آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه سوپ پیاز
دوشنبه سیم 10 1398

طرز تهیه سوپ پیاز

برای شروع پیاز ها را بصورت خلالی یا نگینی خرد کرده سپس تابه را بر رویاجاق گاز با حرارت ملایم قرار دهید مقداری روغن کنجد اضافه کنید زمانی که روغن داغ شد پیاز ها را اضافه نموده و تفت دهید کمی بعد سیر رنده شده را همریخته و با هم تفت دهید تا پیاز های سبک و شیشه ای شوند حالا نوبت اضافه نموده کره میباشد ، مواد را برای مدت زمان ۱۰ دقیقه تفت دهید .

در مرحله بعدی ، آرد را اضافه کرده و برای چند دقیقه با سایر مواد درون تابه تفت دهید ، هنگامی که بوی خامی آرد از بین رفت آب مرغ را بریزید و اجازه دهید تا به نقطه جوش برسد وقتی که احساس کردید سوپ خوشمزه شما جا افتاده و پخته شده است و قبل از سرو کردن شیر و یا خامه را ( میتوانید این دو را با هم مخلوط کرده و اضافه کنید ) به سوپ اضافه نمایید . حالا سوپ مجلسی و خوشمزه شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت به
دوشنبه سیم 10 1398

طرز تهیه خورشت به

گوشت را پس از خرد نمودن بخوبی شسته و همراه با پیاز های سرخ شده درون تابه ریخته و تفت میدهیم ، پس از انجام این کارها لپه را اضافه میکنیم و برای مدت زمان ۳ دقیقه با مواد حرارت میدهیم سپس رب گوجه فرنگی و نمک و فلفل و دارچین و زردچوبه را ریخته مواد را به آرامی هم زده و تفت میدهیم ، حالا زمان اضافه نمودن آب میباشد حرارت را کم کنید و اجازه دهید مواد با حرارت ملایم بپزد .

در مرحله بعدی ، به را بصورت جداگانه تفت دهید سپس آنرا به مواد دیگر اضافه نمایید ، بعد از گذشت مدت زمان ۳۰ دقیقه آلو هایی را که از قبل خیسانده بودید را اضافه کنید ، وقتی که این مواد بخوبی پخته شد و در یک ربعپایانی پخت شکر و آبلیمو را درون خورشت محلی ریخته تا چاشنی شما طعم خورشت را ملس کند ، اکنون خوراک شما اماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت هویج
يکشنبه بیست و نهم 10 1398

طرز تهیه خورشت هویج

برای شروع پیاز را رنده و یا اینکه بصورت نگینی خرد نمایید سپس تابه را روی اجاق قرار داده و با شعله کم همراه با مقداری روغن پیاز ها را تفت دهیدزمانی که پیاز ها سبک و شیشه ای شدند زردچوبه را درون تابه ریخته و این دورا با هم تفت میدهیم تا کاملا بخورد هم بروند و یکدست شوند . حالا زمان اضافه کردن گوشت به پیازهای درون تابه فرا رسیده است و تا زمانی که گوشت خورشتی تغییر رنگ دهد مواد را با هم تفت میدهیم ۲ الی ۳ لیوان آب جوش آمادهکرده و زمانی که گوشت سرخ شد آب را اضافه کرده و اجازه میدهیم تا گوشت خورشتی کاملا پخته شود .

در مرحله بعدی ، هویج ها را شسته و پوست آنرا جدا میکنیم حالا هویج ها را بصورت منظم و یدکست بصورت خلالی برش زده و آماده برای طبخ میکنیم ، هر چه برش های شما مرتب تر باشد خورشت خوشزهشما ظاهر بهتری خواهد داشت . حالا خلال ها را بصورت جداگانه درون تابه تفتمیدهیم ، اگر شما این کار را با حوصله انجام دهید و زمان بیشتری را برای سرخ کردن هویج ها قرار دهید خورشت شکیل تری خواهید داشت .

زمانی که گوشت پخته شد هویج را همراه با آلو خورشتی به مواد اضافه کرده وپس از آن نمک و فلفل سیاه را ریخته و کمی هم میزنیم تا مواد بخوبی با هم مخلوط شوند حرارت را کم کرده و اجازه میدهیم تا غذا به آرامی پخته و جا افتاده شود ، شما در ۳۰ الی ۲۰ دقیقه پایانی پخت مقداری آبلیمو و زعفران دمکرده به خورشت مجلسی اضافه نمایید . اکنون خورشت شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119089
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss