آرشیو
طراح قالب
Tebyan
بدون عنوان
دوشنبه بیست و نهم 9 1395

روش تهیه اسموتی توت فرنگی و موز

برای تهیه اسموتی موز و توت فرنگیرا همراه با مقداری ماست پر چرب مخلوط میکنیم بعد از انجام این کار مخلوط را با استفاده از هم زن و یا مخلوط کن بصورت پوره درمی آوریم . در مرحله بعدی به سراغ توت فرنگی و شکر رفته و انها را نیز با هم مخلوط کرده و مانندمواد بالا بصورت پوره مخلوط میکنیم . حالا پوره ماست و موز در در لیوان ریخته و بعد از آن پوره توت فرنگی را به لیوان اضافه میکنیم . حالا با استفاده از یک توت فرنگی میتوان اسموتی توت فرنگی و موز را تزیین نمود .

روش تهیه اسموتی توت فرنگی و موز


برچسب ها : اسموتی توت فرنگی و موز-طرز تهیهاسموتی توت فرنگی و موز-دستور اسموتی توت فرنگی
طرز پخت تاس کباب به با گوشت
دوشنبه بیست و نهم 9 1395

طرز پخت تاس کباب به با گوشت :

قبل از اینکه مشغول به آشپزی شویم آلوها را در آب سرد میخیسانیم پس از انجام این کار پیاز را به شکل حلقه ای خرد میکنیم حالا به سراغ به رفته و پس از انکه پوست به را گرفتیم آن را هم بصورت ورقه ای برش میزنیم در مرحله بعد سیب زمینی ها را پوست گرفته و آنها را هم بصورت حلقه حلقه برش میزنیم . اکنون زمان خرد نمودن گوشت فرا رسیده گوشت را هم بصورت ورقه ورقه در ابعاد ۲ الی ۳سانتی خرد میکنیم .

پس از اینکه مواد تاس کباب بهرا آماده نمودیم قابلمه ای مناسب را انتخاب میکنیم قالبمه را بر روی حرارتملایم اجاق گاز قرار میدهیم سپس دو قاشق روغن مایع در کف آن میریزیم حالا پیازهای خرد شده را در کق ظرف چیده و بر روی پیاز گوشت ها را قرار میدهیم حالا آلوها را بر روی گوشت چیده روی این مواد را گرد غوره را همراه با کمی نمک و فلفل میپاشیم . دوباره مقدار کمی روغن مایع در اندازه یک قاشق غذا خوری به مواد درون ظرف اضافه میکنیم .

برچسب ها : تاس کباب به-طرز تهیه تاس کباب به-دستور پخت تاس کباب به
طرز تهیه کیک گردویی پرتقالی
دوشنبه بیست و نهم 9 1395

طرز تهیه کیک گردویی پرتقالی :

برای شروع تخم مرغ و شکر را پس از آنکه با هم مخلوط کردیم برای ۵ دقیقه هم میزنیم تا کرم رنگ و حجیم شود بعد از انجام این کار شیر را همراه با روغن به تخم مرغ اضافه میکنیم و درحد مخلوط شدن هم میزنیم . حالا در ظرفی جداگانه آرد و بیکینگ پودر را مخلوط نموده و همراه با پودر کاکائو الک میکنیم و این مواد را همراه با وانیل به مایه کیک گردویی ساده اضافه میکنیم .حالا نوبت خرد کردن گردوها و اضافه نمودن آنها به مایه کیک گردویی میباشد .

برچسب ها : کیک گردویی -طرز تهیه کیک گردویی -دستور پخت کیک گردویی

برای اینکه کوفته قلقلی با برنج خوش فرمی داشته باشیم باید مایه کوفته قلقلیرا بخوبی ورز دهیم تا چسبندگی آن بحدی برسد که در هنگام طبخ کوفته قلقلی وا نرود . گوشت و برنج را مخلوط میکنیم و ورز میدهیم بخوبی دوباره به این مواد تخم مرغ و سبزی را اضافه میکنیم نمک و فلفل را هم به مایه کوفته قلقلیاضافه میکنیم

به حدی موادرا ورز میدهیم تا چسبندگی خوبی پیدا نماید . از مایه به اندازه نارنگی بردارید با دست آنرا گرد کرده روغن راهم از قبل داغ نمایید و پس از آن کوفته قلقلی را در روغن به آرامی سرخ نمایید تا کوفته قلقلی با برنج له نشود . در یک قابلمه جداگانه فلفل دلمه و گوحه های ورقه ورقه شده را در ته ظرف میچینیم روی این مواد کوفته قلقلی خوشمزه سرخ شده را قرار میدهیم . حالا برای طعم دار نمودن کوفته قلقلی نیاز به یک سس خوشمزه داریم .

برچسب ها : كوفته برنجي با گوشت-کوفته قلقلی با برنج -کوفته با برنج پخته

برای تهیه کیک برنجی باید یک شب جلوتر برنجخود را خیس نمایید فرا صبح آب برنج را بگیرید و پس از آنکه برنج شما خشک شد آن را آسیاب نمایید . برنج را کنار گذاشته و به سراغ یک ظرف مناسب برای تهیه کیک برنجی رفته داخل ظرف آب ریخته حالا ظرف را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار میدهیم بعد از گذشت ۵ دقیقه بادام هندی را درون ظرف ریخته سپس نارگیل و هل و شیره قند را هم اضافه میکنیم .

زمانی که مواد درون قابلمه شروع به جوشیدن نمود برنج را هم با مواد درون قابلمه مخلوط میکنیم زمانی که مواد درون ظرف شما نرم شدند اجاق گاز را خاموش نمایید تا کیک برنجی سرد شود . به سراغ سینی فر رفته و آنرا با روغن و یا کره آب شده چرب نمایید .

آموزش تهیه و دستور پخت کیک برنجی کره ای و ژاپنی غذای چینی

برچسب ها : کیک برنجی-دستور پخت کیک برنجی-طرز تهیه کیک برنجی
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119111
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss