آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه فرنی سه رنگ
يکشنبه سیزدهم 11 1398

طرز تهیه فرنی سه رنگ

برای تهیه این خوراک خوشمزه که شباهت زیادی به شیر برنجدارد ، شیر سرد را درون ظرف مناسبی ریخته و پس از آن آرد برنج را بر روی شیر الک نمایید ، حالا آرد و شیر را به کمک یک همزن دستی بخوبی با هم مخلوطنمایید تا آرد درون برنج به طور کامل حل شود و بصورت گوله گوله درنیاید ، در مرحله بعدی بر روی حرارت ملایم اجاق شکر را اضافه کنید و بصورت مستمر مواد را با هم مخلوط کنید و هم برنید تا به غلظت مناسب برای فرنی برسد ، آخرین کار شما اضافه نمودن گلاب و کره میباشد کمی که مواد با هم جوشید اجاقگاز را خاموش میکنیم .

در این مرحله برای رنگ بندی غذا فرنی را به سه قسمت تقسیم کنید ، یک قسمت را با زعفران دم کرده مخلوط نمایید ، قسمت دیگر را درهمان حالت خودش یعنی رنگ سفید و برای قسمت سوم مقداری کاکائو را درون آب جوش حل نمایید و با فرنی مخلوط کنید تا رنگ بندی زیبا و خوشگل را برای خوراک خود آماده کردهباشید . حالا میتوانید فرنی را در هر ظرف و یا جامی که میخواهید ریخته و با سلیقه خود آنرا تزیین کنید ، اگر میخواهید فرنی لیوانی داشته باشید فرنیرا بصورت لایه لایه ریخته و صبر کنید تا لایه اول خودش را بگیرد بعد لایه دوم و سوم را اضافه نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه سوپ گشنیز
شنبه دوازدهم 11 1398

طرز تهیه سوپ گشنیز

تابه را روی اجاق قرار داده مقداری روغن اضافه کنید هنگامی که روغن داغ شد پیاز را بصورت خلالی و ریز خرد نموده و درون تابه ریخته و تفت دهید زمانی که رنگ آن طلایی شد سیر را له کرده و در کنار پیاز ریخته و با هم تفتدهید ، در این مرحله سیب زمینی و هویج پخته شده را نگینی خرد کرده و به مواد درون تابه اضافه کنید ، در آخر جو پخته شده را بریزید و مقداری آب جوشاضافه نمایید ، درب ظرف را بسته و صبر کنید تا سیب زمینی بپزد .

در مرحله بعد مرغ را ریش ریش کنید و همراه با گشنیز خرد شده و آب مرغ بهسوپ خوشمزه اضافه کنید ولی اینبار درب ظرف را باز بگذارید تا رنگ سبزی ها تیره نشود ، وقتی که غذای شما یک جوش زد ، آرد را با ماست مخلوط نموده و آرام آرام به سوپ اضافه نمایید ، غذا را در این مرحله هم بزنید و اجازه ندهید تا ماست ببرد ، نمک را اندازه کنید و ده دقیقه زمان لازم دارید تا سوپ سفید شما جا افتاده شود .

برچسب ها :
طرز تهیه اکبر جوجه
جمعه یازدهم 11 1398

طرز تهیه اکبر جوجه

برای میرینیت کردن جوجهآنرا زمانی که با چاقو از وسط به دو نیم تقسیم کردید با مقداری نمک و فلفلسیاه و آبلیمو ی ترش مزه دار نمایید ، روی ظرف را میتوانید با پلاستیک بپوشانید و برای چند ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود ، زمان پیشنهادی ما برای شما یک شب تا صبح می‌باشد .

در مرحله بعد، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده نصف پیمانه آب اضافهکنید سپس دو پیمانه روغن درون قابلمه ریخته مرغ را درون ظرف چیده ، سپس کره را اضافه کنید ، بعد از انجام این مراحل پیاز را نیز بصورت حلقه حلقه خرد کرده و درون قابلمه ریخته حالا درب ظرف را قرار داده و صبر کنید تا با حرارت ملایم پخته شود .

در مرحله بعد، برای تهیه سس زعفران دم کرده را با نمک و فلفل و زردچوبه وکمی تخم گشنیز و مقداری آب لیمو مخلوط کنید و در اواخر پخت و سرخ کردن مرغسس مخصوص را اضافه کنید ، در طی پخت چند مرحله مرغ را زیر و رو کنید تا دوطرف آن سرخ شود .

برچسب ها :
طرز تهیه حمص
جمعه یازدهم 11 1398

طرز تهیه حمص

برای تهیه این غذای لبنانی نخود ها را از یک شب قبل خیسانده و برای چند نوبت آب ظرف را نیز عوض میکنید سپس پوست نخودرا جدا نموده ، حالا نخود ها را همراه با مقداری آب و سیر های پوست گرفته درون قابلمه ریخته و روی اجاق قرار میدهیم نصف قاشق هم نمک درون قابلمه ریخته و اجازه می‌دهیم تا نخودها بپزد .

در مرحله بعد و زمانی که نخود ها پخته شد بلافاصله درون چرخ گوشت ریخته وبصورت پوره در می‌آوریم، حالا به پوره نخود روغن کنجد را اضافه میکنیم و مواد را بخوبی با هم مخلوط کرده تا روغن خوب بخورد مواد برود در همان حال ارده را نیز به این پیش غذای محلی و خوشمزه اضافه نمایید ، سپس آب یک عدد لیمو را گرفته و بر روی نخود ها ریخته در آخر هم نمک غذا را اندازه میکنیم .

در مرحله بعد غذا را درون کاسه ریخته و با پشت قاشق آنرا صاف میکنیم حالا بر روی حمص پودر پاپریکا ریخته و با روغن زیتون و سبزی جعفری تزیین کرده سرو میکنیم .

برچسب ها :
طرز تهیه باقلا قاتق
چهارشنبه نهم 11 1398

طرز تهیه باقلا قاتق

تابه را همراه با مقداری روغن و یا کره روی اجاق قرار دهید زمانی که داغشد باقلا ی پوست گرفته را درون تابه ریخته و تفت دهید چند لحظه بعد از سرخکردن باقلا شیرهای کوبیده شده را همراه با مقداری شوید اضافه نموده سپس اندکی نمک و زردچوبه را داخل تابه ریخته و مواد را با هم مخلوط کرده و تفت دهید .

در مرحله بعد ، آب را اضافه کرده اندازه آب در حدی باشد که روی باقلا رابپوشاند ، زمانی که آب شروع به جوشیدن کرد تخم مرغ ها را شکسته و به مواد اضافه کنید ، از هم زدن تخم مرغ ها خودداری کنید و اجازه دهید به خودی خود پخته شوند .

نکات مهم آشپزی

تعداد تخم مرغ می‌تواند برحسب تعداد نفرات باشد . از شوید خشک و یا تازه می‌توانید استفاده کنید. این غذای گیلانیرا همراه با سیر ترشی و برنج کته و ماهی شور و یا زیتون پرورده سرو نمایید. نکته ای دیگری که در هنگام پخت این غذا باید رعایت کنید اینست که باقلا کشاورزی خیلی زود پز میباشد و مقدار آبی که اضافه میکنید نباید زیاد باشد تا خورشت شما آبکی شود زمانی که باقلا نیم پز شد تخم مرغ را اضافه کنید تا باقلا و تخم مرغ همزمان با هم پخته شوند .

برچسب ها :
طرز تهیه آلو مسما
چهارشنبه نهم 11 1398

طرز تهیه آلو مسما

برای تهیه خورشت مجلسیاولین کاری که شما انجام میدهید این است که سینه مرغ را همراه با مقداری آب و نمک و زردچوبه درون قابلمه ریخته و بر روی حرارت ملایم قرار دهید تا مرغ بصورت نیم پز آماده شود . تا زمانی که مرغ آماده شود سس را به این روش آماده میکنید پیاز ها را بصورت خلالی خرد کرده و درون تابه با مقداری روغن سرخ میکنیم ، هنگامی که پیاز سرخ آماده شد آلو و قیصی را به پیاز داغ اضافهکرده و با هم تفت میدهیم .

در مرحله بعد ، نمک و فلفل و دارچین را همراه با رب گوجه و اندکی شکر پساز آن رب انار به مواد درون تابه اضافه میکنیم حالا تمام مواد را بخوبی باهم مخلوط کرده و تفت دهید تا حسابی جا افتاده شود . پس از اینکه مرغ بصورتنیم پز آماده شد تکه های مرغ را درون تابه چیده سپس ۲ قاشق زعفران دم کردهبه مواد درون تابه اضافه میکنیم تا خورشت خوش رنگ و زیبایی داشته باشیم . کمی مرغ را با تمام مواد مخلوط کرده و تفت دهید تا رنگ مرغ بصورت طلایی درآید ،حالا آب مرغ را آرام آرام اضافه کنید و از مقداری آبغوره بعنوان چاشنی استفاده کنید .

مراقب باشید آب مرغ را زیاد نریزید که خورشت شما آبکی شود . حرارت را کمکنید و اجازه دهید تا خورشت با این حرارت آرام آرام پخته و جا افتاده شود .مدت زمان ۴۰ تا ۵۰ دقیقه زمان نیاز دارید تا خورشت چرب و خوش طعمی داشته باشید ، زمان پخت بستگی به مقدار مواد مصرفی شما دارد .

برچسب ها :
طرز تهیه قیمه یزدی
سه شنبه هشتم 11 1398

طرز تهیه قیمه یزدی

برای شروع قابلمه را روی اجاق گاز گذاشته مقداری آب اضافه کرده سپس نخودها را درون قابلمه ریخته و اجازه دهید تا بجوشد ، زمانی که اجاق را خاموش کردید نخود ها را آبکش نمایید و بعد از انجام این کار پوست نخود ها را گرفته و آنها را به دو قسمت تقسیم نمایید . حالا تابه را بر روی اجاق گاز قرار داده مقداری روغن اضافه کرده و نصف یک پیاز را رنده کنید و درون تابه سرخ نمایید .

در مرحله بعد گوشت خورشتی را به پیاز داغ اضافه کرده و همراه هم تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کرده و به حالت سفید رنگ درآید . حالا نوبت اضافه نمودن زردچوبه به گوشت می‌باشد، کمی که مواد را با هم تفت دادید مقداری آب اضافه کنید و صبر کنید تا گوشت بپزد ، هنگامی که گوشت به حالت نیمه پز درآمد ، نخودها را به گوشت اضافه کنید و اجازه دهید تا خورشت خوشمزه شما کاملاً پخته شود .

در مرحله بعد و زمانی که خورشت قیمهپخته شد از مقداری لیمو عمانی برای چاشنی استفاده کنید ، الباقی پیاز را در تابه بصورت جداگانه سرخ کنید سپس پیاز ها را همراه با هل و دارچین و مقداری زعفران دم کرده به خورشت محلی خود اضافه کرده و اجازه دهید تا جا افتاده شود . اکنون میتوانید غذای خود را در کنار یک پلوی دم کشیده سرو کنید .

برچسب ها :
ماهی سالمون در فر
سه شنبه هشتم 11 1398

ماهی سالمون در فر

برای تهیه یک خوراک ماهیعالی و خوشمزه دریایی با سالمون ، پس از اینکه ماهی را تمیز نموده و آنرا بصورت فیله درآورید با نمک و فلفل فیله ها را طعم دار کرده سپس سینی فر را چرب نموده و فیله های مرغ را درون سینی چیده و برای مدت زمان ۲۰ دقیقه اجازه می‌دهیم تا فیله ها پخته شود .

در مرحله بعد و تا زمانی که فیله ها درون فر قرار دارند سس مخصوص را تهیه میکنیم ، درون کاسه ای مناسب آب لیمو و سیر رنده شده را ریخته سپس به آنها کره آب شده را اضافه کرده و در آخر مقداری هم زعفران به سس اضافه نموده و مواد را بخوبی با هم مخلوط میکنیم .

در مرحله بعد،زمانی که ماهیرا از درون فر خارج نمودیم ، سس را بر روی فیله ها ریخته بصورتی که تمام قسمت ماهی با سس آغشته شود ، دوباره فیله ها را برای ۵ الی ۱۰ دقیقه درون فر گذاشته تا حسابی مزه دار و جا افتاده شود . اکنون میتوانید غذای دریایی خود را همراه با پرهای لیمو و سبزی جعفری تازه سرو کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه سالاد ماکارونی
دوشنبه هفتم 11 1398

طرز تهیه سالاد ماکارونی

پیاز را خلالی خرد کرده مقداری روغن زیتون درون تابه ریخته و پیاز را تفت دهید پیازها که شیشه ای شد فلفل سبز را اضافه کنید و با پیاز سرخ کنید سپس سینه مرغ را درون تابه ریخته و همراه پیاز تفت دهید ۵ دقیقه زمان مناسبی برای تفت دادن سینه مرغ می‌باشد ، درب تابه را گذاشته و اجازه دهید مرغ نرم شود ، در مرحله بعد سیر را رنده کنید درون تابه بریزید

پس از آن رب را همراه با پوره گوجه فرنگی به مواد اضافه نمایید کمی با هم مخلوط کنید سپس آب را ریخته و بعد از انجام این کار ماکارونیرا اضافه کنید مقدار آب در حد دو بند انگشت بالاتر از مرغ و ماکارونی باشد.حالا به غذا ادویه و نمک را اضافه کنید،حرارت را کم کنید صبر کنید تا کاملا غذا پخته و آب آن کشیده شود . غذا اکنون آماده برای سرو شده و با مقداری جعفری خرد شده آن را میل نمایید .

برچسب ها :

طرز تهیه خوراک مرغ و کدو سبز

برای شروع مرغ را مرینیت کرده برای این کار سینه مرغ را درون کاسه ای ریخته سپس پودر آویشن و ریحان خشک را اضافه کنید،پس از آن پاپریکا و روغن زیتون را ریخته از مقداری آب لیمو و پودر سیر و پیاز هم استفاده کنید در پایان اندکی سماق ریخته و روی کاسه را با پلاستیک پوشانده و برای مدت زمان یک الی دو ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود .

در مرحله بعد و زمانی که مرغ آماده شد درون تابه ریخته و سرخ نمایید . حالا برای تهیه سس مخصوص سس کچاپ و سرکه بالزامیک  را با هم مخلوط کرده سپسنصف قاشق چایخوری عسل بر روی سس ریخته و بعد از آن نصف قاشق چایخوری خردل را همراه با نمک و فلفل و آویشن اضافه کنید ، در آخر کار آب مرغ را ریخته وبا مرغ سرخ شده برای ده دقیقه روی اجاق گاز گذاشته و اجازه دهید تا بپزد .

در این فاصله زمانی ۱۰ دقیقه ای کدو ها را خرد کرده درون تابه ریخته به آن مقداری نمک و فلفل و سیر و پاپریکا اضافه نموده و تفت دهید ، حالا کدوهای سرخ شده را همراه ریحان و جعفری در کنار مرغ تزیین کرده و سرو نمایید .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119101
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss