آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه خوراک جگر
جمعه بیست و هفتم 10 1398

طرز تهیه خوراک جگر

شما برای تهیه این خوراک مقوی و خوشمزهدر ابتدا باید پیاز را بصورت خلالی خرد کرده و پس از انجام این کار یک عددتابه را بر روی اجاق گاز قرار داده و با مقدار اندکی روغن پیاز های خرد شده را تفت دهید ، زمانی که پیاز های شما سبک و شیشه ای شدند جگر را ریز ریز و در اندازه های شبیه به هم خرد کنید و بر روی پیاز ها ریخته همراه با هم تفت دهید .

در مرحله بعد ، فلفل دلمه ای و گوجه های رنده شده را اضافه نموده اگر احساس نمودید گوجه شما رنگ خوبی ندارد یک قاشق رب گوجه فرنگی بریزید و هم بزنید حالا نمک و فلفل سیاه را ریخته و پس از انجام این کار پودر سیر و فلفل چیلی را اضافه کنید اکنون میتوانید درب تابه را ببندید و اجازه دهید تا غذا مغز پخت شود و آب درون تابه کشیده شود و یک سس غلیظ داشته باشید ، در پایان مقداری آبلیمو بر روی جگرها ریخته ، و غذای خوشمزه خود را همراه با پیاز و سماق و سبزی جعفری سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه ماهی شکم گرفته
جمعه بیست و هفتم 10 1398

طرز تهیه ماهی شکم گرفته

پس از پاک کردن ماهی آنرا بخوبی همراه با آب سرد بشویید یک ظرف لبه دار اندازه ماهی آماده کنید درون ظرف یک عدد پیاز را بصورت خلالی درشت خرد نمایید مقدار آب لیمو اضافه کنید ماهی را درون ظرف گذاشته و از موادی همچوننمک و فلفل و آویشن و تخم گشنیز و زردچوبه بعنوان ادویه برای طعم دار کردنماهی استفاده کنید ماهی را بخوبی با این مواد مخلوط کنید تا حسابی مزه دارشود ، حالا ظرف را برای مدت زمان ۱ ساعت کنار قرار دهید تا ادویه بخورد ماهی برود .

در مرحله بعد موادی را که قرار است داخل شکم ماهی قرار دهید را آماده نمایید ، پیاز و سیر را بصورت نگینی خرد نمایید درون تابه ریخته و با اندکیروغن تفت دهید کمی که سبک شدند رب انار و رب گوجه و بعد از آن رب نارنج و رب ازگیل را اضافه کرده و با هم تفت داده و مخلوط کنید ، بعد از گذشت چند لحظه سبزی های معطر را بریزید و کمی تفت دهید در پایان گردوهای خرد شده و آلوچه و ناردون و زرشک را بریزید کمی که مواد با هم سرخ شدند اجاق را خاموشنموده و اجازه دهید تا سس خنک شود .

طرز تهیه ماهی شکم گرفته

در مرحله بعدی ، کف ظرفی را که قرار است درون فر قرار دهید را چرب کرده سپس ۲ عدد پیاز را بصورت حلقه حلقه بریده و کف ظرف قرار دهید ، حالا ماهی را اماده کنید و درون آنرا با سس مخصوصی که تهیه نموده اید پر کنید ، پس ازانجام این کار شکم ماهی را با نخ و سوزن استریل شده و تمیز ببندید . ماهی را بر روی پیاز های درون ظرف چیده بصورتی که با کف ظرف تماس نداشته باشد

میتوانید از سسی که برای طعم دار کردن ماهی آماده کرده بودید نیز درون ظرف بریزید ، حالا یک استکان آب هم اضافه نموده و روی ظرف را با یک فویل بپوشانید حالا ظرف را برای مدت زمان ۴۵ دقیقه درون فر و با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار دهید ، بعد از گذشت این مدت زمان فویل را برداشته و برای ۱۵دقیقه دیگر درون فر قرار داده تا کاملا پخته شود . حالا میتوانید ماهی را برای ۱۰ دقیقه گریل کنید تا طلایی رنگ شود . اکنون ماهی شکم پر خوشمزه شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
طرز تهیه پیتزا لقمه ای
جمعه بیست و هفتم 10 1398

