا آب شود ، سپس کرهرا همراه با پودر بیسکویت مخلوط کنید تا بصورت خمیر لطیفی درآید ، حالا خامه را به این مواد اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا زمانی که کاملآ یکدست شوند هم بزنید سپس اجاق را خاموش کنید .

در مرحله بعد ، بر روی سینی کاغذ روغنی گذاشته و خمیر را به قطر نیم سانت روی سینی پهن کرده و آن را درون یخچال قرار میدهیم تا سفت شود . حالا هسته خرما را جدا نموده و آنها را پهن کرده و بصورت لایه ای نازک بر روی خمیر بیسکویت قرار میدهیم حالا روی مواد را با گردوی خرد شده پر میکنیم .

در مرحله بعد ، شیر عسلی رو بر روی تمام سطح خمیر ریخته فر را با دمای بالا آماده کرده و سینی را درون فر قرار میدهیم تا شیر عسلی برشته شود ، مراقب باشید تا شیر عسلی شما نسوزد . در پایان شیرینی را با پودر نارگیل یاپسته تزیین کرده و برای مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت درون یخچال قرار دهید  تا خودش را بگیرد .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک خیس کاراملی
شنبه نوزدهم 11 1398

طرز تهیه کیک خیس کاراملی

برای تهیه این شیرینییا بهتر بگیم کیک ساده ، شکر را با شیر و روغن مایع مخلوط میکنیم و برای مدت زمان یک دقیقه هم می‌زنیم بعداً پودر کارامل را به مواد اضافه میکنیم ودوباره هم می‌زنیم حالا یک پیمانه از مایه را برداشته و کنار قرار میدهیم .حالا تخم مرغ ها را دونه دونه شکسته و با مواد مخلوط میکنیم . تخم مرغ ها را هر وقت اضافه کردید بصورت دونه دونه و جداگانه هم بزنید .

در مرحله بعد ، وانیل را اضافه کنید و مایه را خوب مخلوط کنید سپس آرد وبیکینگ پودر را برای ۳ مرحله الک کنید و با مایه ترکیب کنید ، فر را از قبل پیش گرم کنید سپس قالب را چرب کرده مایه را درون قالب بریزید و درون فرقرار دهید برای مدت زمان ۳۵ الی ۴۰ دقیقه تا کیک بپزد .

قالب را خارج کرده کمی که خنک شد کیک را از درون قالب خارج نمایید کیک را برش زده و از سس کاراملی که مرحله اول برداشته بودید آرام آرام بر روی کیک ها بریزید تا بخورد کیک برود ، حالا کیک خانگی شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :

طرز تهیه سالاد میگو با سس مخصوص

برای شروع میگو ها را پوست گرفته سپس آنها را درون آبکش ریخته و با آب سرد تمیز نمایید . اگر از میگو های یخ زده میخواهید استفاده کنید قبل از اینکه آنها را تمیز کنید درون آب نمک قرار دهید تا تازه تر شوند . پس از آماده شدن برای تهیه خوراک میگوخوشمزه رژیمی ،میگوها را درون قابلمه ریخته سپس یک لیوان سر پر آب اضافه کنید و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید کمی بعد نمک و فلفل سیاه را درون قابلمه بریزید حالا آب لیمو ترش را اضافه نمایید ، حرارت اجاق را زیادکرده و صبر کنید تا آب به دمای جوش برسد ، پس از گذشت ۵ دقیقه و زمانی که میگو ها پخته شد از درون قابلمه خارج کرده و آبکش نمایید .

حالا درون یک سینی کاهو و کلم و پیازچه را خرد کنید و پس از اینکه میگو ها خنک شد آنها را نیز درون سینی ریخته سپس ذرت را اضافه کرده و در آخر هم سس مخصوص را با مواد مخلوط کنید ، روی ظرف را با سلفون پوشانده و برای مدت زمان ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید تا سالاد خوشمزه شما حسابی مزه دار و جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه ژله رنگین کمان
جمعه هجدهم 11 1398

طرز تهیه ژله رنگین کمان

برای اینکه یک ژله بستنی با کیفیت و مرغوب داشته باشید مراحل انجام کار را با دقت و تمیز انجام دهید در مرحله اول هر کدام از بسته های ژله را بصورت جداگانخ در لیوان های آب جوش حل نمایید پس از انجام ای کار ژله را بهدو قسمت مساوی تقسیم نمایید سپس یکی از قسمت ها را با بستنی وانیلی مخلوط کنید و قسمت دیگر را با یک چهارم لیوان آب سرد ، حالا قسمت دوم را درون قالب ریخته اینجا ترتیب رنگ ها بدلخواه خود شما میباشد و قالب را درون یخچال قرار دهید تا اینکه ژله خودش را بگیرد ( در حدی که به انگشتان دست نچسبد ) زمانی که قالب را از درون یخچال خارج نمودید قسمت دوم ژله همان رنگکه با بستنی مخلوط کرده بودید را بر روی قالب ریخته دوباره درون یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد به همین منوال ادامه دهید تا ژله هفت رنگ شما کامل شود

برچسب ها :
طرز تهیه حلوا عربی
پنج شنبه هفدهم 11 1398

طرز تهیه حلوا عربی

در مرحله اول آرد را الک کرده سپس با شیر مخلوط میکنیم تابه را روی اجاقگذاشته و مخلوط شیر را اضافه میکنیم حالا کره و روغن را به شیر اضافه میکنیم غلظت مواد تقریبا شبیه ماست شود ، شعله را کم کنید تا شیر نسوزد مراقب باشید مواد را باید مدام هم بزنید تا حلوای شما کشدار شود ، هم زدن هم باید در یک جهت باشد و تا حلوا تغییر رنگ دهد مواد را هم بزنید .

زمانی که به رنگ کاراملی برسد شربتی را که از قبل آماده کرده بودید را اضافه کنید و در یک جهت هم بزنید تا حلوا آماده شود . روغن درون تابه باعث نرم شدن حلوا میشود . طرز تهیه شربت ، آب را درون تابه ریخته سپس شکر و گلاب و هل و زعفران را ریخته حرارت را کم کنید تا شکر درون آب حل شود ، در پایان یک نوک قاشق چایخوری جوهر لیمو هم اضافه نمایید . یک خوراکی مقوی برای بازیابی انرژی ازدست رفته در هنگام افطار حلوای خوشمزه میباشد .

عربها سفره را بدون حلوا ناقص مى‌دانستند. حلوا از پربسامدترین خوراکهاىذکر شده در متون عربىِ دوره اسلامى است. این خوراک مورد علاقه پیامبر صلى‌اللّه‌ علیه‌ و آله‌ و سلم و اهل بیت علیهم‌ السلام نیز بوده است. حلوا همواره از مهم‌ترین خوراکهاى جشنى جهان اسلام بوده و اطعام با آن تقریباً در همه جشنها و اعیاد دینى و غیردینى در سرزمینهاى اسلامى رواج داشته است. گاه خلفا و امیران و صاحب‌ منصبان دولتى در این اعیاد به‌ ویژه در عید فطر وقربان، سفره‌هاى رنگین شامل حلوا شیر تدارک مى‌دیدند.

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119055
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss