آرشیو
طراح قالب
Tebyan
طرز تهیه خوراک مرغ
جمعه بیستم 10 1398

طرز تهیه خوراک مرغ

شما برای تهیه این خوراک خوشمزه باید در ابتدا مرغ را مزه دار کنید برایاین کار درون یک کاسه با ابعاد مناسب سینه مرغ را خرد کرده و همراه با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط نمایید ، سپس سس سویا و سس تند را به تکه های خرد شده مرغ اضافه کنید حالا این مخلوط را برای حداقل ۲ ساعت درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار و ترد شود .

در مرحله بعد سیب زمینی ها را اماده میکنیم پس از شستشو مقداری آب را روی جاق قرار داده و برای مدت زمان ۷ الی ۱۰ دقیقه درون آب قرار میدهیم تا نیم پز شوند کمی هم نمک به آب اضافه کنید ، پس از انجام این کار همراه با مقداری کره و روغن درون تابه سرخ میکنیم تا رنگ آنها کاملا طلایی شود ، درون همان تابه مرغ را ریخته و تفت میدهیم حالا به مرغ سیر و فلفل و آب لیمو را اضافه میکنیم سپس سیب زمینی ها را به مرغ اضافه کرده کمی که تفت خورد آویشن و ریحان و رز ماری را اضافه میکنیم ، حالا همانند ساندویچ مرغ خانگی میتوانید خوراک خود را سرو کنید .

برچسب ها :

طرز تهیه مانی پلو

پیاز ها را خرد کرده درون قابلمه تفت دهید کمی که سبک شدند تکه های مرغ را اضافه کنید پس از اضافه نمودن مرغ آب و نمک و زردچوبه را هم بریزید و اجازه دهید تا مرغبا حرارت ملایم اجاق کاملا پخته شود . زمانی که آب غذا کاملا کشیده شد و مرغ پخته شد اجاق را خاموش کنید و تکه های مرغ را ریش ریش کنید .

در مرحله بعدی مرغ را درون تابه ریخته مقداری زعفران و فلفل سیاه اضافه کنید و آنرا سرخ کنید . لپه ها را از دو ساعت قبل درون آب بخیسانید و در این مدت برای ۲ مرحله آب لپه را عوض کنید ، پس از انجام این کار لپه را با مقداری آب بپزید تا لپه ها نرم شوند پس از آن آبکش کنید.

برنج را هم مانند لپه ها جداگانه بخیسانید، پس از آماده شدن لپه ها ، درون قابلمه ای آب ریخته زمانی که شروع به جوشیدن کرد لپه و برنج را اضافه نمایید، در ۵ دقیقه پایانی پخت رشته های پلویی خرد شده را هم اضافه کنید بعد از اینکه مواد پخته شد آبکش کنید.

طرز تهیه مانی پلو

در مرحله بعد قابلمه را روی اجاق گذاشته با روغن کف ظرف را چرب کنید سیبزمینی ها را ورقه ورقه کنید و کف قابلمه قرار دهید روی آنها مقداری از مخلوط برنج ریخته روی برنج مرغ ریش ریش شده را بریزید، با همین روش قابلمه را پر کنید بصورت لایه به لایه، مقداری از گوشت مرغرا برای تزیین نگه دارید و حالا دو قاشق غذاخوری زعفران دم کرده را روی برنج ریخته دم کن را گذاشته و منتظر بمانید تا برنج آماده شود .

در طول این مدت کشمش ها را شسته و برای مدت زمان ۳۰ دقیقه درون آب جوش قرار دهید تا نرم شوند سپس درون تابه تفت دهید، زرشک ها را نیز مانند کشمش آماده کنید. زمانی که برنج دم کشید با کشمش و زرشک مخلوط کنید، حالا میتوانید مانی پلو رو سرو نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه کشک بادمجان
سه شنبه هفدهم 10 1398

طرز تهیه کشک بادمجان

برای تهیه این خوراک خوشمزهو پرطرفدار بادمجانی را انتخاب کنید که کشیده و سیاه رنگ باشد و برگ سبز آن بلند باشد این خصوصیات نشانه یک بادمجان شیرین نباشد. پس از شستشو آنها را پوست بگیرید به دو نیم تقسیم کنید مقداری نمک بر روی بادمجان ها بپاشید وبرای مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه کنار قرار دهید تا آبشان کشیده شود و در هنگام سرخ کردن روغن کمتری مصرف کند .

در مرحله بعدی بادمجان ها را همراه با روغن کم سرخ می کنیم و کنار میگذاریم، در همان تابه پیاز هایی که نگینی خرد شده را ریخته و تفت میدهیم سپس سیر رنده شده را اضافه میکنیم بعد از آن نعنا خشک و گوجه فرنگی را درونتابه ریخته و تفت میدهیم، اضافه کردن گوجه باعث میشود تا تلخی بادمجان از بین برود ، کمی که این مواد را تفت دادیم بادمجان های سرخ شده را با یک گوشت کوب له کرده و پس از انجام این کار به مواد اضافه میکنیم حالا مواد رابا هم مخلوط میکنیم تا کاملا یکدست شوند.

در مرحله بعد مقداری نمک و آب درون تابه ریخته و اجازه میدهیم تا مواد کاملا پخته شوند . حالا زمان اضافه کردن کشک می باشد حرارت را کم کنید تا کشک بادمجان به روغن بیافتد اکنون میتوانید گردو های خرد شده را به غذا اضافه کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت قیمه ساده
سه شنبه هفدهم 10 1398

طرز تهیه خورشت قیمه ساده

برای تهیه این خورشت اصیل و خوشمزه قابلمه را روی اجاق گذاشته حرارت را کم کرده پیازها را بصورت نگینی خرد کنید درون تابه ریخته و تفت دهید، زمانیکه پیاز ها شیشه ای و نرم شد ، گوشت را بصورتی خورشتی خرد کرده و درون قابلمه بریزید و همراه با پیاز ها تفت دهید تا هنگامی که گوشت تغییر رنگ دهد .

در مرحله بعدی لپه را به خورشت اضافه کنید و همراه با مواد دیگر درون قابلمه تفت دهید . پس از تفت دادن این مواد بصورت تقریبی ۵ لیوان آب به خورشتتان اضافه کنید، تابه را بر روی اجاق قرار دهید رب گوجه را همراه با مقداری روغن تفت دهید سپس آنرا به خورشت اضافه کنید و حرارت را کمی بالا ببرید تا خورشت شروع بجوشیدن کند .

در حرکت بعدی و زمانی که خورشت شروع بجوشیدن کرد حرارت اجاق را کم کنید ودرب قابلمه را ببندید تا غذای شما کاملا پخته و جا افتاده شود، قبل از اینکه لیمو عمانی را درون خورشت بریزید با چنگال چند نقطه از لیمو را سوراخکنید و درون آب سرد قرار دهید تا طعم و مزه تلخ لیمو گرفته شود . بعد از اینکه خورشت جا افتاده شد لیمو عمانی را اضافه کنید، سپس میزان نمک و فلفل و زردچوبه خورشترا اندازه کنید و برای بهتر شدن رنگ خورشت مقداری زعفران درون غذا بریزید

برچسب ها :
طرز تهیه جوجه کباب ترش
سه شنبه هفدهم 10 1398

طرز تهیه جوجه کباب ترش

مرغ را پس از شستشو پوست گرفته و سپس در اندازه های کوچک بطوری که براحتی سیخ گرفته شوند خرد میکنیم، تکه های خرد شده مرغ را درون کاسه ریختهسپس برای مرینیت کردن جوجه کباب مجلسی رب انار و نمک و فلفل را درون کاسه ریخته و با مرغ مخلوط کنید در مرحله بعد پودر پاپریکا و روغن را اضافه کردهو بخوبی هم بزنید تا تمام قسمت های مرغ مزه دار شود ، توجه داشته باشید کهپیاز را نباید در این مرحله اضافه کنید .

کاسه مرغ را با سلفون بپوشانید و برای مدت زمان ۲ الی ۳ ساعت درون یخچالقرار دهید ، سپس پیاز ها را بصورت خلالی برش زده و بعد از اینکه مرغ را ازدرون یخچال خارج نمودید پیاز های خرد شده را اضافه کرده و این بار برای ۳ الی ۴ ساعت دوباره در یخچال قرار دهید تا ادویه ها مرغ را حسابی مزه دار کند . اگر مدت زمان بیشتری برای مزه دار کردن جوجه کباب صرف کنید در پایان طعم بهتری را تجربه خواهید نمود . پس از گذشت این زمان مرغ شما آماده برای سیخ گرفتن شده است و بهترین روش طبخ برای جوجه کباب ساده تهیه آن بصورت ذغالی میباشد .

برچسب ها :

طرز تهیه ته چین

برای تهیه این غذای مجلسی و شیک برنج ها را برای مدت زمان ۱ ساعت خیسانده و پس از انجام این کار آب را با مقدار کمی نمک درون قابلمه ریخته وبر روی حرارت ملایم اجاق قرار داده زمانی که آب شروع بجوشیدن کرد برنج ها را درون قابلمه ریخته و صبر میکنیم تا برنج پخته شود سپس برنج را آبکش میکنیم و کنار قرار میدهیم تا خنک شود .

در مرحله بعد ماهی را آماده میکنیم پس از جدا کردن استخوان های ماهی با چاقو چند برش ریز روی فیله های ماهی ایجاد کرده سپس مقدار کمی نمک و فلفل سیاه بر روی فیله ها ریخته بعد از آن کمی آب نارنج را با کره مخلوط کرده و با آن ماهی را مرینیت میکنیم، فیله ها را برای مدت زمان ۱ ساعت درون یخچال قرار میدهیم تا مزه دار شوند .

در مرحله بعد تخم مرغ ها را شکسته و با هم زن دستی مخلوط میکنیم بعد از این کار نمک و فلفل را اضافه کرده و هم زده بعد از آن ماست و زعفران و روغنرا اضافه کنید سس را بخوبی هم زده تا کاملا یکدست شود . در مرحله بعد برنجرا به دو قسمت تقسیم میکنیم، نیمی از برنج را با سبزی پلویی مخلوط کرده و نیم دیگر آن را ساده نگه میداریم، حالا بصورت جداگانه برنج ها را با سس ماستی مخلوط میکنیم.

در مرحله بعدی کف و دیواره های قالب ته چین را چرب کرده و ماهی ها را کفقالب قرار میدهیم حالا قالب را بصورت چشمی به دو قسمت تقسیم کنید و با دو نوع برنجی که آماده کرده اید دو طرف قالب را پر کنید یک طرف سبزی پلو و طرفدیگر برنج ساده حالا بر روی قالب فویل کشیده و درون فر با درجه حرارت ۲۰۰ سانتیگراد برای ۱ ساعت قرار میدهیم تا ته چین قالبی ما کاملا پخته شود .

برچسب ها :
طرز تهیه خاگینه قیفی
يکشنبه پانزدهم 10 1398

طرز تهیه خاگینه قیفی

برای تهیه خاگینه مجلسیدر یک کاسه مناسب کره و تخم مرغ را با هم مخلوط کرده و هم میزنیم تا یکدستشود پس از انجام این کار بیکینگ پودر و وانیل را به تخم مرغ ها اضافه میکنیم و مایه را با همزن دستی بخوبی مخلوط میکنیم، سپس نوبت اضافه نمودن آرد میباشد، آرد را در چند مرحله و آرام آرام به مایه اضافه میکنیم، تا خمیر یکدست و مطلوبی داشته باشیم ، در مرحله بعدی خمیر را برای مدت زمان ۳۰الی ۴۰ دقیقه استراحت میدهیم ‌.

حالا خمیر را روی میز کار باز کنید با بصورت نواری برش بزنید ،سپس نوارها را بر روی قیف بپیچانید، تابه را روی اجاق قرار دهید روغن را اضافه کنید زمانی که روغن داغ شد خاگینه ها را بصورتی که در روغن شناور باشند سرخکنید ، پس از آماده شدن خاگینه به آرامی قیف ها را جدا کنید و اجازه دهید تا غذای شما خنک شود ، پس از آن خاگینه ها را درون شربت قرار داده و در پایان خاگینه ها را با خامه فرم گرفته پر کنید اکنون غذای شما آماده برای سرو شده است.

برچسب ها :
طرز تهیه خورشت لوبیا سبز
يکشنبه پانزدهم 10 1398

طرز تهیه خورشت لوبیا سبز

پس از اینکه پیاز ها را خرد نمودید تابه را روی اجاق قرار داده و با حرارت ملایم پیاز ها را بدون روغن تفت دهید تا آبش کشیده شود سپس مقداری روغن اضافه کرده و دوباره تفت دهید تا طلایی رنگ شوند بعد از آن نوبت اضافهکردن گوشت میباشد ،  گوشت و پیاز را با هم تفت دهید در همان حال که مشغول تفت دادن گوشت هستید ادویه ها را نیز اضافه نمایید. هنگامی که بوی ادویه درآمد حرارت اجاق را کم کنید مقداری آب درون تابه ریخته و اجازه دهید گوشت کاملا پخته شود .

در مرحله بعد لوبیا و لپه و هویج را بصورت جداگانه بپزید درون تابه ریخته و کمی تفت دهید مقداری رب گوجه فرنگی به آنها اضافه نموده و تا زمانیکه رنگ رب باز شود تفت دهید. زمانی که گوشت پخته شد آنرا به مواد درون تابه اضافه کنید و اجازه دهید تا خورشت جا افتاده شود ، در پایان پخت از آبغوره و یا لیمو عمانی بعنوان چاشنی استفاده نمایید.

برچسب ها :
طرز تهیه خوراک مرغ و سبزیجات
شنبه جهاردهم 10 1398

طرز تهیه خوراک مرغ و سبزیجات

برای طبخ این خوراک خوشمزهو بسیار سالم سینه مرغ را برش زده و آنرا با پود آویشن و پاپریکا و مقداریروغن درون کاسه مخلوط میکنیم مواد را با دست ورز میدهیم تا کل قسمت های مرغ به سس آغشته شود در همان حال نمک و فلفل را هم اضافه میکنیم، حالا این مواد را برای مدت زمان ۱ الی ۳ ساعت درون یخچال قرار میدهیم تا حسابی ترد ومزه دار شود .

در مرحله بعدی گوجه گیلاسی ها را برای مدت زمان ۲۰دقیقه درون فر قرار میدهیم تا پخته شوند، اگر فر در دسترس نیست میتوانید درون ماهیتابه گوجه هارا گریل کنید تا کاملا پخته شوند .

در این مرحله تابه  را روی حرارت متوسط اجاق قرار دهید و با مقدار اندکیروغن تکه های مرغ مزه دار شده را سرخ کرده تا کاملا مغز پخت شوند. مرغ هایپخته شده را از درون تابه خارج کرده اندکی روغن اضافه کنید و پس از آن پیاز و سیر را اضافه کنید و تفت دهید وقتی که پیاز ها شیشه ای شد قارچ و کدو و بروکلی را درون تابه ریخته و تفت دهید

مواد را به آرامی هم بزنید شما از اضافه نمودن نمک ، فلفل غافل نشوید . زمانی که کلم و کدو سبز نرم شد مرغ های پخته شده را اضافه کنید تا گرم شوندو در پایان گوجه گیلاسی ها را به مواد اضافه کنید تا غذای شما کاملا خوش رنگ و خوش طعم شود ، اکنون خوراک مرغ شما آماده برای سرو شده است.

برچسب ها :
طرز تهیه شیر برنج
شنبه جهاردهم 10 1398

طرز تهیه شیر برنج

برای شروع و تهیه این پیش غذای خوشمزه و مقوی برنج را همراه با چند  دانه هل برای مدت زمان ۵ الی ۶ ساعت در آب خیس میکنیم، سپس برای هر پیمانه برنج ۴ پیمانه آب درون قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم اجاق قرار میدهیم یکقاشق چایخوری وانیل هم به برنج اضافه کرده و اجازه میدهیم تا کاملا پخته شود

در حدی که برنج ها له شوند و آب قابلمه بخار شود ، شیری را که به دمای محیط همخوانی داشته باشد را به برنج اضافه میکنیم تا دوباره با برنج کمی روی حرارت جوش بخورد ، پودر هل را نیز در داخل دستمال تنظیف قرار میدهیم و دستمال را داخل قابلمه می گذاریم تا پودر هل با غذای ما مخلوط نشود

زمانی که غذا چند قل زد خامه را برای اینکه نبرد همراه با مقداری شیر برنج جداگانه مخلوط میکنیم و پس از آن درون قابلمه می ریزیم حرارت را کم کرده سپس شکر و در پایان گلاب را اضافه میکنیم ۲، ۳ دقیقه که گذشت اجاق را خاموش میکنیم .

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119052
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss