آرشیو
طراح قالب
Tebyan
خورشت ماهی ساده
سه شنبه دوازدهم 9 1398

خورشت ماهی ساده

پس از اینکه ماهی رو پوست گرفتید آنرا تکه تکه نمایید و بشورید آنرا درون آبکش قرار دهید زمانی که خشک شد ادویه و نمک و فلفل را به ماهیاضافه کنید پس از آن زردچوبه و پودر سیر را به تکه های ماهی اضافه نمایید .ماهی را برای مدت زمان ۴۰ الی ۶۰ دقیقه کنار گذاشته تا حسابی مزه دار شود ،زمانی که آماده شد تابه را بر روی اجاق قرار دهید و روغن را اضافه کنید هنگامی که روغن داغ شد ماهی ها را سرخ نمایید .

در مرحله بعد ماهی ها را کنار گذاشته و در همان تابه پیاز ها را تفت دهید وقتی که طلایی رنگ شدند سیب زمینی را اضافه کنید سپس سیر را همراه نمکو زردچوبه به پیاز داغ اضافه نمایید ، حالا نوبت اضافه کردن فلفل و ادویه مخلوط میباشد ، در مرحله بعد گشنیز و مغز لیمو عمانی را به خورشت اضافه کنید .

پس از انجام این مراحل ماهی ها را درون تابه ریخته و در ظرفی جداگانه ربرا درون آب جوش حل نمایید و آنرا درون تابه ریخته حرارت را کمی بالا برده وپس از اینکه خورشت به جوشیدن رسید شعله اجاق را کم نموده و اجازه میدهیم تا حسابی جا افتاده شود . اکنون خورشت ماهی آماده سرو میباشد .

برچسب ها :
جوجه فسنجونی
سه شنبه دوازدهم 9 1398

جوجه فسنجونی

برای تهیه این غذای خوشمزه و لذیذ در ابتدا سینه مرغ خرد شده را با پیازهایی که خلالی خرد کرده ایم مخلوط کرده سپس به این مخلوط گردو های خرد شدهرا همراه با رب انار اضافه میکنیم به مایه جوجه کباب نمک و فلفل را به میزان دلخواه افزوده بخوبی با هم مخلوط میکنیم تا ادویه بخورد تمام قسمت های مرغ برود

مایه را درون ظرف در دار مناسبی قرار دهید و برای چند ساعت ( شب تا ظهر )درون یخچال قرار دهید تا حسابی مزه دار شود . برای اینکه بتوانید جوجه ها را با سیخ چوبی تهیه نمایید بهتر است سیخ ها را از ۲ ساعت قبل در آب قرار دهید تا حسابی نم دار شوند . تیکه های مرغ را از درون مایه جدا کنید به ایننکته توجه کنید

که پیاز ها به مرغ نچسبیده باشد تا زمان طبخ جوجه نسوزد . تابه ای مناسبرا بر روی اجاق قرار دهید زمانی که تابه داغ شد کره را درون تابه ریخته کفتابه را چرب میکنیم سپس سیخ های جوجه را درون تابه قرار میدهیم شعله را درحرارت ملایم قرار دهید و جوجه ها را سرخ کنید برای اینکه غذای شما نسوزد سیخ ها را مدام بچرخانید

برچسب ها :
خورشت ماست
سه شنبه دوازدهم 9 1398

خورشت ماست

پیاز ها را درون قابلمه ریخته گوشت گردن را هم اضافه میکنیم و اجازه میدهیم تا با حرارت ملایم بپزه ، زمانی که گوشت شما له له شد کمی هم نمک بهگوشت اضافه میکنیم، ماست را از یک شب قبل کیسه میکنیم تا آب ماست کاملا گرفته شود حالا ماست را با زعفرانی که غلیظ دم کرده ایم مخلوط میکنیم گوشت را باید بکوبید در حدی که کشدار بشه .

ماست و گوشت را با هم مخلوط میکنیم حالا به این مخلوط پودر قند را هم اضافه کنید مواد را بخوبی با هم بکوبید تا کاملا یکدست شود ، مقدار پودر قند به ذائقه شما بستگی داره، در پایان به خورشت کمی گردوی خرد شده اضافه کنید و آن را برای یک شب تا صبح درون یخچال قرار دهید تا حسابی جا افتاده شود.

برچسب ها :
کوکو سیب زمینی
سه شنبه دوازدهم 9 1398

کوکو سیب زمینی

طرزتهیه:سیب زمینیها رو با آب و یکم نمک آبپز کنید،وقتی خنک شد پوست بگیرید وبا گوشتکوب خوب بکوبید.بهتره رنده نکنید تا احتمال چسبنده شدن نداشته باشهالبته اگه خوب سرد بشه میتونید رنده کنید.اول یدونه از تخم مرغها و نمک و فلفل و زردچوبه رو بریزید و خوب با دست مخلوط کنید(مثل حالت ورز دادن در حدی که خمیری مانند بشه) اگر موادتون طوری بود که میتونستید در دست بهش فرمبدید دیگه تخم مرغ بعدی رو استفاده نکنید ولی اگر مواد خشک بود تخم مرغ دوم رو هم اضافه کنید.حتی من گاهی اصلا تخم مرغ هم استفاده نمیکنم چون بعضیسیب زمینیها بعد از کوبیدن انسجام خوبی دارن که اون دیگه کاملا گیاهیه.آردهم زمانی لازمه که مواد شل باشه.حالا از مواد سیب زمینی در دست باز کنید،اگر یه کوچولو چسبناک بود،کمی دستتونو با آب مرطوب کنید که کار راحت بشه و به دست نچسبه.مقداری از مواد میانی وسطش بذارید و خوب ببندیدش و در مقدار کمی روغن و حرارت ملایم دو طرفشو سرخ کنید.اصلا روغن زیاد استفاده نکنید چون لازم نیست.بعضی دوستان با وا رفتن این مدل کوکوها مشکل دارن.اگر خوب مواد رو جمع کنید این اتفاق نمیفته ولی برای احتیاط بیشتر،میتونید کوکوهای آماده رو قبل از سرخ کردن نیم تا یکساعت داخل یخچال استراحت بدید بعد سرخ کنید ولی اجباری نیست.امیدوارم از این غذای خوشمزه در کنار خانوادهلذت ببرید

برچسب ها :
نان شلشلو
دوشنبه یازدهم 9 1398

نان شلشلو

آرد را با شیر خشک مخلوط نموده و بخوبی هم میزنیم در همین حال شکر را بهآرد اضافه میکنیم پس از انجام این کار نمک و زردچوبه و پودر رازیانه را بهآرد اضافه میکنیم مواد را بخوبی مخلوط کرده تا کاملا یکدست شود در مرحله بعد مایه خمیر را هم با آرد اضافه میکنیم . پس از آن روغن را به مایه اضافهکرده در پایان از آب ولرم استفاده میکنیم تا خمیر نسبتا رقیقی داشته باشیم.

حالا مایه خمیر را برای مدت زمان یک ساعت در جای گرم قرار میدهیم تا خمیر ور بیاد و حجم آن دو برابر شود ، یک تابه نسوز را بر روی اجاق قرار داده کف آنرا چرب کرده و زمانی که روغن داغ شد از مایه خمیر برداشته و آنراکف تابه پهن میکنیم زمانی که حباب زد نان را میچرخانیم و طرف دیگر آنرا میپزیم .

برچسب ها :
عدس پلو مجلسی
دوشنبه یازدهم 9 1398


عدس پلو مجلسی

در قابلمه ای مناسب  عدس خود را ریخته و نصف قاشق چایخوری زیره و نمک رابه آن اضافه کنید، استاک مرغ را هم به عدس اضافه کنید برای مدت زمان ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا عدس بپزد در یک ظرف جدا برنج خیس کرده را همراه با زردچوبه بصورت آبکش آماده نمایید توجه داشته باشید که برنج کامل پخته نشود وزنده تر باشد . از مقداری نان بعنوان ته دیگ استفاده کنید و مواد را درون ظرف به ترتیب برنج و عدس و پیاز داغ و پودر دارچین و زعفران قرار دهید .

در مرحله بعد تابه ای مناسب را انتخاب نموده پیاز های خرد شده را در آن تفت دهید گوشت را اضافه نمایید زردچوبه و فلفل سیاه را هم به گوشت اضافه کنید . مواد را مخلوط کنید سپس زیره و دارچین و بعد از آن نمک را همراه با زعفران به گوشت اضافه کنید . مواد را بخوبی با هم تفت دهید بعد از انجام این کار مقداری آب اضافه کنید درب تابه را ببندید حرارت را کمی بیشتر کنید واجازه دهید بخوبی پخته شود. زمانی که برنج پخته شد آن را در دیس کشیده و با گوشت و کشمش و زرشک و مقداری پیاز داغ غذای خود را تزئین نمایید ، اکنونعدس پلو شما آماده برای مصرف میباشد.

برچسب ها :
سوپ شلغم
يکشنبه دهم 9 1398

سوپ شلغم

یک ظرف مناسب برای تهیه غذا آماده نموده سینه مرغ را درون ظرف قرار دادهو مقداری آب اضافه نمایید ظرف را بر روی حرارت اجاق قرار دهید و تا زمانی که آب جوش بیاد مراحل بعدی آشپزی را انجام دهید ، کدو سبز ها و هویج را با کمک رنده در ابعاد درشت خرد کرده و پس از آن پوست شلغم ها را گرفته و مانندکدو و هویج رنده نمایید .

پیاز و چند حبه سیر را با کمک چاقو ریز ریز خورد نموده ، تمامی این موادرا درون قابلمه و به سینه مرغ اضافه میکنید ، حالا قارچ را بصورت دلخواه خرد نموده و به سوپ اضافه نمایید مواد را بخوبی با هم مخلوط نمایید پس از انجام این کار جوب پوست کنده و جو پرک شده را هم به غذا اضافه کنید .

زمانی که آب شروع به جوشیدن نمود درب قابلمه را ببندید و اجازه دهید تا غذا کاملا جا افتاده شود تقریبا ۱ ساعت بعد ادویه و آبلیمو را به سوپاضافه کنید هنگامی که سینه مرغ پخته شد آنرا از درون قابلمه خارج نموده و با کمک چنگال آنرا ریش ریش کنید و دوباره به سوپ اضافه نمایید .

در مرحله آخر رشته سوپی را همراه با سبزی اضافه نمایید تقربا ۱۵ دقیقه بعد از انجام این کار سوپ شما آماده برای سرو شده است .

برچسب ها :
آلو اسفناج
يکشنبه دهم 9 1398

آلو اسفناج

تابه ای مناسب را برای آشپزی انتخاب نموده آنرا بر روی حرارت ملایم اجاققرار میدهیم کمی که داغ شد روغن مخصوص سرخ کردنی را اضافه میکنیم پیاز را بصورت حلالی خرد نموده و درون تابه تفت میدهیم کمی که طلایی رنگ شد ، سینه مرغ را خرد نموده به پیاز داغ اضافه میکنیم مواد را با هم تفت میدهیم یه قاشق مرباخوری رب گوجه به مواد درون تابه اضافه میکنیم با هم مخلوط کرده و در مرحله بعد، اسفناج را به مواد درون تابه اضافه میکنیم حالا کمی زردچوبه را همراه با فلفل به مرغ اضافه کرده و پس از آن آب را اضافه میکنیم کمی که از پخت مواد گذشت مقداری گرد لیمو به خورشت خوشمزه و سنتی خود اضافه میکنید، در ۲۰ دقیقه انتهایی پخت آلو بخارا را که قبلا در آب خیسانده ایم به خورشت اضافه نموده شعله را کم کرده مقداری نمک اضافه میکنیم و اجازه میدهیم تا جا افتاده شود .

برچسب ها :
سوپ کدو حلوایی
يکشنبه دهم 9 1398

سوپ کدو حلوایی

یک قابلمه در ابعاد مناسب انتخاب نمود ظرف خود را بر روی اجاق قرار دادهو مواد سوپ پاییزی خود را درون آن بریزید ، پیاز را همراه مقداری روغن تفتدهید سپس ساقه کرفس و بعد از آن هویج ، سیب زمینی را هم اضافه نمایید ، حالا باید قالب کره را به مواد غذایی خود اضافه کنید بعد از انجام این کار مواد را بخوبی با هم مخلوط نمایید در همین حال اضافه نمودن نمک و ادویه را هم فراموش نکنید .

مدت زمان شما برای انجام مراحل بالا ۵ دقیقه میباشد ، در مرحله بعدی شماآب مرغ را به مواد اضافه کنید درب ظرف را بسته و اجازه دهید تا مواد سوپ کاملا پخته شوند ، تا این مواد در حال آماده شدن میباشد شما میتوانید کدو حلوایی را آماده نمایید ، پوست کدو را گرفته تخمه های آنرا خارج نمایید در اندازه های مناسب خرد کنید ، شما کدو های خرد شده را به مواد درون قابلمه اضافه کنید .

بعد از گذشت ۴۵ دقیقه و هنگامی که کدوها نرم شد مواد درون قابلمه را با کمک یک همزن برقی بصورت پوره درآورید و آنها را صاف و یکدست نمایید ، مدت زمان پخته شدن سوپ تقریبا ۱ ساعت میباشد ، اکنون سوپ کدو مجلسی شما آماده سرو شده است و میتوانید آنرا نوش جان نمایید.

برچسب ها :
کوفته ترکی
يکشنبه دهم 9 1398

کوفته ترکی

یک کاسه بزرگ ترجیحا پلاستیکی انتخاب نمایید ، گوشت چرخ کرده را همراه با آرد سوخاری یا ( خرده نان ) درون کاسه ریخته و با دست مخلوط میکنید کم کم به گوشت تخم مرغ،  نمک و زیره را اضافه میکنیم و مواد را باهم مخلوط میکنیم

پیاز رنده شده را در مرحله بعدی اضافه میکنیم ( توجه داشته باشید که آب پیاز را باید از قبل گرفته باشید ) حالا سیر رنده شده را همراه سبزی جعفری به مواد کوفته اضافه میکنیم تمامی مواد را بخوبی ورز میدهیم تا کاملا مخلوطو یکدست شوند

پس از انجام مراحل بالا روی کاسه را با سلفون بپوشانید و آنرا برای ۲ ساعت درون یخچال قرار دهید، برای سرخ کردن کوفته مواد را نیم ساعت زودتر ازیخچال خارج کنید تا با دمای محیط همسان شود ، تابه را بر روی حرارت قرار دهید روغن را اضافه کنید زمانی که روغن داغ شد از مایه کوفته برداشته و در اشکال دلخواه درون تابه پهن کنید و مشغول سرخ کردن مواد شوید

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119095
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss