آرشیو
طراح قالب
Tebyan

طرز تهیه شیرینی ساده خانگی بدون فر

مرحله اول

برای تهیه شیرینی سادهخانگی ابتدا کره را درون دمای آشپزخانه قرار دهید تا نرم شود سپس آن را همراه با پودر قند مخلوط کرده و با همزن هم میزنیم پس از انجام این کار به آن ها زرده تخم مرغ و وانیل را اضافه می کنیم و تا زمانی که کرم رنگ شوند هم می‌زنیم .

مرحله دوم

حالا نوبت اضافه کردن آرد می باشد آرد را الک کرده و آرام آرام به مواد اضافه کرده و هم می زنیم اکنون زمان آن رسیده که زعفران را به مواد اضافه کنید و با لیسک آنها را مخلوط کنید . در این مرحله خمیر را با دست ورز می دهیم تا زمانی که بدست نچسبد .

مرحله سوم

توجه کنید که ورز دادن زیاد خمیر باعث میشود به روغن بیفتد اگر احساس کردید خمیر چسبنده است کمی آرد به آن اضافه کنید . هنگامی که خمیر آماده شدآن را با وردنه به قطر یک سانت پهن کنید ، حالا با قالب خمیر رو به شکل دلخواه برش بزنید .

مرحله چهارم

خمیر شیرینی نیاز به استراحت ندارد درون کف سینی فر کاغذ روغنی پهن کنیدو و شیرینی‌ها را با فاصله و مرتب درون سینی قرار دهید شعر را از قبل با دمای ۱۲۰ درجه سانتیگراد پیش گرم کنید و سینی را برای مدت زمان ۱۵ الی ۲۰ دقیقه درون فر قرار دهید .

مرحله پنجم

هنگامی که کمی زیره شیرینی ها تغییر رنگ داد اجاق گاز را خاموش کنید و تا زمانی که آن ها خنک نشده‌اند به سینی دست نزنید . برای پخت آن رنگ زعفران اصلاً نباید استفاده کنید . مدت زمان مورد نیاز برای پخت این شیرینی خانگی تقریباً یک ساعت می باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه بوقلمون شکم پر
شنبه بیست و یکم 1 1400

طرز تهیه بوقلمون شکم پر

مرحله اول

برای تهیه بوقلمون شکم پر ابتدا گوشت را به خوبی پاک کرده و آن را بشویید ، پس از این که خشک شد روی سطح بوقلمون رابا نمک و زعفران و آویشن و مقداری فلفل مرینیت کنید ، گوشت را ماساژ دهید و تمام قسمتهای آن را به ادویه آغشته نمایید .

مرحله دوم

در این مرحله گردو را درون ماهی تابه ریخته و با حرارت کم تفت دهید تا گردوها برشته شوند سپس کره را اضافه کنید وبا گردو تفت دهید حالا زمان اضافه کردن پیاز داغ و انار و رب انار و کشمش وکرفس خورد شده و جعفری و شکر می باشد .

مرحله سوم

مواد را با هم تفت دهید تا بوی مواد بلند شود پس از تفت دادن با این مواد درون شکم بوقلمونرا پر کنید . با مقداری کره آب شده پوست بوقلمون را چرب کنید و آن را درونقابلمه قرار دهید . دمای فر را بر روی ۴۵۰ درجه فارنهایت تنظیم کنید و ظرفرا برای ۸ ساعت درون فر قرار دهید .

مرحله چهارم

زمان مورد نیاز برای پخت خوراک بوقلمون رستورانیتقریباً ۹ ساعت می باشد و اگر می خواهید این غذا را برای شام میل نمایید بهتر است آن را صبح بار بگذارید چون گوشت بوقلمون دیرپز است .

برچسب ها :
طرز تهیه برگر سویا
پنج شنبه نوزدهم 1 1400

طرز تهیه برگر سویا

مرحله اول

برای تهیه برگر سویا ابتدا باید جو پرک را درون کاسه ریخته و به آن ۳ قاشق غذاخوری آب اضافه کنید برای ۳۰ دقیقه آنها را بخیسانید . پس از انجام این کار جو پرک شده را با دست فشار دهید تا آب اضافی جو پرک ها را بگیرید .

مرحله دوم

در این مرحله تمام مواد را درون غذاساز ریخته و مخلوط کنید یا هویج و قارچ و پیاز را رنده کرده و سویاو جو را درون مخلوط کن بریزید ، ادویه ها و پودر سوخاری و آرد نخودچی و سیر و فلفل دلمه ای و سماق را اضافه کنید و برای ۲۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید .

مرحله سوم

حالا خمیر را حالت دهید و آن را بصورت برگر درآورده و دوباره درون فریزر قرار دهید ، برای ۳۰ الی ۴۰ دقیقه تا خودش را بگیرد . اکنون همبرگر خانگی و رژیمی را درون ماهی تابه ریخته و با مقدار کمی روغن سرخ کنید . مدت زمان مورد نیاز برای پخت فست فود تقریباً ۹۰ دقیقه می‌باشد .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک ساده وانیلی
چهارشنبه هجدهم 1 1400

طرز تهیه کیک ساده وانیلی

مرحله اول

برای تهیه کیک ساده وانیلی ابتدا باید تخم مرغ ها را در دمای محیط قرار دهید تا دمای آنها با محیط اطراف یکسان شود سپس آنها را درون شکاف شکسته و شکر را همراه با وانیل به آن اضافه کنید و به وسیله همزن تخم مرغ ها را مخلوط کنید تا پف کند و کرم رنگ شوند .

مرحله دوم

پس از انجام این کار نوبت اضافه کردن شیر و روغن مایه می باشد مواد را با هم مخلوط کنید سپس پس آرد و بیکینگ پودر را برای سه مرحله الک کنید و آنرا در دو نوبت به مایع تخم مرغ اضافه کنید حالا مایع را به صورت دورانی و در یک جهت هم بزنید .

مرحله سوم

اگر می‌خواهید کیک میان تهیدرست نمایید از قالب سایز ۲۶ با ارتفاع ۱۰ استفاده کنید ، قالب را چرب کنید فر گاز را هم از قبل پیش گرم نمایید . مایه کیک وانیلی خوشمزه را درونقالب بریزید و آن را درون فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد برای مدت زمان ۴۵دقیقه قرار دهید .

نکات پخت کیک

میتوانید مقداری دارچین یا پودر نسکافه و پودر کاکائو به آرد کیک اضافه کنید . این کیک ساده را درون قابلمه هم می توانید تهیه کنید به این صورت کهکف قابلمه تفلون را چرب کنید و یک لیوان استیل در وسط آن قرار دهید ، هنگامی که ظرف داغ شد مایه کیک وانیلیرا اطراف لیوان بریزید و روی قابلمه دم کنی قرار دهید . حتما پخش کن استفاده کنید . حرارت گاز کم باشد . مدت زمان پخت تقریبا ۴۵ دقیقه است .

برچسب ها :
طرز تهیه دسر سیب با دارچین
چهارشنبه هجدهم 1 1400

طرز تهیه دسر سیب با دارچین

مرحله اول

برای تهیه دسرسیب با دارچین ،در ابتدای کار نشاسته و شکر را مخلوط کرده سپس به آنها آردو شیر را به آرامی اضافه می کنیم این مخلوط را بر روی اجاق گاز قرار داده وبا حرارت کم هم میزنیم هنگامی که شروع به جوشیدن کرد کره و خامه را اضافه می کنیم .

مرحله دوم

هم زدن مداوم مایه باعث می‌شود تا به صورت گلوله گلوله در نیاید . در پایان پوست لیمو رنده شده را اضافه میکنیم و هنگامی که به غلظت فرنی رسید اجاق گاز را خاموش می کنیم . حالا قالب را آماده کنید و در کف آن یک لایه بیسکویت بچینید .

مرحله سوم

روی بیسکویت ها را با مارمالاد سیببپوشانید و دوباره بر روی آن بیسکویت قرار دهید . در آخر مایه را روی موادبریزید و قالب را برای مدت زمان تقریباً ۳ ساعت درون یخچال قرار دهید تا خنک شود . روی آن را با گردو و دارچین تزیین کنید .

مرحله چهارم

برای تهیه مارمالاد سیب را خرد کرده درون قابلمه بریزید و به آن شکر اضافه کنید . روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید تا شروع به جوشیدن کند اکنون به آن زعفران اضافه نمایید . زمانی که جا افتاده شد اجاق گاز را خاموش نمایید .

برچسب ها :
طرز تهیه کوفته برنجی
چهارشنبه هجدهم 1 1400

طرز تهیه کوفته برنجی

مرحله اول

برای تهیه کوفته برنجی خوشمزه و مجلسی ابتدا برنج را به صورت دم کش و بدون روغن همراه با مقداری نمک و زردچوبه بپزید لکه ها را هم به صورت جداگانه بخیسانید و آنها را هم بپزید ، حالا لپه و برنج پخته را با گوشت چرخ کرده مخلوط کنید .

مرحله دوم

حالا به این مواد سبزی های معطر را همراه با ادویه و آرد نخودچی اضافه کنید با دست مواد را ترکیب کنید تا کاملاً یکدست شوند و تمام قسمتهای مایه کوفته خانگی به ادویه و سبزی معطر آغشته شود . به مواد برای ۱۵ دقیقه استراحت دهید .

مرحله سوم

حالا از مایع برداشته کف دست خط کنید و درون آن را با موادی مانند گردو آلو یا زرشک یا لواشک پر کنید ، دوباره کمی از گوشت برداشته و روی آن قرار دهید و به صورت توپ آن را گرد کنید . پیشنهاد میکنیم از مقدار کمی هم پیاز داغ استفاده کنید .

مرحله چهارم

کوفته های رژیمیرا درون یخچال قرار دهید برای نیم ساعت تا حسابی جا افتاده شوند پس از انجام این کار قابلمه را بر روی اجاق گاز قرار دهید و مقداری آب اضافه کنیددرون آن کمی زردچوبه نمک و روغن بریزید کمی که آب گرم شد روغن و پیاز داغ را اضافه کنید .

مرحله پنجم

حالا نوبت اضافه کردن کوفته ها به مواد درون قابلمه می باشد آنها را به آرامی درون ظرف قرار دهید سپس درب قابلمه را ببندید و اجازه دهید تا کوفته خوشمزه برای مدت زمان ۶۰ الی ۹۰ دقیقه و با حرارت کم بپزد ، میتوانید از مقداری آلو خشک هم به عنوان چاشنی استفاده کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه سوفله بادمجان
سه شنبه هفدهم 1 1400

طرز تهیه سوفله بادمجان

مرحله اول

اگر می خواهید یک سوفله بادمجان خوشمزه و مجلسی آماده کنید ،ابتدا باید پوست بادمجان ها را گرفته وآنها را به صورت حلقه ای برش بزنید ، پس از انجام این کار آنها را برای مدت زمان یک ساعت نمک زده و کنار قرار دهید ، با این کار تلخی آنها کمتر خواهد شد .

مرحله دوم

در این یک ساعت شما باید پیازها را رنده کرده و همراه با مقداری نمک و فلفل و زردچوبه را با گوشت چرخ کردهمخلوط کنید و آنها را به خوبی هم بزنید . حالا گوشت چرخ کرده را درون ماهیتابه ریخته و با مقدار کمی روغن تفت دهید می‌توانید از مقداری رب هم بهعنوان چاشنی استفاده کنید .

مرحله سوم

پس از اینکه گوشت سرخ شد بادمجان‌ها را نیز به صورت جداگانه سرخ کنید حالا فرگاز را از قبل و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد پیش گرم کنید .  تا فر گرم می‌شود سس مخصوص غذا راآماده کنید . کره را درون قابلمه ریخته و پس از آب شدن به آن آرد اضافه کنید .

 

مرحله چهارم

آرد و کره را تفت دهید سپس به آنها باید شیر را اضافه کنید ، شیر را مرتب هم بزنید ، سپس نمک و فلفل و خامه را به سس اضافه کنید ، صبر کنید تا سس غلیظ شود بعد اجاق گاز را خاموش کنید. . توجه داشته باشید که شیر را آرام آرام اضافه باید کرد .

مرحله پنجم

ظرفی را که قرار است درون فر قرار دهید را آماده کرده و بادمجان ها را کف آن بچینید ، روی آن ها را با گوشت چرخ کرده پر کنید و در آخر با سس و پنیر پیتزا روی مواد را بپوشانید ، به همین ترتیب ادامه دهید به صورت لایه لایه تا خوراک بادمجان شما آماده برای پخت شود .

مرحله ششم

حالا ظرف را درون طبقه میانی فر قرار داده و اجازه دهید تا برای ۳۰ الی ۴۰ دقیقه و با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد فر بپزد ، بعد از این تایم و پخته شدن غذا شعله بالایی فر گاز را روشن کنید تا سطح سفره بادمجان طلایی رنگ شود بعد از ده دقیقه اجاق را خاموش کنید و غذا را نوش جان کنید .

برچسب ها :
طرز تهیه کیک سیب و دارچین
سه شنبه هفدهم 1 1400

طرز تهیه کیک سیب و دارچین

مرحله اول

طرز تهیه کمپوت سیب کمپوت سیب طرز تهیه ی کمپوت سیب کمپوت سیب خانگی تهیه کمپوت سیب

برای تهیه کیک سیب و دارچین پس از اینکه سیب ها را از وسط برش زدید آنهارا به صورت برش های نازک ببرید ، این برش های یکدست و نازک رو بصورت منظم وردیفی بر روی سینی فر قرار دهید ، مقداری شکر بر روی برش های سیب پاشیده و آنها را برای ۱۰ دقیقه درون فر قرار دهید .

مرحله دوم

توجه داشته باشی باید که از قبل پیش گرم شده باشد و دمای آن را ۱۸۰ درجهسانتیگراد قرار دهید این کار برای آن است که سیب ها نرم شوند و راحت تر حالت بگیرند . پس از پخته شدن آنها را مانند گل رز بپیچید و کنار قرار دهید.

مرحله سوم

طرز تهیه کیک سیب و دارچین

برای پخت کیک خانگیبا این مواد باید قالب کمربندی ۲۳ سانتی را انتخاب کرده و درون آن کاغذ روغنی انداخته و قالب را چرب میکنیم . حالا آرد و بکینگ پودر را مخلوط کردهو آن را الک می کنیم درون یک کاسه شکر و روغن مایع و کره را با همزن مخلوطمیکنیم تا سفید شوند .

مرحله چهارم

حالا تخم مرغ ها را یکی یکی شکسته و به مواد اضافه میکنیم و با همزن مخلوط میکنیم ، آخرین تخم مرغ را همراه با وانیل اضافه کرده و هم می زنیم ،اکنون ماست را اضافه کرده و مواد را هم بزنید در پایان آرد را آرام آرام اضافه کنید و با دور کند همزن مواد را مخلوط کنید .

مرحله پنجم

طرز تهیه کیک سیب و دارچین

اکنون مایه کیک را درون قالب بریزید و با قاشق روی آن را صاف کنید دارچین را روی مایه کیک رژیمیبریزید و گل های سیب را به آرامی بر روی آن قرار دهید میتوانید از مقداری خلال پسته هم استفاده کنید . قالب را در طبقه میانی فر برای ۵۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار دهید .

برچسب ها :
خوراک مرغ با سس زرشک
دوشنبه شانزدهم 1 1400

خوراک مرغ با سس زرشک

مرحله اول

برای تهیه خوراک مرغ ابتدا باید پیاز را رنده کنید و آن را درون ماهی تابه ریخته و با اضافه کردن مقدار کمی روغن سرخ کردنی پیاز را تفت دهید سپسبه آن ادویه را اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید اکنون نوبت اضافه کردن تکه های مرغ می باشد .

مرحله دوم

حالا حرارت را کم کنید و مرغ ها را سرخ کنید . کمی که رنگ مرغ عوض شد ربگوجه فرنگی را درون ماهیتابه ریخته و مواد را تفت دهید تا بوی خامی رب گوجه فرنگی گرفته شود . به خوراک مرغ نیمی از زعفران را همراه با آلوها و دو لیوان آب اضافه کنید و اجازه دهید تا خوراک با حرارت کم بپزد

مرحله سوم

پس از اینکه آب مرغ غلیظ شد و غذای شما کاملا پخته شد ۱ قاشق شکر را درون آب جوش حل کنید و به خوراک مرغ اضافه کنید و صبر کنید تا غذا کاملاً جا افتاده شود . تو این فاصله زمانی که دارید سس زرشک را آماده کنید .

مرحله چهارم

برای اینکار زرشک های خیس خورده را درون ماهی تابه ریخته و به آن کره اضافه کنید حالا زرشک را تفت دهید و به آن الباقی زعفران دم کرده را اضافه کنید پس از اینکه غذا را درون سینی کشیدید سس را روی مرغ زعفرانی آبدار بریزید و نوش جان کنید .

برچسب ها :
تهیه مرغ شکم پر در دیگ
دوشنبه شانزدهم 1 1400

تهیه مرغ شکم پر در دیگ

مرحله اول

تهیه مرغ شکم پر در دیگدر قابلمه و درون فر روشهای مختلفی دارد برای پخت این غذا پس از اینکه مرغرا به خوبی تمیز کردید ، داخل شکم آن را باز کرده و آنرا تمیز می کنیم . توجه داشته باشید که نباید پوست مرغ را جدا نمایید .

مرحله دوم

حالا مرغ را درون آبکش قرار می دهید تا آب آن کاملاً خارج شود سپس مشغولآماده کردن مواد داخل شکم مرغ میشویم . برای این کار نصف پیاز را به صورت خلالی خرد کرده و همراه با سیر رنده شده درون ماهی تابه ریخته و با مقدار کمی روغن تفت می دهیم .

مرحله سوم

پس از اینکه پیاز ها سبک شد زرشک را اضافه میکنیم و پس از مخلوط کردن مواد نوبت اضافه کردن گردو و در پایان رب انار می باشد . مواد را با هم مخلوط کرده ، سپس نمک و زعفران آب کرده را اضافه میکنیم و برای چند دقیقه آنها را تفت میدهیم .

مرحله چهارم

در این مرحله شکم مرغ را باز کرده و درون آن را با آب لیمو و مقداری نمکپوشش میدهیم ، سپس چند ورقه گوجه فرنگی درون شکم مرغ گذاشته و سسی را که آماده کرده بودیم روی گوجه ها میریزیم دوباره گوجه اضافه کرده و در پایان شکم مرغ را با نخ و سوزن میدوزیم .

مرحله پنجم

اکنون بر روی سینه مرغ با چاقو چند سوراخ ایجاد میکنیم و و درون سوراخ ها را با نمک پر می کنیم ، نمک و آبلیمو را با هم مخلوط کرده و سطح روی مرغرا کاملاً به آن آغشته میکنیم ، حالا مرغ را درون ماهیتابه گذاشته و اطرافآن را سرخ میکنیم .

مرحله ششم

درون یک دیگ کوچک ، پیاز را نگینی خرد کرده و همراه با مقداری زردچوبه سرخ میکنیم سپس یک لیوان آب اضافه کرده و پس از آن مرغ را درون دیگ قرار میدهیم چند ورقه گوجه فرنگی روی مرغ چیده و هویج های خرد شده را درون قابلمهمیریزیم .

مرحله هفتم

ابتدا حرارت را زیاد کرده و پس از اینکه آب شروع به جوشیدن کرد حرارت راکم می کنیم و اجازه می دهیم تا مرغ برای نیم ساعت بپزد . در این فاصله زمانی ۳۰ دقیقه ای و تا زمانی که مرغ بپزد، سس مخصوص خوراک مرغ را آماده میکنیم .

مرحله هشتم

برای این کار نیمی از پیاز را که مانده بود نگینی خرد کرده درون ماهی تابه ریخته و تفت می دهیم ، زمانی که سبک شدند زردچوبه و رب را اضافه میکنیم پس از اینکه بوی خامی رب گوجه فرنگی گرفته شد یک لیوان آب و آلو ها ونمک و زعفران را اضافه میکنیم ، اجازه می‌دهیم تا با حرارت کم سس آماده شود .

مرحله نهم

پس از گذشت ۳۰ دقیقه در دیگ را باز کرده و تمام قسمتهای مرغ را به این سس آغشته میکنیم و اضافه آن را درون دیگ میریزیم ، درب ظرف را بسته و اجازهمیدهیم تا برای دو ساعت و با حرارت کم مرغ کاملاً مغز پخت و جا افتاده شود.

برچسب ها :
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 119056
تعداد نوشته ها : 796
تعداد نظرات : 3
Rss