طرز تهیه پیتزا لقمه ای

در شروع کار خمیر مایه را همراه با شکر و آب ولرمی که دارید مخلوط کنید سپس تمام مواد را با هم ترکیب کرده و خمیر را اماده نمایید آرد را الک نموده و کم کم به خمیر اضافه نمایید و با دست آنرا ورز دهید تا خمیر یکدست وسفتی داشته باشید ، خمیر شما باید از خمیر پیراشکی سفت تر باشد . روی خمیررا سلفون کشیده و برای مدت زمان ۲ ساعت در یک جای نسبتا گرم اسراحت دهید تا ور بیاید .

هنگامی که خمیر مورد نظر شما اماده شد بر روی میز کارتان مقداری آرد بپاشید و خمیر را با وردنه بر روی میز کار پهن نمایید قطر خمیر شما تقریبا ۱سانتیمتر باشد سپس به کمک یک قالب گرد خمیر را برش بزنید و با چنگال چند عدد سوراخ بر روی برش های خمیر ایجاد کنید ، فر را با دمای ۱۷۰ درجه پیش گرم کنید و پس از آن خمیر را برای مدت زمان ۳ دقیقه درون فر قرار دهید تا نیم پز شود .

در مرحله بعد و زمانی که خمیر را از درون فر خارج نمودید مقداری سس کچاپو پنیر پیتزا بر روی خمیر ریخته بر روی آنها مقداری مواد پیتزا و دوباره پنیر پیتزا بریزید ، درجه حرارت فر را بر روی ۱۷۵ درجه قرار داده و مواد رابرای مدت زمان ۱۵ دقیقه درون فر قرار میدهیم تا کاملا پخته شود . این خوراک همانند رولت مرغ یک پیش غذای شیک و مجلسی میباشد .

برچسب ها :
مرغ و کلم بروکسل
جمعه بیست و هفتم 10 1398

مرغ و کلم بروکسل

شما برای تهیه خوراک مرغو در ابتدای آشپزی به سراغ سینه مرغ رفته و پس از شستشو سینه های مرغ را خرد کرده سپس یک عدد تابه را روی اجاق گاز قرار دهید و مقداری روغن اضافه کنید حالا با حرارت متوسط برش های مرغ را درون تابه ریخته و تفت دهید کمی هم نمک و فلفل اضافه کنید هنگامی که قهوه ای رنگ شدند مرغ ها را کنار گذاشته و درون همان تابه کلم ها را ریخته و تفت دهید زمانی که تغییر رنگ داد سیر و آرد را بریزید و تفت دهید تا بوی خامی ارد گرفته شود .

در مرحله بعد درون یک لیوان خامه و شیر را ریخته به آن نمک و فلفل را اضافه نموده مواد را بخوبی هم زده تا کاملا یکدست شوند . حالا مرغ های سرخ شده را درون تابه ریخته و به کلم اضافه کنید سپس مخلوط شیر و خامه را بریزید مواد را بخوبی و آرام هم بزنید تا سس چند قل بزند و مقداری غلیظ شود.

در مرحله بعد : پنیر پیتزا را درون تابه ریخته و با مواد مخلوط کنید تا زمانی که پنیر درون سس آب شود حالا میتوانید اجاق را خاموش کنید و با مقداری جعفری خرد شده خوراک مرغ مجلسی خود را تزئین نمایید
برچسب ها :
طرز تهیه کوفته گردویی
پنج شنبه بیست و ششم 10 1398

طرز تهیه کوفته گردویی

گوشت چرخ کرده را همراه با پیاز رنده شده و سیب زمینی مخلوط کرده و ورز دهید در همان حال که مشغول ورز دادن گوشت چرخ کرده هستید آردنخودچی و یک سوم مغز گردو را هم اضافه نمایید مواد را بخوبی با هم مخلوط کنید در پایان پودر سیر و پودر آویشن و ادویه کاری را ریخته و بخوبی ورز دهید تا حسابی جاافتاده و به ادویه آغشته شود ، حالا مایه کوفته را برای مدت زمان ۱ ساعت درون یخچال قرار میدهیم تا در هنگام پخت وا نرود .

در مرحله بعدی تابه را با مقدار کمی روغن بر روی اجاق گذاشته پیاز را بصورت خلالی خرد کنید و درون تابه تفت دهید زمانی که طلایی رنگ شدند رب گوجه فرنگی و رب انار و الباقی پودر گردو را اضافه کنید و کمی سس کوفته مجلسیرا تفت دهید حالا دو لیوان آب را بر روی سس ریخته حرارت را کمی بیشتر کنیدتا شروع به قل زدن کند ، از مایه کوفته اندازه گردو برداشته گرد کنید و درون سس قرار دهید شعله را کم کنید و اجازه دهید تا خوراک مجلسی شما جا افتاده شود . توجه داشته باشید به کوفته های درون ظرف دست نزنید تا پایان پخت برای اینکه وا نرود .

برچسب ها :
طرز تهیه بیف استراگانف
سه شنبه بیست و چهارم 10 1398

طرز تهیه بیف استراگانف

گوشت را درون کاسه ریخته و بعد از ان فلفل سیاه و قرمز و پودر سیر را اضافه کنید مواد را بخوبی با هم ورز دهید و مخلوط کنید، گوشت را با سلفون بپوشانید و برای مدت زمان ۱ ساعت درون یخچال قرار دهید تا ادویه حسابی بخورد گوشت رفته و مزه دار شود . حالا تابه را با مقدار کمی روغن روی اجاق قرار دهید تا حسابی داغ شود گوشت را درون تابه ریخته و برای مدت زمان ۱۰ دقیقه تفت دهید بعد از اینکه گوشت آب انداخت و آب آن بخار شد .

گوشت را کنار گذاشته و در همان تابه مقداری کره ریخته و پیاز ها را تفت دهید زمانی که پیاز نرم و شیشه ای شد قارچ را اضافه کرده و تفت دهید ، هنگامی که قارچ ها نرم شد یک قاشق غذاخوری آرد سفید درون تابه ریخته و با مواد تفت دهید . در مرحله بعد گوشت را همراه با عصاره و مقداری آب اضافه نمایید درب تابه را بسته و اجازه دهید تا گوشت کاملا پخته شود زمانی که اجاق گاز را خاموش نمودید خامه را بر روی خوراک خوشمزه ریخته و همراه با سیب زمینی های خلالی سرخ شده سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه شامی کباب
سه شنبه بیست و چهارم 10 1398

طرز تهیه شامی کباب

کاسه ای را اماده کنید سپس سیب زمینی ها را شسته و رنده کنید پس از ان پیاز را رنده کنید و همراه با سیب زمینی مخلوط کنید حالا گوشت چرخ کرده را به مایه اضافه نمایید و با دست حسابی ورز دهید همانند مراحل اماده سازی کباب کوبیده در همان حال ارد نخودچی را همراه با نمک و زردچوبه و فلفل سیاهاضافه نمایید پس از افزودن ادویه مایه را برای مدت زمان ۲ دقیقه ورز دهید تا حسابی جا افتاده و مخلوط شود .

اگر احساس نمودید مایه شما چسبندگی خوبی ندارد میتوانید تخم مرغ را هم اضافه کنید ، افزودن یک عدد تخم مرغ انسجام مایه کتلت را زیاد میکند و باعثمیشود در هنگام سرخ کردن حالت خود را درون تابه از دست ندهد . حالا بر رویمایه شامی خوشمزه سلفون کشیده و برای ۱ الی ۲ ساعت درون یخچال قرار دهید تا مزه بهتری بخود بگیرد .

حالا تابه را روی حرارت متوسط گذاشته مقداری روغن اضافه کنید روغن که داغ شد از مایه برداشته و همانند کوکو سیب زمینیکف دست پهن کنید وسط انرا با انشگت سوراخ کنید تا در هنگام سرخ کردن مغز پخت شود درون تابه قرار دهید و دو طرف شامی را سرخ کنید . در کنار شامی ها چند عدد گوجه فرنگی را هم سرخ نمایید و همراه با نان یا برنج سرو کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت فاصولیه
دوشنبه بیست و سوم 10 1398

طرز تهیه خورشت فاصولیه

برای شروع و اماده سازی این خورشت سادهلوبیا ها را از ۲۴ ساعت قبل باید بخیسانیم و بعد از گذشت این فاصله زمانی ابکش کنیم ، تابه را بر روی حرارت متوسط اجاق قرار دهید و با مقدار کمی روغن گوشت را تفت دهید ، حالا پیازها را خلالی خرد کنید و همراه با گوجه فرنگی و لوبیا سبز به گوشت اضافه کنید مواد را با هم مخلوط کرده و تفت دهید.

در مرحله بعدی و هنگامی که گوجه ها له شد نوبت اضافه نمودن لوبیای خیس خرده و سیب زمینی ها میباشد پس از انجام این کار مقداری آب به مواد اضافه کنید درب تابه را بسته و اجازه دهید تا گوشت بهمراه مخلفات کاملا پخته شود .حالا لیمو عمانی ها را با چنگال سوراخ کنید درون آب قرار دهید تا تلخی لیمو از بین برود در یک تابه کوچک رب را همراه با روغن سرخ کنید سپس ادویه را اضافه کنید کمی تفت دهید . سپس رب را با لیمو و یک عدد فلفل تند و مقداری سبزی معطر در ۲۰ دقیقه پایانی به خورشت اضافه کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه اشکنه
دوشنبه بیست و سوم 10 1398

طرز تهیه اشکنه

پیاز را بصورت خلالی خرد کرده تابه را روی اجاق گذاشته مقداری روغن اضافه کنید و با حرارت ملایم پیاز ها را تفت دهید ، زمانی که پیازها طلایی رنگ شد آرد را بریزید پس از انجام این مراحل گوجه فرنگی هایی را که از قبل خرد کرده اید را اضافه نمایید کمی که مواد را تفت دادید سیب زمینی و سبزی شنبلیله را هم به غذا اضافه کنید حالا مقداری آب درون ظرف ریخته و اجازه دهید تا با حرارت ملایم اشکنه خوشمزه کاملا جا افتاده شود ، زمانی که سیب زمینی ها پخته شد شما با توجه به تعداد نفرات تخم مرغ اضافه نمایید و صبر کنید تا غذا پخته شود . حالا میتوانید اشکنه ساده را همراه با نان سرو نمایید .

برچسب ها :

مرغ با سس خردل

برای شروع در ابتدای آشپزی فر را باید پیش گرم کنید آن هم با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد سپس مشغول مزه دار کردن مرغ ها شوید برای این کار تک های مرغ را درون کاسه ریخته و روی آنها نمک و فلفل و پودر سیر بریزید بخوبی با هم مخلوط کنید ، تابه را بر روی حرارت ملایم اجاق قرار دهید مقداری روغن اضافه کنید زمانی که روغن داغ شد تکه های مزه دار مرغ را درون تابه ریخته ودوطرف آنها را سرخ کنید بصورتی که طلایی رنگ شود .

در مرحله بعدی در همان تابه مرغ ها را خارج کرده سپس سیر ها را رنده کرده درون تابه ریخته و تفت دهید کمی که رنگ سیر ها تغییر کرد خردل را همراه با عسل و سرکه بالزامیک و آب مرغ اضافه کیند پس از انجام این مراحل نمک و فلفل را هم درون تابه ریخته و تمامی مواد را با هم مخلوط کنید و تفت دهید . حالا نوبت آماده نمودن سیب زمینی ها میباشد آنها را با روغن زیتون ونمک و فلفل مزه دار نمایید و همراه با مرغ درون فر قرار دهید و برای مدت زمان ۳۰ دقیقه اجازه دهید تا کاملا پخته شوند . بعد از گذشت این زمان لوبیاها را به تکه های مرغ اضافه کرده و دوباره برای ۱۵ دقیقه درون فر قرار دهید تا خوراک مرغ مجلسی شما جا افتاده و آماده برای سرو شود .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119020
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss